Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz maja 09, 2024 1:46 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Ksiądz homoseksualista 

Czy przeszkadzałby Ci ksiądz o orientacji homoseksualnej?
Zdecydowanie tak 38%  38%  [ 15 ]
Raczej tak 8%  8%  [ 3 ]
Zdecydowanie nie 35%  35%  [ 14 ]
Raczej nie 10%  10%  [ 4 ]
Nie mam zdania 10%  10%  [ 4 ]
Liczba głosów : 40

 Ksiądz homoseksualista 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt paź 08, 2013 11:30 pm
Posty: 2012
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ksiądz homoseksualista
A ja nie popieram ksiadz ma miedzy innymi mowic jak w zyciu malzenskim a nie o jakis odchyla seksualnych coz takiego taki ksiadzmoglby mi e konfesjonale poradzic.Moim zdaniem takich ksiedzy nie ujawnionych gejow jest sporo.Mozna by to rozwazac w kategoriach jego powoloania na ile jest to chec sluzenia Bogu i ludzia a na ile inne wymowki,

_________________
Zabiegaj o sprawiedliwość, wiarę, miłość, pokój - wraz z tymi, którzy wzywają Pana czystym sercem..."


Śr sty 07, 2015 4:51 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Pt sty 02, 2015 10:51 pm
Posty: 128
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ksiądz homoseksualista
O małżeństwie, to niech ksiądz mówi małżeństwu. Geje (ci wierzący) też potrzebują "swoich" w duchowieństwie, którzy zrozumieją ich problemy (np. na spowiedzi). I chyba potrzebują bardziej, ponieważ wielu homoseksualistów myśli, że nie ma dla nich miejsca w Kościele.
Zgodzę się z drugą częścią powyższego postu: ksiądz ma być księdzem z powołania i to powołanie wypełniać. Bez względu na orientację s., kolor skóry, czy jakieś kalectwo zarówno wiernego jak i samego księdza.


Śr sty 07, 2015 5:27 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt paź 08, 2013 11:30 pm
Posty: 2012
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ksiądz homoseksualista
Ok a wyobraz sobie sytuacjie ksiadz gej ma radzic malzenstwu.Jak moze mowic im o czyms o czym zaprzecza sama jego biologia.

_________________
Zabiegaj o sprawiedliwość, wiarę, miłość, pokój - wraz z tymi, którzy wzywają Pana czystym sercem..."


Śr sty 07, 2015 5:38 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ksiądz homoseksualista
koteczek napisał(a):
sahcim napisał(a):
koteczek napisał(a):
mi taki ksiadz by nie przeszkadzał, bo dobry ksiadz nie będzie się z tym afiszował.
Hmm...opcja "wszystko mi jedno" w Kościele(Ciele Chrystusa) nie istnieje, koteczku... :no:

Dopóki homoseksualosta nie grzeszy to może w pełni uczestniczyć w życiu kościoła.
Czyżby wg Ciebie grzeszyć można było tylko ciałem, koteczku...?
Cytuj:
Dopóki panuje nad skłonnosciami to ja to akceptuje a nie skreslam taka osobe.
Ja nie mówiłem o wykreśleniu osoby z Kościoła, koteczku ale o zwalczaniu chorego popędu prowadzącego do grzechu...

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Śr sty 07, 2015 5:51 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn cze 13, 2011 6:22 pm
Posty: 3444
Lokalizacja: podkarpackie
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ksiądz homoseksualista
donaldzik86 napisał(a):
Witam :)

Chciałbym się dowiedzieć, co byście czuli, gdybyście dowiedzieli się, że wasz ksiądz z parafii jest orientacji homoseksualnej? Przy czym jest bardzo dobrym księdzem żyjącym w czystości.

To bardzo istotne pytanie, gdyż z tego co widzę jako osoba homoseksualna i umiejąca rozpoznawać takie osoby,
Pozdrawiam :)

A jakoż Ty rozpoznajesz takie osoby? ( ich orientację znaczy się). Chciałabym się dowiedzieć. :cfaniak:

_________________
Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą


Śr sty 07, 2015 8:18 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Pt gru 27, 2013 6:26 pm
Posty: 525
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ksiądz homoseksualista
A jak ksiądz żyjący w celibacie ma radzić małżonkom? Tak samo - na podstawie doświadczeń własnej rodziny pochodzenia, lektury, rozmów itp.

Sahcim, wg ciebie przy przyjęciu do seminarium powinny być pytania o orientację? I jak ktoś jest homoseksualistą to już nie może?
Czy ksiądz prześpi się z kobietą czy z mężczyzną - celibat łamie jednakowo, jedno i drugie jest grzechem.
Chory popęd można zwalczać będąc hydraulikiem, inżynierem lub księdzem. Nie widzę różnicy :| Nie ja jestem od rozliczania, że ten może a ten nie.


Śr sty 07, 2015 10:39 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ksiądz homoseksualista
koteczek napisał(a):
Sahcim, wg ciebie przy przyjęciu do seminarium powinny być pytania o orientację? I jak ktoś jest homoseksualistą to już nie może?
Oczywiście, koteczku, że mężczyzna, który ma homoseksualne skłonności nie może zostać księdzem...masz jakieś wątpliwości co do tego...?
Cytuj:
Czy ksiądz prześpi się z kobietą czy z mężczyzną - celibat łamie jednakowo, jedno i drugie jest grzechem.
Nie prawda, koteczku, ksiądz który współżyje z kobietą złamie prawo ustanowione przez pasterzy Kościoła dla tych, którzy chcą oddać się wyłącznej służbie Bogu, natomiast ksiądz współżyjący z innym mężczyzną nie dość, że złamie prawo oddania siebiebie na wyłączną służbę Bogu, to jeszcze złamie prawo Boże dotyczace obcowania osob tej samej płci...
Cytuj:
Nie ja jestem od rozliczania, że ten może a ten nie.
Dlatego nie Ty ustalasz czy mężczyzna mający popęd do współżycia z innym mężczyzną może oddać się w służbę Chrystusowi(Kościołowi) czy raczej skoncentrować się na leczeniu tego chorego(niezgodnego z naturą ludzką) popędu...

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Śr sty 07, 2015 10:57 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Pt gru 27, 2013 6:26 pm
Posty: 525
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ksiądz homoseksualista
sahcim napisał(a):
koteczek napisał(a):
Sahcim, wg ciebie przy przyjęciu do seminarium powinny być pytania o orientację? I jak ktoś jest homoseksualistą to już nie może?
Oczywiście, koteczku, że mężczyzna, który ma homoseksualne skłonności nie może zostać księdzem...masz jakieś wątpliwości co do tego...?

Nie wiedziałam, że są takie zasady. Mimo wszystko nie przeszkadzałby mi taki ksiądz.

Cytuj:
Cytuj:
Czy ksiądz prześpi się z kobietą czy z mężczyzną - celibat łamie jednakowo, jedno i drugie jest grzechem.
Nie prawda, koteczku, ksiądz który współżyje z kobietą złamie prawo ustanowione przez pasterzy Kościoła dla tych, którzy chcą oddać się wyłącznej służbie Bogu, natomiast ksiądz współżyjący z innym mężczyzną nie dość, że złamie prawo oddania siebiebie na wyłączną służbę Bogu, to jeszcze złamie prawo Boże dotyczace obcowania osob tej samej płci...

Fajnie, że w drugim przypadku wymieniłeś dwie kwestie, ale w pierwszym jest jeszcze seks pozamałżeński-bo skoro nie ma żony to mu nie wolno współżyć z nikim.

Cytuj:
Cytuj:
Nie ja jestem od rozliczania, że ten może a ten nie.
Dlatego nie Ty ustalasz czy mężczyzna mający popęd do współżycia z innym mężczyzną może oddać się w służbę Chrystusowi(Kościołowi) czy raczej skoncentrować się na leczeniu tego chorego(niezgodnego z naturą ludzką) popędu...

Tak, ale forum jest od dyskutowania. Mogę sobie pisać, że mi nie przeszkadzałby, bo po prostu nie zaglądam nikomu do głowy i nie pytam jaką kto ma orientację. Ani mi ani tobie nic do tego :)


Śr sty 07, 2015 11:20 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Pn lis 18, 2013 11:21 pm
Posty: 214
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ksiądz homoseksualista
W kwestii przyjmowania do seminarium osób o skłonnościach homoseksualnych polecam przeczytać opublikowaną 29 listopada 2005 r.: "Instrukcja dotycząca kryteriów rozeznawania powołania w stosunku do osób z tendencjami homoseksualnymi w kontekście przyjmowania ich do seminariów i dopuszczania do święceń".
Dla tych, którym nie chce się czytać całości, cytuję fragment dotyczący toczącej się dyskusji:
"W świetle takiego nauczania, niniejsza Kongregacja, w porozumieniu z Kongregacją Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, uważa za konieczne oświadczyć wyraźnie, że Kościół, głęboko szanując osoby, których dotyczy ten problem, nie może dopuszczać do seminarium ani do święceń osób, które praktykują homoseksualizm, wykazują głęboko zakorzenione tendencje homoseksualne lub wspierają tak zwaną „kulturę gejowską”. "


Śr sty 07, 2015 11:37 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ksiądz homoseksualista
koteczek napisał(a):
Fajnie, że w drugim przypadku wymieniłeś dwie kwestie, ale w pierwszym jest jeszcze seks pozamałżeński-bo skoro nie ma żony to mu nie wolno współżyć z nikim.
Nie rozumiem o jakim seksie pozamałżeńskim księdza piszesz... :roll: no chyba, że masz na myśli księdza ewangelickiego... :D

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Śr sty 07, 2015 11:49 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Pt gru 27, 2013 6:26 pm
Posty: 525
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ksiądz homoseksualista
A o jakim seksie z mężczyzna piszesz? ksiadz który wspolzyje ma grzech i to niezaleznie czy z kobieta czy z mezczyzna. Nochyba ze jedt jakas nowa zasada ze seks z kobieta grzechem nie jest :D


Cz sty 08, 2015 12:27 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ksiądz homoseksualista
koteczek napisał(a):
A o jakim seksie z mężczyzna piszesz? ksiadz który wspolzyje ma grzech i to niezaleznie czy z kobieta czy z mezczyzna. Nochyba ze jedt jakas nowa zasada ze seks z kobieta grzechem nie jest :D
Czekaj, czekaj...ja pytając Cię o jakim pozamałżeńskim seksie mówisz odnosiłem się do Twojego komentarza dotyczącego pierwszego przypadku czyli kwestii iż ksiądz, który współżyje z kobietą łamie oprócz prawa ustanowionego przez pasterzy Kościoła dla tych, którzy chcą oddać się wyłącznej służbie Bogu, jeszcze jakieś inne prawo, dotyczące seksu poza/małżeńskiego, bo(jak napisałaś) skoro nie ma żony to mu nie wolno współżyć z nikim. Stąd było moje pytanie o jakim pozamałżeńskim seksie Ty piszesz w przypadku księdza katolickiego...?

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Cz sty 08, 2015 1:32 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Pt gru 27, 2013 6:26 pm
Posty: 525
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ksiądz homoseksualista
Skoro nie ma żony to kazdy seks jest POZAmałżeński.


Cz sty 08, 2015 2:58 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ksiądz homoseksualista
koteczek napisał(a):
Skoro nie ma żony to kazdy seks jest POZAmałżeński.
Ok...tylko że w a w drugim przypadku dochodzi jeszcze złamanie Bożego zakaz seksu wbrew naturze... :roll:

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Cz sty 08, 2015 5:04 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Pt gru 27, 2013 6:26 pm
Posty: 525
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ksiądz homoseksualista
sahcim napisał(a):
koteczek napisał(a):
Skoro nie ma żony to kazdy seks jest POZAmałżeński.
Ok...tylko że w a w drugim przypadku dochodzi jeszcze złamanie Bożego zakaz seksu wbrew naturze... :roll:

i co z tego? grzech to grzech-oba ciezkie. Nie ma to zadnego znaczenia dla tematu czy grzech jest jeden czy trzy. W zadnym z nich ktos nie powinien byc ksiedzem.


Cz sty 08, 2015 6:24 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 88 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL