Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 4:23 pm



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 307 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 17, 18, 19, 20, 21  Następna strona
 Pytania do księdza 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Pytania do księdza
Dodam też, że ksiądz zgodził się objąć opieką duszpasterską to nasze rozgadane forum. :)


So lip 29, 2017 10:44 pm
Zobacz profil
Post Re: Pytania do księdza
priest71 napisał(a):
Szczęść Boże !!!
Jestem księdzem z Gdańska. Mam na imię Stanisław i będę starał się w miarę możliwości odpowiadać na Wasze pytania. Na ten zbliżający się nowy miesiąc pragnę Wam wszystkim pobłogosławić w Imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. AMEN !!!


Szczesc Boze w pracy Duszpasterskiej.

Na pytanie moje pewnie nie da sie odpowiedziec wprost, bo musialo by nastapic sporo zmian w samym Kosciele, ale zapytam.
Otoz czy dalo by sie zmieniic dotychczasowe praktyki spowiedzi podczas Mszy Sw. na spowiedz przed Msza Sw. tak by kazdy kto chcialby przystapic do Sakramentu Pojednania byl do tego przygotowany od samego poczatku Mszy Sw. czyli mogl w pelnii i godnie w niej uczestniiczyc?
I czym sa podyktowane dotychczasowe praktyki spowiedzi podczas Mszy Sw?
Spowiedz podczas Mszy Sw. w zadnym wypadku nie daje takiej mozliwosci gdyz uwaga penitentow skupionna jest na samej spowiedzi przypominaniu grzechow, zastanawianiu sie czy zdazy sie przed Komunia Sw. itp. itd.
Takie mysli niewiele roznia sie od rozmyslania co zrobic na obiad, czy zdaze zrobic zakupy przed zamknieciem sklepu itp. itd.
Tak czy innaczej spowiedz jest przygootowaniem do Eucharystii, a kazde przygotowaniie jak wynika z samej logiki robi sie przed tym do czego sie przygotowujemy, wiec gdy odbywa sie podczas Jej sprawowaniia nie daje pelnego w niej uczestnictwa.


N lip 30, 2017 8:59 am
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Pn lip 24, 2017 4:59 pm
Posty: 6
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Pytania do księdza
Szczęść Boże !!!
Sprawa Spowiedzi św. jest bardzo prosta. Należałoby zadbać o sakrament przed Eucharystią. U mnie w parafii, w której posługuję, jest zasada spowiadania się przed Mszą św. Oczywiście, że czasami zdarzy się i podczas Mszy św. Dlatego sam osobiście preferuje spowiedź indywidualną - umówioną wcześniej o odpowiedniej porze dla penitenta i spowiednika. Pozdrawiam


N sie 20, 2017 6:34 pm
Zobacz profil
Post Re: Pytania do księdza
priest71 napisał(a):
Szczęść Boże !!!
Sprawa Spowiedzi św. jest bardzo prosta. Należałoby zadbać o sakrament przed Eucharystią. U mnie w parafii, w której posługuję, jest zasada spowiadania się przed Mszą św. Oczywiście, że czasami zdarzy się i podczas Mszy św. Dlatego sam osobiście preferuje spowiedź indywidualną - umówioną wcześniej o odpowiedniej porze dla penitenta i spowiednika. Pozdrawiam


Bedac w kraju moze jest to i latwe, ale np. podczas dluzszych pobytow poza granicami, mimo ze sa polskie parafie i nawet polskie Misje katolickie, to problem sie powieksza.
Mialem kiedys sytuacje ze pracujac poza granicami, zajelo mi prawie miesiac by znalesc polskiego Kaplana i przystapic do spowiedzi.
Odleglosci jakie musialem pokonywac to 50-120km, po to tylko by dowiedziec sie ze nie ma polskiego kaplana, lub np. ze Polska Misja Katolicka jest nieczynna na czas wakacji, tak jakby zly w tym czasie tez byl na urlopie i nie kusil nikogo.
W koncu prawie przypadkiem znalazlem polskiego Kaplana poslugujacego w obcojezycznym kosciele, ktory byl tam by doszlifowac jezyk przed wyjazdem do Misji w Afryce.
Praktycznie to kazda spowiedz jest nawroceniem sie grzesznika, wiec gdy nie ma kaplanow w konfesjonale to to nawrocenie staje sie utrudnione czy wrecz niemozliwe.


Pn sie 21, 2017 10:25 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Pytania do księdza
Nie jestem księdzem, ale może to pomoże:
Msze Święte po polsku na świecie http://www.emigracja.chrystusowcy.pl/in ... &Itemid=74
http://analizy.biz/mszenawakacjach/
http://www.msze.opoka.org.pl/ zakładka "parafie zagraniczne

A co do spowiedzi: wytyczne watykańskie są właśnie takie: spowiedź powinna odbywać się poza Mszą Świętą.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Pn sie 21, 2017 12:38 pm
Zobacz profil WWW
Post Re: Pytania do księdza
Barney napisał(a):
Nie jestem księdzem, ale może to pomoże:
Msze Święte po polsku na świecie http://www.emigracja.chrystusowcy.pl/in ... &Itemid=74
http://analizy.biz/mszenawakacjach/
http://www.msze.opoka.org.pl/ zakładka "parafie zagraniczne

A co do spowiedzi: wytyczne watykańskie są właśnie takie: spowiedź powinna odbywać się poza Mszą Świętą.


W takim razie dlaczego w wiekszosci kosciolow nie ma kaplanow w konfesjonale przed Msza Sw. ?
na wielu stronach parafii i ogloszeniach mozna znalesc informacje ze spowiedz jest w trakcie Mszy Sw.
Kto odpowiada za taki stan rzeczy ze kaplani nie stosuja zalecen zwierzchnikow?


Pn sie 21, 2017 7:56 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14112
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Pytania do księdza
Przypomnę tylko, że tutaj na pytania odpowiada ksiądz.
I jesli chcecie się odnieść do tego typu zapytań to najlepiej w kawiarence

viewtopic.php?f=2&t=22015&start=360

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Pn sie 21, 2017 9:12 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Pn lip 24, 2017 4:59 pm
Posty: 6
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Pytania do księdza
Szczęść Boże !!!
Kochani, widzę, że chcielibyśmy wszystko od razu naprawiać. To jest prawdą, że czasami jest inaczej, niż powinno być - ale spokojnie, czy w Waszym życiu również jest wszystko zawsze OK? Ja pisałem o Spowiedzi św. w moim kościele i wiem, że w wielu innych jest podobnie. Nie możesz znaleźć, to podejdź czy zadzwoń i umów się z jakimś księdzem na spokojną rozmowę i spowiedź św. Powodzenia, z Bogiem !!!


Cz paź 05, 2017 12:47 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): N sie 05, 2012 12:01 pm
Posty: 47
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Pytania do księdza
GREGORIANKA - niby temat bez wątpliwości, bo są stosowne przepisy wyjaśniające zasady odprawiania Mszy gregoriańskich. A jednak nawet już niemłodzi księża przyjmują intencję "gregorianki" za dwie (2) osoby, czyli np. zmarłych rodziców.

Znam taki przypadek, gdy dawca intencji w trakcie odprawiania tych 30-tu Mszy, dowiedział się, że jest to nieprawidłowe zrozumienie idei Mszy gregoriańskich, więc poprosił proboszcza o odprawienie poprawne tych intencji. Owszem, zostało odprawionych 30 Mszy, w ramach danego stypendium, ale tylko za jedną osobę, za drugą już nie.

Gorzej, że po pewnym czasie, ten proboszcz od następnych parafian przyjął kolejną "gregoriankę" za dwie osoby.
Na pytanie osoby poprzednio wprowadzonej w błąd, dlaczego znowu taką intencję wprowadził, odpowiedział, że "dawcy intencji tak chcieli". I jeszcze dodał, jako wyjaśnienia, że w naszej diecezji tak się postępuje.

Mam pytanie, czy "gregorianka jest tylko dobrym zwyczajem", czy lekceważy się kościelny przepis?
I dokąd się odwołać, jeżeli jest to zwyczaj powszechny, więc odwołanie się do Biskupa diecezjalnego raczej nic nie da :?


N lis 05, 2017 10:57 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Wt sty 16, 2018 1:00 am
Posty: 2
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Pytania do księdza
Przepraszam mam pytanie,czy mogę pójsc normalnie na plebanie do księdza bo chciałbym poświecić rozaniec? Czy takie poswiecenie trwa długo i czy ksiądz mnie nie oleje????


N lut 18, 2018 7:45 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Pytania do księdza
Odpowiem ci, bo nie raz zanosilam óżańce do poświęcenia. Zostawiałam w zakrystii przed mszą w dzień powszedni, gdy jest pusto w kościele proszac zakrystianina o poświęcenie. Po mszy mi sam przynosił go do ławki lub odbierałam po mszy. Na plebanii będzie biegał po książeczkę z modlitwami lub wodę święconą, więc lepiej chyba w kościele. Nasz proboszcz przyjmuje tylko w godzinach urzędowania.
Pewnie to są zwyczaje miejsca.


N lut 18, 2018 7:57 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Wt sty 16, 2018 1:00 am
Posty: 2
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Pytania do księdza
merss napisał(a):
Odpowiem ci, bo nie raz zanosilam óżańce do poświęcenia. Zostawiałam w zakrystii przed mszą w dzień powszedni, gdy jest pusto w kościele proszac zakrystianina o poświęcenie. Po mszy mi sam przynosił go do ławki lub odbierałam po mszy. Na plebanii będzie biegał po książeczkę z modlitwami lub wodę święconą, więc lepiej chyba w kościele. Nasz proboszcz przyjmuje tylko w godzinach urzędowania.
Pewnie to są zwyczaje miejsca.

Dzięki :-D tak zrobię przynajmniej bede miał jakiś pretekst do pójścia na msze w dzień powszedni.


N lut 18, 2018 9:43 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Cz lis 16, 2017 9:39 pm
Posty: 296
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Pytania do księdza
Witam.
Czy jeśli nie wyspowiadałem się a więc źyje w grzechu ale żałuję grzechu to jaka wartość mają moje dobre uczynki? A co jeśli chce się nawrócić ale dalej chce też greszyć? Czy w obu tych tych sytuacjach dobre uczynki maja jakąś wartość, jeśli tak to jaka, pomniejszaja moja karę w czyśccu czy tylko pomagają mi się nawrócić? A czy może być tak że jak jestem w grzechu i popełniam dobre uczynki to one się nie liczą ale jak pod koniec życia się wyspowiadam to one się tak jakby odblokuja i zmniejsza moja karę w czyśccu?

A czy żyjąc w grzechu można się modlić o zdrowie swoje lub kogoś, czy taka modlitwa jest ważna?


Pt lut 23, 2018 1:53 am
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Pn kwi 16, 2018 12:17 am
Posty: 3
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Pytania do księdza
Mam nadzieje ze znajdę tu kapłana... a szukam Go od tygodnia. Oczywiście nie tutaj ale w Uk gdzie mieszkam...
W sumie kapłana znalazłam ale poczułam się zignorowana... a mając 45 lat nie należe do rozhisteryzowanych pań, które przechodzą drugą młodość.
Potrzebuje mądrego kapłana z Gdańska. Lece do trójmiasta dosłownie na dwa dni na szkolenie i jeden dzień zarezerwowałam sobie, aby spotkać się z dobrym spowiednikiem... mądrym (proszę się nie obrażać wiem że wszyscy są mądrzy)cierpliwym... z naciskiem na cierpliwym... Czy mógłby mi ktoś pomóc???


Pn kwi 16, 2018 12:57 am
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Cz lis 16, 2017 9:39 pm
Posty: 296
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Pytania do księdza
Witam.
Pytam ksiedza bo na forum nie moge znaleźć merytorycznej odpowiedzi. Chodzi o przekazy podprogowe w piosenkach rockowych, czytany tekst od tyłu niesie jakieś satanistyczne treści. Czy słuchanie takich piosenek jest grzechem jeśli ktoś poprostu lubi słuchać muzyki? Obawiam sie, że w wiekszości piosenek nie tylko rockowych sa przekazy podprogowe więc jak ktoś by chciał słuchać tych pisenek w których przekazów podprogowych nie ma to musisłby nic nie słuchać. Kiedyś znalazłem taka strone internetowa, w której egzorcysta Piotr Glas opublikował liste zespołów, które wymienił mu szatan podczas jednego z egzorcyzmów, że tymi zespołami posługuje sie szatan, tam były wszystkie zespoły, których słucham i nie były to zespoły typu death metal czy jakies satanistyczne tylko zwykłe zespoły rockowe. Czy w takim razie grzechem jest jeśli ktoś słucha tych zespołów tylko dla tego, że lubi rockową muzyke? Dodam, że w filmach i pewnie gazetach też sa przekazy działajace na podświadomość wiec już sam nie wiem czy słuchać tej muzyki czy wogule nie słuchać?
Pozdrawiam.


Cz wrz 06, 2018 3:21 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 307 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 17, 18, 19, 20, 21  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL