Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 30, 2024 12:38 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Fora dla kobiet 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Fora dla kobiet
Odwiedziłem parę kobiecych for i zobaczyłem, że wszelkie problemy i kwestie moralne, etyczne (małżeństwo, związki, zdrady, itp) są wałkowane w zdecydowanej większości z pozycji ateistek czy kobiet określających się jako bezwyznaniowe. Pomijając już śmieszność "etyki ateistycznej" czyli de facto "kalizmu", wysuwa się pewne pytanie, bo:
na pierwszej lepszej mszy świętej zawsze jest więcej kobiet niż mężczyzn.
Więc: skąd taka nadreprezentacja ateistek na forach dla kobiet?


Pn sty 11, 2016 2:38 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 04, 2008 1:11 am
Posty: 1747
Lokalizacja: Warszawa, Przyjaciele Oblubieńca
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Fora dla kobiet
widocznie wierzace kobiety nie maja takich problemow ;) albo raczej nie laza po forach gdzie widac ze wiekszosc ma inny swiatopoglad

_________________
Nie sprzedawaj duszy diabłu, Bóg da Ci za nią więcej!


Pn sty 11, 2016 11:19 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt lip 26, 2013 4:24 pm
Posty: 4214
Lokalizacja: Szwecja
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Fora dla kobiet
Wespecjan, ja sądzę że kobiety generalnie częsciej piszą i mówią o takich sprawach. My jesteśmy wychowywani do bycia bohaterami którzy zaciskają zęby ale pary nie puszczą co niestety daje nieraz opłakane skutki.

Natomiast nie rozumiem ironii z która wypowiaqdasz się o etyce ateistycznej.
Ateista może byc i bywa uczciwym człowiekiem, zaś sama wiara czy jej deklarowanie niekoniecznie musi iśc w parze z etyką.

_________________
'Bo góry mogą ustąpić i pagórki się zachwiać
Ale miłość moja nigdy nie odstąpi od Ciebie
Mówi Pan'


Pn sty 11, 2016 12:35 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 26, 2007 12:23 am
Posty: 1863
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Fora dla kobiet
Derayes napisał(a):
Natomiast nie rozumiem ironii z która wypowiaqdasz się o etyce ateistycznej.Ateista może byc i bywa uczciwym człowiekiem, zaś sama wiara czy jej deklarowanie niekoniecznie musi iśc w parze z etyką.

Nie no, nie przypuszczałem, że będę miał okazję to kiedykolwiek napisać. Derayes, całkowicie się z Tobą zgadzam, można by rzec wyrwałeś mi to z ust. Nazwanie etyki ateistów "kalizmem" jest nieuprawnione i nikczemne. My chrześcijanie nie mamy ani monopolu, ani patentu na dobro i wartości. Mamy jedynie wzorzec postępowania zawarty w Biblii, a i tak często nasze zachowania są jego zaprzeczeniem. Proponuję Wespecjanowi więcej pokory w ocenie innych ludzi.
Pytanie Wespecjana zawiera błąd obserwacyjny, że do kościoła chodzi więcej kobiet niż mężczyzn, a na forach udziela się więcej ateistek i bezwyznaniowych.
Nie wiem skąd wziąłeś statystykę "pierwszej lepszej" mszy, ale w mojej parafii parytet jest proporcjonalny, a biorąc pod uwagę księdza i ministrantów to i przewaga mężczyzn czasami. Co dziwne, msze w tygodniu obsadzają głównie emerytowani mężczyźni (pobożność rozwija się wraz z wiekiem?).
Co do for internetowych, przypuszczam, że te które obserwowałeś nie są za bardzo reprezentatywne ze względu ma ich tematykę. Na przykład na naszym forum jest przewaga userek. Chrześcijanki są w sprawach związków i zdrad tak jakby bardziej zamknięte w sobie, więc problemy rozwiązują niepublicznie. Poza tym faceci miewają mniejsze skrupuły i rozwiązują swoje problemy indywidualnie bez potrzeby wywlekania na forum. Ot taka męska duma.
Swoją drogą, to czego ty szukałeś na wspomnianych kobiecych forach?

_________________
W Panu Bogu umocniony, niczego i nikogo się nie będziesz bał. M.Kolbe


Pn sty 11, 2016 4:42 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Fora dla kobiet
Derayes napisał(a):
Wespecjan, ja sądzę że kobiety generalnie częsciej piszą i mówią o takich sprawach. My jesteśmy wychowywani do bycia bohaterami którzy zaciskają zęby ale pary nie puszczą co niestety daje nieraz opłakane skutki.

Natomiast nie rozumiem ironii z która wypowiaqdasz się o etyce ateistycznej.
Ateista może byc i bywa uczciwym człowiekiem, zaś sama wiara czy jej deklarowanie niekoniecznie musi iśc w parze z etyką.

Ironia jest tutaj całkowicie na miejscu. Celowo nazwałem etykę ateistyczną kalizmem - bo tak jest. Ta ateistyczna "etyka" jest po prostu funkcją "dobre jest to co jest akurat dobre dla mnie" oraz strachu przed tym jak się wyda. A to w jakim stopniu poszczególni ateiści rozgrywają wewnętrznie "etykę" ateistyczną i nacieki kulturowego katolicyzmu to inna sprawa.


Pn sty 11, 2016 5:02 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt lip 26, 2013 4:24 pm
Posty: 4214
Lokalizacja: Szwecja
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Fora dla kobiet
kolor, nie posiadam się z radości że wystaję z szufladki, niejednej już zresztą :) :mrgreen: :PPPP

_________________
'Bo góry mogą ustąpić i pagórki się zachwiać
Ale miłość moja nigdy nie odstąpi od Ciebie
Mówi Pan'


Pn sty 11, 2016 5:24 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Fora dla kobiet
kolor napisał(a):
Nie no, nie przypuszczałem, że będę miał okazję to kiwanie etyki ateistów "kalizmem" jest nieuprawnione i nikczemne. My chrześcijanie nie mamy ani monopolu, ani patentu na dobro i wartości. Mamy jedynie wzorzec postępowania zawarty w Biblii, a i tak często nasze zachowania są jego zaprzeczeniem. Proponuję Wespecjanowi więcej pokory w ocenie innych ludzi.
Pytanie Wespecjana zawiera błąd obserwacyjny, że do kościoła chodzi więcej kobiet niż mężczyzn, a na forach udziela się więcej ateistek i bezwyznaniowych.
Nie wiem skąd wziąłeś statystykę "pierwszej lepszej" mszy, ale w mojej parafii parytet jest proporcjonalny, a biorąc pod uwagę księdza i ministrantów to i przewaga mężczyzn czasami. Co dziwne, msze w tygodniu obsadzają głównie emerytowani mężczyźni (pobożność rozwija się wraz z wiekiem?).
Co do for internetowych, przypuszczam, że te które obserwowałeś nie są za bardzo reprezentatywne ze względu ma ich tematykę. Na przykład na naszym forum jest przewaga userek. Chrześcijanki są w sprawach związków i zdrad tak jakby bardziej zamknięte w sobie, więc problemy rozwiązują niepublicznie. Poza tym faceci miewają mniejsze skrupuły i rozwiązują swoje problemy indywidualnie bez potrzeby wywlekania na forum. Ot taka męska duma.
Swoją drogą, to czego ty szukałeś na wspomnianych kobiecych forach?

Nie wiem gdzie twoja parafia się znajduje, ale w mojej w świętokrzyskim a teraz za granicą, gdziekolwiek bym nie poszedł to zawsze jest na mszy więcej kobiet. Zresztą księża to samo mówią że więcej jest na mszach w KK kobiet niż mężczyn.

Na dane fora trafiłem "po nitce do kłębka" przy okazji jak ktoś na innym forum zapostował linki do nich. I wtedy zdziwiło mnie że tematy
damsko-męskie w kontekście etyki tychże zachowań są tam wałkowane i obracane przez osoby deklarujące się jako ateistki, agnostyczki,
bezwyznaniowe. Z pianą na ustach spierają się co jest dobre a co złe, podczas gdy w praktyce jedynym istotnym odniesieniem jest poczucie
interesu własnego tyłka i jakaś forma presji, ale zewnętrznej, najbliższego otoczenia.

Oczywiście nie przejrzałem "wszystkich" tego typu for, ale nawet na kilku widać powtarzalność.


Pn sty 11, 2016 5:27 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 16, 2015 4:02 pm
Posty: 2655
Lokalizacja: Północ
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Fora dla kobiet
Kolorku
Cytuj:
Na przykład na naszym forum jest przewaga userek.

Mnie się wydaję mężczyzn na tym forum jest więcej :) oczywiście mam na myśli czynnych userów :)


Pn sty 11, 2016 5:34 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn cze 13, 2011 6:22 pm
Posty: 3444
Lokalizacja: podkarpackie
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Fora dla kobiet
Tek de Cart napisał(a):
widocznie wierzace kobiety nie maja takich problemow ;) albo raczej nie laza po forach gdzie widac ze wiekszosc ma inny swiatopoglad


Łażenie po forum, chociaż jednym, wymaga czasu, chwili spokoju i....wolnego komputera o co nie łatwo, gdy w domu jest komputer sztuk jeden, pociech kilkoro, a internet ma szybkość wściekłego żółwia!!! ;) ;)

_________________
Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą


Pn sty 11, 2016 8:49 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 16, 2015 4:02 pm
Posty: 2655
Lokalizacja: Północ
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Fora dla kobiet
mareta napisał(a):
Tek de Cart napisał(a):
widocznie wierzace kobiety nie maja takich problemow ;) albo raczej nie laza po forach gdzie widac ze wiekszosc ma inny swiatopoglad


Łażenie po forum, chociaż jednym, wymaga czasu, chwili spokoju i....wolnego komputera o co nie łatwo, gdy w domu jest komputer sztuk jeden, pociech kilkoro, a internet ma szybkość wściekłego żółwia!!! ;) ;)

Mareta, byłaś u mnie w domu? ;) :lol:
Na szczęście są jeszcze tablety i smartfony :) zawsze w drodze do pracy się przydaje. Oczywiście gdy ktoś jeździ komunikacją miejską


Pn sty 11, 2016 9:28 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 26, 2007 12:23 am
Posty: 1863
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Fora dla kobiet
Jaśminowa napisał(a):
Kolorku
Cytuj:
Na przykład na naszym forum jest przewaga userek.

Mnie się wydaję mężczyzn na tym forum jest więcej :) oczywiście mam na myśli czynnych userów :)

Jak ślicznie mnie nazwałaś... Wypadałoby odpisać Jaśminoweczko. Zważywszy, że @Czarna_Wdowa okazał się być mężczyzną, to może jest tak jak piszesz, chyba, że np. kolor jest zakamuflowaną opcją kobiecą ;) , lub też kilku innych userów o męskobrzmiących nickach też jest kobietami :D

_________________
W Panu Bogu umocniony, niczego i nikogo się nie będziesz bał. M.Kolbe


Wt sty 12, 2016 11:42 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 16, 2015 4:02 pm
Posty: 2655
Lokalizacja: Północ
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Fora dla kobiet
Dobrze, że nie Jaśminówko :)
Czarna wdowa się kamuflował. Gdy jeszcze nie wiedziałam że to mężczyzna, to myślałam sobie, jaka to twarda babeczka :lol:
Jeżeli chodzi o mnie, to ja się nie kamufluję. Mam nawet świadków :)


Wt sty 12, 2016 6:11 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Pn lis 24, 2014 5:29 pm
Posty: 61
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Fora dla kobiet
Cytuj:
My chrześcijanie nie mamy ani monopolu, ani patentu na dobro i wartości

Skoro nie, to po co komu w ogóle Kościół.


Śr sty 13, 2016 7:30 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 29, 2015 1:30 am
Posty: 1492
Lokalizacja: Syracuse
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Fora dla kobiet
Może po to żebyśmy mieli gdzie czasami przyklęknąć i ciszy i spokoju i się pomodlić z daleka od tych wszystkich problemów. U mnie kościół ma drzwi otware nie tylko w niedziele - można tam wejść w każdej chwili i się pomodlić w ciszy. Zamykaja bodajże o 11 PM (ze względu na kradzieże).

I oczywiście aby nauczać Ewangeli.

Come on :)

_________________
Świat jest mostem. Przechodźcie przez niego, ale nie zatrzymujcie się na nim, aby zamieszkać.


Śr sty 13, 2016 7:39 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn cze 13, 2011 6:22 pm
Posty: 3444
Lokalizacja: podkarpackie
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Fora dla kobiet
Jaśminowa napisał(a):
Czarna wdowa się kamuflował. Gdy jeszcze nie wiedziałam że to mężczyzna, to myślałam sobie, jaka to twarda babeczka :lol:
:)

Może płeć zmienił(a) To teraz modne :PPPP :PPPP

_________________
Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą


Śr sty 13, 2016 7:41 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 34 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL