Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 11:56 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 Rozwój osobisty, a gry komputerowe 
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post Rozwój osobisty, a gry komputerowe
Dzień dobry.

Jestem osobą uzależnioną od gier komputerowych. Do czerwca 2014 nie grałem od 2008 r. Pracowałem wtedy intensywnie nad sobą, co przynosiło bardzo dobre efekty. Wtedy też zacząłem się leczyć psychiatrycznie. W szpitalu się nawróciłem i od tamtej pory wszystko zaczęło się zmieniać (na lepsze). Doszedłem do takiego spokoju i pewności siebie, że odczuwałem w swoim sercu to, co jest napisane w Biblii słowami "strumienie Wody Żywej wypłyną z jego wnętrza". Faktycznie tak się czułem, taka niesamowita pogoda ducha, spokój, co z kolei dawało wielką pewność siebie i bystrość umysłu. Jednak w lutym 2014 wyprowadziłem się z domu i zacząłem wynajmować pokój wraz z przypadkowym współlokatorem, który... grał. Grał w gry komputerowe w zasadzie w każdej chwili poza pracą i widzeniem się z dziewczyną. Może nie powinienem na nikogo zwalać winy, ale widok jak on gra spowodował, że coś się we mnie zmieniło, jakby przypomniały się stare mechanizmy i uruchomił się wyzwalacz. W efekcie czego w czerwcu 2014 zagrałem kilka razy (4 dni) po pół godziny dziennie. Po ostatnim razie do mojego serca wkradł się wielki niepokój i stłumienie całego mojego umysłu. Tak jakby mi zaślepki na oczy spadły. Niby jestem tym samym człowiekiem, ale od tego czasu czuję się zupełnie inaczej, jakbym był kimś innym. Co gorsza, ten stan się pogłębia z miesiąca na miesiąc.

Czy jest jakaś szansa aby odwrócić spiralę nieszczęścia, żebym mógł znów zacząć pracować nad sobą? Nie wiem nawet za co mógłbym się wziąć, gdyż tak mam stłumione myśli. Ludzie, wokół których się obracam twierdzą, że nie widzą różnicy, ale ja ją ewidentnie widzę. Kiedyś mogłem czytać książkę i podczas lektury przychodziły mi sporadycznie wnioski i spostrzeżenia. Teraz to jest ruina, czytam, nawet czasem nieświadomie bez zrozumienia, ale jak jakby mi to przez ręce przeciekało. Kiedyś mogłem rozwiązywać zadania matematyczne z uwagą, teraz robię co chwila jakiś błąd i nawet nie wiem gdzie. Czy te objawy są charakterystyczne dla jakiegoś stanu? Jeżeli tak, to proszę o poradę, co mógłbym zrobić. Proszę również o w miarę możliwości rzetelne odpowiedzi.


N lut 22, 2015 5:04 pm
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N paź 11, 2009 12:32 pm
Posty: 314
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Rozwój osobisty, a gry komputerowe
Zapisz się do grupy Anonimowych Uzależnionych od Gier Komputerowych lub innej podobnej grupy... polecam Ci obejrzeć także reportaż TVP2 "Wirtualny Świat" http://vod.tvp.pl/audycje/publicystyka/magazyn-ekspresu-reporterow/wideo/wirtualny-swiat-11012011/3790452

_________________
"Racz, Panie, wynagrodzić życiem wiecznym wszystkim, którzy dobrze czynią ze względu na imię Twoje".


N lut 22, 2015 9:46 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 42 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL