Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 6:17 pm



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 307 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21  Następna strona
 Pytania do księdza 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 24, 2011 6:48 pm
Posty: 5372
Płeć: kobieta
Post Re: Pytania do księdza
Ks.Marek napisał(a):
joannabw napisał(a):
Nie mam żadnych oczekiwań. Z mojego punktu widzenia pewnie wyjęłabym ten komunikat i przyjęła jakby nic się nie stało.

I to wszystko w tym temacie, proszę Pani :)

Dziękuję za uwagę.


Pn maja 09, 2016 10:58 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): N mar 13, 2016 9:45 pm
Posty: 63
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Czy zgłębianie wiedzy tajemniej bez praktykowania to grzech
Np kabała ,okultyzm , demonolgia bez praktykowania tego same zgłębianie tematu z ciekawości by lepiej rozumieć świat ? mówię tu o tylko o metafizyce ale też o demonologii . Też o magii na jakie typy się dzieli itp ale bez rzadnego używania tej wiedzy . nie piszcie mi czy to żagrożenie itp tylko i wyłącznie czy jest to grzechem ?


So maja 14, 2016 10:27 pm
Zobacz profil
Online
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Pytania do księdza
Wiesz, badania naukowe są potrzebne.... ale z ciekawości nie warto w to wchodzić...
Znałem księdza (bardzo wiele w swoim czasie dla mnie zrobił, być może uratował mnie...) który pisał doktorat właśnie z tych tematów... Nie wytrzymał tego psychicznie...

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


N maja 15, 2016 9:47 am
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 25, 2015 6:13 pm
Posty: 536
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Pytania do księdza
Ale to są pytania do księdza. Dlaczego prowadzicie tutaj dyskusje ?

_________________
"Pan mój i Bóg mój"


N maja 15, 2016 10:02 am
Zobacz profil
Online
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Pytania do księdza
Przepraszam, Skała ma rację. Nie zerknąłem na tytuł wątku. Oczywiście proszę Moderację o skasowanie mojego posta.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


N maja 15, 2016 10:27 am
Zobacz profil WWW
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Wt mar 15, 2016 10:06 am
Posty: 88
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Pytania do księdza
Witam.Mam pytanie.W prawie kanonicznym czytamy:Kan. 97 -
§ 2. Małoletni, przed ukończeniem siódmego roku życia, nazywa się dzieckiem i
uważany jest za nie posiadającego używania rozumu. Po skończonym siódmym roku życia
domniemywa się, że posiada używanie rozumu.

W jakim sensie dziecko nie używa rozumu?To czego dziecko używa? W jaki sposób wyznaczono tą granicę wieku?Dlaczego nie 6 albo 8 lat?Kiedy podjęto taką decyzję,przez kogo,gdzie?

Następnie: Kan. 868

§ 2. Dziecko rodziców katolickich, a nawet i niekatolickich, znajdujące się w niebezpieczeństwie śmierci, jest godziwie chrzczone, nawet wbrew woli rodziców.

Czy to nie jest wbrew prawu polskiemu?Chyba każdy ma prawo do wyznawania własnej wiary,a rodzice a nie ktoś inny są odpowiedzialni za wychowywanie i przekazywanie dzieciom swojej wiary.Jak czułby się rodzic katolik,gdyby ich dziecko zostało ochrzczone wbrew ich woli,albo bez ich wiedzy przez osoby z innego wyznania?Co wtedy?Czy ten chrzest byłby ważny?
Artykuł nr 26 Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka stwierdza, że rodzice mają prawo do wyboru takiego wychowania, jakiego pragną dla swoich dzieci. Moim zdaniem chrzest wbrew woli rodziców niekatolickich narusza to prawo.


N maja 15, 2016 1:53 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Wt mar 15, 2016 10:06 am
Posty: 88
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Pytania do księdza
jak często ksiądz tu zagląda?Ktoś wie?Szkoda,że forum katolickie,a na odpowiedź od najbardziej kompetentnych osób trzeba tak długo czekać.Już trochę czasu czekam na odpowiedź.


Śr cze 08, 2016 5:30 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Cz cze 16, 2016 1:52 pm
Posty: 1
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Wspolzycie małżeńskie
Szczęść Boże,
Witam księdza serdecznie i na wstępie pozdrawiam.
Proszę księdza, postanowiłam napisać z uwagi na fakt, iż nie udało mi się znaleźć odpowiedzi na żadnej ze stron poswieconych tematyce chrześcijańskiej, na które trafiłam.
Od 10 roku życia zmagalam się z problemami zdrowotnymi natury kobiecej. Często słyszałam,że nigdy nie będę mogła mieć dzieci. Walka o zdrowie trwala aż przez 15 lat, kiedy to zaszlam szczesliwie w ciaze. Z powodu komplikacji porodowych przeprowadzono cesarskie cięcie.
Od tamtej pory w dalszym ciagu korzystaliśmy z mezem z naturalnej metody planowania rodziny, czyli wyliczanie okresów plodnych, obserwacja itp., ktora jest w moim przypadku niemiarodajna- cierpie na silne zaburzenia cyklu.
Teraz po 3,5 roku od poprzedniego porodu urodziłam kolejne dziecko (zaszlam w ciaze rzekomo w dniach nieplodnych wg wyliczen i obserwacji, ale ja posiadam niestabilna prace narzadow kobiecych i stad ta anomalia)- niestety także przez cesarskie cięcie, ktore w swoim przebiegu nie bylo pozbawione komplikacji z powodu licznych zrostow po poprzedniej operacji.
Obecnie jestem wiec po 2 operacjach porodowych, i jak to lekarz ujął: "jest Pani tak pocieta w srodku, ze musi Pani bardzo uważać! Nastepna ciąża w przeciągu 3-5 lat skończy się tragicznie dla Pani, narządy nie wytrzymają. Bezwzględnie nie moze Pani teraz zajsc w 3 ciąże."
I tu pojawia sie nasz problem...
Nie chcemy stosować jakiejkolwiek chemicznej, czy też mechanicznej antykoncepcji, czyli prezerwatyw, tabletek antykoncepcyjnych itd., z kolei biorac pod uwage moje uwarunkowania zdrowotne naturalna metoda planowania poczec poprzez liczne zaburzenia sie u mnie kompletnie nie sprawdza, czego przykladem sa 2 poprzednie ciaze, ktore nastapily wg kalendarzyka i obserwacji w dniach nieplodnych.
Co w takiej sytuacji powinnismy z mezem uczynic?
Jesteśmy młodym małżeństwem, mamy po 29 i 32 lata. Boimy sie, ze naturalna metoda zawiedzie (z reszta lekarz uznal, ze u mnie faktycznie monitorowanie cyklow jest zupelnie niezgodne ze stanem faktycznym tego w jakiej fazie cyklu jestem) i ze po raz 3 zajde w ciaze, ktorej nie przezyje. Czy w takiej istnieja jakies rozwiazania zgodne z katechizmem Kosciola, z ktorych moglibysmy skorzystac?
Czy powinnismy juz w tym momencie zdecydowac sie na calkowita abstynencje az do czasu, kiedy wkrocze w okres niezdolny do dalszej prokreacji?
Bardzo proszę o odpowiedz.
Bóg zapłać.


Cz cze 16, 2016 3:14 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Pytania do księdza
Przekierowałam zapytanie, bo było kierowane do księdza. Jednocześnie informuję, że gdyby użytkowniczka wnikliwie poczytała wątki dotyczące NPR, znalazłaby odpowiedź. Kolejnym krokiem byłoby skorzystanie z rad, które tam przedstawiono.


Cz cze 16, 2016 4:56 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): N cze 19, 2016 1:17 pm
Posty: 1
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Pytania do księdza
Witam. Mam moze dosc nietypowe pytanie ale nurtuje mnie ono od pewnego czasu i zdecydowalem sie poszukac odpowiedzi. Jestem handlowcem sprzedaje naprawde dobre ale drogie produkty. Wiadomo, rola handlowca jest taka ze musi przekonac klienta do tego by kupic jak najwiecej rzeczy , czasami wiecej niz potrzebuja pewnie nawet ale po prostu jak sie kupuje zestawy/wiecej rzeczy to jest taniej i tutaj zalacza sie ich zachlannosc lub "jak za tyle to wezme , moze kiedys sie przyda". Pytanie ode mnie.. Jako handlowiec popelniam jakis grzech?


N cze 19, 2016 1:32 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 24, 2011 6:48 pm
Posty: 5372
Płeć: kobieta
Post Re: Pytania do księdza
Przed sakramentem chrztu pada pytanie do rodziców: "czy jesteście świadomi wypełniania obowiązków..." (nie wiem, czy dobrze zapamiętałam). Co jeśli któryś z rodziców powie, że nie jest świadomy? Nie udziela się chrztu dziecku?


N lip 24, 2016 1:24 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): N sie 05, 2012 12:01 pm
Posty: 47
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Pytania do księdza
W radio Maryja często , szczególnie w odniesieniu do dzieci, np. dla poparcia ich próśb, ojcowie prowadzący audycję używają sformułowania: będziemy trzymać kciuki.
Ale "trzymać kciuki" jest formą zaklęcia. A może jednak jest to modlitwa, tylko nie potrafię domyślić się do kogo 8O


So wrz 17, 2016 1:40 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Wt mar 12, 2013 6:55 pm
Posty: 372
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Pytania do księdza
Ks. Marek został proboszczem i chyba tym należy tłumaczyć Jego nieobecność w wątku.


N wrz 18, 2016 9:55 am
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 25, 2015 6:13 pm
Posty: 536
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Pytania do księdza
Gratuluje awansu . :wink:

_________________
"Pan mój i Bóg mój"


Cz paź 20, 2016 3:22 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Pn lip 24, 2017 4:59 pm
Posty: 6
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Pytania do księdza
Szczęść Boże !!!
Jestem księdzem z Gdańska. Mam na imię Stanisław i będę starał się w miarę możliwości odpowiadać na Wasze pytania. Na ten zbliżający się nowy miesiąc pragnę Wam wszystkim pobłogosławić w Imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. AMEN !!!


So lip 29, 2017 10:16 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 307 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL