Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz maja 02, 2024 5:39 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 SPotkania Ewangelizacyjne. 
Autor Wiadomość
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Cz gru 13, 2012 6:30 pm
Posty: 190
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: SPotkania Ewangelizacyjne.
Bardzo by sie przydała taka ewangelizacja w kościołach katolickich,czytanie Pisma Świętego i tłumaczenie,bo wielu nie rozumie.Kiedyś rozmawiałam na ten temat z księdzem,mówił,że porozmawia z proboszczem i jakoś ucichło.Ewangelizacja jest potrzebna na nowo ludziom należącym do Kościoła katolickiego,wielu nie wie jak się zachować w kościele.


Śr sty 22, 2014 6:02 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18253
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: SPotkania Ewangelizacyjne.
O czym wy mówicie? Jest do wyboru do koloru. W Odnowie (REO) , w Neokatechumenacie, w RŚŻ, w SNE, w zakonach... do wyboru do koloru.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Śr sty 22, 2014 7:38 pm
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 17, 2010 1:26 pm
Posty: 292
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: SPotkania Ewangelizacyjne.
Barney no ja tez tak mysle.

Nasz biskup w niedziele ostatnia niedziele powiedzial ze Katolicy zawodza na polu ewangelizacji. I stwierdzil ze wielu ludzi z tego owodu idzie do protestantów.

Tylko ja nic przeciw Protestantom ogolnie nie mam. Ale nigdy nie wiadomo do konca kto taki tam naucza. Jesli to faktycznie jest Pastor z jakimis kompetencjami to super..... ale zdarzaja sie pastorzy niedouczeni...podobie zreszta jak ksieża (ale to raczej z rutyny wynika bo ci mlodzi maja zapał). Potem gdzies to ginie :(

Druga rzecz to taka ze jednak fajnie by bylo prawdziwych ojców z rodzinami do takiego nauczania tez dopuscic. BYlem na spotkaniu i Jezuitów z Tato.NET i ojcowie z wieloletnim starzem tak mowia o Bogu o wierze ze jestem pełen podziwu. Pewnie to wynika z walki o rodzine o dzieci taka typowa walka duchowa jaka kazdy meżczyzna ty na ziemi przechodzi zostajac ojcem.

_________________
O błogosławiony Różańcu Maryi, słodki łańcuszku....Obrazek


Cz sty 23, 2014 7:00 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18253
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: SPotkania Ewangelizacyjne.
Ależ mówią - i jest tego dużo (sam w swoim czasie prowadziłem nauczania na kursach ewangelizacyjnych).
A do protestantów nie radzę. Owszem, wspólnie pomodlić się o jedność - tak.
Ale ewangelizacja protestancka - dotychczas KAŻDA jaką słyszałem - była błędna. Owszem, efektowna - ale błędna.
Niestety, często tymi samymi błędami "zarażają" się ewangelizatorzy katoliccy.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Cz sty 23, 2014 11:22 pm
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 17, 2010 1:26 pm
Posty: 292
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: SPotkania Ewangelizacyjne.
tzn co do protestantow to tacy na serio protestanci to Ewangelie maja ok.
Tylko trzeba brac pod uwage ze nic o sakramentach nie powiedza. Ale Ksieza zdaje sie tez korzystaja z podrecznikow teologow protestanckich... widze ze nawet prywatnie sie przyjażnia ...
Z ewagelikami i luteranami zyjemy bardzo dobrze tak ogolnie.

Gorzej z odlamami typu Adwentysci czy MOrmoni to ja mam problem czy mozna ich wogle za chrzescijan uznac. Wiem ze niby mamy niby cos o ekumeni z Adwentystami podpisane... ale ja prywatnie uwazam ze oni nie uznaja Ofiarty chrystusa do konca. Ewangelizowac tez nie ewangelizuja wg mnie zabardzo.... Ellen G white czy ksiega mormona to jakies jaja poprostu.

_________________
O błogosławiony Różańcu Maryi, słodki łańcuszku....Obrazek


Pt sty 24, 2014 12:08 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18253
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: SPotkania Ewangelizacyjne.
Mam bardzo złe doświadczenia osobiste z ewangelikami (baptyści) - potwierdzone potem u innych osób. Bardzo długo zwodzono mnie że "nie przekonujemy się wzajemnie" - dopóki się nie zniecierpliwili że wciąż nie konwertuję... :(

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


So sty 25, 2014 1:22 am
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 17, 2010 1:26 pm
Posty: 292
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: SPotkania Ewangelizacyjne.
Baptysci to chyba maja cisnienie by kazdego ochrzcic ...... Bo sami uważaja ze zrobia to najlepiej.

_________________
O błogosławiony Różańcu Maryi, słodki łańcuszku....Obrazek


So sty 25, 2014 10:31 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18253
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: SPotkania Ewangelizacyjne.
Nie mam pretensji że tak uważają (w końcu sam gdybym uważał że KK nie jest tym prawdziwym Kościołem też bym był gdzie indziej), tylko że robią to w podstępny sposób,udając że "się nie nawracamy".
Zresztą kiedyś, jeszcze na "Apologetyce"prowadziliśmy coś w rodzaju kwerendy. Nie inaczej jest u Zielonoświątkowców czy - tak modnych teraz - grup bezdominacyjnych.
Szczytem podstępności w tym względzie jest Ruch Nowego Życia (dawniej Agape) - tak, ten sam z którego przez szereg lat czerpał Ruch Światło-Życie.

Nie potrafię w tym względzie powiedzieć nic pewnego o Luteranach, ale zdaje się że oni są uczciwi w tych sprawach.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


So sty 25, 2014 11:01 am
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 17, 2010 1:26 pm
Posty: 292
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: SPotkania Ewangelizacyjne.
Haha marudzilem, marudzilem , u siebie gdzie sie da i wymarudziłem ;)
Beda spotkania u mnie w miescie od nasteonego tygodnia w neokatuchumenacie 2 x w tygodniu!!! Jestem mega zadowolony :)

Zwlaszcza ze spotkania z biblia u baptystow sa np tylko raz na 2 tygodnia ;) ( ale na 14 osob to chyba i tak starczy ).

Jeszce tylko klegom z odnowy pomarudze zeby czesciej byly wieczory uwielbienia i bedzie naprawde dobrze.

Co wiecej widze ze wielu ludzi uwaza ze spotkania na mszy raz w tygodniu to za malo ze potrzebuja wspolnoty osobowej z innymi wierzacymi i to też mnie cieszy ze wtym nie jestem sam.


Chociaz fakt ze wielu ludzi stwierzilo ze jestem gupi, ze napewno protestant albo swiadek jechowy i ze nie ma potrzeby nic zmieniac .... Ale srednio sie martwie takimi opiniami :P
Dopuki nic sie nie robi to sie nic nie zmieni .

_________________
O błogosławiony Różańcu Maryi, słodki łańcuszku....Obrazek


Wt lut 04, 2014 9:04 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 118 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL