Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 2:30 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
 Problem bezdomności a ludzkie sumienie 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14112
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Problem bezdomności a ludzkie sumienie
Ale Katce ńie chodzi wcale o to ile kto daje. Dla Katki to kolejna pałka która może przyłożyć katolikowi. I cała tajemńica. Na pytańie o wskazanie fundacji czy stowarzyszenia dającego dużo biednym ale nie związana z Kościołem do dzisiaj nie odpowiedziała.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Pn sie 22, 2016 9:19 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6808
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Problem bezdomności a ludzkie sumienie
Katka napisał(a):

Cytuj:
Później przyjeżdżają do Europy z Azji są zafascynowani czymś takim, nieprawdopodobnym pięknem, rozmachem, nie spotykanym nigdzie na świecie.


Są zafascynowani i...? Jakie dalsze dobro z tego wynika?

Cytuj:
Najlepiej zrównać z ziemią i zyski z resztek przeznaczyć na "cele społeczne".


Jezus zdaje się bąknął kiedyś coś w tym guście. Ale kto by go tam słuchał.



Oj tam, oj tam. Jakbyś naprawdę czytała Pismo Sw. To nie robiłabyś w tym wątku za Judasza (wiesz - akurat ten człowiek to żaden autorytet..) ;-)


J 12,3 napisał(a):

3 Maria zaś wzięła funt szlachetnego i drogocennego olejku nardowego i namaściła Jezusowi nogi, a włosami swymi je otarła. A dom napełnił się wonią olejku.
4 Na to rzekł Judasz Iskariota, jeden z uczniów Jego, ten, który miał Go wydać:
5 «Czemu to nie sprzedano tego olejku za trzysta denarów i nie rozdano ich ubogim?
»
6 Powiedział zaś to nie dlatego, jakoby dbał o biednych, ale ponieważ był złodziejem, i mając trzos wykradał to, co składano.
7 Na to Jezus powiedział: «Zostaw ją! Przechowała to, aby [Mnie namaścić] na dzień mojego pogrzebu.
8 Bo ubogich zawsze macie u siebie, ale Mnie nie zawsze macie»

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Pn sie 22, 2016 3:52 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 11, 2007 11:20 pm
Posty: 2880
Lokalizacja:
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Problem bezdomności a ludzkie sumienie
Robur napisał(a):
Teraz proszę wyobrazić sobie ośrodek dla bezdomnych w Kalkucie zbudowany na nasze europejskie wyobrażenie. Byłby to dosłownie pałac wśród tysięcy brudnych lepianek, oblegany przez tłumy bezdomnych.

To absolutnie nierealne w tamtejszych warunkach.


I zapewne dlatego:

(...)tylko 5% procent wszystkich pieniędzy poszło na opiekę. Cała reszta została przeznaczona na budowę domów dla sióstr misjonarek albo przejęta przez Watykan. Z tego, co mówiły byłe misjonarki i z badań przeprowadzanych przez dziennikarzy wynika, że Matka Teresa dysponowała majątkiem wynoszącym ponad 100 milionów dolarów. Wobec takiego bogactwa, nic nie tłumaczy faktu, że misjonarki nie miały leków przeciwbólowych dla chorych albo jednorazowych strzykawek.

„Jedna z kobiet siedzi na plastikowym krześle. Drży. Cienka nitka śliny biegnie od jej ust do podłogi. Dlaczego nikt nic nie zrobi? – zastanawiam się. Dlaczego golą tu głowy hinduskim kobietom, dla których włosy są dumą i radością? Dlaczego kobiety siedzą półnagie, beznadziejnie wystawione na wzrok wolontariuszy i gości?”.
Tak wyglądał przytułek Matki Teresy w Kalkucie w ostatnich latach jej życia. Czy dziewięć lat po jej śmierci coś się zmieniło? Głową zakonu jest teraz siostra Nirmala z Nepalu. O Matce Teresie krytycy mówili, że była katolicką fanatyczką, która chrzciła nieświadomych nędzarzy na siłę, zanim wyzionęli ducha.


http://www.krytykapolityczna.pl/artykul ... tki-teresy

Cytuj:
Byli trzymani w warunkach trochę lepszych niż żyli. Innej możliwości nie ma, aby ośrodek mógł w ogóle istnieć.


I nie było innej możliwości niż przekazanie tylko 5% środków na pomoc dla biednych, rzecz jasna.

Doktor Arouop Chatterjee dla „Przekroju”: – Misjonarki miłości to organizacja, która ma głosić doktrynę polityczną Watykanu. Pieniądze idą na cele polityczne i religijne, takie jak szkolenie misjonarzy i księży.
http://historiazakazana.hvs.pl/matka-te ... luminatki/

Jak to było? Zwykle oszustwo wynikające z ideologii?

_________________
Tak, to znowu ja. Wiem, że nie tęskniliście.


Pn sie 22, 2016 8:06 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6808
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Problem bezdomności a ludzkie sumienie
@Katka
A co o tym pisał tygodnik Nie Urbana?

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Wt sie 23, 2016 11:44 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt mar 26, 2004 5:06 pm
Posty: 4685
Lokalizacja: Poznań
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Problem bezdomności a ludzkie sumienie
Katka napisała

Cytuj:
Zwykle oszustwo wynikające z ideologii?


Nie.

Samo zarzucanie oszustwa w tym przypadku już jest oszustwem.
Jak mówił dr Goebbels - rzuć tysiąc kłamstw, zawsze któreś sie przylepi. Po prostu nie da się weryfikować tysięcy kłamstw i jednocześnie zmuszać do tłumaczenia. Tyle dla przypomnienia. Po talerzach, taboretach przyszedł czas na skarpetki i to cokolwiek nieświeże.

Amok reprezentowany przez takie "opracowania" wymusza wzajemne sprzeczności. Pieniądze na opiekę? Bardzo dobrze. Pieniądze na rozwój Zgromadzenia dla zapewnienia opieki ? Źle. Jedno nie istnieje bez drugiego. Następną "mądrością" byłby tu wymóg finansowania zgromadzenia przez Kościół lub ...rząd Indii. W Indiach i po za nimi mieszka obecnie w domach sióstr loretanek ok 80tys dzieci, to właśnie owoc "kradzieży" pieniędzy, niegodnej zmiany celu przeznaczania pieniędzy według niektórych środowisk. Robiła to świadomie i słusznie. No, bo w konfabulacji Kościół tworzy głównie pieniądze, a nie żyje z datków. Siedząc sytym w fotelu z laptopem na kolanach można wiele, nawet bardzo wiele wymyślić, najlepiej jeszcze ustawiając sie na pozycji medialnych sędziów.

Problem niechęci leży w sprzeczności jej postępowania z postępowaniem świata. Rok, dwa popracować gdzieś w wolontariacie, nawet w lżejszych warunkach rzecz pochwalana i akceptowana przez świat.....
Ale poświęcić całe życie, to już niebezpieczne zachowanie. Skoro każdy ma zaspakajać swoje potrzeby, samorealizować się, a tu przykład poświęcenie 50 lat życia dla potwornej nędzy. Przecież dla siebie nic nie wzięła, żyła wyjątkowo skromnie interesując się tylko umierającymi. To oddanie bliźniemu jest solą w oku.

Dalej Matka Teresa podpadła -każdy człowiek, który akceptuje aborcję, uczy ludzi nie miłości, ale używania przemocy po to, by osiągnąć zamierzony cel. (...) Jeżeli prawo zezwala na zabijanie dzieci, cóż stoi na przeszkodzie, abyśmy pozabijali się nawzajem.
To słowa wypowiedziane w Kongresie USA i obecności Clintona. Słowa atakujące podstawy współczesnej wolności cywilizacyjnej. Takich rzeczy się nie wybacza. Nie można uderzyć wprost w obliczu dzieła, uderza się od tyłu. Najlepiej odwołać sie pieniędzy, tu sposobu ich rozdzielenia. (czy to prawda?) Bierzesz na serio coś co jest elementem, narzędziem walki z Kościołem, nie celem.


Śr sie 24, 2016 9:23 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 11, 2007 11:20 pm
Posty: 2880
Lokalizacja:
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Problem bezdomności a ludzkie sumienie
Robur napisał(a):
Problem niechęci leży w sprzeczności jej postępowania z postępowaniem świata. Rok, dwa popracować gdzieś w wolontariacie, nawet w lżejszych warunkach rzecz pochwalana i akceptowana przez świat.....
Ale poświęcić całe życie, to już niebezpieczne zachowanie. Skoro każdy ma zaspakajać swoje potrzeby, samorealizować się, a tu przykład poświęcenie 50 lat życia dla potwornej nędzy. Przecież dla siebie nic nie wzięła, żyła wyjątkowo skromnie interesując się tylko umierającymi. To oddanie bliźniemu jest solą w oku.


Taaaa, nic nie wzięła...
Cytuj:
W roku 1996 powiedziała amerykańskiemu magazynowi „Ladies Home Journal”, że chce umrzeć w swoim hospicjum jak biedacy, którym pomaga. Ale gdy zachorowała, latała pierwszą klasą do najbardziej ekskluzywnych klinik świata, a umarła podłączona do najdroższej medycznej aparatury.
(...)
Chatterjee: – Wszędzie opowiadała o wielkiej misji ratowania cierpiących, ale bardzo rzadko jej zakon pomagał ofiarom licznych katastrof w Indiach. Za to ona sama latała na miejsca nieszczęść, żeby pokazać się w telewizji.


Cytuj:
Dalej Matka Teresa podpadła -każdy człowiek, który akceptuje aborcję, uczy ludzi nie miłości, ale używania przemocy po to, by osiągnąć zamierzony cel. (...) Jeżeli prawo zezwala na zabijanie dzieci, cóż stoi na przeszkodzie, abyśmy pozabijali się nawzajem.
To słowa wypowiedziane w Kongresie USA i obecności Clintona.


I teraz pytanie, czy wspierający akcję humanitarną w Indiach wiedzieli, że ich pieniądze w dużym stopniu idą na agitowanie Matki Teresy przeciwko aborcji?
Czy jeśli warunki są takie

W jej hospicjum w tym czasie wciąż umierali biedacy, dla których igły wielokrotnego użytku obmywano letnią wodą i którzy musieli załatwiać potrzeby biologiczne publicznie.

to czy priorytetem nie powinno być zajęcie się najpierw ich potrzebami, skoro to było oficjalnie główne dzieło Matki Teresy? A potem debaty z prolajferami w USA?

_________________
Tak, to znowu ja. Wiem, że nie tęskniliście.


Cz sie 25, 2016 11:30 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt mar 26, 2004 5:06 pm
Posty: 4685
Lokalizacja: Poznań
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Problem bezdomności a ludzkie sumienie
A widzisz!
Nic nie napiszesz po za zarzutami. (bo ktoś coś napisał) Kompletnie nie odnosisz sie do 50 lat pracy w skrajnej nędzy pośród śmierci. Zupełnie nie jest w stanie dotrzeć do ciebie, że człowiek żyjący całe życie w ubóstwie z wyboru, kompletnie nie ceni pieniędzy.

Dalej odpływasz. Przywołałem termin aborcja w kontekście przekonań Matki Teresy wyrażanych publicznie, a będących w sprzeczności z ogólnie panująca opinia współczesną. Spójrz jeszcze raz co napisałaś odnośnie tego. Jakaś konfabulacja oderwana od kontekstu.
Co zostało jeszcze do rzucania po talerzach, taboretach, skarpetkach, nieświeże desu?


Pt sie 26, 2016 11:45 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 11, 2007 11:20 pm
Posty: 2880
Lokalizacja:
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Problem bezdomności a ludzkie sumienie
Robur napisał(a):
Kompletnie nie odnosisz sie do 50 lat pracy w skrajnej nędzy pośród śmierci.


Już się odniosłam. Są głosy, że poziom tej nędzy był przez zakonnicę podtrzymywany celowo. Zajrzyj w podane linki.

Cytuj:
Zupełnie nie jest w stanie dotrzeć do ciebie, że człowiek żyjący całe życie w ubóstwie z wyboru, kompletnie nie ceni pieniędzy.


Ubóstwo z wyboru, doskonałe określenie, bo ubóstwo było wtedy, kiedy to Matce Teresie pasowało. A kiedy nie pasowało, latała samolotami do USA (podobno spędzała tam najbardziej męczące pory monsunowe) i leczyła się w drogich klinikach.

Że nie ceniła pieniędzy, nic dziwnego, też bym nie ceniła, gdyby mi wszyscy na wyścigi wpychali miliony.

Cytuj:
Dalej odpływasz. (...)Jakaś konfabulacja oderwana od kontekstu.


Dziwisz się, że połowy twojego posta nawet nie komentuję?

_________________
Tak, to znowu ja. Wiem, że nie tęskniliście.


So sie 27, 2016 12:08 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt mar 26, 2004 5:06 pm
Posty: 4685
Lokalizacja: Poznań
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Problem bezdomności a ludzkie sumienie
Katka napisała

Cytuj:
Ubóstwo z wyboru, doskonałe określenie, bo ubóstwo było wtedy, kiedy to Matce Teresie pasowało. A kiedy nie pasowało, latała samolotami do USA (podobno spędzała tam najbardziej męczące pory monsunowe) i leczyła się w drogich klinikach.

Że nie ceniła pieniędzy, nic dziwnego, też bym nie ceniła, gdyby mi wszyscy na wyścigi wpychali miliony.


Podobno, podobno... Jest napisane i jest całkiem oczywiste, że po owocach ich poznacie. Z jednej strony chcesz w to wierzyć z drugiej okazuje się że niewiele wiesz o ludziach. Całe lata w brudzie i smrodzie, a potem coś na kształt spa i powrót z luksusów do nędzy.

Chcesz widzieć to co chcesz, nie masz, ani dobrej woli, ani otwartości na to wartościowe i piękne. Cóż twój wybór.


N sie 28, 2016 10:07 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 11, 2007 11:20 pm
Posty: 2880
Lokalizacja:
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Problem bezdomności a ludzkie sumienie
Robur napisał(a):
Jest napisane i jest całkiem oczywiste, że po owocach ich poznacie.


Tam są cytowane wypowiedzi osób, które pracowały w tych ośrodkach - to są właśnie te owoce.

Cytuj:
Całe lata w brudzie i smrodzie


Jak już było wspomniane, z premedytacją... masa pieniędzy nieruszonych, a chorym skąpiono nawet czystej strzykawki, tylko brudne płukano wodą, na widok czego każdy medyk dostałby zawału.
To był jej wybór, nikomu nic do tego, ale czemu musiał to być także wybór "podopiecznych"?

Cytuj:
Chcesz widzieć to co chcesz, nie masz, ani dobrej woli, ani otwartości na to wartościowe i piękne. Cóż twój wybór.


Przeczytaj chociaż jedną krytyczną książkę o Matce Teresie, to zmienisz zdanie. Nigdy nic do tej postaci nie miałam, darzyłam ją sympatią, dopóki nie poczytałam właśnie o ciemnych stronach jej działalności.

_________________
Tak, to znowu ja. Wiem, że nie tęskniliście.


Pn sie 29, 2016 3:04 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 16, 2015 4:02 pm
Posty: 2655
Lokalizacja: Północ
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Problem bezdomności a ludzkie sumienie
Słyszałam kiedyś o zarzutach skierowanych przeciwko Św Matce Teresie, że ludzie niby umierali bez środków przeciwbólowych, gdyż chciała aby chorzy poprzez cierpienie zbliżyli się do Chrystusa który cierpiał ukrzyżowany.
Jak to jest z tą Matką Teresą naprawdę? Niewiem niestety.


Pn sie 29, 2016 3:38 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Wt lis 01, 2016 3:25 am
Posty: 7
Płeć: mężczyzna
wyznanie: religia niechrześcijańska
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Problem bezdomności a ludzkie sumienie
Bezdomni to są ofiary systemu, pecha bądź własnej głupoty. A tak potocznie zwane stereotypowe ,, żule'' to efekt prostej zasady sterującej ludźmi ktura polega na zapomnieniu o smutkach życia a dobrzy w roli środka doprowadzającego do takiego stanu jest alkochol doprowadza to do sytuacji wymienionych przez twórcę tematu


Wt lis 01, 2016 4:45 am
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Śr lip 31, 2013 5:58 pm
Posty: 247
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Problem bezdomności a ludzkie sumienie
" Kościół musi mówić prawdę, ale także dawać świadectwo ubóstwa. Kiedy jakiś wierzący mówi o ubóstwie albo o bezdomnych, a prowadzi życie faraona – tak nie można robić. To jest pierwsza pokusa. Inną pokusą jest układanie się z władzami. Można zawierać układy, ale muszą być one jasne, przejrzyste. Np. zarządzamy tym pałacem, ale wszystkie rachunki podlegają kontroli, aby uniknąć korupcji. Bo zawsze istnieje pokusa korupcji w życiu publicznym, czy to politycznym, czy religijnym "– stwierdził Ojciec Święty.


Śr lis 09, 2016 11:10 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Śr lip 31, 2013 5:58 pm
Posty: 247
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Problem bezdomności a ludzkie sumienie
Fedorowicz napisał(a):
" Kościół musi mówić prawdę, ale także dawać świadectwo ubóstwa. Kiedy jakiś wierzący mówi o ubóstwie albo o bezdomnych, a prowadzi życie faraona – tak nie można robić. To jest pierwsza pokusa. Inną pokusą jest układanie się z władzami. Można zawierać układy, ale muszą być one jasne, przejrzyste. Np. zarządzamy tym pałacem, ale wszystkie rachunki podlegają kontroli, aby uniknąć korupcji. Bo zawsze istnieje pokusa korupcji w życiu publicznym, czy to politycznym, czy religijnym "– stwierdził Ojciec Święty.

Chciałbym przeprosić Moderację i userów forum za wypisywanie tego typu niezbyt rozumnych tekstów. Wydarzenia zeszłoroczne, ślepe posłuszeństwo wobec rządu światowego, zgoda na represje, eksperymenty pseudomedyczne, kłamstwa i zniewalanie, atak terrorystyczny i próby wrogiego przejęcia gospodarek narodowych, a co najważniejsze ograniczanie działalności Kościoła unieważnia wizerunek niezwykle empatycznego Papieża który fanatycznie i naiwnie prezentowałem. :-(


N mar 21, 2021 9:39 am
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL