Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr maja 08, 2024 2:57 pm



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 307 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 21  Następna strona
 Pytania do księdza 
Autor Wiadomość
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Pt sty 02, 2015 10:51 pm
Posty: 128
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Pytania do księdza
Proszę mi powiedzieć, czy w tym tygodniu można spełnić obowiązek niedzielny i obecność na święcie nakazanym w uroczystość Wszystkich Świętych tylko w sobotę w sobotę 31.10.2015 wieczorem, czy jednak żeby zaliczyć oba obowiązki trzeba by było być w niedzielę.

Nie musi Ksiądz pisać czym jest Msza, i że mi Ksiądz współczuje, jeżeli chodzę na Mszę z obowiązku, a nie z potrzeby wewnętrznej, bo raz, że to nie tak, a dwa, że już się nasłuchałem tych fałszywych oskarżeń. :)

Uprzejmie proszę potraktować to pytanie poważnie, proszę o odpowiedź i z góry dziękuję.


Śr paź 28, 2015 9:59 am
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 25, 2015 6:13 pm
Posty: 536
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Pytania do księdza
A ja chciałabym zapytać bo u nas msze św. są rano w południe i wieczorem , jednak w tą niedzielę pracuje i kończę pracę około 15.00 , zatem dwie msze mi przepadną a wieczorna odwołana w tą niedzielę bo jest uroczystość w Dachau i tam odbywa się msza , jednak to jest naprawdę daleko, czy związku z tym powinnam iść wcześniej w sobotę na mszę za niedzielną czy iśc do innego Kosćioła nie polskiego . :?:

_________________
"Pan mój i Bóg mój"


Śr paź 28, 2015 3:08 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 19, 2006 10:09 pm
Posty: 65
Lokalizacja: Iława
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Pytania do księdza
marcopolo - tak, można.
skała jest obowiązek bycia na mszy, jest też możliwość bycia, więc trzeba wykorzystać możliwość, by spełnić obowiązek.

_________________
Wiesz, dlaczego dzwon głośny? Bo wewnątrz jest próżny.
Zapraszam do mojego bloga http://www.pretremarc.wordpress.com


Śr paź 28, 2015 5:12 pm
Zobacz profil WWW
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Pt lis 06, 2015 10:20 pm
Posty: 1
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Spowiedź - pytanie
Witam, mam pytanie praktyczne dotyczące spowiedzi. Czy w kościele katolickim odbywa się spowiedź dwojga osób jednocześnie przez jednego kapłana, bądź spowiedź jednej osoby przy udziale osoby towarzyszącej (nie wliczam kapłana i osób koniecznych do sytuacji, np. tłumacza)? Bardzo bym prosił o odpowiedź, bo ostatnio spotkałem się z zaskakującą informacją od znajomej, której nie mogłem do tej pory potwierdzić.


Pt lis 06, 2015 10:24 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Cz paź 22, 2015 7:45 pm
Posty: 2
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Pytania do księdza
Szczesc Boze!

Nikt nie odpowiedzial mi na moje pytanie, wiec ponawiam :-(

Pytanie jest odnosnie slubu mieszanego z obcokrajowcem.

Organizujemy nasz slub na odleglosc (z Meksyku) i, ze wzgledu na prace, mamy mozliwosci przyjazdu do Polski bezposrednio przed.

Organizacja jest tym bardziej skomplikowana, ze moj narzeczony nie jest katolikiem. Jest co prawda ochrzczony w kosciele baptystow, ale nie posiada metryki chrztu i nie ma mozliwosci, zeby taki dokument otrzymac (jest Kubanczykiem i byl chrzczony wlasnie na Kubie. Obecnie mieszka w Meksyku i nie ma prawa do powrotu na wyspe, ze wzgledow politycznych)

W zwiazku z powyzszym, nie mam pojecia do kogo moglabym sie z tym zwrocic i jak moglabym zalatwic na odleglosc wszystkie niezbedne formalnosci. W Polsce mieszka co prawda moja mama i chetnie mi ze wszystkim pomoze, ale jest, w przeciwienstwie do mnie, osoba niewierzaca i niepraktykujaca.

Bardzo prosze o pomoc, poniewaz termin slubu sie zbliza (chcemy sie pobrac w lipcu), a ja nie mam pojecia od czego zaczac przygotowania.


Cz lis 12, 2015 7:46 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8094
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Pytania do księdza
Będąc na Twoim miejscu, zwróciłabym się z pytaniami do księdza proboszcza parafii, w której planujecie zawrzeć związek małżeński.


So lis 14, 2015 4:44 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16891
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Pytania do księdza
Pytanie do księdza
Zapytanie złożono w tym wątku, ale przeniosłam z uwagi na to, że to dział dla katolików.


N gru 13, 2015 10:53 am
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): So sty 02, 2016 4:50 pm
Posty: 12
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Pytania do księdza
Mam pytanie dotyczące spowiedzi. Obecnie spieram się z pewną osobą o to czy w czasie spowiedzi zostają odpuszczone wszystkie grzechy, te, o których zapomniało. Moim zdaniem tak, gdyż do tego służy formuła "więcej grzechów nie pamiętam", po której następuje nauka i rozgrzeszenie, czyli odpuszczenie wszystkich grzechów. Przecież może zdarzyć się tak, że o jakimś naprawdę się zapomni. Natomiast mój rozmówca uważa, że w czasie spowiedzi zostają odpuszczone tylko wyznane przez penitenta grzechy, a formuła "więcej grzechów nie pamiętam" jest tylko wyrazem wobec spowiednika, że rzetelnie się do spowiedzi. Kto ma rację w tym sporze?


Pt sty 08, 2016 4:25 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8094
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Pytania do księdza
Jak wygląda przygotowanie dorosłych do Sakramentu Chrztu, Bierzmowania, i Eucharystii? Czy jest określony jeden program przygotowania (tematyka katechez) dla wszystkich parafii w Polsce? Co się omawia na takich katechezach?


Pt sty 08, 2016 8:28 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): So sty 09, 2016 6:11 pm
Posty: 1
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post post eucharystyczny
Czy spożycie tuż przed Mszą św. opłatka, którym połamaliśmy się, składając życzenia, zakłóca post eucharystyczny ?


N sty 10, 2016 8:17 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 19, 2006 10:09 pm
Posty: 65
Lokalizacja: Iława
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Pytania do księdza
Trzeba poczekać, uzbroiwszy się w cierpliwość. Zarobiony jestem :-)

_________________
Wiesz, dlaczego dzwon głośny? Bo wewnątrz jest próżny.
Zapraszam do mojego bloga http://www.pretremarc.wordpress.com


So sty 16, 2016 1:32 am
Zobacz profil WWW
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Cz sty 14, 2016 11:56 pm
Posty: 26
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Pytania do księdza
Szczęść Boże,
Proszę księdza , nie chce zajmować dużo czasu, jednak boję się ze za bardzo się rozpisalem i trochę się zejdzie. By nie pisać jeszcze raz wstawię

viewtopic.php?f=8&t=23288&start=195

Strona 13 i potem trochę się ciągnie do 14. Z góry dziękuję za każdą odpowiem i przepraszam za zabrany czas.
Z Bogiem.


Wt sty 19, 2016 12:03 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn cze 13, 2011 6:22 pm
Posty: 3444
Lokalizacja: podkarpackie
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Pytania do księdza
Czy katolik może czytać strony dla muzułmanów, traktujące o islamie?

_________________
Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą


So sty 23, 2016 11:21 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 19, 2006 10:09 pm
Posty: 65
Lokalizacja: Iława
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Pytania do księdza
Zasadnicze pytanie w tej kwestii brzmi: w jakim celu, jaka intencja przyświeca człowiekowi?
Poza tym:
Wszystko mi wolno, ale nie wszystko przynosi korzyść. Wszystko mi wolno, ale ja niczemu nie oddam się w niewolę.
1 Kor 6, 12

_________________
Wiesz, dlaczego dzwon głośny? Bo wewnątrz jest próżny.
Zapraszam do mojego bloga http://www.pretremarc.wordpress.com


N sty 24, 2016 2:36 am
Zobacz profil WWW
Milczek
Milczek
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 29, 2016 12:17 pm
Posty: 24
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Pytania do księdza
Wszystkie pytania zadane przezemnie w tym temacie http://www.dyskusje.katolik.pl/viewtopic.php?f=8&t=26378 dotyczące pożycia małżeńskiego.


Pt sty 29, 2016 11:28 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 307 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 21  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 86 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL