Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr maja 08, 2024 11:31 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 70 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Męczeństwo jest darem łaską w oczach Boga? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18256
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Męczeństwo jest darem łaską w oczach Boga?
tesia napisał(a):
Barney zamieściłeś szersze opracowanie,ale tylko z katechizmu,a nie z Pisma Swiętego,więc zgadzam sie z Zygmuntem
Coś nie doczytałaś :)

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Pn cze 23, 2014 9:36 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 16, 2004 9:13 pm
Posty: 2081
Lokalizacja: Krużewniki :)
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Męczeństwo jest darem łaską w oczach Boga?
Barney napisał(a):
Co Ci może Katechizm "przypominać" skoro go nie znasz?
Katechizm podaje źródła - w tym biblijne - każdego stwierdzenia.

Mialem zawsze same piatki z katechizmu, ale nigdy nie przyjrzalem sie temu ludzkiemu dzielu.Kiedy to uczynilem stwierdzilem, ze wiele rzeczy jest niezgodnych z Pismem Sw.
Barney napisał(a):
Głupstwa opowiadasz. Co najwyżej wówczas pojawiła się NAZWA Czyściec. Sama idea czyśćca jest obecna w Nowym Testamencie, a nawet śladowo w Starym.
I gdybyś zajrzał do linku jaki podałem - zamiast krytykowac na oślep - to byś o tym wiedział.

Wskaz mi gdzie jest nauka o czysccu :?: Dlaczego obrazasz Boga czyniac z Nego sadyste :?: Jezeli wskazesz mi w NT nauke o czysccu bede ci bardzo wdzieczny.Ja jakos nie moglem jej znalezc. :cry:


Cz cze 26, 2014 1:41 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N maja 11, 2014 2:01 am
Posty: 1870
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Męczeństwo jest darem łaską w oczach Boga?
Zygmunt napisał(a):
Wskaz mi gdzie jest nauka o czysccu :?: Dlaczego obrazasz Boga czyniac z Nego sadyste :?: Jezeli wskazesz mi w NT nauke o czysccu bede ci bardzo wdzieczny.Ja jakos nie moglem jej znalezc. :cry:


Bo daremnie szukać w NT nauki o czyśćcu. W ST tym bardziej. To jest element tradycji KRK, uznawanej obok biblii za źródło objawienia. Jedyne śladowe wzmianki o czyśćcu, jakie znalazłem, jeśli tak to można interpretować to fragment kazania na górze, przypowieści o dłużnikach i odpuszczaniu grzechów w życiu przyszłym:

"Pogódź się ze swoim przeciwnikiem szybko, dopóki jesteś z nim w drodze, by cię przeciwnik nie podał sędziemu, a sędzia dozorcy, i aby nie wtrącono cię do więzienia. Zaprawdę, powiadam ci: nie wyjdziesz stamtąd, aż zwrócisz ostatni grosz." Mt 5, 25-26

"I uniesiony gniewem pan jego kazał wydać go katom, dopóki mu całego długu nie odda." Mt 18, 34

"Jeśli ktoś powie słowo przeciw Synowi Człowieczemu, będzie mu odpuszczone, lecz jeśli powie przeciw Duchowi Świętemu, nie będzie mu odpuszczone ani w tym wieku, ani w przyszłym" Mt 12, 32

Tak jakby można było jeszcze coś oddać albo odpuścić. Jeśli mowa tu o "zwracaniu ostatniego grosza" jako rozliczeniu, to o czyśćcu oczywiście nie ma mowy. Co jednak z odpuszczaniem grzechów w wieku przyszłym?

Kwestia interpretacji, która jest poprawna, czy może jest jakaś inna? Cóż, nie ośmielę się o tym decydować. Nie wnikałem też tak głęboko.

A co do "sadyzmu" Boga. Jego sprawiedliwość jest straszna i nie toleruje najmniejszego grzechu, Bóg się grzechem po prostu brzydzi. A o sobie mówi, że jest: "przebaczający niegodziwość, niewierność, grzech, lecz nie pozostawiający go bez ukarania" Wj 34, 7

Na szczęście mamy też jego miłosierdzie.


Cz cze 26, 2014 3:05 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 16, 2004 9:13 pm
Posty: 2081
Lokalizacja: Krużewniki :)
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Męczeństwo jest darem łaską w oczach Boga?
No wlasnie, dla skruszonych sercem jest milosierdzie.Przypowiesc o synu marnotrawnym jest dowodem boskiej dobroci dla skruszonych.


Cz cze 26, 2014 5:06 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 19, 2010 11:26 pm
Posty: 3715
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Męczeństwo jest darem łaską w oczach Boga?
Aby powstało czyste ,trzeba skruszyć to co nieczyste.
Zygmuncie ,ale co się dzieje wcześniej i poźniej z owym synem marnotrawnym ?


Syn marnotrawny ,nosząc się z zamiarem opuszczenia Ojca ,z pewnością nie raz słuchał Jego napomnień ,przestróg i dobrych rad.Ojciec stara się go ochronić przed zagubieniem.Dlaczego więc żadna z nich nie zagościła w jego sercu na tyle długo ,aby mogła wydać owoc w postaci mądrości ?

Ponieważ syn marnotrawny ,był całkowicie przekonany o własnej mądrości.
On wszystko wiedział najlepiej ,dlatego nawet nie próbował zrozumieć nauki troskliwego opiekuna.Odrzucił mądrość Ojca ,a przyjął mądrość świata.Gdyby dał sobie czas na przemyślenia ,gdyby się nie spieszył ,gdyby uważnie słuchał a nie tylko słyszał ... nie "wieczerzał" by z wieprzami.

Mam ten przykry sposób bycia ,który nieodzownie kojarzy mi się z usuwaniem drzazg w oku brata i często jest mi zawadą . Teraz jednak także nie potrafię milcząco przejść obok Twojej postawy Zygmuncie.Działasz bowiem w podobnym przeświadczeniu w jakim działał ów syn słuchając ludzi niedouczonych i głosu świata.

Ale jeśli się mylę i źle ową analogię postrzegam ,to jakimi ludźmi stajemy się po nawróceniu i powrocie do Ojca ? Czy dalej nosimy "laur nieomylności" i buńczuczną postawę ,czy raczej z prawdziwą pokorą wsłuchujemy się w głos mego Ojca ? Jeśli prawdziwie kochamy i prawdziwie wierzymy ,to nie pozwalamy na to ,aby któreś z Jego słów upadło na ziemię.Już nie działamy jak dzieci ,lecz jak dorośli i rozważając Jego Słowa szukamy w nich mądrości.
Mądrość świata jest łatwa i nie potrzebuje zastanowienia.Mądrość Boża płynie z górskiego strumienia i potrzebuje czasu na dotarcie do każdej niziny.I właśnie o tej "nizinie" ,Jezus pewnego dnia powie: «Tak, Ojcze, gdyż takie było Twoje upodobanie» (Mt 11, 26) — objawiłeś swoją tajemnicę prostaczkom (por. Mt 11, 25). Czy zatem warto studiować? Czy jest to wręcz szkodliwe, utrudniające poznanie prawdy? Historia dwóch tysięcy lat chrześcijaństwa wyklucza tę ostatnią hipotezę i sugeruje nam właściwą: chodzi o studiowanie, o pogłębianie wiedzy przy zachowaniu ducha «prostaczków», ducha pokory i prostoty.Tylko z takim usposobieniem ,jesteśmy w stanie zrozumieć całą mądrość jaką przez wieki odnalazł (nie wymyślił) w Piśmie Kościół.

Piszę to w oparciu o własne doświadczenia w poszukiwaniu Prawdy.
Pozdrawiam J.

_________________
Panie, nie wywyższa się serce moje, oczy moje nie chcą patrzeć z góry. Ps 131


N lip 06, 2014 2:52 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 28, 2007 12:00 pm
Posty: 4288
Lokalizacja: Pomorskie
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Męczeństwo jest darem łaską w oczach Boga?
Dzisiaj 30 Rocznica męczeńskiej śmierci Błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki.Wczoraj we Włocławku modlono się o kanonizację bł.ks. Jerzego. Uroczysta msza święta transmitowana była w Telewizji Trwam:

http://tv-trwam.pl/

Dzisiaj transmitowane będą uroczystości z kościoła św. Stanisława Kostki w Warszawie. Transmisja od godz. 17.00

Dziękujemy Bogu za dar ks. Jerzego i prosimy o Jego kanonizację.

_________________
"Dopóki macie czas, dobro czyńcie"
Święty Paweł z Tarsu


N paź 19, 2014 9:58 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 19, 2010 11:26 pm
Posty: 3715
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Męczeństwo jest darem łaską w oczach Boga?
Zygmunt napisał(a):
Jozek napisał(a):
Zygmunt napisał(a):
Dlaczego trzeba poddawac sie meczenstwu :?: Czy nie wyswtarczy, ze Pan Jezus ponisl za wszystkich meczenska smierc na krzyzu :?:



Drogi Zygmuncie ,czytam Twoje wypowiedzi i odnoszę wrażenie iż niezły z ciebie kucharz musi być.Otóż w każdej jest ziarenko prawdy ,szczypta pomylenia i dużo wymieszanej niewiedzy.



Sluchaj Jozek

Nie mam zamiaru poddawac sie meczenstwu.


Począwszy od St ,poprzez Nowy i pierwszych chrześcijan mordowanych na arenach rzymskich ,aż po dziś dzień , ludzie oddawali życie za wiarę w Boga.Mogę zrozumieć Twoją postawę ,jedynie tłumacząc ją swojego rodzaju niedojrzałością duchową ,z którą w mniejszym lub większym stopniu problem ma każdy z nas.

Cytuj:
Nawet gdybysmy poddali sie takowemu nie jestesmy siebie w stanie zbawic.Nie czynmy tez z Pana Boga sadysty.

Bóg patrząc na serce człowieka ,patrzy na jego intencję.Jeśli czynimy coś z miłości ,a także z wiarą że tak się stanie ,to jest to Mu miłe.Bóg sam uczynił z cierpienia ,którego nie stworzył, pewną wartość.Do tej tajemnicy trzeba dojrzeć ,aby ją zrozumieć.Inaczej się nie da. Nie rozumiejąc podstaw naszej wiary ,piszesz głupstwa tak jak powyżej.Tzn. żyjesz w zamknięciu własnego umysłu ,tocząc dyskusje samym ze sobą.Nikt bowiem nie napisał ,że jesteśmy sami siebie zbawić ,ale że Bóg zbawia.
Równie dobrze mogli byśmy napisać dokładnie to samo o modlitwie wstawienniczej.Owszem łaska jest darmowa ,ale spodobało się Bogu uczynić nas uczestnikami owego zbawienia ludzkości ,czy to poprzez modlitwę ,czy poprzez posty ,czy też poprzez różne umartwienia.



Cytuj:
Pan Bog nie ma upodobania w samobiczowaniu, wlosiennicy i innych samotorturach, a juz poddanie sie meczenstwu bylo modne w krajach poganskich tysiace lat temu.

Nie zatrzymuj się na tym co zewnętrzne ,ale wniknij głebiej wprost do serca.Gdybym oddał swoje ciało na spalenie ,a miłości bym nie miał ,nic bym nie zyskał.Ty o tym piszesz ,ale jakoś tak nie chcesz zrozumieć czym jest miłość.


Cytuj:
Jak juz powiedzialem wczesniej tzw. samoumartwienia to zwykly wymysl ludzki z ktorym Pan Bog nie ma nic wspolnego.Owszem mozemy poscic bo to jest dla oczyszczenia, ale samotortury... :?: :?: :?: 8O 8O 8O wybaczcie, to nie dla mnie.

Wybaczamy.W miłości nie ma przymusu.


Cytuj:
Jestesmy zbawieni tylko z laski bozej.Uczynki(te dobre), aczkolwiek sa w zyciu czlowieka potrzebne nie zbawia nas.

Kościół inaczej nie naucza.To ty widzisz w tym sprzeczność.Zadaj sobie trud zrozumienia ,a nie stawiania murów we własnej głowie.

_________________
Panie, nie wywyższa się serce moje, oczy moje nie chcą patrzeć z góry. Ps 131


So paź 25, 2014 8:47 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 04, 2013 6:06 pm
Posty: 1243
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Męczeństwo jest darem łaską w oczach Boga?
Barney napisał(a):
Zdaje się że nie rozumiesz, po co są umartwienia. Bynajmniej nie dlatego że "uczynki mogą nas zbawić" (nie mogą).
Wyczuwam Zygmuncie, ze spotkałeś się z protestanckim nauczaniem na ten temat. Tyleż niekompetentnym, co nie znającym nauki Kościoła w tej kwestii.



W kolo jest tyle chorych ludzi na depresje, a to przyczyna umartwiania sie,wiec jeszcze sobie wiecej dokladac zmartwien i chorowac?


Pt lis 07, 2014 9:18 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt wrz 06, 2011 9:22 am
Posty: 1809
Lokalizacja: Za siedmioma górami, za siedmioma lasami...
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Męczeństwo jest darem łaską w oczach Boga?
tesia napisał(a):
W kolo jest tyle chorych ludzi na depresje, a to przyczyna umartwiania sie,wiec jeszcze sobie wiecej dokladac zmartwien i chorowac?


Skąd wiesz, że depresja to wynik umartwiania się? Ja się uczyłam, że to (depresja) jest zaburzenie w wytwarzaniu przez organizm neuroprzekazników, co może być spowodowane traumą, predyspozycjami w rodzinie...

Osoby z zaburzeniami psychicznymi nie powinny się umartwiać jeśli wiadomo, że to pogorszy stach ich zdrowia.

Umartwienia mogą dotyczyć różnych rzeczy i nie powinny być praktyką która powoduje w nas rozdrażnienie i złe samopoczucie. Raczej radosne oderwanie.

Może dotyczyć np. pracowania nad zbytnią ciekawością (podsłuchiwanie sąsiadki), lub jak ktoś mnie obwinia, to ja nie tłumaczę się i nie uniewinniam - ale jest zawsze to moja wolna wola i czynię to z radością. I jest to wiadome tylko mnie i Bogu (ew. kierownikowi duchowemu).

Inaczej może to wynikać z pychy, z zaburzenia, bądź może to być cierpiętnictwem.

_________________
"Przerzuć swą troskę na Pana, a On cię podtrzyma."


Pt lis 07, 2014 1:44 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 04, 2013 6:06 pm
Posty: 1243
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Męczeństwo jest darem łaską w oczach Boga?
Na wszystko macie odpowiedzi i wytłumaczenie,a kazdy człowiek w swoim zyciu powinien czynić dobro z serca,bo dla Boga liczy sie tylko serce czlowieka, a nie jego otoczka.Bóg zna każdego serce,nawet jałmużna czyniona z serca ,patrz ubogiej wdowy grosz.Co z tego ze my podamy w pięknej kwiecistej filiżance kawe,jak kawa będzie nie smaczna.W dzisiejszych czasach widzi się tylko otoczkę,chwali się to co sobą reprezentuje, jakie osiagnął zaszczyty ,do jakich kast należy,ale czlowieka jako stworzenie Boskie sie nie dostrzega.


Pn lis 10, 2014 6:56 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): N gru 15, 2013 8:09 am
Posty: 333
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Męczeństwo jest darem łaską w oczach Boga?
tesia napisał(a):
Na wszystko macie odpowiedzi i wytłumaczenie,a kazdy człowiek w swoim zyciu powinien czynić dobro z serca,bo dla Boga liczy sie tylko serce czlowieka, a nie jego otoczka.Bóg zna każdego serce,nawet jałmużna czyniona z serca ,patrz ubogiej wdowy grosz.Co z tego ze my podamy w pięknej kwiecistej filiżance kawe,jak kawa będzie nie smaczna.W dzisiejszych czasach widzi się tylko otoczkę,chwali się to co sobą reprezentuje, jakie osiagnął zaszczyty ,do jakich kast należy,ale czlowieka jako stworzenie Boskie sie nie dostrzega.


Masz rację tesiu na zdrowy chłopski rozum zgadzam się z tym co napisałaś ale...ja wierzę w coś jeszcze innego.
Na podstawie mojego czytania Biblii, doszłem do wniosku że każde cierpienie jakie człowiek doznaje w ciele tu na ziemi jest łaką od Boga do tego aby człowiek był zbawiony po śmierci.
Według wniosków jakie się nasuwają równanie wygląda tak:

Bez cierpienia nie ma zbawienia.
Prawda że proste? :no:
Dlaczego kazdy musi cierpieć by osiagnać zbawienie?
Tutaj przychodzą mi na myśl słowa z Izajasza: [i]Bo moje drogi to nie drogi wasze[/i] itd.
Tylko Bóg zna odpowiedź na to pytanie - dlaczego.

Zaraz mi tu niektórzy wyskoczą z tekstem że Jezus cierpiał i Apostołowie i wielu innych zanim zostali pozbawieni życia.
Ok. zgadzam się, tylko dlaczego?
Dlaczego, skoro udowodnili swoim życiem że są wierni i oddani Bogu.

Moim zdaniem cierpienie jest obowiązkiem każdego człowieka i jak się już rodzi to w jego życie jest wpisane "cierpieć" i to najlepiej jak najwięcej.

Jak przechodzi przez życie lekko i bez bólu umiera, to cierpi ale w piekle po śmierci za to że nie chciał cierpieć za życia na ziemi.
Ja wierzę w duszę i piekło, więc ta alternatywa wydaje mi się jak najbardziej realna.


Pn lis 24, 2014 9:43 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt wrz 06, 2011 9:22 am
Posty: 1809
Lokalizacja: Za siedmioma górami, za siedmioma lasami...
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Męczeństwo jest darem łaską w oczach Boga?
jedwab napisał(a):
Moim zdaniem cierpienie jest obowiązkiem każdego człowieka i jak się już rodzi to w jego życie jest wpisane "cierpieć" i to najlepiej jak najwięcej.

Jak przechodzi przez życie lekko i bez bólu umiera, to cierpi ale w piekle po śmierci za to że nie chciał cierpieć za życia na ziemi.
Ja wierzę w duszę i piekło, więc ta alternatywa wydaje mi się jak najbardziej realna.


Cierpienie samo w sobie nie ma żadnej wartości. Można cierpiec "jak najwięcej" i wcale nie pójść do nieba...
Czy w ogóle chodzi o to, żeby cierpieć jak najwięcej? Czy raczej w wolności przyjmować codzienność, która jest nieraz nie do zniesienia? Czy cierpienie to tylko choroby? Czy tu nie chodzi przypadkiem o radosne zgodzenie się na własne życie i życie w pełnym tego słowa znaczeniu, razem z jego blaskami i cieniami? Czy cierpieniem nie jest to, że wewnątrz nas jest walka, sprzeczności, że chcemy być dobrzy ale ciagle wybieramy zło?
Myślę, że spłaszczyliśmy pojęcie cierpienia tylko do chorób... ew. śmierci.

_________________
"Przerzuć swą troskę na Pana, a On cię podtrzyma."


Pn lis 24, 2014 10:56 am
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): N gru 15, 2013 8:09 am
Posty: 333
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Męczeństwo jest darem łaską w oczach Boga?
_as_ napisał(a):

Cierpienie samo w sobie nie ma żadnej wartości.


Asie nie bądź przyziemna, cierpienie nie ma wartości dla ciebie i możesz się jej nawet brzydzić ale dla Boga napewno wartość ma.

Cytuj:
Można cierpiec "jak najwięcej" i wcale nie pójść do nieba...


Skąd wiesz że przez cierpienie jak najwieksze, nie idzie się do nieba? Możesz podać przykłady?


Cytuj:
Czy w ogóle chodzi o to, żeby cierpieć jak najwięcej? Czy raczej w wolności przyjmować codzienność, która jest nieraz nie do zniesienia? Czy cierpienie to tylko choroby? Czy tu nie chodzi przypadkiem o radosne zgodzenie się na własne życie i życie w pełnym tego słowa znaczeniu, razem z jego blaskami i cieniami? Czy cierpieniem nie jest to, że wewnątrz nas jest walka, sprzeczności, że chcemy być dobrzy ale ciagle wybieramy zło?
Myślę, że spłaszczyliśmy pojęcie cierpienia tylko do chorób... ew. śmierci.


Zgadzam się z tobą, ale czy zgadzasz się ty, na to "rodosne" przyzwolenie uczestniczenia w takim życiu?


Pn lis 24, 2014 11:32 am
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Cz gru 13, 2012 6:30 pm
Posty: 190
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Męczeństwo jest darem łaską w oczach Boga?
Dlaczego ten co przechodzi przez życie lekko bez bólu i cierpienia ma trafic do piekła? Liczą sie uczynki,Jezus powiedział....bylem głodnym w więzieniu spragnionym.... wczorajsze czytanie.Liczą się uczynki,a nie cierpienia,cóz z tego, jeżeli jeden bedzie cierpiał całe życie,z powodu wątłego zdrowia ,bo się takim urodził,a bedzie złym człowiekiem i ma pójśc do nieba,a ten nie cierpiący zdrowy jak rzepa,ale kochający bliźnich pójdzie do piekła.?


Pn lis 24, 2014 11:39 am
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): N gru 15, 2013 8:09 am
Posty: 333
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Męczeństwo jest darem łaską w oczach Boga?
maryla20 napisał(a):
Dlaczego ten co przechodzi przez życie lekko bez bólu i cierpienia ma trafic do piekła? Liczą sie uczynki,Jezus powiedział....bylem głodnym w więzieniu spragnionym.... wczorajsze czytanie.Liczą się uczynki,a nie cierpienia,cóz z tego, jeżeli jeden bedzie cierpiał całe życie,z powodu wątłego zdrowia ,bo się takim urodził,a bedzie złym człowiekiem i ma pójśc do nieba,a ten nie cierpiący zdrowy jak rzepa,ale kochający bliźnich pójdzie do piekła.?


Po to żeby była równowaga we wszystkim. Żeby każdy doświadczył czy dobry czy zły takiej samej dobroci i takiego samego cierpienia. Żeby jeden nad drugiego się nie wywyższał.
A taki kaleka np: myslisz ze jest naprawdę złym człowiekiem? A może zgorzkniałym i rozżalonym że w tym własnie życiu spotkało go cos takiego i musi cierpieć.

Zgadzam się że liczą się uczynki. Im wiecej tym lepiej a na koniec zycia trochę cierpienia dożucimy i zbawienie pewne, bo taki człowiek wypełnił swą misję.


Pn lis 24, 2014 11:49 am
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 70 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 126 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL