Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 11:46 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 108 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
 Złe nawyki 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt lip 26, 2013 4:24 pm
Posty: 4214
Lokalizacja: Szwecja
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Złe nawyki
Verbal napisał(a):
Obciachowe , staromodnie mówiąc ale jednak nie zarezerwowane dla Polaków.
Mnie denerwuje polski sposób wyprzedzania samochodów na drogach jednopasmowych w schemacie :
1.wsiadam frajerowi na tyłek
2.wyprzedzam frajera lądując 2-3 metry przed jego maską i 2-3 metry od zadu następnego
3.dzięki temu jestem gościem z cojones de ferro
Prowadziłem samochód w kilkunastu krajach i stawiam tezę ,że to jest przywara narodowa.


Zgoda a jest to fragment całości pt. wsiochurowatosc 'rulez'.... dodam tu chamskie święcenie drogowymi aby zgonic frajera z lewego pasa choć ten zaraz będzie skręcal ew. przed nim jedzie kilka aut itp.

Zapraszam do Szwecji szczególnie do miast gdzie mieszka wielu Arabów i Murzynów - jest identycznie w ich wykonaniu plus zganianie pieszych z przejść, wymuszanie pierwszeństwa, zajeżdżanie drogi, nietrzymanie odstępu itd. itd....

BTW co macie do klaskania gdy samolot wyląduje?
Bardzo fajny i miły zwyczaj a przez Was chyba przemawiają jakieś kompleksy.
I jak to już napisano - nie tylko Polacy klaszcza.

_________________
'Bo góry mogą ustąpić i pagórki się zachwiać
Ale miłość moja nigdy nie odstąpi od Ciebie
Mówi Pan'


Śr wrz 09, 2015 1:42 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Złe nawyki
Jak jeździsz pekaesem, to też klaszczesz, gdy dojedziesz cały i zdrowy? :>

Poza tym Verbal wymienił Włochów i Portugalczyków, którzy pewnie klaszczą też, jak zjedzą dobry obiad. :D


Śr wrz 09, 2015 1:46 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Złe nawyki
Przypuszczam, że klaskanie to relikt PRL, kiedy latało się głównie samolotami radzieckiej produkcji, a w ich przypadku szansa, że lądowań będzie mniej niż startów, była dużo większa niż dla zachodnich maszyn.


Śr wrz 09, 2015 1:53 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Złe nawyki
Hahah, to w sumie wiele by wyjaśniało... :)


Śr wrz 09, 2015 1:55 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lip 09, 2014 11:23 am
Posty: 1528
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Złe nawyki
Batlogin napisał(a):
Hahah, to w sumie wiele by wyjaśniało... :)



Włosi też latali iliuszynami i tutkami ? :-D

Derayes napisał(a):
BTW co macie do klaskania gdy samolot wyląduje?
Bardzo fajny i miły zwyczaj a przez Was chyba przemawiają jakieś kompleksy.
I jak to już napisano - nie tylko Polacy klaszcza.


Ktoś mi kiedyś mówił ,że Irlandczycy klaszczą po gładkim , nieodczuwalnym przyziemieniu - nie sprawdzałem :). Znam dwa lotniska w Europie na których sam bym może i zaklaskał.
Ale te klaski w wykonaniu polskim , włoskim i portugalskim to tak trochę jakby Ci ludzie nie wierzyli do końca ,że nie ptak a lata :) .....

Batlogin napisał(a):
Poza tym Verbal wymienił .... i Portugalczyków, którzy pewnie klaszczą też, jak zjedzą dobry obiad. :D


Oklaski Włochów po obiedzie mógłbym zdecydowanie zrozumieć : ) ale Portugalczyków ??? Ile można klaskać po kolejnym spożyciu dorsza?


Śr wrz 09, 2015 2:24 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Złe nawyki
Verbal napisał(a):
Włosi też latali iliuszynami i tutkami ? :-D


Takie czasy, że każdy latał radzieckim, a jak nie latał, to bał się, że robią go w jajo... :>

Verbal napisał(a):
Oklaski Włochów po obiedzie mógłbym zdecydowanie zrozumieć : ) ale Portugalczyków ??? Ile można klaskać po kolejnym spożyciu dorsza?


Szczerze powiem, że gdybym mieszkał w Lizbonie, czy innym Porto, to choćby z tego powodu codziennie bym klaskał... :D


Śr wrz 09, 2015 2:58 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N mar 30, 2014 8:35 pm
Posty: 3895
Lokalizacja: polkowice
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Złe nawyki
Batlogin napisał(a):

Szczerze powiem, że gdybym mieszkał w Lizbonie, czy innym Porto, to choćby z tego powodu codziennie bym klaskał... :D


Emeryturę mam zamiar spędzić na Maderze więc nie przesadzaj z tym dorszem. :-D


Cz wrz 10, 2015 11:03 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt lip 26, 2013 4:24 pm
Posty: 4214
Lokalizacja: Szwecja
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Złe nawyki
Tylko potwierdzacie kompleksy :lol:

Verbal przynajmniej usiłuje pisać obiektywnie.

Klaskanie po wylądowaniu uważam za bardzo fajny i miły obyczaj a śmieszą mnie co poniektórzy wyniosli rodacy którzy popatruja z góry na klaszczacych.

Ja sam nie klaszcze juz od jakiegoś czasu ale podoba mi się to.

To co mi się nie podoba to przepychanie się w korytarzu do wyjścia po zatrzymaniu sie samolotu na płycie lotniska.

_________________
'Bo góry mogą ustąpić i pagórki się zachwiać
Ale miłość moja nigdy nie odstąpi od Ciebie
Mówi Pan'


Cz wrz 10, 2015 11:04 am
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Złe nawyki
Wybaczcie, ale nie mogę odpisać, bo zastanawiam się, jak sprowadzić dorsza z frytkami i sałatką do mojego domu bez potrzeby wychodzenia do sklepu. :wink:


Cz wrz 10, 2015 11:51 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N mar 30, 2014 8:35 pm
Posty: 3895
Lokalizacja: polkowice
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Złe nawyki
Batlogin napisał(a):
Wybaczcie, ale nie mogę odpisać, bo zastanawiam się, jak sprowadzić dorsza z frytkami i sałatką do mojego domu bez potrzeby wychodzenia do sklepu. :wink:


Zamówić z dostawą do domu :)


Cz wrz 10, 2015 12:03 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Złe nawyki
Batlogin napisał(a):
Wybaczcie, ale nie mogę odpisać, bo zastanawiam się, jak sprowadzić dorsza z frytkami i sałatką do mojego domu bez potrzeby wychodzenia do sklepu. :wink:

"Use the force, Luke!"


Cz wrz 10, 2015 12:08 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lip 09, 2014 11:23 am
Posty: 1528
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Złe nawyki
kiedyś art-33 napisał(a):
[

Emeryturę mam zamiar spędzić na MaderzeD



Też mi podobny pomysł chodzi po głowie.

Wracając do złych nawyków to mnie w te wakacje zdemontował zwyczaj używania selfie stick niezależnie od okoliczności. Pchają się już z tym ustrojstwem wszędzie i niby nikomu to nie przeszkadza ale tym razem panna z kijkiem władowała się frontalnie między mnie a pewien znany obraz , który od jakiejś chwili kontemplowałem :) , wycelowała kij na wysokości mojej twarzy , rozjaśniła patelnię uśmiechem i strzeliła sobie selfie. Ani przepraszam ani pocałuj mnie w....Zacząłem się przyglądać - a to nie ona jedna wcale z tym kijem w galerii.Potem sprawdziłem - w przybytku onym kijków zakazano - bezskutecznie.


Cz wrz 10, 2015 12:08 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt lip 26, 2013 4:24 pm
Posty: 4214
Lokalizacja: Szwecja
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Złe nawyki
Verbal napisał(a):

Wracając do złych nawyków to mnie w te wakacje zdemontował zwyczaj używania selfie stick niezależnie od okoliczności. Pchają się już z tym ustrojstwem wszędzie i niby nikomu to nie przeszkadza ale tym razem panna z kijkiem władowała się frontalnie między mnie a pewien znany obraz , który od jakiejś chwili kontemplowałem :) , wycelowała kij na wysokości mojej twarzy , rozjaśniła patelnię uśmiechem i strzeliła sobie selfie. Ani przepraszam ani pocałuj mnie w....Zacząłem się przyglądać - a to nie ona jedna wcale z tym kijem w galerii. Potem sprawdziłem - w przybytku onym kijków zakazano - bezskutecznie.


Bezstresowe nie-wychowanie, taż klasyczny przykład :mrgreen:

Zresztą co chcieć od młodzieży skoro wsiochurowaci całkiem dojrzali wiekiem rodacy nie umIOM siEM zachować, ot np. stanąłem sobie przy straganie z okularami przeciwsłonecznymi aby któres wybrać a tu nagle dokładnie pomiędzy mnie a stragan władowała sie korpulentna paniusia w wieku mocno dojrzałym która dodatkowo elegancko ujęła się sama pod jeden bok wystawiając łokieć i zaczęła również kontemplować asortyment... może uważała się za przezroczystą ;)

Albo czujne starsze panie i panowie polujący na wolne miejsca w srodkach komunikacji miejskiej którzy w celu zdobycia tychże bezceremonialnie przepychają się na przystanku do drzwi pojazdu aby wsiasć jako pierwsi a jesli to się nie uda idą po trupach wewnątrz pojazdu tratując wszystko po drodze.

BTW Portugalia kulinarnie nie powala, kudy do polskiej kuchni :cfaniak: :mrgreen:

_________________
'Bo góry mogą ustąpić i pagórki się zachwiać
Ale miłość moja nigdy nie odstąpi od Ciebie
Mówi Pan'


Cz wrz 10, 2015 12:37 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Złe nawyki
Yarpen Zirgin napisał(a):
"Use the force, Luke!"


W końcu jednak skusiła mnie ciemna strona Mocy - darth Kotlet. :D


Cz wrz 10, 2015 12:42 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt paź 16, 2009 6:12 pm
Posty: 2377
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Złe nawyki
Batlogin napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
"Use the force, Luke!"


W końcu jednak skusiła mnie ciemna strona Mocy - darth Kotlet. :D


Nie żartujmy sobie, tylko budujmy się Słowem Bożym na codzień.
Dziś piękne czytanie św. Pawła Apostoła:

"PIERWSZE CZYTANIE
Kol 3, 12-17 Miłość jest więzią doskonałości
Czytanie z Listu świętego Pawła Apostoła do Kolosan
Bracia:
Jako więc wybrańcy Boży, święci i umiłowani, obleczcie się w serdeczne miłosierdzie, dobroć, pokorę, cichość, cierpliwość, znosząc jedni drugich i wybaczając sobie nawzajem, jeśliby miał ktoś zarzut przeciw drugiemu: jak Pan wybaczył wam, tak i wy.
Na to zaś wszystko przyobleczcie miłość, która jest więzią doskonałości. A sercami waszymi niech rządzi pokój Chrystusowy, do którego też zostaliście wezwani w jednym Ciele. I bądźcie wdzięczni. Słowo Chrystusa niech w was przebywa z całym swym bogactwem: z wszelką mądrością nauczajcie i napominajcie samych siebie przez psalmy, hymny, pieśni pełne ducha, pod wpływem łaski śpiewając Bogu w waszych sercach. I wszystko, cokolwiek byście działali słowem lub czynem, wszystko czyńcie w imię Pana Jezusa, dziękując Bogu Ojcu przez Niego.
Oto Słowo Boże"

_________________
"Bóg jest miłością" :) | Polecam dla katolickich małżeństw -> www.mamre.pl | Bądźmy Miłosierni


Cz wrz 10, 2015 3:41 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 108 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 37 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL