Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 2:17 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Narcyzm 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz maja 02, 2013 9:57 pm
Posty: 2541
Lokalizacja: jestem z lasu
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Narcyzm
Cytuj:
Otrzymałeś wystarczające wyjaśnienia. Nie było nic na temat. Ich wypowiedzi nawiązywały do narcyzmu.
Bez komentarza.


Pn mar 23, 2015 5:05 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Narcyzm
Dla równowagi, kilka słów o innym obliczu narcyzmu, już bez objawów kwalifikujących do badań psychiatrycznych...

Narcyza nudzą utarte czynności, wobec trudnego zadania rozkwita. Cecha ta ma duże znaczenie przystosowawcze w stresujących warunkach.
Ta zdrowa odmiana narcyzmu ma korzenie w wyobrażeniu ukochanego dziecka, że jest pępkiem świata, że spełnianie jego potrzeb jest dla wszystkich sprawa najważniejszą. W wieku dojrzałym postawa ta przeradza w pozytywne zdanie o sobie, które daje tej osobie pewność siebie odpowiednią do stopnia jej talentu, co jest istotnym składnikiem sukcesu. Osoby, którym brak tego rodzaju pewności siebie, uchylają się przed wykorzystaniem swych talentów.
O tym, czy narcyzm danej osoby jest zdrowy, czy niezdrowy, można wyrokować na podstawie jej zdolności do empatii. Im bardziej zdolność ta jest upośledzona, tym narcyzm mniej zdrowy.
W świecie biznesu to ekspansywni szefowie. Są ambitni i skuteczni. Potrafią ogarnąć spojrzeniem całość i podjąć ryzykowna grę, umiejętnie omijając zagrożenia. Produktywni narcyzi łączą pewność siebie z otwartością na krytykę, przynajmniej ze strony osób zaufanych. Mają oni zdolność do autorefleksji i dostosowania do wymogów rzeczywistości. Potrafią wykształcić w sobie umiejętność spojrzenia z dystansu na to co robią i zachować humor. Jeśli mają dostęp do nowych informacji, to jest bardziej prawdopodobne, że podejmą właściwe decyzje i że nie dadzą się zaskoczyć wydarzeniom.


Pn mar 23, 2015 9:37 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz maja 02, 2013 9:57 pm
Posty: 2541
Lokalizacja: jestem z lasu
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Narcyzm
Hmm... Wszyscy mamy skłonność do wypierania się wad :) To emocjonalna strategia (1) przed konfrontacją z niewygodną emocjonalna prawdą faktów (2). Co więcej osoby z naszego otoczenia mogą udawać, że przekonuje je ta strategia, mając swoje również emocjonalne powody (3). Ceną jest prawda, która mogłaby doprowadzić do poprawy, polepszenia, skuteczniejszego myślenia, przeżywania i działania (4). Jeśli ktoś stale nie radzi sobie w danej sytuacji, to jest to nieomylnym znakiem jego niezdolności do zauważenia własnych wad. Osoby takie nie przyjmują żadnych uwag, a życie, współpraca, relacje z nimi czy dla nich może stać się koszmarem (5). Większość umiejętności emocjonalnych i społecznych może być wyuczonymi nawykami, a zatem jeśli którejś z nich nam nie dostaje, możemy się jej nauczyć lub lepiej ją opanować. Osoba arogancka i niecierpliwa może nauczyć się słuchać innych i brać pod uwagę ich poglądy i punkt widzenia; pracoholik może zwolnić tempo i osiągnąć większą równowagę życiową. Jednak nigdy nie dojdzie do poprawy, jeśli nie uczynimy pierwszego kroku, którym jest uświadomienie sobie, jak te złe nawyki szkodzą nam i zatruwają stosunki z innymi. Nie mając pojęcia o tym, jak podobne zachowania wpływają na nasze własne i innych samopoczucie i działanie, nie mamy żadnej motywacji do ich zmiany (6).

Korzenie moralności tkwią w empatii, ponieważ tym, co popycha nas do pomagania innym ludziom(7), jest „empatyzowanie” z potencjalnymi osobami pogrążonymi w bólu, ludźmi, którym coś odebrano, którzy coś stracili albo którym zagraża niebezpieczeństwo. Oprócz tego bezpośredniego związku między empatią a altruizmem w osobistych kontaktach, zdolność empatii - stawiania się na miejscu innej osoby - skłania nas do przestrzegania zasad moralnych(8).

Osiem dowodów, że domgo pisał na temat. Samoświadomość rozumiana jako rozpoznawanie i wyrażanie uczuć, oraz panowanie nad nim, panowanie nad impulsami i zdolność odkładania zaspokojenia pragnień na później oraz umiejętność radzenia sobie ze stresem i niepokojem. Odróżnianie uczuć od działań oraz uczenie się lepszego podejmowania decyzji emocjonalnych poprzez opanowywanie najpierw impulsu do działania, a potem odkrywanie i analizowanie alternatywnych sposobów działania i ich konsekwencji. Odczytywanie sygnałów emocjonalnych i społecznych, słuchanie, zdolność opierania się ujemnym wpływom, umiejętność patrzenia z punktu widzenia innej osoby i zrozumienie, rozeznanie jakie zachowanie jest dopuszczalne w danej sytuacji. Wskazówki z obserwacji człowieka - zdaniem domgo - lepiej by było gdyby nie były zawłaszczane przez psychologię lecz kojarzyły się z właściwym narzędziem, normalnym narzędziem dla każdego, jeśli otwartość, wrażliwość na świat, innych i samego siebie odpowiada naszym celom, zgadza się z podstawowymi wyznawanymi przez nas wartościami :)

Każda ocena jest w pewnym stopniu odbiciem poglądów i nastawienia oceniającego. Z tego powodu uzyskiwanie ocen z wielu źródeł umożliwia korektę zniekształceń, jako że można zasadnie przypuszczać, iż dyktowane emocjami lub innymi względami nastawienie jednej osoby zostanie zrównoważone ocenami innych. Zadowolona czy będziemy ciachać?


Pn mar 23, 2015 9:44 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz maja 02, 2013 9:57 pm
Posty: 2541
Lokalizacja: jestem z lasu
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Narcyzm
Ooo... czyżby domgo został naukowcem! W sumie studia skończyłem... na pierwszym roku ale jednak :D :D :D


Wt mar 24, 2015 5:02 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt lip 26, 2013 4:24 pm
Posty: 4214
Lokalizacja: Szwecja
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Narcyzm
domgo napisał(a):
Ooo... czyżby domgo został naukowcem! W sumie studia skończyłem... na pierwszym roku ale jednak :D :D :D


Usilnie chcesz zamienić ten wątek w swojego bloga ew. uprawiać utarczki słowne z innymi?
Czy zdajesz sobie sprawę że to co i jak piszesz wskazuje na Twoją własną intensywną potrzebę uznania i podziwu a ta kojarzy się z narcyzmem?

_________________
'Bo góry mogą ustąpić i pagórki się zachwiać
Ale miłość moja nigdy nie odstąpi od Ciebie
Mówi Pan'


Wt mar 24, 2015 9:00 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz maja 02, 2013 9:57 pm
Posty: 2541
Lokalizacja: jestem z lasu
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Narcyzm
No wiesz Derayesie kto się czubi ten się lubi. Oczywiście nie Ciebie mam na myśli. Logicznie rzecz biorąc to ostatni post powinien zostać usunięty. Hymm... zdaje się, że pisałem, że wielu rzeczy jeszcze nie rozumiem, jedną z nich jest logika. Kolejny przyķład to blog lub utarczki słowne. Tylko jedno z nich wydawałoby się nie pasować do forum dyskusyjnego. Z kolei narcyz w wątku o narcyzach mógłby wnieść sporo kolorytu do tych naukowych rozważań. Ale dobrze Derayesie zastanowiłem się i czar prysnął, wygłupy straciły swój urok, czas na okiełznanie zbyt intensywnych potrzeb :wink:


Wt mar 24, 2015 10:29 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt lip 26, 2013 4:24 pm
Posty: 4214
Lokalizacja: Szwecja
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Narcyzm
domgo a jeszcze była taka piosenka Oddziału Zamkniętego "być oryginalnym chcesz a wiesz, wiesz że nie umiesz, wiesz że nie umiesz!
Bo na to nie ma ceny!"

_________________
'Bo góry mogą ustąpić i pagórki się zachwiać
Ale miłość moja nigdy nie odstąpi od Ciebie
Mówi Pan'


Śr mar 25, 2015 10:49 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz maja 02, 2013 9:57 pm
Posty: 2541
Lokalizacja: jestem z lasu
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Narcyzm
Dobra już nie marudź.


Śr mar 25, 2015 11:48 am
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): N paź 26, 2014 6:37 pm
Posty: 679
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Narcyzm
ciach- offtop (merss)

_________________
- Ale za to przepiliśmy dziesiątaka. Choć za Karła, za brodatego, ale piliśmy.


Pt mar 27, 2015 9:39 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Narcyzm
15 Znaków, że spotykasz się z Narcyzem
Czy warto powiedzieć narcyzowi kim jest? -


Pn sty 20, 2020 10:22 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL