Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 11:10 pm



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 307 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 21  Następna strona
 Pytania do księdza 
Autor Wiadomość
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Pt mar 22, 2013 2:46 pm
Posty: 123
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Pytania do księdza
Mam pytanie do ksiedza. Chodzi mi o nature czlowieka. Jestesmy stworzeni z milosci do milosci, do zycia w bliskosci z Bogiem. Naszym natjralnym stanem jest bliska relacja z Bogiem, milosc i wszystko co z nia sie wiaze. Ale mam taka watpliwosc czy nasza nature da sie przetworzyc. Czy np szatan moze sprawic ze nasza natura nasze powolanie bedzie zamienione z milosci na nienawisc. Czy tylko Bog ma moc stworcza i nikt nie jest w stanie zmienic naszej natury i tego do czego zostalismy powolani. To znaczy ze pieklo jest jakims okropnym stanem w ktorym ciagle czlowiek pragnie milosci i zjednoczenia ze zrodlem swojego istnienia ktorym jest Bog nawet mimo tego ze tu na ziemi nienawidzil Boga i zyl nienawiscia to po smierci juz okaze sie prawda. Czyli oglonie czy nature czlowieka moze ktokolwiek zmienic nawet gdyby czlowiek chcial czy jest to nie mozliwe

_________________
Jezus Zwyciężył


Pn mar 17, 2014 12:42 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16890
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Pytania do księdza
viewtopic.php?p=913600#p913600


Pt mar 21, 2014 11:21 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Pn lis 18, 2013 11:21 pm
Posty: 214
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Pytania do księdza
betsaida napisał(a):
Szczęść Boże!
Mam pytanie które mnie wciąż nurtuje, czy myślenie o tym żeby odejść od mojego męża jest grzechem z którego się muszę wyspowiadać?i czy myślenie o tym że z innym mężczyzną byłabym szczęśliwsza to grzech?proszę o odpowiedz i z góry Bóg zapłać!życzę wielu Łask Bożych w trudnej posłudze kapłańskiej!

Zwykle zaczyna się od myśli, potem jest działanie, stąd nasza odpowiedzialność za sferę myśli. Na ile to grzech musisz sama rozeznać.


Wt kwi 01, 2014 10:59 pm
Zobacz profil
Post Re: Pytania do księdza
A ja mam dość takie dziwne pytanie , czy utrzymywanie dalszych kontaktów sexualnych po rozwodzie z byłym ex jest grzechem ciężkim ?


Śr kwi 02, 2014 11:24 pm
Milczek
Milczek

Dołączył(a): So lip 05, 2014 10:32 pm
Posty: 6
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Pytanie do księdza
Szczęść Boże

Czy miałem powołanie zostać księdzem czy idąc inną droga zamknąłem drzwi Panu Bogu. Będąc w szkole zasadniczej byłem w kościele na mszy którą odprawiał ksiądz po wyświęceniu była to jego pierwsza masz i po niej błogosławił wiernych kładąc im swoje ręce na ich głowach.
Po zakończeniu mszy przyjechałem do domu i myśli moje i serce było z tym żeby wstąpić do seminarium nikomu o tym nie mówiąc pojechałem po jakimś czasie do seminarium było to w piątek a nie mając jeszcze zdanej matury uzyskałem od księdza że szkołę mogę skończyć i wstąpić do seminarium. Przyjechałem do domu i powiedziałem o mojej decyzji rodzicom mama mnie zrozumiała, ale tata był temu przeciwny powiedział słowa, że trochę mnie zabolało ale mu wybaczyłem. Po jakimś czasie odeszła ta myśl i poszedłem do technikum. Tam miałem kolegę Piotra, Który powiedział mi jak jest w seminarium i że jest trochę ciężko. W technikum myśli o kapłaństwie powróciły. Ale miałem ze sobą trochę problem bo się jąkałem i jak przyszło mi czytać przed większą grupą osób to się jąkałem jak bym nie umiał czytać. Piotrek wiedząc o tym powiedział mi, że mogę iść do seminarium, ale po wyświęceniu Biskup nie pozwoli mi z tym problemem odprawiać mszy świętej i zrezygnowałem nie rozmawiając o tym z żadnym z księżmi. Po skończeniu technikum i zdaniu matury. Pewnej niedzieli byłem w kościele i ksiądz po mszy poinformował, iż potrzebni są katecheci w szkole po skończeniu studiów. W tygodniu poszedłem do księdza wikariusz porozmawiać jakie i gdzie studia można skończyć to zobaczył mnie ksiądz proboszcz i zapytał się w jakiej sprawie przychodzę więc powiedziałem, a on mi odpowiedział, że ja bym widział cię księdzem, ludzie w mojej rodzinnej parafii mówili, że idzie nasz ksiądz. Ja w tedy nie miałem takiej wiary i odrzuciłem tą drogę teraz widzę że Nasz Pan czekał na mnie w wieku 31 lat zawarłem związek małżeński a w między czasie były również myśli o kapłaństwie ale pomyślałem sobie kiedyś że nie będę miał dzieci jak zostanę księdzem i będę sam ale to była najgorsza moja myśl Pan na mnie czekał ale ja odwróciłem się do Niego, a dzieci nie mamy jesteśmy 7 lat po ślubie. W tym roku w miesiącu maju poznałem księdza i moje myśli tak bardzo odżyły, że nie mogłem sobie z tym porządzić, że w tamtej chwili zamknąłem Panu Naszemu drzwi i nie poszedłem za nim. Teraz powracam i chcę być gorliwym chrześcijaninem
Pomaga mi w tym modlitwa różańcowa i modlitwa brewiarzowa, chodzę codziennie do kościoła Bóg jest dla mnie na pierwszym miejscu zacząłem praktykować pierwsze piątki miesiąca Ale jest mi z tym bardzo ciężko jak widzę księdza który odprawia mszę świętą a ja nigdy nie będę mógł
Proszę o pomoc i przepraszam może chaotycznie jest to napisane.


So lip 05, 2014 11:40 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Pn lis 18, 2013 11:21 pm
Posty: 214
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Pytania do księdza
Dolores napisał(a):
A ja mam dość takie dziwne pytanie , czy utrzymywanie dalszych kontaktów sexualnych po rozwodzie z byłym ex jest grzechem ciężkim ?

Rozwód jest znakiem zerwania więzi małżeńskiej, której jednym z wyrazów jest współżycie małżeńskie. Sakrament wprawdzie nie ustaje, jednak ustaje więź - więc i kontakty seksualne winny ustać. Zagadnienie jest jednak na tyle obszerne i dotyczy tylu różnych sytuacji życiowych, że konkretny przypadek trzeba byłoby rozeznać ze spowiednikiem.


Śr lip 23, 2014 7:28 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Pn lis 18, 2013 11:21 pm
Posty: 214
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Pytanie do księdza
darek21 napisał(a):
Szczęść Boże
Czy miałem powołanie zostać księdzem czy idąc inną droga zamknąłem drzwi Panu Bogu.


Wybierając małżeństwo, wybrałeś taką drogę i nie ma co się oglądać za siebie, ale realizować to powołanie. Panu Bogu nie tak łatwo zamknąć drzwi, więc On poprowadzi Cię na tej drodze, którą wybrałeś - małżeństwo to sakrament, a więc szczególna bliskość twoja i twojej żony z Bogiem.


Śr lip 23, 2014 7:36 pm
Zobacz profil
Post Re: Pytania do księdza
Czy protestant mając inne poglądy niż katolik a jednak wybierając katolicyzm musi się dostosować całkowicie pod ich nauki , chodzi mi o spowiedż i kult Maryjny ?


Śr lip 30, 2014 2:50 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Pytania do księdza
Dolores napisał(a):
Czy protestant mając inne poglądy niż katolik a jednak wybierając katolicyzm musi się dostosować całkowicie pod ich nauki , chodzi mi o spowiedż i kult Maryjny ?

Nie jestem księdzem, ale odpowiedź jest prosta: Zostając katolikiem trzeba zaakceptować i przyjąć całe nauczanie Kościoła, a nie jedynie wybrane przez siebie fragmenty.


Śr lip 30, 2014 4:10 pm
Zobacz profil
Post Re: Pytania do księdza
Yarpen Zirgin napisał(a):
Dolores napisał(a):
Czy protestant mając inne poglądy niż katolik a jednak wybierając katolicyzm musi się dostosować całkowicie pod ich nauki , chodzi mi o spowiedż i kult Maryjny ?

Nie jestem księdzem, ale odpowiedź jest prosta: Zostając katolikiem trzeba zaakceptować i przyjąć całe nauczanie Kościoła, a nie jedynie wybrane przez siebie fragmenty.

Poczekam na odpowiedż księdza :)


Śr lip 30, 2014 5:18 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Pytania do księdza
Możesz poczekać, ale po co? Ot, chociażby w kwestii spowiedzi, to popatrz w przykazania kościelne:

II. Przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty.

Jest to obowiązek nałożony przez IV Sobór Laterański. Poza tym nie można przystąpić do Komunii Świętej jeżeli się nie jest w stanie łaski uświęcającej, a tą się uzyskuje przez spowiedź.

Widzisz, Dolores, Kościół katolicki tym się różni od protestantyzmu, że nie można być katolikiem jeżeli się odrzuca jakąś prawdę wiary lub naukę Kościoła. W protestantyzmie można sobie być np. członkiem Kościoła zielonoświątkowego, ale jakichś prawd przez to wyznanie głoszonych nie uznawać. W Kościele katolickim nie ma o tym mowy. Za odstępstwo od wiary lub herezję jest przewidziana ekskomunika z mocy prawa. Tak samo nie można dołączyć do Kościoła jeżeli jakąś prawdę wiary się odrzuca.


Śr lip 30, 2014 5:51 pm
Zobacz profil
Post Re: Pytania do księdza
A z tego powodu ,że to jest pytanie do księdza a ty chcesz go wyręczyć oj nie ładnie , mimo tego pozwolisz ,że poczekam na odpowiedz fachowca :lol:


Śr lip 30, 2014 6:59 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Pytania do księdza
Będzie taka sama. No, ale skoro mi nie wierzysz, to możesz odpowiedź uzyskać jeszcze szybciej, bez czekania na forum: Idź do najbliższej parafii i zapytaj o to proboszcza.


Śr lip 30, 2014 7:15 pm
Zobacz profil
Post Re: Pytania do księdza
Ja mam czas , poczekam , cierpliwośc to moja mocna strona ostatnio , zatem poczekam na księdza i odpowiedz . :-D. Mogę czekać nawet miesiąc :-D


Śr lip 30, 2014 7:24 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 01, 2010 10:22 pm
Posty: 2268
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Pytania do księdza
Posłuchajmy kodeksu:

Cytuj:
Kan. 750 - Wiarą boską i katolicką należy wierzyć w to wszystko co jest zawarte w słowie Bożym, pisanym lub przekazanym, a więc w jednym depozycie wiary powierzonym Kościołowi i co równocześnie jako przez Boga objawione podaje do wierzenia Nauczycielski Urząd Kościoła, czy to w uroczystym orzeczeniu, czy też w zwyczajnym i powszechnym nauczaniu; co mianowicie ujawnia się we wspólnym uznaniu wiernych pod kierownictwem świętego Urzędu Nauczycielskiego. Wszyscy więc obowiązani są unikać doktryn temu przeciwnych.

Kan. 751 - Herezją nazywa się uporczywe, po przyjęciu chrztu, zaprzeczanie jakiejś prawdzie, w którą należy wierzyć wiarą boską i katolicką, albo uporczywe powątpiewanie o niej ; apostazją - całkowite porzucenie wiary chrześcijańskiej, schizmą - odmowa uznania zwierzchnictwa Biskupa Rzymskiego lub utrzymywania wspólnoty z członkami Kościoła, uznającymi to zwierzchnictwo.

Kan. 752 - Wprawdzie nie akt wiary, niemniej jednak religijne posłuszeństwo rozumu i woli należy okazywać nauce, którą głosi Papież lub Kolegium Biskupów w sprawach wiary i obyczajów, gdy sprawują autentyczne nauczanie, chociaż nie zamierzają przedstawić jej w sposób definitywny. Stąd wierni powinni starać się unikać wszystkiego, co się z tą nauką nie zgadza.

Kan. 753 - Chociaż biskupi, pozostający we wspólnocie z głową Kolegium i członkami, czy to pojedynczy, czy też zebrani na Konferencjach Episkopatu lub na synodach partykularnych nie posiadają nieomylności w nauczaniu, są jednak w odniesieniu do wiernych powierzonych ich trosce autentycznymi nauczycielami i mistrzami wiary. Temu autentycznemu przepowiadaniu swoich biskupów wierni obowiązani są okazać religijne posłuszeństwo.

_________________
"Wszystko mogę w tym, który mnie umacnia" Flp (4,13)
„A kimże ja bym bez Boga była?” - Sonia do Raskolnikowa


Śr lip 30, 2014 7:46 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 307 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 21  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 44 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL