Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 9:28 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Krucjaty przez wieki-wydzielony 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt lip 26, 2013 4:24 pm
Posty: 4214
Lokalizacja: Szwecja
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Stary Kiemlicz napisał(a):

A słyszałeś, żeby w jakimkolwiek kraju publicznie obrażano własną tradycję, historię, kulturę, naród? Za publiczne pieniądze? Ustami ludzi ze szczytu kulturowego świecznika?


Ja się tym ludziom od lat przyglądam i widzę co widzę. Już za to Hitlerem i Mussolinim na tym forum zostałem niemalże mianowany. Dla mnie ten swiecznik to wiesz, nie muszę kończyc co chciałem napisac.
Witam Kiemliczu w gronie zagorzałych oszołomów którzy widzą cos czego nie ma, z wiatrakami walczą i otwarte drzwi chcą wyważac. Raźniej że jest takich więcej.

Stary Kiemlicz napisał(a):
Żeby zohydzano ludziom wszystko co z tym krajem związane, promując saksy, czy to w sporcie czy w medycynie, jako jedyną opcję "godnego życia"? Jeśli dokonano czegoś wyjątkowego, to pisanie/mówienie o tym w mediach tylko pod warunkiem, że ten "kozak" nie jest Polakiem, bo Polak ma o sobie wiedzieć tylko tyle, że cham, zbrodniarz i jeszcze więcej ma za uszami? I żeby cały, wielomilionowy naród na to pozwalał?

Znam tylko jeden taki kraj...


A jak się można temu skutecznie przeciwstawic, żeby np. spowodowac zniknięcie z telewizorni Wojewódzkiego kóry wsadził polską flagę w kupę, albo Urbana który w najlepsze wydaje plugawe pismidło, żeby twórca filmu 'Ida' czy 'Pokłosie' musiał przepraszac za łgarstwa i historyczne lżenie Polaków itd? Skoro my się tu boimy napisac kto to głównie robi? Bo to nieładnie, nie wypada.
A już ręce opadają jak sami rodacy zaczynają o sobie z pogardą mówic 'my Polacy to, my Polacy tamto', powtarzając bezmyslnie po opluwaczach mówiących 'ci Polacy'.... jak o swoje nie zadbamy nikt tego za nas nie zrobi...

_________________
'Bo góry mogą ustąpić i pagórki się zachwiać
Ale miłość moja nigdy nie odstąpi od Ciebie
Mówi Pan'


Pn sty 04, 2016 11:32 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 26, 2007 12:23 am
Posty: 1863
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Derayes napisał(a):
Witam Kiemliczu w gronie zagorzałych oszołomów którzy widzą cos czego nie ma, z wiatrakami walczą i otwarte drzwi chcą wyważac. Raźniej że jest takich więcej.

copyright by kolor ;)
@Derayes, ja Cię proszę zapomnij mi :beksa: :beksa:

_________________
W Panu Bogu umocniony, niczego i nikogo się nie będziesz bał. M.Kolbe


Pn sty 04, 2016 11:54 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lut 20, 2008 3:45 pm
Posty: 5291
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Derayes napisał(a):
A słyszeliście o jakiejś gazecie w Izraelu, wydawanej po hebrajsku, która by szydziła, kpiła z tradycji, historii, kultury Zydów na kórej wydawanie Zydzi pozwalaliby obcemu kapitałowi?

Ja też nie ;)

Nie słyszałem. Chyba tylko Polacy pozwalają się śmiać i szydzić z samych siebie. I kpić. Pomódlmy się czasem za Tomasza Lisa, o to aby był dobrym chrześcijaninem. O Krwi i Wodo któraś wytrysnęła z najświętszego serca Jezusowego , jako zdrój miłosierdzia dla nas, ufamy Tobie. Niech Bóg Cię błogosławi i strzeże. Zostań z Bogiem i Maryją:)

_________________
Nowenna doM.B.RozwiązującejWęzły
https://www.youtube.com/watch?v=MLhe3HfrJ_U
https://www.youtube.com/watch?v=V-69l9jIm8s


Wt sty 05, 2016 12:38 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt mar 26, 2004 5:06 pm
Posty: 4686
Lokalizacja: Poznań
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
kolor napisał(a):
Mały Książę napisał(a):
Muzułmanom zawsze zależało na podbijaniu za pomocą miecza wszystkich krajów, na ich islamizacji i podporządkowaniu całego świata władzy islamu. Pozdrawiam

Chrześcijanie robili dokładnie to samo. Mało tego, to krucjaty papieża Urbana II rozpętały piekło nawracania za pomocą miecza. Trzeba trochę pokory by pogodzić się z tym faktem. Dzisiejsza niechęć Muzułmanów do Chrześcijan jest pokłosiem tamtych wydarzeń. Poczucie krzywdy pielęgnowane przez pokolenia zrodziło potwory jak Bin Laden, Abi Musaba az-Zarkawi, Abu Bakr al-Baghdadi. Sprawy mają się tak jak się mają, nie tak jak chcielibyśmy je widzieć. Pozdrawiam również.

Otóż Kolorze, pokora zawsze powinna być obustronna. Każdemu pokoleniu wydaje się, że osiąga szczyty rozwoju, wie więcej i rozumie lepiej od poprzednich. Mijają wieki i kolejne pokolenia są o tym głęboko przekonane, a szczególnie te od cirka XVIII wieku. Tak myślano kiedyś o nawracaniu, lecz ty nie żyjesz XI/XII wieku, nie jesteś w ich sytuacji, nie jesz tego co oni. Jedynie z ciepłego i wygodnego fotela jak wielu współczesnych pokazujesz kto i jak źle postępował. W domyśle nie wypowiedzianym - my tacy paskudni nie jesteśmy.
Na swój prywatny użytek ten współczesny sposób myślenia katolików o dawnym chrześcijaństwie nazywam arogancją intelektualną. Co mogą pomyśleć ci z XXV wieku o chrześcijaństwie XX/XXI wieku? W czołowych państwach chrześcijańskich nastąpiło odejście od wiary. Ferujący wyroki na średniowiecze nie byli sami w stanie przekazać swojej wiary następnemu pokoleniu. Czyli jak w powiedzeniu przygadał kocioł garnkowi, że źle wodę nosi.
Wole przyjąć, że urodziłem się tu i teraz, robię to co robię, jako jeden z niezliczonej rzeszy żołnierzy na przestrzeni wieków wykonuje swój święty obowiązek. Podobnie jak ci z czasów krucjat, pozostaje też pytanie o działanie Ducha Świętego wówczas i dzisiaj, ale to już zupełnie inny temat do właściwego działu.


Wt sty 05, 2016 12:03 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Wydaje mi się, że obaj z kolorem macie rację. Tak naprawdę trzeba po prostu unikać zarówno pośpiesznej generalizacji jak i umywania rąk. Porównanie XX wiecznego chłopa z chłopem XVII wieku jest niesprawiedliwe wobec obu chłopów, choć nie uwalnia od ponadczasowej winy żadnego z nich.

Niestety z chrześcijaństwem jest tak, że II wojna światowa pokazała, że epoka krucjat wcale masom z głowy nie wywietrzała. Od ekstremizmu religijnego "uratowała" nas sekularyzacja ostatnich lat - ale to mniej więcej tak, jakby facet cieszył się, że się nie chodzi bez gaci, podczas gdy paraduje w stringach.


Wt sty 05, 2016 12:26 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 15, 2011 10:38 pm
Posty: 17577
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Batkonto napisał(a):
Od ekstremizmu religijnego "uratowała" nas sekularyzacja ostatnich lat -

Jeżeli przyjąć, że Hitler szedł nawracać, to tak :idea:. Jakkolwiek podzielam Twoje zdanie, że obaj maja rację.

_________________
"Tylko miłość jest twórcza. Nienawiść prowadzi donikąd". /Maksymilian Kolbe/


Wt sty 05, 2016 1:05 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lip 09, 2014 11:23 am
Posty: 1528
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Derayes napisał(a):
y faszyzm był krucjatą mającą coś wspólnego z religią czytałem na tym forum póki co wyłącznie w postach arta- 33........ :no: :|



Hiszpański jednak cokolwiek miał.
NDH też do dyskusji.


Wt sty 05, 2016 1:27 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Derayes, ja Tobie też nie daję ignora per se, po prostu nie ma sensu wciągać się w burzliwą dyskusję między mną a Tobą, bo ja wtedy robię się niemiły, a głupio tak przepraszać co chwila. Lepiej spasować.

O religijności faszyzmu/nazizmu naprawdę opasłe tomy powstały. Może być nam z tym bardzo niewygodnie, ale niestety musimy to jakoś przełknąć. Symbolika krucjaty w samym SS (teoretycznie przecież ateistycznym) przybrała na sile od 1941 roku i rosła coraz bardziej, w 1944 roku osiągając rozmiary tak wielkie, że wprost groteskowe. Po prostu Waffen-SS działało na zasadach Legii Cudzoziemskiej - miało monopol na werbunek pozakrajowy, a większość potencjalnych kandydatów wywodziła się z krajów/klas religijnych, konserwatywnych etc.

Cel, rzecz jasna, był podobny jak nawoływanie do krucjat przez królów i książęta - zdobywanie potęgi, terytoriów, władzy, dominacji etc. Nie stawia to w złym świetle chrześcijaństwa, tylko cyników i fanatyków. Ale niestety smutny fakt takiego wykorzystania trzeba zaobserwować.

Podobnie rzecz się ma, jak wspomniałem wcześniej, na Wschodniej Ukrainie. Podobnie zresztą mobilizowano ruszczych do Wielkiej Wojny Ojczyźnianej - bolszewia nagle przypomniała sobie o cerkwiach i gorącej wierze uciśnionego ludu. Choć na mniejszą skalę niż Rzesza 3.0, też wykorzystała chrześcijaństwo.


Wt sty 05, 2016 1:30 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt lip 26, 2013 4:24 pm
Posty: 4214
Lokalizacja: Szwecja
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Batkonto napisał(a):
Derayes, ja Tobie też nie daję ignora per se, po prostu nie ma sensu wciągać się w burzliwą dyskusję między mną a Tobą, bo ja wtedy robię się niemiły, a głupio tak przepraszać co chwila. Lepiej spasować.


Ok, czuję podobnie.

Batkonto napisał(a):
Cel, rzecz jasna, był podobny jak nawoływanie do krucjat przez królów i książęta - zdobywanie potęgi, terytoriów, władzy, dominacji etc. Nie stawia to w złym świetle chrześcijaństwa, tylko cyników i fanatyków. Ale niestety smutny fakt takiego wykorzystania trzeba zaobserwować.


O, tak to rozumiem! :)
Wykorzystanie do niecnych celów, w dodatku to podłe, butne i bluźniercze 'Gott Mit Uns' na sprzączkach.... ale w obozach koncentracyjnych księży i zakonnice mordowali.
To cosik jak przedstawianie PRLu jako wolnej Polski, nawet flaga i orzeł był, pal sześc że bez korony ;)

Batkonto napisał(a):
Podobnie rzecz się ma, jak wspomniałem wcześniej, na Wschodniej Ukrainie. Podobnie zresztą mobilizowano ruszczych do Wielkiej Wojny Ojczyźnianej - bolszewia nagle przypomniała sobie o cerkwiach i gorącej wierze uciśnionego ludu. Choć na mniejszą skalę niż Rzesza 3.0, też wykorzystała chrześcijaństwo.


W kadym razie próbowała.
Tylko wiesz, niestety współczesne swiatowe lewactwo maniakalnie podaje że jeśli tak do wszystkie religie są 'be' gdyż albo do wojen albo owego wykorzystywania prowadzą.

_________________
'Bo góry mogą ustąpić i pagórki się zachwiać
Ale miłość moja nigdy nie odstąpi od Ciebie
Mówi Pan'


Wt sty 05, 2016 2:24 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
To raczej nie kwestia "światowego lewactwa" (zresztą niespecjalnie wiem, co to znaczy), bo spora część moich prawicowych znajomych również uważa, że religia wszelkiej maści to zło (nie)konieczne.

Jest to, rzecz jasna, myślenie krótkowzroczne, bo poruszyć do masowych mordów można i bez bogów olimpijskich - ZSRR doskonale się bez tego obywał przez wiele lat.

De facto komunizm radziecki również w swej formie był pewnego rodzaju religią. Nie da się "zdekultywować" człowieka, tym bardziej masowego człowieka. Radykalni ateiści - zarówno lewicowi, jak i prawicowi - mają problem tego rodzaju, że ich tezy działają jedynie w kuli próżniowej, w dodatku na modelu idealnym. Natura nie lubi pustki (pomijając już platońskość - a zatem nieateistyczny niematerializm - idei samej w sobie), jeśli coś zabierzesz, to przesunie w tamto miejsce coś innego. I może tak w nieskończoność, aż zniknie.

Chrześcijaństwo będzie wykorzystywane do mordowania ludzi przez długi czas. Dopóty, dopóki będzie powszechną religią. Podobnie islam, podobnie ateizm.


Wt sty 05, 2016 2:41 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 26, 2007 12:23 am
Posty: 1863
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Robur napisał(a):
Otóż Kolorze, pokora zawsze powinna być obustronna. Każdemu pokoleniu wydaje się, że osiąga szczyty rozwoju, wie więcej i rozumie lepiej od poprzednich. Mijają wieki i kolejne pokolenia są o tym głęboko przekonane, a szczególnie te od cirka XVIII wieku. Tak myślano kiedyś o nawracaniu, lecz ty nie żyjesz XI/XII wieku, nie jesteś w ich sytuacji, nie jesz tego co oni. Jedynie z ciepłego i wygodnego fotela jak wielu współczesnych pokazujesz kto i jak źle postępował. W domyśle nie wypowiedzianym - my tacy paskudni nie jesteśmy.
Na swój prywatny użytek ten współczesny sposób myślenia katolików o dawnym chrześcijaństwie nazywam arogancją intelektualną. Co mogą pomyśleć ci z XXV wieku o chrześcijaństwie XX/XXI wieku? W czołowych państwach chrześcijańskich nastąpiło odejście od wiary. Ferujący wyroki na średniowiecze nie byli sami w stanie przekazać swojej wiary następnemu pokoleniu. Czyli jak w powiedzeniu przygadał kocioł garnkowi, że źle wodę nosi.
Wole przyjąć, że urodziłem się tu i teraz, robię to co robię, jako jeden z niezliczonej rzeszy żołnierzy na przestrzeni wieków wykonuje swój święty obowiązek. Podobnie jak ci z czasów krucjat, pozostaje też pytanie o działanie Ducha Świętego wówczas i dzisiaj, ale to już zupełnie inny temat do właściwego działu.

Wypowiadasz się z rzadka, drogi @Roburze, ale jak już coś powiesz to jest to wyważone i trafne.
Istotnie, fajnie jest oceniać historię z punktu widzenia dzisiejszej kultury, świadomości, zaawansowania społecznego i technologicznego, a jeszcze z perspektywy fotela,ciepłych kapci i pełnego brzucha. Sami nie nadążamy za zmianami jakie zachodzą na przestrzeni jednego pokolenia, a krytycznie traktujemy ludzkie działania na przestrzeni wieków. Przyłapałeś mnie na tym, za co Ci dziękuję. Nic nie jest takie jak się nam wydaje, bo prawda i racja jest tam gdzie jest. A jeszcze jak do faktów historycznych będziemy dodawali własną interpretację no to nigdy nie będzie zgody, po ktoś inny tę samą sprawę widzi inaczej.
Zacytowałeś mój wpis sprzed wdrożonego systemu naprawczego. Od jakiegoś czasu zaprzestałem przekonywać dyskutantów do swoich racji, bo to do niczego nie prowadzi, zamiast tego przedstawiam swój punkt widzenia. To jest sposób na zgodne poruszanie się po naszym forum.

_________________
W Panu Bogu umocniony, niczego i nikogo się nie będziesz bał. M.Kolbe


Wt sty 05, 2016 4:04 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Ja to bym się martwił tym, że mamy ropę w kraju - mało bo mało, ale może USA wpadną na pomysł, żeby przywieźć nam kontyngent demokracji... :>


Śr sty 06, 2016 2:05 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt mar 26, 2004 5:06 pm
Posty: 4686
Lokalizacja: Poznań
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Krucjaty przez wieki-wydzielony
Wydzieliłem temat, który może być interesujący. Honorowym założycielem został Mały Książę.

Krucjaty w nieco szerszym znaczeniu to nie tylko średniowiecze. Krucjatą była rebelia Franco, krucjatą w pewnym sensie jest co się dzieje obecnie w Polsce.

Batkonto napisał

Cytuj:
O religijności faszyzmu/nazizmu naprawdę opasłe tomy powstały. Może być nam z tym bardzo niewygodnie, ale niestety musimy to jakoś przełknąć. Symbolika krucjaty w samym SS (teoretycznie przecież ateistycznym) przybrała na sile od 1941 roku i rosła coraz bardziej, w 1944 roku osiągając rozmiary tak wielkie, że wprost groteskowe. Po prostu Waffen-SS działało na zasadach Legii Cudzoziemskiej - miało monopol na werbunek pozakrajowy, a większość potencjalnych kandydatów wywodziła się z krajów/klas religijnych, konserwatywnych etc.


SS na poziomie wojskowym mogło być ateistyczne, niemniej ta Legia cudzoziemska składała się już ludzi mniej czy bardziej wierzących, a przynajmniej wierzących w jakąś idee. Samo dowództwo SS z Himmlerem na czele to czysty okultyzm wzorowany na legendzie króla Artura, Himmler jako Artur i dwunastu wiernych dowódców, zamek w Rzeszy, okrągły stół, rytuały. Zalecane SS-manom przynajmniej na pewnym poziomie kopulowanie na grobach dzielnych przodków, aby ich duch walki wszedł w poczęte dziecię należą już do bardzo skrywanych szczegółów historii.


Cz sty 07, 2016 10:32 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn cze 13, 2011 6:22 pm
Posty: 3444
Lokalizacja: podkarpackie
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Hades napisał(a):
W sumie można stwierdzić że Polska jest postkolonialna - po Rosji :)

Myśląc tym torem wszystkich czarnych z Ameryki musowo odesłać na Czarny Ląd :x

_________________
Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą


Cz sty 07, 2016 12:46 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lip 09, 2014 11:23 am
Posty: 1528
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Krucjaty przez wieki-wydzielony
Robur napisał(a):
. Krucjatą była rebelia Franco, krucjatą w pewnym sensie jest co się dzieje obecnie w Polsce.




Krucjatą to rebelię Franco sobie frankiści nazwali ,żeby milej im było.
Skoro jednak to co się dziś w Polsce dzieje jest krucjatą "w pewnym sensie" to jestem ciekaw w jakim.


Cz sty 07, 2016 12:50 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 40 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL