Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 3:57 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Rozmowy w sztuce 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8081
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Rozmowy w sztuce
Czyli morderstwo "z miłosierdzia(?)" żony i seppuku? Kojarzy mi się z rytualnym samobójstwem w wydaniu japońskim, ale rzeźba artystycznie faktycznie jest dobrze pomyślana — emanuje z niej atomowa bomba emocji. Aż dostałam nieprzyjemnych dreszczy na skórze, czy gęsiej skórki(?) :|


So gru 15, 2018 1:56 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8081
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Rozmowy w sztuce
Co można namalować razem z dziećmi, by poczuły się artystami? Można je zachęcić do namalowania czegoś à la kwiatek przy pomocy techniki "fluid painting": https://www.youtube.com/watch?v=WY0unSdW-do Do obracania podobrazia można użyć obrotowej patery do ciasta.


So gru 15, 2018 3:00 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 14, 2018 8:41 pm
Posty: 787
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Rozmowy w sztuce
A może na Nowy Rok ktoś chce poznać jakiś blog o sztuce?
https://www.laminerva.pl/


So sty 12, 2019 1:05 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8081
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Rozmowy w sztuce
Pobieżnie przejrzałam i kolejny raz odnoszę wrażenie, że już sporo z tego widziałam. Takie trochę déjà vu, ale nie wiem dlaczego.


So sty 12, 2019 11:26 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 14, 2018 8:41 pm
Posty: 787
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Rozmowy w sztuce
W sumie klasyk:
https://niezlasztuka.net/o-sztuce/arnol ... -umarlych/


Cz kwi 18, 2019 12:59 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8081
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Rozmowy w sztuce
Damski ogromny purpurowy sweter jako wielkopostny woal w katedrze? Naprawdę? Tak, naprawdę, ale dobrze, że nie inna część damskiej garderoby.

https://www.pch24.pl/wieden--zaskakujaca-instalacja-artystyczna-w-katedrze--czy-kard--schonborn-wydal-zgode--,74161,i.html


N lut 23, 2020 6:20 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8081
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Rozmowy w sztuce
Pewien amerykański inwestor i filantrop Bill Gross i jego partnerka była tenisistka Amy Schwartz zainstalowali przy swoim domu szklaną rzeźbę autorstwa Dale'a Chihuly ( notka na wikipedii.) O gustach podobno się nie dyskutuje, ale szklane dzieło wyglądało tak jak tutaj. Jednym mogło się podobać, innym nie, ale jedno można o nim powiedzieć - w pewnym momencie uległo uszkodzeniu, bo szkło nietrudno zbić. Zatroskani właściciele rozciągnęli przy rzeźbie od strony sąsiada siatkę w celach ochronnych. To zdenerwowało sąsiadów pana Grossa - Marka Towfiq'a i jego żonę. Państwo Towfiq w nerwach podrażnionych pewnie przez tenisową siatkę ale może i przez samo dzieło Chihuly'ego odwdzięczyli się graniem na okrągło motywu muzycznego z kultowego amerykańskiego filmu Wyspa Gilligana: https://www.youtube.com/watch?v=cfR7qxtgCgY. Ostatecznie obie strony wezwały policję i złożyły pozew.

Co sądzicie o samej rzeźbie, o założeniu siatki, o reakcji pana Towfiq'a? Jak sensownie dałoby się rozwiązać ten problem. Mnie przychodzi na myśl posadzenie drzew przez pana Towfiq'a, ale może nie chce ich?

(historia z klik, no i w radio też o niej mówiono)


Wt paź 27, 2020 4:24 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8081
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Rozmowy w sztuce
No cóż, sama sobie odpowiem. Uważam, że mało jest warta sztuka, przez którą kłócą się sąsiedzi, a o której ponadto można powiedzieć, że to ni pies ni wydra.


Śr paź 28, 2020 5:37 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 12, 2015 5:45 pm
Posty: 646
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Rozmowy w sztuce
Napiszę tylko tyle, że instalacja pana Chihuly'iego nie robi na mnie wrażenia :)

Natomiast jeśli chodzi o kontynent amerykański, moją uwagę przykuła ostatnio praca pani Firstenberg, która ustawiła w Waszyngtonie ponad 220 000 białych flag symbolizujących 220 000 niewinnych (biel) zgonów związanych z Covid-19 w USA. Autorka pozwala rodzinom i bliskim osób zmarłych pisać na flagach ich (zmarłych) imiona, wraz ze wzrostem liczby zgonów można dosadzać kolejne flagi.

ObrazekObrazek

https://www.npr.org/local/305/2020/10/2 ... 4009955423


Pt paź 30, 2020 12:38 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8081
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Rozmowy w sztuce
Ze względu na zbliżający się Dzień Zaduszny powyższa instalacja jest bardziej sensowna, bo wyrażająca szacunek i pamięć, niż powszechne w tym czasie typowe 'dekoracje' na Halloween.


Pt paź 30, 2020 1:58 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8081
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Rozmowy w sztuce
Znalazłam takie dzieło natury w parku:
Obrazek


Wt gru 22, 2020 3:08 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): So wrz 14, 2013 8:21 pm
Posty: 599
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Rozmowy w sztuce
Viridiana napisał(a):
Mi tam w ogóle czasami ciężko przychodzi zrozumieć takie dzieła jak właśnie to Banksy'ego albo "Czarny kwadrat na białym tle" Malewicza. Sztuka tych dzieł może polegać co najwyżej na tym, że tworzą coś, czego przeciętny człowiek nie rozumie i sam by na to nie wpadł.


W takich dziełach nie chodzi tylko o sam fizyczny obiekt sztuki, ale i o pewien artystyczny gest, który stanowi swego rodzaju komentarz do rzeczywistości. Taki gest "działa" tylko raz, tylko raz może coś wnosić i być odkrywczym, każda następna osoba która namaluje "czarny kwadrat..." już tego efektu nie wywoła. Przy czym ja się zgadzam, że akurat Banksy jest nieco przereklamowany, ale i też nie dezawuowałabym wartości tego, co robi całkowicie. Uważam, że jest to jednak głębsze i bardziej celne niż te różne kiczowate Jezuski i inne niby "klasyczne" próby.

_________________
http://vanillivi-de-az.livejournal.com/


So gru 18, 2021 2:17 am
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL