Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 11:39 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 828 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 51, 52, 53, 54, 55, 56  Następna strona
 Cafe Nervosa FD 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lis 16, 2013 8:53 pm
Posty: 2540
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Małżeństwo
sam2 napisał(a):
To tylko kwestia pomyslunku.

To też ale ja głównie ten problem rozwiązuje tak że obok dodatków dobrej jakości - bardziej klasycznych w stylu więc uniwerslnych - mam też takie charakterystyczne które pasują tylko do niewielkiej części moich ubran, z reguły niespecjalnie jakosci. :) Ostatnio kupiłam dwa paski które obok skóry nie leżały ale wygladaja dobrze, mają perfekcyjne kolory - jeden jest ultramarynowy a drugi żółto - pomaranczowy - i kosztowały grosze. :)


N lut 24, 2019 9:43 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Małżeństwo
bergamotka napisał(a):
sam2 napisał(a):
To tylko kwestia pomyslunku.

To też ale ja głównie ten problem rozwiązuje tak że obok dodatków dobrej jakości - bardziej klasycznych w stylu więc uniwerslnych - mam też takie charakterystyczne które pasują tylko do niewielkiej części moich ubran, z reguły niespecjalnie jakosci. :) Ostatnio kupiłam dwa paski które obok skóry nie leżały ale wygladaja dobrze, mają perfekcyjne kolory - jeden jest ultramarynowy a drugi żółto - pomaranczowy - i kosztowały grosze. :)

Takie paski pod kolor to mozesz sama uszyc, z kawalkow tkaniny o odpowiednich kolorach.
Pamietaj ze kazdy syntetyczny material w ubraniu nawet pasek, powoduje niewlasciwa cyrkulacje wilgotnosci ciala.
Te nowe tzw, kosmiczne technologie w np. ubiorach sportowych i to ze sa cieple to po prostu parzenie skory, ktore jest efektem malej wymiany wilgotnosci i temperatury miedzy cialem a tkanina.
Czujesz ze jest ciepla, ale ona po prostu parzy i na tym polega ta cieplosc tych syntetycznych tkanin, to tak jakbys owinela sie folia plastikowa i tez bedzie ci goraco.


N lut 24, 2019 10:32 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lis 16, 2013 8:53 pm
Posty: 2540
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Cafe Nervosa FD
sam2 napisał(a):
Pamietaj ze kazdy syntetyczny material w ubraniu nawet pasek, powoduje niewlasciwa cyrkulacje wilgotnosci ciala.

Zycie ogolnie jest niezdrowe i nireuchronnie prowadzi do smierci... Substancje uzyte przy garbowaniu skory, produkcji czy farbowaniu tkanin też moga niekorzystnie wplywać na organizm.


Pn lut 25, 2019 12:52 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8081
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Małżeństwo
sam2 napisał(a):
Brandeisbluesky napisał(a):
Może wypróbowałeś kiedyś jakieś buty zrobione w 100% u szewca? Zastanawia mnie ich jakość, trwałość, i wygoda. Od jakiegoś czasu rozważam jednak zamówienie torebki. W LO miałam jedną taką na książki i "żyje" ona do dzisiaj, a książki swoje ważyły.


Od szewca buty to najlepiej pierw zamowic tzw. kopyto ktore jest niczym innym jak dokladnym wzorem naszych indywidualnych stop.
Majac takie kopyto szewc zrobi za kazdym razem buty idealnie przylegajace do naszej stopy. Takie kopyto latwo takze pozniej korygowac do zmieniajacego sie nieco ksztaltu stopy wraz w wiekiem.
Zamawiajac kopyto, jest ono nasza wlasnoscia bo za niie placimy, a pozniej wykonanie dobrych butow jest tansze, bo szewc dopasowuje wszystkie kawalki skoory do tego kopyta i nie musi polegac na wymiarach i swojej pamieci szczegolow ksztaltu naszych stop.
W dzisiejszych czasach cena takiego kopyta z drewna nie powinna byc wysoka, bo sporo firm uzywa tzw.. CNC obrabiarek, a drewno jest latwe do takiej obrobki, a stopa moze byc po prostu zeskanowana w 3D na kompa obslugujacego obrabiarke CNC.
Nawet odciski beda skopiowane i szewc je uwzgledni przy robieniu butow.
tak zrobione buty prawie nie czuje sie ze ma sie je na nogach. :-)
Majac ok. 30-tki gdy zrobi sie takie kopytoa to starcza one do konca zycia by miec zawsze wygodne buty.


Skanowanie stopy w 3D? Moja córka na kółku naukowym miała zajęcia z pisania pisakiem 3D (3D pen). Myślałam kiedyś, że można byłoby przy pomocy technologii drukowania 3D przygotowywać indywidualnie dopasowane manekiny krawieckie.


Pn lut 25, 2019 4:49 am
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Wt sty 08, 2019 10:52 am
Posty: 2
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Dziwna sprawa 3 miesiące po pogrzebie
Szczęść Boże, pisze do was z zapytaniem a zarazem z prośba gdyż nikt inny nie będzie w stanie mi na nie odpowiedzieć, dwa tygodnie przed świetami Bożego narodzenia zginęła potrącona przez pociąg moja siostrzenica, miała 21 lat, mijają już prawie 3 miesiące od tego wypadku, i ja jakoś się trzymam, co nie można powiedzieć(jest to zrozumiałe)o jej Mamie(mojej siostrze) i babci (naszej Mamie), jest to dla nich nadal dość traumatyczne, kilka dni temu moja Mama wysłała mi zdjęcie latu ze świeczki który mnie dość przeraził i jeżeli mógłbym sobie to jakoś tłumaczyć na „chłopski” rozum, ze to może taka świeczka taki lont, po prostu to rzecz raczej przyziemna to kilka dni po tym zajściu, Mama Sandry wysłała mi identyczne zdjęcie z identycznie dziwne spalonym latem, czy ktoś z was jest w stanie mi to wytłumaczyć?
Czy zły próbuje manifestować swoją obecność, nigdy nie byliśmy przykładnymi katolikami, w zasadzie tylko Mama, nasi rodzice, siostra nawróciła się dopiero po śmierci córki, uczęszcza do spowiedzi, msze święte, ja sam zacząłem się tym interesować gdyż nie przywiązywałem zbytnio uwagi wcześniej, choć proszę mnie nie zrozumieć złe, nigdy nie byłem przeciwko.
Wysyłam te zdjęcia, proszę w wolnej chwili spojrzeć na te zdjęcia.

Obrazek
Obrazek


Pn lut 25, 2019 10:25 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2012 11:53 am
Posty: 4586
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dziwna sprawa 3 miesiące po pogrzebie
Piter425 napisał(a):
Szczęść Boże, pisze do was z zapytaniem a zarazem z prośba gdyż nikt inny nie będzie w stanie mi na nie odpowiedzieć, dwa tygodnie przed świetami Bożego narodzenia zginęła potrącona przez pociąg moja siostrzenica, miała 21 lat, mijają już prawie 3 miesiące od tego wypadku, i ja jakoś się trzymam, co nie można powiedzieć(jest to zrozumiałe)o jej Mamie(mojej siostrze) i babci (naszej Mamie), jest to dla nich nadal dość traumatyczne, kilka dni temu moja Mama wysłała mi zdjęcie latu ze świeczki który mnie dość przeraził i jeżeli mógłbym sobie to jakoś tłumaczyć na „chłopski” rozum, ze to może taka świeczka taki lont, po prostu to rzecz raczej przyziemna to kilka dni po tym zajściu, Mama Sandry wysłała mi identyczne zdjęcie z identycznie dziwne spalonym latem, czy ktoś z was jest w stanie mi to wytłumaczyć?
Czy zły próbuje manifestować swoją obecność, nigdy nie byliśmy przykładnymi katolikami, w zasadzie tylko Mama, nasi rodzice, siostra nawróciła się dopiero po śmierci córki, uczęszcza do spowiedzi, msze święte, ja sam zacząłem się tym interesować gdyż nie przywiązywałem zbytnio uwagi wcześniej, choć proszę mnie nie zrozumieć złe, nigdy nie byłem przeciwko.
Wysyłam te zdjęcia, proszę w wolnej chwili spojrzeć na te zdjęcia.

Obrazek
Obrazek

Macie bujna wyobraznie bardzo. Moze nie ogldaj tyle horrorow?


Pn lut 25, 2019 1:32 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Cz lis 16, 2017 10:46 am
Posty: 361
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Jak się bronić?
Gdy ktoś mnie uderzy to oddaję. Od kiedy to robie mniej osób do mnie podskakuje. A jeszcze gdy kogoś to śmieszny i robi to w miejscu publicznym to tym bardziej oddam.

Czy to samoobrona? Tak. Bronie własnego dobrego imienia, nawet jeśli już atak został wstrzymany, gdy nie oddam to będę częściej dostawał.


Gdy ktoś mnie obraża... Tu trzeba mnie strasznie zdenereowac i obrazić bo zazwyczaj kończę na słowach też. Ale gdy ktoś już w nadmiarze mówi na mnie coś co ma "być" żartem czy inne niestworzone rzeczy to też dostaję. Zazwyczaj , otwartej ręki w głowę albo inaczej.


W tym drugim przypadku jestem dość bezsilny. Jeden "znajomy' który jest moim dalszym kuzynem przy innych kolegach mnie obraża cały czas i poniża. Dałbym sobie z nim radę myślę na spokojnie ale nie wiem co mam z nim zrobić, "oddaję" mu słowami, wulgarnymi bo jestem prowokowany do granic możliwości. Gdy gadamy na osobności to jest inny. Najgorsze jest to, że gdy gdzieś wychodzimy to on zawsze też idzie. Nie mam na to wpływu. Długo tak nie wytrzymam, ja chcę z nimi wychodzić, grać w piłkę póki mogę bo to ostatnia klasa a później kazdy idzie w swoją stronę....
Co mogę zrobić? Przypominam tylko że to chłopak z XXI wieku więc rozmowa nie pomoże, tym bardziej kulturalna, musiałbym go zwyzywać i dać w mordę żeby się ocknął, a z grupy też go się odsunąć nie da.


So mar 09, 2019 4:59 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6808
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak się bronić?
Oj dzieciaku, dzieciaku.
Olej go po prostu. I tyle. Nie szkoda Ci zdrowia na denerwowanie się o pierdoły?

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


So mar 09, 2019 6:14 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt mar 26, 2004 5:06 pm
Posty: 4685
Lokalizacja: Poznań
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Cafe Nervosa FD
12 kwietnia rusza EDK 2019.
Warto się wcześniej przygotować, aby po ledwo kilku kilometrach nie odpoczywać i odżywiać się jak to robiły niektóry osoby w wieku studenckim. Mam zamiar pójść tą trasą, choć termin jest dla mnie wielką niewiadomą.

Naprawdę warto!


N mar 10, 2019 2:24 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Wt lut 26, 2019 4:43 pm
Posty: 46
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pytania o grzech
Czy ktolik moze jechac na wakacje do kraju w ktoeym nie moze uczestnic w Mszy sw?


Pn mar 11, 2019 8:40 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Cz lis 16, 2017 10:46 am
Posty: 361
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pytania o grzech
Rain napisał(a):
Czy ktolik moze jechac na wakacje do kraju w ktoeym nie moze uczestnic w Mszy sw?

Jaki to kraj?


Pn mar 11, 2019 9:58 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Wt lut 26, 2019 4:43 pm
Posty: 46
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pytania o grzech
Krystian napisał(a):
Rain napisał(a):
Czy ktolik moze jechac na wakacje do kraju w ktoeym nie moze uczestnic w Mszy sw?

Jaki to kraj?

To nie jest odpowiedź na moje pytanie


Wt mar 12, 2019 9:06 am
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 18, 2019 12:10 am
Posty: 293
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pytania o grzech
Rain napisał(a):
Czy katolik może jechać na wakacje do kraju w ktoeym nie moze uczestnic w Mszy sw?


A dlaczego katolik ma nie odwiedzać takich krajów? Po prostu wtedy jest automatycznie usprawiedliwiony z nieuczestniczenia w Mszy.

_________________
"Niepojętych łask pragnę udzielać duszom, które ufają Mojemu miłosierdziu"


Wt mar 12, 2019 9:44 am
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Cz lis 16, 2017 10:46 am
Posty: 361
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pytania o grzech
Rain napisał(a):
Krystian napisał(a):
Rain napisał(a):
Czy ktolik moze jechac na wakacje do kraju w ktoeym nie moze uczestnic w Mszy sw?

Jaki to kraj?

To nie jest odpowiedź na moje pytanie



Pytam, bo nie ma chyba zbyt wiele krajów gdzie nie ma kościołów katolickich.


Wt mar 12, 2019 6:19 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So wrz 17, 2016 2:23 pm
Posty: 1284
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pytania o grzech
G.HY. napisał(a):
Rain napisał(a):
Czy katolik może jechać na wakacje do kraju w ktoeym nie moze uczestnic w Mszy sw?


A dlaczego katolik ma nie odwiedzać takich krajów? Po prostu wtedy jest automatycznie usprawiedliwiony z nieuczestniczenia w Mszy.


Automatycznie zwolniony, noooo... do dyskusji. Wakacje można spędzić gdzie indziej, miejsce wakacji to kwestia wyboru, nie ma przymusu, prawda?
To nie jest sytuacja, na którą nie mam żadnego rozsądnego wpływu. Na jakiej podstawie piszesz o automatycznych zwolnieniach? Ja takich podstaw nie znam, a chętnie poznam.


Wt mar 12, 2019 6:27 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 828 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 51, 52, 53, 54, 55, 56  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL