Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 1:40 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
 "I nie mów nikomu". Oczyszczenie, czy atak? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: "I nie mów nikomu". Oczyszczenie, czy atak?
Dziennikarka, oddziału wrocławskiego "Niedzieli", która zrobiła wywiad z x. Isakowiczem Zalewskim o potrzebie oczyszczenia polskiego Kościoła z pederastów i "lawendowej mafii", a który to "Niedziela" zdjeła a poźniej przywróciła - odchodzi z tej pracy (albo ją wyrzucono) a uzasadnienie jej brzmi tak: "Powodem jest inaczej rozumiana rola i misja mediów katolickich niż ta, którą mi przedstawiono."
https://stowarzyszenierkw.org/kosciol/a ... -kosciele/

Dziwi mnie dlaczego ona dopiero teraz zrozumiała, że tzw "katolickie media" sa utrzymywane i prowadzone przez diecezje lub zakony a więc są organami biskupów lub generałów zakonnych, tak jak TVP nie będzie mówiło nic krytycznego o Kaczyńskim tak samo "media katolickie" o biskupach, nawet gdy zasługują.

Przy okazji, "Niedziela" to jedna z gorszych, pseudokatolickich gadzinówek, kiedy jeszcze chodziłem na NOM kupiłem parę razy to i przestałem, bo choć były tam jakieś ciekawostki, to strasznie prali tam mózgi pod PiS i Franciszka, ale najgorsze było to że brali jakieś ultra neoliberalne artykuły z protestanckiej prasy amerykańskiej na temat gospodarki i raczyli tym czytelników jako "katolickimi treściami". To po prostu był i pewnie nadal jest skandal by artykuły pisane, sponsorowane, zamawiane przez oligarchię i międzynarodową finansjerę - wtłaczać do głów Polakom jako "katolickie nauki na temat ekonomii".


Śr cze 03, 2020 4:18 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: "I nie mów nikomu". Oczyszczenie, czy atak?
Mi Niedzielę zdarza się kupić, bo uznałem, że chyba jest jednak więcej warta niż Gość Niedzielny. Poza tym jest jeszcze do wyboru Mały Gość ; )

A wracając do problemu, to jakieś mam takie przeczucie, że na bardzo długie lata będziemy bombardowani kolejnymi to rewelacjami, czy to Sekielskich czy kogo innego.

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


Śr cze 03, 2020 7:33 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: "I nie mów nikomu". Oczyszczenie, czy atak?
Rzeczywisty powód wyrzucenia x. Michała Woźnickiego z Salezjanów było to kazanie i jak widać wcale nie o Mszy Trydenckiej tylko o pedofilli i homoseksualiźmie wśród księży:
[ciach

Ostrzegam, mocne słowa.

A do moderacji prośba o nieusuwanie tego, bo to kazanie było sprzed suspensy, wtedy tylko x. Woźnickiego póbowali wysłać na jakąś parafię na koniec Polski.


Ostatnio edytowano Cz cze 04, 2020 12:19 pm przez merss, łącznie edytowano 1 raz

wycięto link



Cz cze 04, 2020 10:53 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: "I nie mów nikomu". Oczyszczenie, czy atak?
Wespecjan napisał(a):
Rzeczywisty powód wyrzucenia x. Michała Woźnickiego z Salezjanów było to kazanie i jak widać wcale nie o Mszy Trydenckiej tylko o pedofilli i homoseksualiźmie wśród księży:
[ciach

Ale masz na to jakiś dowód?


Ostatnio edytowano Cz cze 04, 2020 12:20 pm przez merss, łącznie edytowano 1 raz

wycięto link



Cz cze 04, 2020 11:07 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: "I nie mów nikomu". Oczyszczenie, czy atak?
Yarpen Zirgin napisał(a):
Wespecjan napisał(a):
Rzeczywisty powód wyrzucenia x. Michała Woźnickiego z Salezjanów było to kazanie i jak widać wcale nie o Mszy Trydenckiej tylko o pedofilli i homoseksualiźmie wśród księży:
[ciach

Ale masz na to jakiś dowód?
Po tym kazaniu zaczeły się represje.


Ostatnio edytowano Cz cze 04, 2020 12:22 pm przez merss, łącznie edytowano 1 raz

wycięto link



Cz cze 04, 2020 12:07 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: "I nie mów nikomu". Oczyszczenie, czy atak?
Korzystasz z jakiegoś źródła wypowiadając te słowa, czy to znowu jedynie Twoja wyobraźnia?


Cz cze 04, 2020 12:21 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: "I nie mów nikomu". Oczyszczenie, czy atak?
Biskup Edward Janiak uważa, że jest ofiarą medialnej nagonki. Napisał list do wiernych

https://fakty.interia.pl/raporty/raport-pedofilia-w-kosciele/aktualnosci/news-biskup-edward-janiak-uwaza-ze-jest-ofiara-medialnej-nagonki-,nId,4539503

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


N cze 07, 2020 10:25 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: "I nie mów nikomu". Oczyszczenie, czy atak?
Problem naszych czasów: Media wydają wyrok zanim zrobi to sąd.


N cze 07, 2020 10:42 am
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 10, 2012 6:48 pm
Posty: 355
Płeć: mężczyzna
wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Post Re: "I nie mów nikomu". Oczyszczenie, czy atak?
Yarpen Zirgin napisał(a):
Wespecjan napisał(a):
Rzeczywisty powód wyrzucenia x. Michała Woźnickiego z Salezjanów było to kazanie i jak widać wcale nie o Mszy Trydenckiej tylko o pedofilli i homoseksualiźmie wśród księży:
[ciach

Ale masz na to jakiś dowód?
Byłego Salezjanina Michała Woźnickiego, jeśli udało mi się dobrze zorientować usunięto z zakonu za:

"uporczywe nieposłuszeństwo prawnym nakazom Przełożonych w poważnej materii"

Wydaję mi się, że mógłby nieco zasięgnąć wiedzy w jaki sposób stosował się do kanonicznych nakazów Św. Ojciec Pio, który z tego co pamiętam za drugim razem przez dwa lata nie mógł odprawiać Mszy i trzy lata spowiadać. W posłuszeństwie stosował się do nakazów Świętego Oficjum. Ale nie mnie to osądzać. Moim skromnym zdaniem Ty Wespecjanie również nie jesteś do tego predysponowany :?

Fragment, gdy mówi o Św. Ojcu Pio:
https://youtu.be/t7CNwkk1w7k?t=792


N cze 14, 2020 12:08 am
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N paź 07, 2007 11:01 pm
Posty: 797
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: "I nie mów nikomu". Oczyszczenie, czy atak?
Cytuj:
Abp senior Sławoj Leszek Głódź i były ordynariusz diecezji kaliskiej bp Edward Janiak zostali ukarani przez Stolicę Apostolską za zaniedbania w sprawach nadużyć seksualnych popełnionych przez niektórych duchownych wobec osób małoletnich. Duchowni otrzymali nakaz zamieszkania poza swoimi diecezjami i zakaz uczestniczenia w celebracjach religijnych na ich terenie. Zostali także zobligowani do wpłaty odpowiedniej sumy na rzecz Fundacji św. Józefa.


Czytaj więcej na https://wydarzenia.interia.pl/polska/ne ... gn=firefox
Zaniedbanie tej sprawy jest winą świeckich. Za długo trwało przyzwolenie.
Aktywizacja świeckich powinna polegać na stanowczym reagowaniu.

Jest to moja wina też.
Grono współpracowników i zamieszanych w pedofilie i homoseksualizm jest znacznie większe.

_________________
https://www.salon24.pl/u/smocze-opary/


Śr mar 31, 2021 2:43 am
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL