Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 4:55 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 78 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 Czy Murzyn może być Polakiem 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8094
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy Murzyn może być Polakiem
Francuzi podobno mają takie powiedzenie o Polakach
Cytuj:
saoul comme un Polonais
, co ma oznaczać "pijany jak Polak." Co ciekawe, podobno nie ma ono wydźwięku negatywnego, a raczej pozytywny. Pijany jak Polak, to ktoś, kto pije i zachowuje sprawność umysłu i ciała klik. Wieść gminna niesie, że Napoleon zachęcał francuskich żołnierzy, by właśnie pili tak jak Polacy, tzn. po upiciu się, byli w stanie walczyć. Ciekawe, czy jest w tym przkazie jest choć okruch prawdy (?)

Stacho napisał(a):
Tego chłopaka też już nie lubię. :mrgreen:

Dla mężczyzn jest wskazane by lubili kobiety, a nie mężczyzn :D

Granice Polski bardzo zmieniały się na przestrzeni dziejów. Przybyło do nas też trochę imigrantów jak choćby ludzie z dworu królowej Bony, czy Tatarzy. Polska to trochę tak jak USA Europy. Dobrze byłoby, gdybyśmy mieli wspólny mianownik.
klik


Śr lis 22, 2017 4:05 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt lip 18, 2017 5:09 pm
Posty: 1683
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy Murzyn może być Polakiem
Brandeisbluesky napisał(a):
Granice Polski bardzo zmieniały się na przestrzeni dziejów. Przybyło do nas też trochę imigrantów jak choćby ludzie z dworu królowej Bony, czy Tatarzy. Polska to trochę tak jak USA Europy.


Genetycznie Polacy są jednolici, homogeniczni. Natomiast największy miks genetyczny w Europie to Włosi.


Śr lis 22, 2017 5:13 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Cz sie 04, 2016 8:47 pm
Posty: 173
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy Murzyn może być Polakiem
uote="Brandeisbluesky"]Francuzi podobno mają takie powiedzenie o Polakach
Cytuj:
saoul comme un Polonais
, co ma oznaczać "pijany jak Polak." Co ciekawe, podobno nie ma ono wydźwięku negatywnego, a raczej pozytywny. Pijany jak Polak, to ktoś, kto pije i zachowuje sprawność umysłu i ciała [/quote]

No i po raz kolejny nie pasuje do obrazu Polaka, bo alkohol piję rzadko i raczej tylko w symbolicznej ilości.
Ojcu nie wypada się upijać. Nawet w głowie nie powinno mu zaszumieć.

Brandeisbluesky napisał(a):
Dla mężczyzn jest wskazane by lubili kobiety, a nie mężczyzn


Ja należę do tych mężczyzn, którzy kobiety lubią aż za bardzo. :cfaniak:

Brandeisbluesky napisał(a):
Polska to trochę tak jak USA Europy. Dobrze byłoby, gdybyśmy mieli wspólny mianownik.


Pomijając fakt, że do USA wyjeżdżali przede wszystkim ludzie, którzy sobie w Europie nie mogli poradzić ekonomicznie (także z terenów etnicznie polskich), to jaki mielibyśmy mieć wspólny mianownik?
U nas na szczęście sfrustrowani seksualnie młodzieńcy i inni psychopaci nie mają tak łatwego dostępu do broni i nie mogą zabijać dzieci i młodzieży, gdy złapią psychicznego doła.
Niestety jednak i bez łatwego dostępu do broni przemoc wobec dzieci w Polsce w ostatnich latach ekspolodowała. Polacy katują na śmierć maleństwa.


Śr lis 22, 2017 11:48 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 04, 2008 1:11 am
Posty: 1747
Lokalizacja: Warszawa, Przyjaciele Oblubieńca
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy Murzyn może być Polakiem
Stacho napisał(a):
Polacy katują na śmierć maleństwa.
ta... i każdy polak to rasista, ksenofob, nieuk, pijak i do tego jeszcze katuje na śmierć maleństwa... no weźżesz przestań!

_________________
Nie sprzedawaj duszy diabłu, Bóg da Ci za nią więcej!


Cz lis 23, 2017 12:02 am
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Cz sie 04, 2016 8:47 pm
Posty: 173
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy Murzyn może być Polakiem
Wiem, że łatwo jest przymykać na to oczy, nie myśleć o tym, zamknąć się na takie informacje.
Od kiedy jednak zostałem ojcem, nie potrafię. Może jestem zbyt wrażliwy.
Zabójstwa dzieci przez Polaków stały się ostatnio częste. Dziewczynki zostały skatowane na śmierć przez Polaka w Łodzi i i przez Polaka w Opocznie, chłopiec skatowany został w tym miesiącu przez Polaka w Grudziądzu. Polacy w tym roku zamordowali też małego chłopca w Rzeszowie i małą dziewczynkę w Pile.
To były zabójstwa dzieci dokonane przez młodych, zdrowych Polaków. A są też i takie przypadki, że katowanej przez Polaka ofierze udaje się jednak przeżyć.


Cz lis 23, 2017 12:16 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 04, 2008 1:11 am
Posty: 1747
Lokalizacja: Warszawa, Przyjaciele Oblubieńca
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy Murzyn może być Polakiem
i myślisz że Ci ludzie katowali dzieci DLATEGO że są Polakami? czy raczej dlatego że są degeneratami?

_________________
Nie sprzedawaj duszy diabłu, Bóg da Ci za nią więcej!


Cz lis 23, 2017 12:38 am
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Cz sie 04, 2016 8:47 pm
Posty: 173
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy Murzyn może być Polakiem
Nie chcę rozważać motywacji tych zwyrodnialców. Ponieważ jednaj sam nie robię nic z powodu tego, że jestem Polakiem (choć nieprawdziwym), to nie przypisuje tym zwyrodnialcom takiej motywacji. Ci mordercy to jednak są Polacy.

Twierdzenie, że Polacy to pijacy uważam zaś za przejaw elitaryzmu.
To bowiem Polacy zaradni, obdarzeni talentami lub majątkiem mogą sobie wesoło popijać alkohol, aż do odurzenia. Wiadomo, że polski margines społeczny też pije, ale to robi margines społeczny w całej Europie.
Będąc Polakiem, sam możliwości upicia się nie mam. Teraz nie umiałbym wygospodarować czasu na alkohol, a poza tym ojciec nie powinien się upijać, jeśli sprawuje pieczę nad dzieckiem. Zaznaczam, że nigdy nie miałem problemów z alkoholem. Najwidoczniej nie jestem na tyle zaradny, aby pić. ;)


Cz lis 23, 2017 10:13 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8094
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy Murzyn może być Polakiem
equuleuss napisał(a):
Brandeisbluesky napisał(a):
Granice Polski bardzo zmieniały się na przestrzeni dziejów. Przybyło do nas też trochę imigrantów jak choćby ludzie z dworu królowej Bony, czy Tatarzy. Polska to trochę tak jak USA Europy.


Genetycznie Polacy są jednolici, homogeniczni. Natomiast największy miks genetyczny w Europie to Włosi.


A czytałaś może, co wynika z takiej genetycznej różnorodności; jakie to ma przejawy w życiu codziennym, w samoświadomości? Opowiadała mi jedna Chinka, że u nich mężczyźni na północy kraju są o wiele bardziej agresywni niż Ci z południa. Tłumaczyła to tym, że w przeszłości Ci z północy musieli tacy być, bo napierali na nich Mongołowie, i taki sposób bycia się utrwalił, ale to chyba niewiele ma wspólnego z genami, tylko z sytuacją życiową. Potem pewnie można jakoś skorelować jakieś geny z ową agresywnością i też twierdzić, że agresywność wynika z genów.

Tek de Cart napisał(a):
Stacho napisał(a):
Polacy katują na śmierć maleństwa.
ta... i każdy polak to rasista, ksenofob, nieuk, pijak i do tego jeszcze katuje na śmierć maleństwa... no weźżesz przestań!


No właśnie. W każdym narodzie z premedytacją można wyłuskać dobre lub złe cechy i zacząć je przypisywać całej populacji i jest to pewnie w jakimś celu. Może to mieć niewiele wspólnego z prawdą, ale służy jakiejś propagandzie. Osobiście za granicą nie spotkałam się, z tym że Polacy dużo piją, przynajmniej nie więcej niż inni. W mojej opinii, za granicą Polacy i Chińczycy, których spotkałam byli dość podobni do siebie w tym sensie, że dużo pracowali, aby poprawić swój byt (ogólnie przykładali wagę do poprawy sytuacji materialnej).


Cz lis 23, 2017 2:44 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy Murzyn może być Polakiem
Brandeisbluesky napisał(a):
? Opowiadała mi jedna Chinka, że u nich mężczyźni na północy kraju są o wiele bardziej agresywni niż Ci z południa. Tłumaczyła to tym, że w przeszłości Ci z północy musieli tacy być, bo napierali na nich Mongołowie, i taki sposób bycia się utrwalił, ale to chyba niewiele ma wspólnego z genami, tylko z sytuacją życiową. Potem pewnie można jakoś skorelować jakieś geny z ową agresywnością i też twierdzić, że agresywność wynika z genów.

Równie dobrze mongołowie mogli tam po prostu dostrzyknać swoich genów do tych chińczyków z północy, skoro ich życie polegało na podbojach, gwałtach i plądrowaniu...

Brandeisbluesky napisał(a):
Osobiście za granicą nie spotkałam się, z tym że Polacy dużo piją, przynajmniej nie więcej niż inni.

A ja doznałem szoku w UK jak zobaczyłem młode brytyjki leżące na ulicy urżnięte w trupa w podartych rajstopach i bez butów, za 2 dni stawiające się w swoich biurach by znowu zarobić na następny night out. Hektolitry alkoholu w pubach wlewane w gardła i młodych i starszych brytyjczyków, zajszczane kible (pomimo instalacji takich specjalnych całych ścian do sikania zamiast indywidualnych pisuarów). Widziałem jak w sklepach młodzi odpicowani kupowali najpodlejszą Glens Vodka a w pubach pili równie tani zabarwiony jakimś syropem alkohol byle by się opić. Ja sam nie jestem abstynentem i chodziłem do knajp i klubów w Polsce, ale to co widziałem w UK to był szok, szczególnie w zestawieniu z tym stereotypem że "polacy z ruskimi pija najwięcej". Wystarczyo z rana w niedzielę przejść się do kościoła na piechotę by zobaczyć potłuczne butelki i szklanki, pogubione buty i kolczyki i co chwila rzygowiny, bo w niedzielę rano służby oczyszczania miasta nie pracowały.


Cz lis 23, 2017 6:59 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 04, 2009 3:20 am
Posty: 2982
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy Murzyn może być Polakiem
No pewno, że może być. Powiem wiecej, niedlugo będą takich tysiące :-).

_________________
Omnis sapientia a Deo venit


Pt lis 24, 2017 7:07 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 28, 2017 10:52 pm
Posty: 800
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy Murzyn może być Polakiem
Zależy co to znaczy być Polakiem. Czy to kwestia papierka i systemu zachowań? Kultury? Biologii?

W każdym razie murzynskość to jest rasa człowieka a nie narodowość.

joannaa napisał(a):
No pewno, że może być. Powiem wiecej, niedlugo będą takich tysiące :-).


czemu?


Cz lis 30, 2017 12:38 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7274
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy Murzyn może być Polakiem
Państwa narodowe tak, państwa rasistowskie - nie.

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


Cz lis 30, 2017 12:51 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18250
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy Murzyn może być Polakiem
Państwo powinno zwracać uwagę na tylko jeden aspekt człowieka i wg niego dzielić ludzi: tym aspektem jest obywatelstwo (ludzie dla państwa dzielą się na obywateli i nie-obywateli).
Ale ja o to nie pytałem, ani o kwestie rasowe w absurdalnym sensie lepszy/gorszy.
Pytałem o narodowość.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Cz lis 30, 2017 2:45 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7274
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy Murzyn może być Polakiem
Dobrze jak obywatelstwo zgadza się z narodowością

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


Cz lis 30, 2017 3:01 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18250
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy Murzyn może być Polakiem
Andy72 napisał(a):
Dobrze jak obywatelstwo zgadza się z narodowością
A co mają powiedzieć Amerykanie? ;)

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Cz lis 30, 2017 10:29 am
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 78 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL