Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 12:30 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 174 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12
 Moje kroki do Pana Boga. 
Autor Wiadomość
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Śr sie 24, 2011 4:31 pm
Posty: 194
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Moje kroki do Pana Boga.
Być spełnionym w życiu, to cieszyć się każdą chwilą życia, czerpać z niego jak najwięcej, czerpać od Boga łaskę i siłę do życia.

Codzienność i rutyna często nas gubi i nie pozwala przypomnieć sobie prawdziwej definicji szczęścia. Często szukamy tego szczęścia tam, gdzie go tak na prawdę nie ma, łudząc się przez chwilę i zaspokajając swoją potrzebę szczęścia czymś pustym.

Szczęście jest tam, gdzie prostota ... Bóg jest prostotą, Bóg jest szczęściem. Bóg jest w drugim człowieku. :)

_________________
www.rcs.org.pl < - Ruch Czystych Serc


N lis 27, 2016 1:43 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Śr sie 24, 2011 4:31 pm
Posty: 194
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Moje kroki do Pana Boga.
Witajcie, z góry chciałem przeprosić, że tak dawno się nie wpisywałem, jednak czasami nie wiedziałem co napisać, nie potrafiłem się do tego zabrać. Z góry dziękuję za to, że tak wiele osób czyta i odpowiada na moje wpisy, ponieważ dzięki temu wiem, że warto to czynić.

Życie każdego dnia bardzo się zmienia, czasami nie wiemy w jaki sposób można coś zacząć, w którą stronę iść - jednak piękno wiary jest właśnie po to, aby nie myśleć na zapas, nie zamartwiać się, lecz po prostu zaufać i wiedzieć, że Jezus wie, co dla nas jest najlepsze. On czuwa nad naszym życiem i widzi nasze kroki - pomaga nam się zmagać z trudnościami tego życia.

Jezus daje każdemu z nas na nowo szansę w każdym dniu - On jest widoczny w drugim człowieku, choć czasami tego nie dostrzegamy. Pozwólmy dać się pokochać Bogu, pozwólmy mu codziennie zaufać, że to co robi jest dobre i czyni to z miłością.

Pozdrawiam Was wszystkich z moją ukochaną żoną i synkiem Antosiem, który jest jeszcze pod sercem a niedługo przyjdzie na świat. :-)

_________________
www.rcs.org.pl < - Ruch Czystych Serc


Śr mar 29, 2017 10:35 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Śr sie 24, 2011 4:31 pm
Posty: 194
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Moje kroki do Pana Boga.
Witajcie.

Czas mija bardzo szybko i często się zdarza, że to co codziennie się dzieje to dla nas zwykła rutyna, nic szczególnego, nic zaskakującego. Warto jednak spojrzeć na to w inny sposób, ponieważ czas nie wróci, tylko ciągle idzie do przodu to właśnie dlatego musimy starać się dążyć do tego, aby każda przeżyta chwila była niezapomniana, wyjątkowa, przepełniona Bożą obecnością, bo tylko Pan Bóg prawdziwe wypełnia nasz czas, nasze życie.

Normalnością jest to, że każdy z nas ma chwile zniechęcenia i oschłości - takie chwile też są potrzebne, aby uświadomić sobie, że nie możemy przestać poszukiwać Pana Boga w naszym życiu, mimo trudu codziennego życia.

Patrzę z perspektywy czasu jak wiele zmieniło się w moim życiu przez ten czas. Od momentu przełomowego w moim życiu, gdzie Pan Jezus wyciągnął do mnie rękę i pozwolił na nowo to życie układać, budować na mocnym fundamencie jakim jest Pan Jezus, prowadząc przez drogę moich niedociągnięć i wad, które powoli uleczał swoją miłością. Aż do teraz, kiedy znalazle swoje prawdziwe powołanie, do bycia mężem dla mojej ukochanej żony, oraz ojcem dla mojego cudownego synka, gdzie się w pełni spełniam i dziękuję Panu Bogu za to, że mogę ich kochać.

Każdy człowiek rodzi się z powołaniem, tylko musi to powołanie odnaleźć, prosić Pana Boga o światło, aby na tą drogę trafić. Przez innych ludzi, różne sytuacje, słowa, Pan Jezus daje nam znaki i wskazuje, gdzie mamy kroczyć, tylko musimy cierpliwie słuchać, nie zniechęcać się, że nie uzyskujemy odpowiedzi od razu.

Dziękuję Panu Bogu za każdy dzień, choć nie jest on pozbawiony cierpienia i nie może być pozbawiony, bo cierpienie umacnia człowieka, kieruje nim i uświadamia to, czego nie rozumiemy.

W Panu Bogu i Najświętszej Maryi Pannie pozdrawiam serdecznie Was wszystkich. Modlę się za Was i proszę o modlitwę za moją rodzinę. :)

_________________
www.rcs.org.pl < - Ruch Czystych Serc


So paź 28, 2017 7:22 am
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Śr sie 24, 2011 4:31 pm
Posty: 194
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Moje kroki do Pana Boga.
Czasami człowiek odnosi wrażenie, że każda decyzja, która zostaje podjęta jest tylko wynikiem jego wyborów. Ta chwila uświadomienia sobie, że jest właśnie inaczej daje siłę, pozwała na nowo spojrzeć na to wszystko, co nas otacza.

Często jesteśmy niecierpliwi, chcemy, aby Pan Bóg dał nam od razu odpowiedź, a w sytuacji trudnej, żeby od razu było jakieś rozwiązanie. Te chwile zagubienia są bardzo ważne w życiu, to są chwile oczyszczenia, które pozwalają nam spojrzeć na nowo na nasze życie.

Często zdarza mi się, że nie wiem jak podejść do danej sytuacji. Nie wiem czasami dlaczego również jakieś zdarzenie mnie spotyka, jaki ma cel. Może lepiej, że tego nie wiem, bo dzięki temu ufam Panu Bogu i wiem, że On nad wszystkim czuwa.

Ten czas Wielkiej nocy jest pięknym momentem, aby na nowo poznać Pana Jezusa i jego Matkę Maryję, mając świadomość, że nie jesteśmy sami, a każdy z nas ma konkretny plan w swoim życiu.

Chwała Panu! :-)

_________________
www.rcs.org.pl < - Ruch Czystych Serc


Śr kwi 11, 2018 10:40 am
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Śr sie 24, 2011 4:31 pm
Posty: 194
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Moje kroki do Pana Boga.
Żyj najpiękniej jak potrafisz, mimo upadków, mimo ciężkiego krzyża o nazwie " życie ".

Nigdy nie jesteśmy sami - ta świadomość Bożej obecności pozwała kroczyć każdego dnia w tym życiu.

Pozdrawiam i proszę oczywiście o modlitwę, również polecając każdego z Was Panu Bogu.

_________________
www.rcs.org.pl < - Ruch Czystych Serc


N sty 20, 2019 9:11 am
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Śr sie 24, 2011 4:31 pm
Posty: 194
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Moje kroki do Pana Boga.
Dziś mija 100 lat urodzin Świętego Jana Pawła II
Zamieszczam taką modlitwę, którą już kiedyś znalazłem:

Święty Janie Pawle II, który odznaczałeś się wielką miłością Boga i ludzi. Ufny w moc Twojego wstawiennictwa proszę Cię, bądź przed tronem bogatego w miłość i miłosierdzie Ojca niebieskiego moim orędownikiem w sprawie, którą Ci przedkładam. Uproś mi także dar umocnienia mej wiary, nadziei i miłości, abym za Twoim przykładem codziennie wzrastał w świętości i nie schodził z dróg, jakie ukazał nam nasz Pan, zbawca i nauczyciel Jezus Chrystus. Prawdziwy Bóg i człowiek, Amen.

_________________
www.rcs.org.pl < - Ruch Czystych Serc


Pn maja 18, 2020 5:53 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Śr sie 24, 2011 4:31 pm
Posty: 194
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Moje kroki do Pana Boga.
Dzisiejsze czasy są bardzo wymagające dla osób wierzących w Pana Jezusa.

Natłok codziennych obowiązków, przychodzące zniechęcenia, czy co raz bardziej rozpraszająca rzeczywistość, która nas otacza.
To wszystko sprawia, że nasza wiara jest wystawiana na ciągłą próbę. Od nas zależy, w którym kierunku pójdziemy - umacniając naszą więź z Panem Bogiem, przez nasze starania i opieranie się naszej słabej naturze, która skłonna jest do pójścia na łatwiznę - unikając tego trudne. Bądź oddalając się od Niego - a to zawsze jest dla człowieka strata, w różnych aspektach jego życia.

Warto przypominać sobie, dlaczego tak na prawdę wierzę w Pana Jezusa. Czy wiara jest tylko przyzwyczajeniem, która pod wpływem czasu po prostu osłabnie i człowiek dochodzi wtedy do wniosku, że wiara jest bez sensu.
Może jest wiarą, która świadczy o tym, że w życiu spotkałem, odkryłem prawdziwą obecność Pana Boga i to jest moim fundamentem, na którym buduję swoją relację z Jezusem. Wtedy wiara będzie silna, potrafiąca przezwyciężyć chwile trudne, które prędzej czy później pojawią się w życiu każdego człowieka - a to zawsze jest test dla naszej wiary i okazja do wyciągnięcia wniosków.
Naszym krokiem w kierunku prawdziwej wiary jest modlitwa, aby Pan Jezus pozwolił się odnaleźć - wskazując nam drogę, w którym kierunku mamy iść, aby móc się z nim spotkać.

Pozdrawiam Was Wszystkich i modlę się za Was. :)

_________________
www.rcs.org.pl < - Ruch Czystych Serc


Wt kwi 06, 2021 5:37 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Śr sie 24, 2011 4:31 pm
Posty: 194
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Moje kroki do Pana Boga.
Syr 2, 1-11

Bądź wierny Bogu, a On zajmie się tobą

Czytanie z Mądrości Syracha

Dziecko, jeśli masz zamiar służyć Panu, przygotuj swą duszę na doświadczenia!
Zachowaj spokój serca i bądź cierpliwy, a nie trać równowagi w czasie utrapienia! Przylgnij do Niego i nie odstępuj, abyś był wywyższony w twoim dniu ostatnim.
Przyjmij wszystko, co przyjdzie na ciebie, a w zmiennych losach poniżenia bądź wytrzymały! Bo w ogniu próbuje się złoto, a ludzi miłych Bogu - w piecu poniżenia.
Bądź Mu wierny, a On zajmie się tobą, prostuj swe drogi i Jemu zaufaj!
Którzy boicie się Pana, oczekujcie Jego zmiłowania, nie zbaczajcie z drogi, abyście nie upadli.
Którzy boicie się Pana, zawierzcie Mu, a nie przepadnie wasza zapłata.
Którzy boicie się Pana, spodziewajcie się dobra, wiecznego wesela i zmiłowania!
Popatrzcie na dawne pokolenia i zobaczcie: kto zaufał Panu, a został zawstydzony? Albo kto trwał w bojaźni Pańskiej, a został opuszczony? Albo kto wzywał Go, a On nim wzgardził?
Dlatego że Pan jest litościwy i miłosierny, odpuszcza grzechy i wybawia w czasie ucisku.

_________________
www.rcs.org.pl < - Ruch Czystych Serc


Cz lut 23, 2023 10:17 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Śr sie 24, 2011 4:31 pm
Posty: 194
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Moje kroki do Pana Boga.
Po upadku wstań jak Jezus,
w czasie burzy, daj mu dłoń.

Patrz przed siebie, w jeden cel,
jest nim Jezus, kochaj go.

On jest zawsze pośród nas,
w Eucharystii, słowach, w Nas.


Chwała Tobie Jezu!

_________________
www.rcs.org.pl < - Ruch Czystych Serc


So sty 13, 2024 4:53 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 174 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL