Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 12:09 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Pytanie, dusza, diabeł, itd 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 24, 2011 6:48 pm
Posty: 5372
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pytanie, dusza, diabeł, itd
Akurat ja nie szukam diabła tam gdzie go nie ma. Patrzyłam w kontekście psychologicznym. :P


Śr sty 08, 2014 12:43 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 04, 2013 6:06 pm
Posty: 1243
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pytanie, dusza, diabeł, itd
kiedy wspominam swoje dzieciństwo nie przypominam sobie żeby msza mnie irytowała czy sakrament.Co sie porobiło z teraźniejszymi dziećmi,za dużo filmów za dużo gadżetów i stad takie zachowania.


Cz sty 30, 2014 4:27 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 17, 2010 1:26 pm
Posty: 292
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pytanie, dusza, diabeł, itd
tesia napisał(a):
kiedy wspominam swoje dzieciństwo nie przypominam sobie żeby msza mnie irytowała czy sakrament.Co sie porobiło z teraźniejszymi dziećmi,za dużo filmów za dużo gadżetów i stad takie zachowania.


z dziećmi nic.
To my dorosli jesteśmy nietolerancyjni.

Zgadnij jak zareagowali ludzie jak moj 3 letni synek zaczol spiewac i klaskac podczas pieśni uwielbienia ;)
Dzieci sa naturalne ciescza sie , to calym sobą, mowia to co mysla.
Jak kochaja Boga to całym swoim jestestwem z całych sił !!!!!


A my jesteśmy zakłamani i je deprawujemy :(.

_________________
O błogosławiony Różańcu Maryi, słodki łańcuszku....Obrazek


Cz sty 30, 2014 7:13 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 04, 2013 6:06 pm
Posty: 1243
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pytanie, dusza, diabeł, itd
mikalosz... jezeli podczas uwielbienia dziecko spiewalo, nic w tym złego,gorzej jak podczas kazania spiewa i klaszcze .


Pn lut 03, 2014 4:51 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 17, 2010 1:26 pm
Posty: 292
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pytanie, dusza, diabeł, itd
tesia napisał(a):
mikalosz... jezeli podczas uwielbienia dziecko spiewalo, nic w tym złego,gorzej jak podczas kazania spiewa i klaszcze .


ech jak ja bym chciał żeby u mnie w kościele był co tydzień wieczór uwielbienia. Bym chodził na każdy z synkiem.
Naprawdę powiem ci ze uwielbiam takie wieczory.


A synka juz wytresowałem ... tzn zona wytresowała :P

_________________
O błogosławiony Różańcu Maryi, słodki łańcuszku....Obrazek


Pn lut 03, 2014 5:24 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 16, 2013 11:45 pm
Posty: 825
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pytanie, dusza, diabeł, itd
Problem polega na tym, że niektórzy rodzice zupełnie nie panują nad swoimi dziećmi.

Pamiętam jak podczas jednej mszy ksiądz wybiegł sprzed ołtarza, żeby złapać dziecko, które weszło na balaski. Rodzice niczego nawet nie zauważyli, tak byli wyluzowani.

Biegające z wyciem po kościele dzieci, też się zdarzają...
Chyba trzeba sie przyzwyczaić do tego, że jak ma sie małe dzieci, to nie ma się luzu, zatapiania bez pamięci w modlitwie. Modlitwa wtedy musi być bardziej "aktywna" i dostosowana do malucha a nie kontemplacyjna :-D .

Dzieci dają się jednak wychować i warto to robić, bo 6-latek potrafi już się w kościele dobrze kontrolować. Nie trzeba się później wstydzić, że nasza 10-letnia pociecha nie ma pojęcia, co zrobić z czasem spędzonym na mszy.


Pt lut 07, 2014 11:00 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt paź 08, 2013 11:30 pm
Posty: 2012
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pytanie, dusza, diabeł, itd
Dzis na mszy na ktorej bylam bylo wlasnie takie male dziecko tupalo nogami, wszeszczalo, bawilo z mszy oczywiscie nie rozumialo niczego i ewidentnie nie nudzilo.Uwazam, ze mam powinna z takim dzieckiem zaczac od modlitwy dla dzieci oczywiscie wszystcy patrzyli poblazliwie.Jednak mysle ze mozna nawet 3 letniemu dziecku przetlumaczyc ze kosciol jest miejscem szczegolnym i jak sie nie nalezy zachowywac.

_________________
Zabiegaj o sprawiedliwość, wiarę, miłość, pokój - wraz z tymi, którzy wzywają Pana czystym sercem..."


So lut 08, 2014 10:59 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): So sie 11, 2012 10:24 pm
Posty: 278
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pytanie, dusza, diabeł, itd
pawellos napisał(a):
Dziś rano nagle naszły mnie myśli że jak coś tam się stanie do zaprzedam dusze i coś tam złemu


Ok, ale jak już coś się stanie i pogonisz dusze złemu to licz się z tym, że za jakiś czas może stać się jeszcze "coś" bardziej przykrego niż to, co skłoniło cie do pogonienia duszy. I co wtedy? Komu wtedy pogonisz dusze?:D


N lut 16, 2014 1:04 am
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Wt kwi 15, 2014 1:48 pm
Posty: 152
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pytanie, dusza, diabeł, itd
Również mam córkę,która nie przepada za Mszą. Zwyczajnie nudzi się. Należy do tych żywiołowych:)
Zdarza jej się tupać,nucić pod nosem. Oczywiście zwracam jej uwagę. Sam Pan Jezus powiedział "Pozwólcie dzieciom przychodzić do mnie". Choć dodam,że kiedyś,gdy miała 4 lata facet wyprosił nas z kościoła... Po mszy ku mojemu zaskoczeniu podszedł do mnie Ksiądz prowadzący Mszę i zapewnił,że jemu spacerowanie po kościele nie przeszkadza,a facet powinien dostać...w łeb:)


Wt kwi 15, 2014 7:05 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pytanie, dusza, diabeł, itd
srebrny napisał(a):
Również mam córkę,która nie przepada za Mszą. Zwyczajnie nudzi się. Należy do tych żywiołowych:)
Zdarza jej się tupać,nucić pod nosem. Oczywiście zwracam jej uwagę. Sam Pan Jezus powiedział "Pozwólcie dzieciom przychodzić do mnie". Choć dodam,że kiedyś,gdy miała 4 lata facet wyprosił nas z kościoła... Po mszy ku mojemu zaskoczeniu podszedł do mnie Ksiądz prowadzący Mszę i zapewnił,że jemu spacerowanie po kościele nie przeszkadza,a facet powinien dostać...w łeb:)


Faktycznie powinien dostac, moze nie w leb, ale porzadny klaps by sie przydal.
Dla mnie, dzieci w kosciele to aniolki. :-)
Na mszach we Francji znak Pokoju przekazuja wlasnie dzieci ubrane w biale szaty. Ksiadz przekazuje im, a one rozchodza sie po kosciele przekazujac wiernym, a wierni sobie nawzajem.


Cz sty 14, 2016 4:25 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 16, 2015 4:02 pm
Posty: 2655
Lokalizacja: Północ
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pytanie, dusza, diabeł, itd
mindmonkey napisał(a):
Dzis na mszy na ktorej bylam bylo wlasnie takie male dziecko tupalo nogami, wszeszczalo, bawilo z mszy oczywiscie nie rozumialo niczego i ewidentnie nie nudzilo.Uwazam, ze mam powinna z takim dzieckiem zaczac od modlitwy dla dzieci oczywiscie wszystcy patrzyli poblazliwie.Jednak mysle ze mozna nawet 3 letniemu dziecku przetlumaczyc ze kosciol jest miejscem szczegolnym i jak sie nie nalezy zachowywac.

Mindmonkey, niektórym dzieciom trzyletnim wytłumaczysz, a one przez chwilę będą grzeczne, a potem zaczynają się nudzić. Ja z moim synem na mszę poszłam dopiero jak miał 4 latka. Dopiero do niego docierało, ale trzeba było co jakiś czas przypominać.


Cz sty 14, 2016 2:40 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 22, 2012 10:06 am
Posty: 245
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pytanie, dusza, diabeł, itd
Mój syn jak miał pójść do kościoła to dostawał spazmów i histerii. Wyglądało to dość przerażająco (miał ok 4 lat). Postanowiłam poszukać kościoła z taką Mszą dla dzieci, która go oczaruje i wyhamuje jego bunt. Udało się. Msze były prowadzone przez super księdza, który tak niesamowicie prowadził dzieci przez Słowo Boże, że mój syn praktycznie z tygodnia na tydzień zmienił swoje zachowanie o 180 stopni.
Czasami warto pojechać na Mszę do innej Parafii.

_________________
"Mamy tylko jedno miejsce w świecie, gdzie nie panuje ciemność. To osoba Jezusa Chrystusa"


Cz sty 14, 2016 3:36 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 54 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL