Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 11:37 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Krzyzowanie à la Imperium Romanum 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 03, 2011 5:20 am
Posty: 1909
Lokalizacja: EU
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Krzyzowanie à la Imperium Romanum
Przeciez przyszedlem sie tu zapytac konkretna rzecz, po co mialbym jakiekolwiek materialy przedstawiac? No, wez napisz teraz cos madrego.
To co do tej pory przeczytalem, to zapewne mozesz sobie przeczytac jesli przewiniesz do szczytu strony i zaczniesz od lewej do prawej i w dol itd.

_________________
The illiterate of the 21c. will not be those who cant read and write, but those who cant learn, unlearn, and relearn


N kwi 09, 2017 10:24 pm
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): N kwi 13, 2008 1:34 pm
Posty: 477
Lokalizacja: Z najczarniejszej sotni i reakcji:)
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Krzyzowanie à la Imperium Romanum
dienicy napisał(a):
Przeciez przyszedlem sie tu zapytac konkretna rzecz, po co mialbym jakiekolwiek materialy przedstawiac? No, wez napisz teraz cos madrego.
To co do tej pory przeczytalem, to zapewne mozesz sobie przeczytac jesli przewiniesz do szczytu strony i zaczniesz od lewej do prawej i w dol itd.


Skoro przyszedłeś tylko zapytać, to odpowiedź już otrzymałeś: zapoznaj się z treścią Ew.
Pomimo tego, że podobno tylko pytałeś, tak mimo chodem twierdziełś coś o "dość zmyślonej postaci". To ja się pytam teraz, podtrzymujesz to co napisałeś o tej "dość zmyślonej postaci", czy rejterujesz i udajesz, że nic takiego nie napisałeś?

_________________
Otóż jeszcze tej samej nocy, znalazłem się w zgoła odmiennych okolicznościach...


N kwi 09, 2017 10:31 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 03, 2011 5:20 am
Posty: 1909
Lokalizacja: EU
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Krzyzowanie à la Imperium Romanum
Ktoras konkretna czy kazda Ew. sie nada? Ewangelii jak mrowkow pomnozonych przez edycje... Osobiscie wolalbym jakas ksiazke co ma autora i jest na temat.
To teraz po raz drugi podam ci odpowiedz, pierwszym razem adresowana do PeterW i najwidoczniej przeoczyles. Mam to w dupie bo nie ma to nic wspolnego z tym tematem i znalazlo sie w nim tylko dlatego, ze ludzie nie potrafia sie zastosowac do prostych instrukcji (a takze mam to w dupie z innych powodow, ale jeden to az nadto). Z kolei, jesli temat was tak kreci to moze zalozcie sobie do tego stosowny watek w odpowiednim dziale.

_________________
The illiterate of the 21c. will not be those who cant read and write, but those who cant learn, unlearn, and relearn


N kwi 09, 2017 10:46 pm
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): N kwi 13, 2008 1:34 pm
Posty: 477
Lokalizacja: Z najczarniejszej sotni i reakcji:)
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Krzyzowanie à la Imperium Romanum
dienicy napisał(a):
Ktoras konkretna czy kazda Ew. sie nada? Ewangelii jak mrowkow pomnozonych przez edycje... Osobiscie wolalbym jakas ksiazke co ma autora i jest na temat.

Tak, z pewnością i nie inaczej... :D

dienicy napisał(a):
To teraz po raz drugi podam ci odpowiedz, pierwszym razem adresowana do PeterW i najwidoczniej przeoczyles.

Rozumiem, że to jest to twoje ostateczne stanowisko:
dienicy napisał(a):
Ze wzgledu na nazwe. Arymateia to takie Zlotopolice czy Wesolkowo - nazwa ma znaczenie. Moze zaloz sobie watek a w tym zacznij pisac na temat albo w ogole, bo to juz twoje czwarte podejscie i poki co to cztery kroki do tylu?


którego sam nie rozumiesz. :mrgreen:

Link do braci starszych i mądrzejszych w temacie antycznych Złotopolic

dienicy napisał(a):
Mam to w dupie bo nie ma to nic wspolnego z tym tematem i znalazlo sie w nim tylko dlatego, ze ludzie nie potrafia sie zastosowac do prostych instrukcji (a takze mam to w dupie z innych powodow, ale jeden to az nadto).
[/quote]
Od kiedy to stawianie chochołów jest równoznaczne z "prostą instrukcją'? :mrgreen:

_________________
Otóż jeszcze tej samej nocy, znalazłem się w zgoła odmiennych okolicznościach...


N kwi 09, 2017 11:03 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 03, 2011 5:20 am
Posty: 1909
Lokalizacja: EU
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Krzyzowanie à la Imperium Romanum
Musze przyznac, ze nie rozumiem czesci slownictwa, ktore uzywasz, ale watpie bym w jakis sposob przez to tracil. Mozliwe, ze wrecz przeciwnie.
dienicy napisał(a):
Zna ktos na tyle historie by wiedziec co i gdzie znajacy sie ludzie o tym sadza?
- Tu nie ma skomplikowanych instrukcji. Do tej pory pojawilo sie was tu troje i ty najbardziej z nich uchachany, ale sprostac nie mozesz, nie chcesz lub kombinacja obu.
Moje ostateczne stanowisko jest zarowno tym poczatkowym - wciaz poszukuje informacji o krzyzowaniu w Cesarstwie Rzymskim, w prowincjach, okolo 2000 lat temu.
Zamiast tego dostarczyles duzo rozwolnienia i nic poza tym. Moze idz sie pomodl? Wyglada, ze sie dzis jeszcze dobrze nie pomodliles...

_________________
The illiterate of the 21c. will not be those who cant read and write, but those who cant learn, unlearn, and relearn


Pn kwi 10, 2017 12:09 am
Zobacz profil WWW
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Krzyzowanie à la Imperium Romanum
dienicy napisał(a):
Musze przyznac, ze nie rozumiem czesci slownictwa, ktore uzywasz, ale watpie bym w jakis sposob przez to tracil. Mozliwe, ze wrecz przeciwnie.
dienicy napisał(a):
Zna ktos na tyle historie by wiedziec co i gdzie znajacy sie ludzie o tym sadza?
- Tu nie ma skomplikowanych instrukcji. Do tej pory pojawilo sie was tu troje i ty najbardziej z nich uchachany, ale sprostac nie mozesz, nie chcesz lub kombinacja obu.
Moje ostateczne stanowisko jest zarowno tym poczatkowym - wciaz poszukuje informacji o krzyzowaniu w Cesarstwie Rzymskim, w prowincjach, okolo 2000 lat temu.
Zamiast tego dostarczyles duzo rozwolnienia i nic poza tym. Moze idz sie pomodl? Wyglada, ze sie dzis jeszcze dobrze nie pomodliles...


Jak widac nie dociera do ciebie ze to o co pytasz dotyczylo przede wszystkim samego panstwa rzymskiego, a ktore to z uwagi na utrzymanie rzadow w podbitych krajach , w ktorych prawo rzymskie musialo byc zmieniane-adaptowane do lokalnych zwyczajow, by utrzymac porzadek i nie wniecac rozruchow.
Poza tym w podbitych krajach glownym zwierzchnikiem byl rzymianin, ale lokalna wladza pozostawala w rekach miejscowych wladz jako podrzednych zwierzchnikowi rzymskiemu.

Te podboje rzymian nie byly natury rasistowskiej tylko gospodarczej i glownie zalezalo im na sciaganiu podatkow, oraz dostep do surowcow i sily roboczej. Wszelkie rozruchy zmniejszaly dochody z podbitych panstw i zwiekszaly koszty utrzymania porzadku.


Pn kwi 10, 2017 6:35 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 04, 2008 1:11 am
Posty: 1747
Lokalizacja: Warszawa, Przyjaciele Oblubieńca
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Krzyzowanie à la Imperium Romanum
Cytuj:
Moje ostateczne stanowisko jest zarowno tym poczatkowym - wciaz poszukuje informacji o krzyzowaniu w Cesarstwie Rzymskim, w prowincjach, okolo 2000 lat temu.
a szukałeś coś sam? czy my za Ciebie mamy znaleźć? :) w razie czego masz tu parę linków, a w nich odwołania do źródeł z epoki (Flawiusz, Herodot itd):
https://pl.wikipedia.org/wiki/Ukrzy%C5%BCowanie
http://www.kslp.vti.pl/konferencje/kara-smierci.html
http://www.histurion.pl/historia/staroz ... wanie.html
http://www.odnowa.jezuici.pl/szum/anima ... krzyowaniu
http://www.histurion.pl/historia/staroz ... wanie.html
http://www.imperiumromanum.edu.pl/ustro ... z-rzymian/

_________________
Nie sprzedawaj duszy diabłu, Bóg da Ci za nią więcej!


Pn kwi 10, 2017 8:13 pm
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 49 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL