Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 30, 2024 7:19 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
 Msza o uzdrowienie 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 24, 2011 6:48 pm
Posty: 5372
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Msza o uzdrowienie
Przewrazliwiona napisał(a):
Tak, wklepałam to już w googla ale wychodzą głupoty, więc zwracam sie do forum jako do kompetentnych osób mających większe pojęcie niż ja w "tych sprawach".

:mrgreen: I świetnie trafiłaś, ponieważ nie ma kompetentniejszego miejsca niż forum.
Gdy byłam na takiej mszy modlono się o uzdrowienie wszystkiego.


So paź 26, 2013 6:58 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So wrz 26, 2009 9:05 pm
Posty: 302
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Msza o uzdrowienie
joannabw napisał(a):
I świetnie trafiłaś, ponieważ nie ma kompetentniejszego miejsca niż forum.
Gdy byłam na takiej mszy modlono się o uzdrowienie wszystkiego.

Oj tam, na pewno siedzi tu kilku łebaczy znających się na "tych sprawach" lepiej niż przeciętny zjadacz chleba. Przynajmniej mam taką nadzieję! :p

kriz napisał(a):
Osobiście podchodzę z dużym dystansem do takich mszy, spotkań. Bardzo często są ona nastawione na tzw. spoczynki w Duchu Świętym, mowę językami, transową modlitwę itp. Piszę tzw., bo uważam, że często więcej w tym chciejstwa, chęci pokazania się i przeżycia na siłę czegoś mistycznego, niż szczerości i pożytku dla ciała i ducha.

Dzięki za wyjaśnienie. To co opisujesz brzmi trochę okropnie, prawie jak jakieś czary! A "zwykła" w świecie Msza Św. i to co siędzieje na ołtarzu nie jest wystarczającym przeżyciem mistycznym? :p

_________________
"Jakżeż mogę rozumieć, jeśli mi nikt nie wyjaśni?" Dz 8, 30-31


N paź 27, 2013 9:16 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16890
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Msza o uzdrowienie
W pewnym miejscu w sieci prowadzono dyskuję o mszach o uzdrowienie. Jedna z wypowiadających się osób z emocji nie jadła nic cały dzień. Nie wiedzieli, że czyta ich ksiądz. W sposób niezykle taktowny i żartobliwy próbowal im wskazać, ze każda msza św ma taka sama wartość.
Im mniej wiary w ludziach, tym więcej tęsknoty za magią i oczekiwaniem na załatwienie przez Boga tego co należy do zadań życiowych człowieka. Z drugiej strony wiadomo, że takie właśnie nastawienie może stać się motywem do podjęcia się realizacji tych celów życiowych. Dla jednych to ratunek, innym nic nie pomoże, bo kieruja oczekiwania na zewnątrz. Może mniej dojrzali zaczną dojrzewać i zrozumieją, że Jezus jest jednakowo obecny w każdej Mszy św.? Jak podsumować- Msze mają swoją wartość, prowadzą ludzi do Boga, więc ci, którym jest to potrzebne, niech w nich uczestniczą.


N paź 27, 2013 9:33 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 24, 2011 6:48 pm
Posty: 5372
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Msza o uzdrowienie
merss napisał(a):
Nie wiedzieli, że czyta ich ksiądz.

Szkoda, że tutaj jakoś nikt taki nie chce zajrzeć.
:evil:


N paź 27, 2013 9:57 am
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Cz lip 02, 2009 5:08 pm
Posty: 12
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Msza o uzdrowienie
W pewnych ogłoszeniach jest taka informacja:

• We czwartek od godz. 16.00 będzie adoracja i o godz. 18.00 Msza o uzdrowienia i o uwolnienie od udręczeń szatańskich z udziałem egzorcysty, ks. Jacka.

Czy to jest coś innego niż typowe msze o uzdrowienie, czy tak tylko to nazwali z tymi udręczeniami szatańskimi? Po prostu wszędzie w ogłoszeniach jest napisane wprost, że będzie msza o uzdrowienie. A tu tak napisali.


Śr maja 28, 2014 11:20 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18251
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Msza o uzdrowienie
Polecam kompetentne źródło:
INSTRUKCJA KONGREGACJI NAUKI WIARY NA TEMAT MODLITWY W CELU OSIĄGNIĘCIA UZDROWIENIA OD BOGA ( Kard. JOSEPH RATZINGER, Abp TARCISIO BERTONE )
Bardzo dużo mądrych rzeczy, a na koniec normy dyscyplinarne.
Wśród nich takie (wyróżnienia moje):

Art. 5 § 1.
Modlitwy nieliturgiczne o uzdrowienie dokonują się w sposób odmienny od celebracji liturgicznej - spotkania modlitewne lub czytanie słowa Bożego pozostają pod nadzorem ordynariusza miejsca według kan. 839, § 2.

§ 2.
Powinno się troskliwie unikać pomieszania tych wolnych modlitw nieliturgicznych z celebracjami liturgicznymi w ścisłym tego słowa znaczeniu.

§ 3.
Jest poza tym rzeczą konieczną, aby w ich realizacji nie dochodziło, przede wszystkim ze strony tych, którzy je prowadzą, do form podobnych do histerii, sztuczności, teatralności lub sensacji.


oraz takie
Art. 7 § 1.
Potwierdzając to, co zostało ustalone w art. 3 i pozostawiając w mocy nabożeństwa dla chorych przewidziane w księgach liturgicznych, w celebracji Najświętszej Eucharystii, sakramentów i Liturgii Godzin nie powinny mieć miejsca modlitwy o uzdrowienie liturgiczne i nieliturgiczne.

(...)
Art. 9.
Ci, którzy przewodniczą celebracji liturgicznej lub nieliturgicznej w celu uzdrowienia, niech dołożą starań o utrzymanie klimatu prawdziwej pobożności w zgromadzeniu i niech kierują się konieczną roztropnością, jeśli mają miejsce uzdrowienia wśród obecnych; po zakończeniu celebracji powinni zebrać obiektywnie i sumiennie ewentualne świadectwa i przedłożyć fakt kompetentnej władzy kościelnej.


Ciekawostka, prawda?

Całość jest tu http://www.apologetyka.katolik.pl/naucz ... ia-od-boga

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Cz maja 29, 2014 1:46 am
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Pt gru 27, 2013 6:26 pm
Posty: 525
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Msza o uzdrowienie
Nie wiem jak gdzieś to się odbywa, ale kiedyś byłam na takiej Mszy. I najpierw jest Msza, po jej zakończeniu jest wystawienie Najświętszego Sakramentu i wtedy są te modlitwy wstawiennicze. Na koniec jest tylko błogosławieństwo (takie jak zawsze przy wystawieniu).


Pt cze 20, 2014 10:47 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 04, 2013 6:06 pm
Posty: 1243
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Msza o uzdrowienie
Od momentu kiedy na mszy odprawianej przez egzorcyste, były uwalnianie demony z osoby,proboszcz zakazał takich mszy,ze względu na ludzi,którzy nie chcieli oglądać takich scen.


Śr cze 25, 2014 11:15 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 24, 2011 6:48 pm
Posty: 5372
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Msza o uzdrowienie
tesia napisał(a):
Od momentu kiedy na mszy odprawianej przez egzorcyste, były uwalnianie demony z osoby,

biedne demony :cry:
Ale uwolnili je?


Śr cze 25, 2014 11:29 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 04, 2013 6:06 pm
Posty: 1243
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Msza o uzdrowienie
szkoda że nie wierzysz


N cze 29, 2014 8:21 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 24, 2011 6:48 pm
Posty: 5372
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Msza o uzdrowienie
Nie wierzę... Ja wiem.


Pn cze 30, 2014 10:14 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Msza o uzdrowienie
Ja również od jakiegoś czasu mam dystans do takich Mszy, choć paradoksalnie akurat teraz "powinienem ich najbardziej" potrzebować. Też nie za bardzo podobają mi się te spoczynki i niby mistyczne uniesienia. Tam gdzie jeżdżę trwa to wszystko około kilku godzin. 17.30 jest różaniec, 18.00 Msza Św. z takim dłuższym kazaniem i po Mszy te modlitwy o uzdrowienie, błogosławieństwo, nałożenie rąk, dużo śpiewu i takich "cudów" - wracam do domu tak przed 22.00. W Jarosławiu było jeszcze dłużej...

Jednak o samą długość nie chodzi w tym wszystkim przecież. Ludzi zazwyczaj jest bardzo dużo i kościół jest "najeżdżany" już kilka godzin wcześniej, żeby sobie miejsce zająć - a już wymarzonym miejscem dla "VIP-ów" są pierwsze trzy ławki. Jak teraz to wspominam, to mam uśmiech na twarzy. Nie chcę broń Boże tego wyśmiewać, ale to raczej nie moja duchowość. Początkowo na takich Mszach bardzo się denerwowałem. Nie było dla mnie codziennością oglądanie mdlejących i przewracających się ludzi, z jednej strony śmiechu, z drugiej kaszlów, a jeszcze gdzie indziej płaczu i lamentowania, a także krzyku i warczenia. To mnie wprawiało w jakieś oszołomienie i dziwnie się czułem na takim nabożeństwie. Tak jakbym nie brał udziału we Mszy, ale jakimś przedstawieniu... Jednak to moje subiektywne odczucia. Każdy inaczej może przeżywać Mszę Św. o uzdrowienie.

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


So kwi 06, 2019 8:35 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Msza o uzdrowienie
Pierw trzeba sie Pojednac z Bogiem, po tym pogodzic z losem, tym co nas w zyciu spotyka zlego , choroba i calym swoim zyciem.
Ktos nie pojednany z Bogiem i z soba samym , zdesperowany szukaniem uzdrowienia za wszelka cene bedzie po prostu robil glupoty graniczace z magia.


So kwi 06, 2019 10:58 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Msza o uzdrowienie
Dziś na kazaniu w jednym z lubelskich kościołów słuchałem bardzo ciekawego kazania, które niejako "zahaczało" o tematykę Mszy o uzdrowienie.

Otóż zakonnik dał do zrozumienia wprost: Mamy dwie natury: dusza i ciało. Jak jesteśmy chorzy na ciele, to idziemy do lekarza czy szpitala i niekoniecznie do kościoła i księdza, bo sakramenty mają właśnie uleczać duszę. Oczywiście wyjaśnił kwestię sakramentu namaszczenia chorych (żeby była pełna jasność).

Oznajmił też, że nie podoba mu się w Kościele "zjawisko Mszy o uzdrowienie", bo często te uzdrowienia są naciągane (nie wiadomo do końca czy był jakiś cud, czy nie).Odwołał się też przy tym do tych wszystkich masowych uzdrowień w protestantyzmie - które mają miejsce w ogromnych halach sportowych, stadionach itp. choć chyba i na Narodowym swego czasu były podobne inicjatywy podejmowane.

No cóż... Mimo wszystko będę jeszcze 13 kwietnia brał udział w takowej Mszy i najprawdopodobniej w ostatni czwartek miesiąca w jednej z lubelskich parafii... a 5 maja idę już do szpitala, więc będzie okazja do "sprawdzenia skuteczności" :wink:

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


Cz kwi 11, 2019 7:28 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18251
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Msza o uzdrowienie
Warto przeczytać co powiedział na ten temat bp. Czaja: "Nie ma czegoś takiego jak Msza o uzdrowienie"
http://m.niedziela.pl/artykul/41975//Bp ... q6Ko0nVcO4

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Cz kwi 11, 2019 7:54 pm
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 79 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL