Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr kwi 24, 2024 9:07 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 91 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
 Wojna sowiecko - niemiecka wydzielony 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Cud eucharystyczny w Legnicy
Verbal napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
bo najwyraźniej nie potrafisz uwierzyć w to, że w tym czasie gro Armii Czerwonej tkwiło poza koszarami pod granicą z III Rzeszą z zakazem reagowania na ogień ze strony hitlerowskiej, co przeczy wszelkim tezom, że szykowali się do obrony.
)

Ale rozumiesz ,że nie neguję celu ogólnego tylko termin?

Tylko że ta negacja opiera się na... niczym. Ciągle ignorujesz fakt, że w czerwcu 1941 gro oddziałów Armii Czerwonej albo już było nad granicą III Rzeszą, albo właśnie się w jej stronę przemieszczało.
Po kiego grzyba, się pytam, skoro w tym momencie mieli rzekomo się szykować do obrony, a nie ataku?


Cytuj:
Historia TB 7 ma dokumentować co i kiedy chciał zrobić Stalin ??
Lotnictwo strategiczne to broń obronna??

Historia TB-7 oraz to, na jakie typy samolotów postawił Stalin, co uparcie ignorujesz, wskazuje na charakter działań, do których jest szkolona armia.

Cytuj:
Nie ma co kontynuować w sumie.

W sumie tak skoro w kółko wracasz do tego TB-7 jak gdyby miałby to być główny argument przemawiający za tym, że atak Armii Czerwonej miał nastąpić w 1941, a nie jeden z wielu faktów układających się na ogólny obraz przygotowań wojennych ZSRR.

Verbal napisał(a):
Mógłbym zadać pytanie co czytałeś oprócz Suworowa ale myślę ,że polemikę można zakończyć.

Kilka innych książek. Tytułów nie pamiętam, bo leżą u szwagra.


Pn kwi 18, 2016 6:57 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18248
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Cud eucharystyczny w Legnicy
Mam wrażenie, że w linku odpowiedziałem na zarzuty jakie stawiasz. Kto ciekaw niech zajrzy i sam osądzi - http://analizy.biz/marek1962/krucjaty.pdf

Tak czy owak nie ma żadnego porównania do hekatomby rewolucji francuskiej, nie mówiąc już o późniejszych wyczynach antyteistów.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Pn kwi 18, 2016 7:35 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N mar 30, 2014 8:35 pm
Posty: 3895
Lokalizacja: polkowice
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Cud eucharystyczny w Legnicy
Barney napisał(a):
Mam wrażenie, że w linku odpowiedziałem na zarzuty jakie stawiasz. Kto ciekaw niech zajrzy i sam osądzi - http://analizy.biz/marek1962/krucjaty.pdf

Tak czy owak nie ma żadnego porównania do hekatomby rewolucji francuskiej, nie mówiąc już o późniejszych wyczynach antyteistów.


Znaczy się że masz tylko wrażenie bo inaczej tego nazwać nie można.
O jakiejś zorganizowanej reakcji świata islamu można mówić dopiero w epoce
Saladyna a próba porównania czy tłumaczenia rzezi Jerozolimy oblężeniem Kserigordon jest już kpiną bo niema żadnego porównania.
Tam darowano życie wszystkim którzy przeszli na islam choć właśnie wedle praw wojny załogę można było zabić, to nie była rzeź kobiet starców i dzieci.\\
A w kwestii Hitlera z troszkę szerszym wyjaśnieniem kwestii konkordatu.

http://wolnemedia.net/historia/pacelli- ... za-wladze/

A wymysły o jakiejś ekskomunice i to kogo von Papena jest śmieszne, gdzie i kto go ekskomunikował . Jakieś pokrętne tłumaczenie słyszałem jakoby członkowie NSDAP byli ekskomunikowani z mocy prawa ale to się kupy nie trzyma.


Pn kwi 18, 2016 8:20 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18248
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Cud eucharystyczny w Legnicy
Sorry, ale ja podaję fakty (spędziłem bardzo wiele czasu na badaniu tej sprawy) - Ty prezentujesz jedynie swoje uprzedzenia. Nie dogadamy się. Niech rozsądzą czytelnicy.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Pn kwi 18, 2016 8:23 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N mar 30, 2014 8:35 pm
Posty: 3895
Lokalizacja: polkowice
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Cud eucharystyczny w Legnicy
A i jeszcze jedno tam przewija się wydarzenie wysłania do Dachau 1000 księży z Bawarii tak dokładnie to nawet nie wiadomo czy tam dotarli bo niema ich w obozowych spisach , zostali więc zwolnieni tak szybko jak wysłani.
Ogólnie przez Dachau przewinęło się 2720 księży katolickich z czego 447 z Niemiec. Jeśli można tak określić to była grupa szczególnie uprzywilejowana jeśli w tej sytuacji można tak powiedzieć. Zwolniono 208 z nich.


Pn kwi 18, 2016 8:58 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt lip 26, 2013 4:24 pm
Posty: 4214
Lokalizacja: Szwecja
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Cud eucharystyczny w Legnicy
Barney napisał(a):
Sorry, ale ja podaję fakty (spędziłem bardzo wiele czasu na badaniu tej sprawy) - Ty prezentujesz jedynie swoje uprzedzenia. Nie dogadamy się. Niech rozsądzą czytelnicy.



Barney, nie zniżaj się do poziomu na którym on zwykle bytuje.
Jeszcze raz dzięki za wnikliwą analizę, chętnie to zachowam aby móc wrócić.

_________________
'Bo góry mogą ustąpić i pagórki się zachwiać
Ale miłość moja nigdy nie odstąpi od Ciebie
Mówi Pan'


Pn kwi 18, 2016 11:25 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lip 09, 2014 11:23 am
Posty: 1528
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Cud eucharystyczny w Legnicy
Yarpen Zirgin napisał(a):
. Ciągle ignorujesz fakt, że w czerwcu 1941 gro oddziałów Armii Czerwonej


Historia TB-7 oraz to.....,
W sumie tak skoro w kółko wracasz do tego TB-7


Kilka innych książek. Tytułów nie pamiętam, bo leżą u szwagra.


Leżą u szwagra :) rozumiem.


Dlaczego tam były wojska ? - z tego samego powodu dla którego od sierpnia 1940 budowano linię Mołotowa - planowe zakończenie , o ile mnie pamięć nie myli, maj 1941.Tylko idiota buduje bunkry z działobitniami na rubieży , z której "za kilka tygodni" rozwinie frontalny atak.Owszem , w sowieckim zarządzaniu absurdy były ale jednak nie byli to kompletni idioci ( no , może z wyjątkiem Woroszyłowa).
Gdyby , w oderwaniu od jakiegokolwiek warsztatu historycznego , rozpatrywać rozmieszczenie wojsk jako wyłączny argument to trzeba by uznać ,że w 1939 r II RP szykowała frontalny atak na III Rzeszę.

Nie wiem kto wraca do TB-7 - :) natomiast powtórzę : puzzle z układanki Suworowa się nie zgadzają - tylko , zamiast mu wierzyć na słowo , trzeba się przyjrzeć szczegółom.Warto się zresztą przyjrzeć sowieckim planom sprzętowym z tego okresu.Też potwierdzają raczej tezę ,że ewentualny atak trzeba datować przypuszczalnie na przełom 1942/43 , szacunkowo oczywiście.


Wt kwi 19, 2016 9:30 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt lip 26, 2013 4:24 pm
Posty: 4214
Lokalizacja: Szwecja
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wojna sowiecko - niemiecka wydzielony
Jak dla mnie żadna to różnica kiedy jeden bandzior zamierzał zaatakowac drugiego. Fakty są takie że wojnę rozpoczęli Niemcy co w niczym nie umniejsza fatalnej roli ZSRR tym bardziej że niestety trwał on jeszcze przez dziesięciolecia a Polska była pod jego przemożnym wpływem.

_________________
'Bo góry mogą ustąpić i pagórki się zachwiać
Ale miłość moja nigdy nie odstąpi od Ciebie
Mówi Pan'


Wt kwi 19, 2016 10:34 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Cud eucharystyczny w Legnicy
Verbal napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
. Ciągle ignorujesz fakt, że w czerwcu 1941 gro oddziałów Armii Czerwonej


Historia TB-7 oraz to.....,
W sumie tak skoro w kółko wracasz do tego TB-7


Kilka innych książek. Tytułów nie pamiętam, bo leżą u szwagra.


Leżą u szwagra :) rozumiem.

Nic nie rozumiesz.


Cytuj:
Dlaczego tam były wojska ? - z tego samego powodu dla którego od sierpnia 1940 budowano linię Mołotowa - planowe zakończenie , o ile mnie pamięć nie myli, maj 1941.Tylko idiota buduje bunkry z działobitniami na rubieży , z której "za kilka tygodni" rozwinie frontalny atak.Owszem , w sowieckim zarządzaniu absurdy były ale jednak nie byli to kompletni idioci ( no , może z wyjątkiem Woroszyłowa).

Nikt Ci nie powiedział, że w ZSRR istniała gotowa linia obrony, która zgodnie ze wszelkimi zasadami sztuki, została zbudowana w oddaleniu od granicy? Poza tym: System "umocnień" Linii Mołotowa miał osiągnąć gotowość w roku 1942, a nie '41.

Co do budowy tych umocnień, to stawiałby by je "idiota", który w ten sposób chciałby przekonać przeciwnika, że nie zamierza atakować, a jednocześnie ma w głębokim niepoważaniu to, ile na to pójdzie materiałów i pracy ludzkiej, bo ich nie szanuje.

I jeszcze w kwestii wojsk: Gdyby to miały być siły obronne, to po pierwsze nie umieszczono by ich tuż nad granicą. Po drugie nakazano by im się okopywać, stawiać pola minowe, zasieki itd.. Po trzecie: Otrzymały by one mapy swojego terenu. Po czwarte, składy amunicji i innych materiałów stawiano by w dużej odległości od granicy, a nie tuż pod nią i w dodatku pod chmurką. Po piate i najważniejsze: Oddziały nie dostałyby kategorycznego zakazu otwierania ognia do Niemców, za którego złamanie przewidziano karę śmierci.

Aha... Tak przy okazji, to gdyby ZSRR szykował się w owym czasie do obrony, to w sejfach dowódców leżała by stosowna teczka z rozkazami na taki wypadek, a Żukow po otrzymaniu informacji o ataku, wydałby krótki, zwięzły rozkaz dotyczący ich otwarcia. Tyle, że takiej teczki tam nie było, a tej jedynej teczki z rozkazami na wypadek wojny, która tam spoczywała, nikt nigdy nie nakazał otworzyć, co dobitnie świadczy o tym, że rzeczone rozkazy nie odpowiadały sytuacji.

Cytuj:
Gdyby , w oderwaniu od jakiegokolwiek warsztatu historycznego , rozpatrywać rozmieszczenie wojsk jako wyłączny argument to trzeba by uznać ,że w 1939 r II RP szykowała frontalny atak na III Rzeszę.

Rozmieszczenie wojsk to już tylko finał przygotowań, który następuje bezpośrednio przed atakiem.

Cytuj:
Nie wiem kto wraca do TB-7 - :)

Ty. Pierwszy raz wyciągnąłeś ten samolot gdy wskazałem na rozmieszczenie Armii Czerwonej i materiałów strategicznych nad granicą z III Rzeszą. Po raz drugi wróciłeś do tej maszyny, jak wskazałem, że skupiasz się na wojskach powietrznodesantowych jak gdyby miała to być główna siła uderzeniowa Armii Czerwonej.

Cytuj:
natomiast powtórzę : puzzle z układanki Suworowa się nie zgadzają - tylko , zamiast mu wierzyć na słowo , trzeba się przyjrzeć szczegółom.

Szczegóły się zgadzają. Nie pasuje Ci po prostu do przyjętej wizji historii fakt, ze Hitler uderzył na ZSRR, bo nie miał wyboru, a nie dlatego, że miał taką wizję. :D

Cytuj:
Warto się zresztą przyjrzeć sowieckim planom sprzętowym z tego okresu.Też potwierdzają raczej tezę ,że ewentualny atak trzeba datować przypuszczalnie na przełom 1942/43 , szacunkowo oczywiście.

Plany sprzętowe? Oświeć mnie, proszę, jakie to plany sprzętowe masz na myśli.


Wt kwi 19, 2016 10:39 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lip 09, 2014 11:23 am
Posty: 1528
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Cud eucharystyczny w Legnicy
Yarpen Zirgin napisał(a):
[

Szczegóły się zgadzają. Nie pasuje Ci po prostu do przyjętej wizji historii fakt, ze Hitler uderzył na ZSRR, bo nie miał wyboru, a nie dlatego, że miał taką wizję. :D
i.



Jasne.Lina bunkrów budowana na całej praktycznie granicy po to by "zmylić przeciwnika". No banda idiotów wszyscy.
Zresztą z tym uderzeniem prewencyjnym " o 24 godziny do iluś tam tygodni" to ulubiona teza neonazistów niemieckich - wiadomo dlaczego.

Wracając do oceny warsztatu to owszem , puzzle Suworowa się nie zgadzają. Można to ignorować , to wolny kraj. Suworow to dla wielu guru , nic nowego


Wt kwi 19, 2016 10:52 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wojna sowiecko - niemiecka wydzielony
Poczekam, popatrzę. Może napiszesz merytoryczną odpowiedź, w której odniesiesz się do wszystkiego, co napisałem.


Wt kwi 19, 2016 10:56 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lip 09, 2014 11:23 am
Posty: 1528
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wojna sowiecko - niemiecka wydzielony
Yarpen Zirgin napisał(a):
Poczekam, popatrzę. Może napiszesz merytoryczną odpowiedź, w której odniesiesz się do wszystkiego, co napisałem.



W sumie to nie napisałeś nic nowego do czego bym się zasadniczo nie odniósł. Bo do celów dyslokacji się odniosłem - oczywiście ,skoro tak bronisz Suworowa- to powinieneś wiedzieć do jakiej koncepcji działania sowietów na rok 1941-1942 mogło to się odnosić.Sądzę ,że nie wiesz bo byś o tym napisał.


Z tych niby istotnych rzeczy to jeszcze może to :
"Oddziały nie dostałyby kategorycznego zakazu otwierania ognia do Niemców, za którego złamanie przewidziano karę śmierci." - rzekomo najważniejsze.Oczywiście można tu znaleźć równie dobrze inne tłumaczenie niemniej powinieneś wiedzieć czego jeszcze ruscy kategorycznie wtedy unikali - fakt ,że Suworow o tym, heh, nie pisze bo mu do tezy nie pasuje.:)


Wt kwi 19, 2016 11:17 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wojna sowiecko - niemiecka wydzielony
Verbal napisał(a):
(...)do celów dyslokacji się odniosłem(..)

Wskazałem pięć faktów, które przeczą tezie, że Armia Czerwona ustawiła się pod granicą z III Rzeszą w celu odparcia ataku.

Dalej czekam merytoryczną odpowiedź , która odnosi się do tego, co napisałem, a nie ataki na mnie czy Suworowa.


Wt kwi 19, 2016 11:21 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lip 09, 2014 11:23 am
Posty: 1528
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wojna sowiecko - niemiecka wydzielony
Yarpen Zirgin napisał(a):
[a nie ataki na mnie .



A kto Cię atakuje ??? :D Daj se spokój.


Wt kwi 19, 2016 11:27 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N mar 30, 2014 8:35 pm
Posty: 3895
Lokalizacja: polkowice
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wojna sowiecko - niemiecka wydzielony
Yarpen Zirgin napisał(a):
Wskazałem pięć faktów, które przeczą tezie, że Armia Czerwona ustawiła się pod granicą z III Rzeszą w celu odparcia ataku.



Znaczy panicznie budowali umocnienia i ofensywne rowy przeciwczołgowe ?

Atak planowali przeprowadzić zarzucając Niemców kupą złomu i dobijać saperkami.

A tak bez żartów Rosjanie mieli w planach atak na Niemców za rok może dwa, i uderzenie Hitlera na nich było wojną prewencyjną w tym właśnie znaczeniu.Moment był wymarzony sytuacja w AC przypominała sporych rozmiarów pożar w dzielnicy czerwonych latarni :-D .


Wt kwi 19, 2016 8:54 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 91 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL