Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 8:08 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Ziemia - raj psychopatów 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7274
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ziemia - raj psychopatów
"Jako rasa osiągniemy świadomośc Chrystusa"? - to jakieś new age?

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


Śr wrz 11, 2019 2:07 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N sty 20, 2019 1:59 pm
Posty: 1441
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ziemia - raj psychopatów
EOT z mojej strony. Nie dogadamy się :wink:

_________________
Self care is also not arguing with people who are committed to misunderstanding you.


Śr wrz 11, 2019 2:08 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Śr sie 20, 2014 9:45 am
Posty: 246
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ziemia - raj psychopatów
VNFI napisał(a):
Mam emocje „prymitywne” i impulsywne – głownie gniew i radość. Są zazwyczaj dość silne, ale szybko mijają. Kiedy np. zmarła mi babcia to czułem gniew, uderzyłem ręką w ścianę i byłem wściekły. Trwało to może ok godziny. Potem wróciłem do normalnego życia, zadzwoniłem do rodziny, żeby pomoc w pogrzebie, zjadłem kolacje, poszedłem spać o normalnej porze i zasnąłem w 5 minut. Moja żona, płakała, rozpamiętywała wspomnienia z moja babcia i jeszcze bardziej się nakręcała, nie mogła spać itp.

Może to dziwne, ale z tego co piszesz, to nie wyglądasz na psychopatę. Przynajmniej nie takiego, jakiego bym widział z definicji. To co piszesz wyżej bardziej świadczy o twoim temperamencie (choleryku) i własnościach umysłu typowo męskiego.

VNFI napisał(a):
Czego nie mam to 3 rzeczy:
1. Nie potrafię sobie przypomnieć własnych emocji z przeszłości np. z dnia śmierci babci.
2. Nie potrafię wyobrazić sobie własnych emocji jakie odczuwałbym w hipotetycznej sytuacji np. śmierci żony.
3. Nie potrafię wyobrazić sobie emocji innych ludzi. Mogę je intelektualnie wydedukować, np. ze ktoś komu zmarła matka będzie smutny, ale nie umiem tego smutku w żaden sposób, poczuć.

Ja też mam kilka dziur w życiorysie. To były bardzo ciężkie przeżycia z których tyle pamiętam, że były. Ale tak jakbym w nich nie uczestniczył. Podobno też normalne. Tymbardziej takie ciężkie do wytrzymania uczucia, niektórym ludziom trudno sobie wyobrazić. To też mechanizm obronny organizmu.

VNFI napisał(a):
Kieruje się silą woli i poczuciem słuszności. Znam możliwości swojej woli i (ciach)
Nie jestem kontrolowany przez popędy, bardziej niż nie-psychopata jest kontrolowany przez emocje. Pewnie, są popędy, którym bym nie sprostał, ale po to mam rozum, żeby nie pakować się w takie sytuacje. Wybieram wierność i staram się uniknąć sytuacji w których byłoby ryzyko ze moja siła woli nie starczy, żeby ten wybór realizować praktycznie. Jeżeli np. jesteś osoba strachliwa to nie chodzisz do kina na horrory, jak nie chcesz się bać. Ja nie biorę takiej dziewczyny np. w delegacje, bo nie chce zdradzić żony, mimo ze czuje popęd.

Czyli też wszystko w normie. Tylko nie rozumiem co Ty uważasz za uczucia, a co za siłę woli. Generalnie swój cały światopogląd wcisnąłem na swojej stronie i nijak się ma to co myślę na temat uczuć/siły woli.:
Wola ludzka i emocje to jest to samo. A przecież, podobno, z emocjami człowiek walczy silną wolą. W takim razie, czy można stwierdzić, że wola i emocje to jest to samo? A jednak, obecnie myślę, że jest to prawda, którą warto zrozumieć. Zważ czytelniku, że pisząc o emocjach mam na myśli tylko te emocje dotyczące duszy. Jak wiadomo człowiek składa się również z ciała. Jaka szkoda, że emocje typowo "cielesne", wypływające z wygody, dobrego jedzenia, picia czy zaspokojenia innych potrzeb ciała nie mają jakiejś innej nazwy. Warto uzmysłowić sobie, że to co robimy wbrew potrzebom swojego ciała ma też swoje emocje, choć niestety trudno je "odczuć" na początku swojej drogi ku świętości. Dusza, podobnie jak ciało, ma swój wzorzec, według którego się rozwija. Na pewnym etapie, te duchowe emocje, zaczynają przewyższać nawet te cielesne.

VNFI napisał(a):
Nie, nie potrafię jeszcze przedkładać interesu innych nad swój. Nawet kiedy myślę ze to robię, z czasem wychodzą moje ukryte (przed samym sobą) przesłanki, które są egoistyczne i narcystyczne.
Trening nad impulsywnymi aspektami natury polega w ogromnym skrócie na kombinacji treningu w zrozumieniu i zaakceptowaniu ze reagowanie na bodźce impulsywne jest dla mnie szkodliwe (dla kogoś o skłonnościach narcystycznych chęć podtrzymania wrażenia siły i stabilności u innych jest silna motywacja), na wyksztalceniu w sobie reakcji satysfakcji wewnętrznej kiedy udaje się zapanować nad reakcja impulsywna (nie tłumieniu samych impulsywnych emocji/popędów), trening oddychania i przeczekania (impulsywne reakcje dość szybko przechodzą, wystarczy wiec poczekać). Nie zawsze są udaje, jak ze wszystkim, ale od 16-tego roku życia nikogo nie uderzyłem, choć zdarzyło mi się wylądowywać na przedmiotach.

To też wydaje mi się być w normie.

VNFI napisał(a):
Starałem się nawiązać kontakt z kilkoma osobami, które skrzywdziłem i wykorzystałem, chyba bardziej w celu odbudowania nadszarpniętej reputacji. Nigdy mi się to nie udało. Wszyscy przejmują przeprosiny, ale nie chcą już mieć ze mną żadnych relacji. Nie miałem nigdy emocji żałowania kogoś, często dochodzę do wniosku ze ktoś faktycznie ostro dostał i ze gdybym raz jeszcze mógł powtórzyć swoje działania zachowałbym się inaczej. Ale nie towarzyszą temu żadne emocje, które powodowałyby dyskomfort, raczej myśl ze źle to rozegrałem i np. straciłem dobrego pracownika i trzeba było np. zrobić coś mniej ostro.

Tak, te osoby, u których wiem że zdiagnozowane są tendencję psychopatyczne, omijam szerokim łukiem. Te u których nie są zdiagnozowane, ale też już potrafię rozeznać te tendencje, też omijam. Ty mi jakoś niepasujesz na psychopatę i tak trochę nie wiem dlaczego. To co napisałem powyżej rzuciło mi się w twoich postach.

Czy ty masz tendencje, aby widzieć u bliźniego, jakieś negatywy? Tj np w razie niepowodzenia?

_________________
Zawiłe problemy wymagają gruntownego omówienia, a zasoby mam ograniczone. Polecam moje dzieło: https://melancholia.xyz


Śr wrz 11, 2019 3:07 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7274
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ziemia - raj psychopatów
Pogrzeb
Historia pewnej dziewczyny.
Na pogrzebie swojej matki spotyka chłopaka którego nigdy wcześniej nie widziała.
Nieoczekiwanie dostrzega w nim mężczyznę swojego życia i zakochuje się w nim. Kilka dni później dziewczyna zabija swoją siostrę.
Jaki jest powód zabicia siostry?

Podpowiedź znajdziesz poniżej. Zanim zajrzysz pomyśl...



......


.... odpowiedź niżej



...zapewne już ta zagadka jest znana

..ale moze nie wszyscy ją znają, więc jaka jest wasza odpoiwedź?






.....



.....


Odpowiedź:

Miała nadzieje, że ten chłopak znowu pojawi się na pogrzebie.

Jeżeli odpowiedziałeś prawidłowo znaczy to, że rozumujesz jak psychopata...!!!
Ten test został stworzony przez słynnego amerykańskiego psychologa i pozwala weryfikować potencjalnych zabójców. Wielu seryjnych morderców odpowiedziało prawidłowo na to pytanie. Jeżeli odpowiedziałeś/aś błędnie lepiej dla Ciebie.
Jeżeli ktoś z Twoich przyjaciół 'odgadł odpowiedź' sugeruje trzymać się od niego z daleka.

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


Śr wrz 11, 2019 3:16 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7274
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ziemia - raj psychopatów
ŚmiałyHarpunnik napisał(a):
Podobnie na pewnym etapie nasza trybalistyczna empatia zacznie nas ciągnąć w dół i uniemożliwiać dalszy rozwój duchowy. Nie zapominajmy, że emocje są częścią ego i nie służą bynajmniej naszym interesom (choć te interesy są często zgodne).

Człowiek - ogniwo przejściowe pomiędzy małpą a robotem? :D

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


Śr wrz 11, 2019 4:44 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7274
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ziemia - raj psychopatów
Chciałbym zapytać się o zagadkę: "Jaki jest powód zabicia siostry?"
Przyznaję że kiedy pierwszy raz usłyszałem tę zagadkę to w swojej niewinności sądziłem, że powodem była zazdrość i chęć posiadania:
że ten facet zwrócił uwagę na siostrę zamiast na nią i że ona sprzątnęła faceta jej sprzed nosa. Więc ją zabiła, aby usunąć przeszkodę.
Prawdziwy powód nawet przez mysł nie przemknął.

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


Śr wrz 11, 2019 5:51 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Śr sie 20, 2014 9:45 am
Posty: 246
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ziemia - raj psychopatów
@VNFI
Chyba zmęczenie wczoraj wzięło górę, albo zasugerowałem się twoją prawdomównością, czy moimi przejściami z pewną psychopatką. Dzisiaj zupełnie inaczej odbieram twój wpis.

Największy problem jaki miałem z psychopatą, a raczej psychopatką, wystąpił w szkole u mojej córki, wtedy gdy chodziła do gimnazjum. Ta dziewczyna była pod opieką psychiatry i każdy wiedział że to psychopatka. W obecnej chwili nie mam żalu do niej, ani do jej rodziców - uważam, że to biedni ludzie.

Mam trochę żalu do siebie, ale też muszę pokornie przyznać, że na tamtą chwilę nie miałem zbyt dużego rozeznania ani możliwości. Chodziłem wtedy po poradę do księdza który w tej szkole pracował. On mnie uspokajał, upewniał że córka sobie świetnie radzi i że wszystko jest w porządku. Nie było.

Powiem że te wydarzenia, bardzo mną wstrząsnęły. Do tego stopnia że przestałem utożsamiać się z KK. Nie tylko ze względu na to, ale była to jedna z istotnych przyczyn. Co dziwne, córka na początku nie chciała zmienić szkoły. Później, gdy faktycznie zdała sobie sprawę, że mocno ją skrzywdzono, bardzo dużo emocji wyrzucała z siebie. Dobrze że tylko emocji, bo mało brakowało, aby otruła klasę, czy zrobiła inne rzeczy o których nawet nie wspomnę.

A co z tą dziewczyną - psychopatką? Na zakończenie roku dostała mnóstwo nagród i wyróżnień. Jednak generalnie uważam że była ona młoda, niezbyt inteligentna czy urodna, no i zdiagnozowana. Do dziś czuję gniew, gdy sobie to przypomnę to zakończenie roku szkolnego.

Oczywiście temat psychopatów w pracy, też mnie dotyczy. Uważam że blokują oni rozwój wszystkiego. No bo jak zwykły człowiek sobie z nimi radzi? Zazwyczaj przez bierny opór. Bierny, bo nie ma warunków aby przejść do czynnego. Oni się często dziwią, dlaczego nikt nie chce pracować w ich otoczeniu.

Staram się znaleźć sposób przez analizę, na takie prawdziwie szkodliwe środowiska, bo to jest zgodne z moją naturą - melancholikiem. I to że tak dobrze się one mają wynika też z kryzysu KK i że wielu psychopatów wniknęło w tą organizację. W/g mnie jedynie Kościół, ale oczyszczony i odrodzony mógłby podjąć z tym g... realną walkę.

_________________
Zawiłe problemy wymagają gruntownego omówienia, a zasoby mam ograniczone. Polecam moje dzieło: https://melancholia.xyz


Cz wrz 12, 2019 8:24 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7274
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ziemia - raj psychopatów
biznesinfo napisał(a):
każdy wiedział że to psychopatka. W obecnej chwili nie mam żalu do niej, ani do jej rodziców - uważam, że to biedni ludzie.

U mnie niestesty cały czas utrzymuje się wściekłość

biznesinfo napisał(a):
Powiem że te wydarzenia, bardzo mną wstrząsnęły. Do tego stopnia że przestałem utożsamiać się z KK.

O to chodzi siłom zła. Aby oddzielić, diabolos - ten , który oddziela.

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


Cz wrz 12, 2019 9:07 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16890
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ziemia - raj psychopatów
Złość, wściekłość, agresja to nie objawy osiowe osobowości dyssocjalnej. Nie wmawiająmy sobie zaburzeń osobowościowych. Chcesz uspokojenia, zgłoś to swojemu lekarzowi. Zaburzenia w sferze emocjonalnej pojawiają się z różnych przyczyn.


Cz wrz 12, 2019 9:28 am
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Śr sie 20, 2014 9:45 am
Posty: 246
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ziemia - raj psychopatów
Niedawno zdałem sobie sprawę, że zdecydowana większość katolików, których znam, funkcjonuje dzięki modlitwom i środkom antydepresyjnym. Mam na myśli uczynne, skore do pomocy osoby. A napady złości są często objawami depresji.

Niestety sam też mam napady złości, które nie pozwalają mi nic zrobić. Wtedy jedynie co rozsądnego mogę zrobić, to położyć się i modlić. W każdym razie unikam wtedy innych ludzi. Ostatnio tą moją przypadłość postanowiłem potraktować postem i od tej pory mocno odczuwam, że posiadam wątrobę. Chyba wiele rzeczy na niej osiadło.

_________________
Zawiłe problemy wymagają gruntownego omówienia, a zasoby mam ograniczone. Polecam moje dzieło: https://melancholia.xyz


Cz wrz 12, 2019 9:41 am
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Śr sie 20, 2014 9:45 am
Posty: 246
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ziemia - raj psychopatów
ŚmiałyHarpunnik napisał(a):
(ciach) Jednak jeśli nasza zbiorowa świadomość ewoluuje do pewnego poziomu, to emocje będą tylko przeszkodą. One warunkują w tej chwili nasze postawy, przekonania, motywy, a racjonalny umysł jest tylko na ich usługach, aby uzasadnić to, co one już postanowiły. To zbyt pierwotny mechanizm aby mógł stanowić rdzeń kompletnego i świadomego człowieka.

Czy nasz Pan i Wzór, Jezus, nie okazywał emocji?

_________________
Zawiłe problemy wymagają gruntownego omówienia, a zasoby mam ograniczone. Polecam moje dzieło: https://melancholia.xyz


Cz wrz 12, 2019 9:47 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7274
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ziemia - raj psychopatów
Ale ja nie piszę o sobie że jestem osobą dyssocjalną, tylko o innej osobie, którą spotkałem w życiu. Najpierw miałem wobec niej poczucie winy, potem była dla mnie fascynującą zagadką, był okres wzdzięczności, bo uważałem, że mimo wszystko spotkanie mnie wzmocniło, bo kiedyś byłem takim "pajacem",
teraz jednak mam poczucie przegrania życia, nic to że nie osiągnę nic w tym życiu, ale gorzej że nic nie wnoszę na Zycie Wieczne. I jest szukanie wrogów, czuję się jak Ezaw, którego ktoś wykolegował z Życia Wiecznego. Te myśli pochodzą od złego,

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


Cz wrz 12, 2019 9:48 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N sty 20, 2019 1:59 pm
Posty: 1441
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ziemia - raj psychopatów
biznesinfo napisał(a):
Czy nasz Pan i Wzór, Jezus, nie okazywał emocji?

Okazywał, ale w czym problem? Przecież ja nie postuluję, że emocje są złe i trzeba się ich wyzbyć, tylko zastanawiam się czy w przypadku bardzo świadomego i etycznego społeczeństwa, moralność oparta na intelekcie nie byłaby doskonalsza od tej opartej na empatii.

_________________
Self care is also not arguing with people who are committed to misunderstanding you.


Cz wrz 12, 2019 9:55 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7274
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ziemia - raj psychopatów
Moralność nie jest oparta na empatii, na przykład w przypadku eutanazji. Empatia jest poddana rozumowi.

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


Cz wrz 12, 2019 10:01 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7274
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ziemia - raj psychopatów
A jest coś takiego jeszcze jak "słodki drań".
Być może był nim papież Borgia z serialu ale nie wiem , nie oglądałem.
W każdym razie takim "słodkim draniem" jest Ryszard Ochucki z "Misia"
Z jednej strony słyszymy o nim "on słowa prawdy w życiu nie powiedział", a z drugiej chce się mu kibicować w rozgrywce z jego żoną.
Właśnie, czy Ryszard Ochucki to psychopata?

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


Cz wrz 12, 2019 3:37 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL