Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 18, 2024 11:18 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Problem bezdomności a ludzkie sumienie 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N mar 30, 2014 8:35 pm
Posty: 3895
Lokalizacja: polkowice
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Problem bezdomności a ludzkie sumienie
Poniekąd to jest jakieś wytłumaczenie choć to dopiero początek procesu.

http://csr.forbes.pl/kryzys-globalizacj ... 6,1,1.html


Cz lip 16, 2015 3:39 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Cz sie 04, 2016 8:47 pm
Posty: 173
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Problem bezdomności a ludzkie sumienie
W pewnym okresie swojego życia, w czasie studiów, byłem zagrożony bezdomnością. Wówczas tak samo jak i obecnie raczej stroniłem od alkoholu, nie śmierdziałem i nikogo nie atakowałem. Nie nauczyłem sie nawet żebrać bezpośrednio od ludzi czy w MOPSie. Po prostu nie potrafiłem sobie poradzić finansowo, podobnie jak cała moja rodzina.
Wiem, co to pogarda dla ludzi bezdomnych i zagrożonych tym ohydnym stanem. Nie popełniłem samobójstwa po części ze strachu, a może również dlatego, żeby nie dawać satysfakcji tym, którzy mną tak bardzo gardzili.

Przyznam, że zdarzyło mi sie dać bezdomnemu żebrakowi pieniążek, czuję do takich ludzi sporo empatii, znacznie więcej niż do innych ludzi.
A co do prawdziwej i skutecznej pomocy dla bezdomnych muszę przyznać, że jest ona niemożliwa. W tym systemie są oni juz tylko ludzkim "śmieciem", zawadzającym reszcie.


Cz sie 04, 2016 9:23 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Problem bezdomności a ludzkie sumienie
Generalnie w tej materii wszyscy kiepsko wypadają, nawet katolicy. Problemem jest brak wrażliwości wynikający z oddalenia się od Boga, i promocji próżniactwa, pozerstwa, kultu materialistycznego, portale społecznościowe i idące za nim pozerstwo tez swoje zrobiło. Dziś zamiast ludziom pomagać, wyciągają telefony, potem kleją filmy i robią z różnych przykrych przypadków tzw. "bekę". I tak jest, że jeśli ktoś czegoś nie doświadczył, tego nie zrozumie. I nie trzeba być bezdomnym wystarczy być ubogim, by zauważyć, jak sztuczna i fałszywa hierarchia społeczna spycha Cię na margines jako gorszego. Generalnie temat rzeka.


Cz sie 04, 2016 9:42 pm
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Cz sie 04, 2016 8:47 pm
Posty: 173
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Problem bezdomności a ludzkie sumienie
Maxiu napisał(a):
I tak jest, że jeśli ktoś czegoś nie doświadczył, tego nie zrozumie. I nie trzeba być bezdomnym wystarczy być ubogim, by zauważyć, jak sztuczna i fałszywa hierarchia społeczna spycha Cię na margines jako gorszego.


A co jest sztucznego i fałszywego w obecnej hierarchii społecznej?


Cz sie 04, 2016 10:09 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr mar 02, 2016 5:53 pm
Posty: 2719
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Problem bezdomności a ludzkie sumienie
W wielkim miescie relatywnie zamoznej Kanady jakim jest Toronto bezdomnych jest sporo.
Jednak dosc szybko przekonalem sie lata temu ze wiekszosc z nich jest bezdomnymi z powodu uzaleznienia, lub wlasnego wyboru - nie kazdy jest w stanie zaakceptowac "wyscig szczurow" lub poniesc wysilek fizyczny a przede wszystkim psychiczny z tym zwiazany.
Nie czesto daje im pieniadze, a jezeli daje to za wykonane uslugi lub pomoc jako ze w 99% pieniadze beda przeznaczone na alko czy narkotyki, poza tym my na te pieniadze ciezko pracujemy, wiec dlaczego mamy je rozdawac ?
Bezdomni maja u nas noclegownie z prysznicami i z posilkami wydawanymi w okreslonych godzinach ( z naszych podatkow ), latwosc kupienia tanich, uzywanych ciuchow wiec nie maja "noza na gardle" ich najwiekszym problemem jest niemozliwosc / niechec do utrzymania stalej pracy.
Czesto zebrza, ale rzadko sa agresywni, takimi natychmiast zajmuje sie policja.


Cz sie 04, 2016 10:43 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Problem bezdomności a ludzkie sumienie
Stacho napisał(a):
Maxiu napisał(a):
I tak jest, że jeśli ktoś czegoś nie doświadczył, tego nie zrozumie. I nie trzeba być bezdomnym wystarczy być ubogim, by zauważyć, jak sztuczna i fałszywa hierarchia społeczna spycha Cię na margines jako gorszego.


A co jest sztucznego i fałszywego w obecnej hierarchii społecznej?

Promuje materializm, a co za tym idzie, próżniactwo w dogadzaniu sobie, a co zatem idzie poczucie wyższości nad innymi z powodu, wykształcenia, lepszej pracy, posiadania większego majątku, bycia lepszym katolikiem i tu tez można wymieniać bez końca. Media telewizyjne i internetowe jeszcze bardziej zwiększają te podziały. Piękny świat po ostrzeżeniu (oświetleniu dusz, paruzji) przedstawił ks. dr Adam Skwarczyński (pseudonim Ivan Novotny) w książce "Z Aniołem do nowego świata" opartej na jego wizjach. Tam już nie ma wyścigu szczurów, nie ma zawodów, tylko jak to nazwali "... musisz zapytać w jaki sposób służysz, wtedy zrozumieją". Ludzie porozumiewają się za pomocą myśli kiedy tego chcą, nie chorują, jest jeden Pasterz i jedna owczarnia. Nie ma innowierstwa. Wszystko to w świecie, w którym zły został spętany i nie może już szkodzić ludzkości. Polecam, świetnie się czyta. A co ciekawe część wynalazków w niej przedstawionych istnieje już dziś, ale ludzie nie mają o tym pojęcia, jak chociażby naturalne nawozy EM (Efektywne Mikroorganizmy - http://www.emgreen.pl), stworzone prze Teruo Higę, a oparte o kombinacyjne mieszanki bakterii, którymi nie dość, że można odtruć glebę, to jeszcze uzyskać plony od kilkuset % do kilkutysięcy % lepsze. Wszystko do zweryfikowania (http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?t=5546 - temat na forum z fotkami plonów). Przedstawione tam są też silniki antygrawitacyjne w pojazdach, nad którymi pracują Chińczycy, ale i Rosjanie z tego co się doszukałem. Nieco odpłynąłem od tematu :)


Cz sie 04, 2016 10:54 pm
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Śr lip 31, 2013 5:58 pm
Posty: 247
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Problem bezdomności a ludzkie sumienie
Stacho napisał(a):
A co jest sztucznego i fałszywego w obecnej hierarchii społecznej?
Co złego? To skrajne rozwarstwienie, wykluczenie społeczne większości ze wspólnie wypracowanych dóbr i promocja dewiacji moralnych. Szczyt poprzedniej, ale nadal bardzo groźnej dla Polaków i wpływowej hierarchii władzy najtrafniej określił Jarosław Kaczyński jako: "łże elity, gorszy sort i element animalny". Animalny, czyli nieludzki -właściwy dzikim zwierzętom w dżungli. Celnie określił też narzucany Polsce ustrój społeczno polityczny jako "lumpenliberalizm" i "hiperoportunizm" . Inne określenie podał Grzegorz Braun : "kondominium rosyjsko-niemieckie pod żydowskim zarządem komisarycznym". Pasuje też świetnie określenie "neo liberalna hierarchia oligarchiczno-kompradorska". :D


N sie 07, 2016 7:32 am
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Śr lip 31, 2013 5:58 pm
Posty: 247
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Problem bezdomności a ludzkie sumienie
Stacho napisał(a):
W pewnym okresie swojego życia, w czasie studiów, byłem zagrożony bezdomnością.
Wiem, co to pogarda dla ludzi bezdomnych i zagrożonych tym ohydnym stanem. Nie popełniłem samobójstwa po części ze strachu, a może również dlatego, żeby nie dawać satysfakcji tym, którzy mną tak bardzo gardzili.

Przyznam, że zdarzyło mi sie dać bezdomnemu żebrakowi pieniążek, czuję do takich ludzi sporo empatii, znacznie więcej niż do innych ludzi.
A co do prawdziwej i skutecznej pomocy dla bezdomnych muszę przyznać, że jest ona niemożliwa. W tym systemie są oni juz tylko ludzkim "śmieciem", zawadzającym reszcie.

Papież Franciszek stwierdził, że wyzysk, eksploatacja człowieka przez człowieka jest nie tylko grzechem, ale wręcz grzechem śmiertelnym, potępionym w Biblii. Wyzyskiwanie bliźniego jest nie tylko okradaniem (otrzymuje za pracę mniejsze wynagrodzenie, niż otrzymać powinien), ale wręcz zabójstwem (nie płacąc za pracę, albo płacąc za mało, pozbawia się kogoś środków do życia). A zabójstwo jest w doktrynie Kościoła katolickiego uznawane za grzech śmiertelny.
U papieża Franciszka krytyka kapitalizmu i jego patologii: wyzysku, biedy, niestabilności bytowej, zniewolenia – pozostaje znacznie ostrzejsza niż u poprzedników. Franciszek jest pierwszy papieżem, który otwarcie kwestionuje wspomniane wyżej kapitalistyczne patologie i ludzi, którzy je realizują.

”Chcę powiedzieć bardzo jasno: nie ma żadnego motywu, żadnego usprawiedliwienia natury społecznej czy moralnej, by w życiu ludzi zaakceptować brak mieszkania.”

"Kto gromadzi bogactwa wyzyskując innych, korzystając z pracy na czarno, niesprawiedliwych umów jest krwiopijcą, zniewalającym ludzi, to grzech śmiertelny – powiedział papież podczas porannej Eucharystii w Domu Świętej Marty."

Obrazek


N sie 07, 2016 7:47 am
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Cz sie 04, 2016 8:47 pm
Posty: 173
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Problem bezdomności a ludzkie sumienie
Projekt Maxia wydaje się być utopijny i w niewielkim zakresie ociera się o problem bezdomności, a szczególnie jego przyczyny.

Poruszona przez Fedorowicza tematyka rzekomego "kondominium" i elit wykracza poza ramy tego temat. Niemniej jedynymi różnicami pomiędzy polityką społeczno-gospodarczą obecnej i poprzedniej władzy są 500+ i nowe podatki, które teoretycznie mają to 500+ sfinansować. W pozostałym zakresie obecna władza bardzo konskwentnie kontynuuje politykę rządu Donalda Tuska, której zręby zostały zarysowane już dawno temu, bo w 1997 roku. Wymiana elit na stanowiskach państwowych nie może oznaczać znaczącej zmiany polityki gospodarczej, gdyż kapitalizm w Polsce jest już okrzepły i nikt tego stanu nie chce zmieniać.

Fedorowicz napisał(a):
”Chcę powiedzieć bardzo jasno: nie ma żadnego motywu, żadnego usprawiedliwienia natury społecznej czy moralnej, by w życiu ludzi zaakceptować brak mieszkania.”


Podobne zdanie czytałem w "Zielonej książce" Muammara Kaddafiego.

Papież Franciszek rzeczywiście dopuszcza się krytyki kapitalizmu. To skutkuje coraz częściej krytyką papieża ze strony prawicowych "elit" intelektualnych. Ku mojej nieskrywanej uciesze. :-D


N sie 07, 2016 7:51 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr mar 02, 2016 5:53 pm
Posty: 2719
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Problem bezdomności a ludzkie sumienie
Maxiu napisał(a):
Stacho napisał(a):
Maxiu napisał(a):
I tak jest, że jeśli ktoś czegoś nie doświadczył, tego nie zrozumie. I nie trzeba być bezdomnym wystarczy być ubogim, by zauważyć, jak sztuczna i fałszywa hierarchia społeczna spycha Cię na margines jako gorszego.


A co jest sztucznego i fałszywego w obecnej hierarchii społecznej?

Promuje materializm, a co za tym idzie, próżniactwo w dogadzaniu sobie, a co zatem idzie poczucie wyższości nad innymi z powodu, wykształcenia, lepszej pracy, posiadania większego majątku, bycia lepszym katolikiem i tu tez można wymieniać bez końca. Media telewizyjne i internetowe jeszcze bardziej zwiększają te podziały.


No niestety Maxiu idea komunistyczna mowiaca ze wszyscy ludzie maja jednakowe zoladki nie wziela pod uwage ze mozgi maja zdecydowanie inne :).


N sie 07, 2016 10:00 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Problem bezdomności a ludzkie sumienie
Adam M. napisał(a):
No niestety Maxiu idea komunistyczna mowiaca ze wszyscy ludzie maja jednakowe zoladki nie wziela pod uwage ze mozgi maja zdecydowanie inne :).


:mrgreen: :lol: Długo na tym myślałeś ? :D Ja już się gubię w dyskusjach, z Wami jaśnie oświeconymi bezwyznaniowcami :mrgreen: Wszyscy brzmicie jak klony, mózg, o którym raczyłeś wspomnieć też współdzielicie, bo posłuchałbym o tym efekcie ?? HHmmmm to ciekawe :cfaniak:


N sie 07, 2016 10:11 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr mar 02, 2016 5:53 pm
Posty: 2719
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Problem bezdomności a ludzkie sumienie
Nie widze w tym nic ciekawego, to chyba oczywiste.
Stad glownie biora sie roznice.
Dla tych ktorzy roznic nie lubia pocieszeniem moze byc to ze zrownani jestesmy calkowicie w momencie urodzenia i smierci.


N sie 07, 2016 10:21 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Cz sie 04, 2016 8:47 pm
Posty: 173
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Problem bezdomności a ludzkie sumienie
Adam M. napisał(a):
No niestety Maxiu idea komunistyczna mowiaca ze wszyscy ludzie maja jednakowe zoladki nie wziela pod uwage ze mozgi maja zdecydowanie inne.


Ta idea nie głosiła równości żołądków, komuniści chcieli rozdawać dobra jednostkom według ich potrzeb. "Od każdego według możliwości, każdemu według potrzeb" - tak wedle Karola Marksa funkcjonować miało wytwarzanie i podział dóbr w społeczeństwie komunistycznym, bezklasowym.
Gwoli przypomnienia - "Żoładki mamy jednakowe" to było hasło Solidarności. :wink:


N sie 07, 2016 10:29 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Problem bezdomności a ludzkie sumienie
Adam M. napisał(a):
Nie widze w tym nic ciekawego, to chyba oczywiste.
Stad glownie biora sie roznice.
Dla tych ktorzy roznic nie lubia pocieszeniem moze byc to ze zrownani jestesmy calkowicie w momencie urodzenia i smierci.

Różnice są w porządku, kłamstwo nie, a Wy jako bezwyznaniowcy jesteście w nim rozkochani, choć zupełnie nie rozumiem dlaczego, każdy człowiek powinien dążyć do prawdy, zwłaszcza kiedy ma swoje lata, widać nie każdemu to pisane. Atakując wierzących niczego nie ugrasz, bo to i tak oni w końcowym rozrachunku będą mieli rację, że uwierzyli. Tak się zastanawiam czy jesteście tu dla chucpy, czy żeby połechtać swoje ego, bo w sumie, poza tym tzw. "yntelektem" chyba już niewiele Wam w życiu pociechy pozostało :?: My pociechę odnajdujemy w Bogu, bez względu na okoliczności, a Wy ? Jak to napisali człowiek ma czas na poprawę dopóki żyje i jest napisane: "... tak samo w niebie większa będzie radość z jednego grzesznika, który się nawraca, niż z dziewięćdziesięciu dziewięciu sprawiedliwych, którzy nie potrzebują nawrócenia." (Ł 15,7). W sercu każdego człowieka jest takie miejsce wyłącznie dla Boga i jeśli człowiek nie zadba o jego właściwe wypełnienie będzie wiecznie nieszczęśliwy, nawet jeśli jego ego nie pozwoli mu przed kimkolwiek się przyznać do tego. Wielu ateistów, których poznałem tak właśnie miało, uznawali bowiem ukorzenie się przed kimkolwiek lub przyznanie do błędu za okazanie słabości, całe życie kierując się pychą. A to droga donikąd i wcześniej czy później trafią na mur, ale to dobrze, bo wtedy jest szansa się przebudzić z tego letargu. Pozdrawiam.


N sie 07, 2016 10:56 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr mar 02, 2016 5:53 pm
Posty: 2719
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Problem bezdomności a ludzkie sumienie
O nie kolego Stachu, zdanie o zoladkach bylo wytlumaczeniem zasady "kazdemu wg potrzeb" propagowanej przez komunistow i tylko potem podchwycone przez Solidarnosc by zaswiecic nim w oczy partyjnym oligarchom. Caly problem polegal na tym ze to oni okreslali wysokosc tych potrzeb i ustalili ja na dosc niskim poziomie.
Tak niskim ze przezyc bylo trudno.
Jako mgr ekonomii politycznej socjalizmu rocznik 75 mam ta wiedze solidnie ugruntowana :).

Maxiu, czym dalej w las tym bardziej mnie oslabiasz swoimi wywodami, wierz mi mozna byc szczesliwym i spokojnym bedac bezwyznaniowcem.
Nigdy nie pisalem ze jestem ateista, jako ze bycie ateista to inny rodzaj wiary, wiary ze Boga nie ma a ja wciaz mam nadzieje ze jest, choc mam silne podejrzenia ze zupelnie inny niz przedstawia go KK.
Aha, nie atakuje nigdzie wierzacych,to raczej oni mnie atakuja ( od czasu do czasu ) gdy cos obrazoburczego im napisze, jak np watek o marihuanie.
Ale czasem sobie po prostu rozmawiamy jak w watku o cwiczeniach na mobilnosc, czy o zdrowym jedzeniu.
Jak przeczytasz sobie moj pierwszy post w ktorym sie przedstawialem, to sie dowiesz czemu tu przyszedlem.


N sie 07, 2016 11:57 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL