Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 30, 2024 12:45 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 150 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona
 Jak robi się z ludzi idiotów? Krytyka socjaldemokracji. 
Autor Wiadomość
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): So sie 23, 2014 10:28 pm
Posty: 834
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak robi się z ludzi idiotów? Krytyka socjaldemokracji.
Oczywiście, że jestem głupi i mało rozumiem. Ale dla mnie wieczne dobro nie sankcjonuje doczesnego zła. Bo jak się jest wszechmogacym to można do zła po prostu nie dopuścić. Poza tym, z tego co pamiętam, do potopu doszło dlatego, że Bóg się pomylił co do ludzi i chciał ich przez to zmienić, ale to nie pomogło i Bóg stwierdził, że drugiego potopu już nie będzie, bo ten nic nie dał. Nie wiem jaki Ty wyciagniesz z tego wniosek, mój jest taki, że Bóg nie jest jednak nieomylny. Ty bardzo chcesz żyć wiecznie, ja nie muszę, wystarczy mi, że zrobię tu kilka dobrych uczynków, bo po prostu nie lubię zła, a Boga próbuję zrozumieć, czego Ty wcale nie ulatwiasz. Jesteś bardziej jak gestapowiec niż jak osoba, która chce pomóc - "głupi jesteś, grzeszny, krotkowzroczny i pójdziesz do piekła, bo tak ma być i koniec, chyba, że wierzysz. Jak nie wierzysz, to możesz być najlepszym człowiekiem pod słońcem, ale to i tak ci nie pomoże." Prawdziwie po chrześcijańsku...


Pt wrz 26, 2014 12:13 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6813
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak robi się z ludzi idiotów? Krytyka socjaldemokracji.
Pit CK napisał(a):
Oczywiście, że jestem głupi i mało rozumiem. Ale dla mnie wieczne dobro nie sankcjonuje doczesnego zła. Bo jak się jest wszechmogacym to można do zła po prostu nie dopuścić.

Recenzujesz Pana Boga?
My, ludzie mamy WOLNĄ WOLĘ, czyli możliwość wyboru dobra, albo zła - zawsze. To że wybieramy zło? No cóż, bo tak chcemy. Do tego nie należy mieszać Boga. Po to dał nam tą wolną wolę, byśmy nią swobodnie dysponowali.

Cytuj:
Poza tym, z tego co pamiętam, do potopu doszło dlatego, że Bóg się pomylił co do ludzi i chciał ich przez to zmienić, ale to nie pomogło i Bóg stwierdził, że drugiego potopu już nie będzie, bo ten nic nie dał. Nie wiem jaki Ty wyciagniesz z tego wniosek, mój jest taki, że Bóg nie jest jednak nieomylny.


Bardzo spłycona interpretacja. Dziecięca wręcz..
Po pierwsze zastanów się, po co ta historyjka została umieszczona w Piśmie Świętym? Po co w ogóle są tam umieszczone różne historie (czasem poezja, czasem traktaty filozoficzne, przysłowia itp)?
Po to by nas, czytających tą Księgę czegoś nauczyć. I nie z pojedynczych opowieści, ale z całości. To nie to że Bóg jest omylny, ale to czego Bóg od nas oczekuje, w poszanowaniu naszej wolnej woli. To historia o tym, co nas może czekać (ujęte dosyć obrazowo), jak się będziemy przeciwstawiać Jego nakazom i zakazom. Jak wierni Jemu, będziemy ocalani.
Opowieść przeznaczona dla dosyć prymitywnych (wtedy) ludzi, do których przemawiały tylko obrazy siły, katastrofy itp.


Cytuj:
Ty bardzo chcesz żyć wiecznie, ja nie muszę


Och.. Ale Ty o tym tak do końca nie decydujesz. KAŻDY ma życie wieczne. Najgorszy bandyta-zwyrodnialec także, ale.. To życie (dalsze, "po życiu") może być blisko Boga, albo z dala.. To są moje wyobrażenia (też może nieco naiwne), ale to może polegać na tym, że ta Twoja wieczność może się odbywać w warunkach wiecznej, słonecznej, ciepłej (ale nie za ciepłej) pogody, w atmosferze życzliwości, bez trosk - moje wyobrażenie Nieba, albo w warunkach wiecznej nocy polarnej, gdzie niewiele widać, wiecznym deszczu, śnieżycy, w atmosferze nienawiści i zawiści (niekończąca się walka o byt), lub całkowitego osamotnienia, bez nadziei na poprawę stanu - to piekło
Jedno jest pewne - wszyscy będziemy nadal żyć, co sobie wybierzemy (tutaj - naszym życiem i naszą wiarą) to tak będziemy mieli..

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Pt wrz 26, 2014 1:34 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 31, 2014 8:34 pm
Posty: 1671
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak robi się z ludzi idiotów? Krytyka socjaldemokracji.
PeterW napisał(a):
Bardzo spłycona interpretacja. Dziecięca wręcz..


Dokładnie taka jest Biblia -- dziecinna.

_________________
"To forum dla myślących, nie niepełnosprawnych umysłowo." - [Z myśli chrześcijańskich moderatorki merss]


Pt wrz 26, 2014 2:04 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt paź 11, 2011 10:27 am
Posty: 1429
Płeć: mężczyzna
wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak robi się z ludzi idiotów? Krytyka socjaldemokracji.
Cytuj:
Recenzujesz Pana Boga?


Każdy sobie Bogami gębę wycierał od dawien dawna, nie wiem co w tym dziwnego. Tylko niektórzy przestali, ale jak się okazało, od razu mieli przechlapane, bo nie chcieli sobie wycierać tak jak to przystało na wierzącego.

Wy też tu sobie Bogiem gębę wycieracie, tylko po "bożemu".

_________________
the cake is a lie :czarodziej:


Pt wrz 26, 2014 2:10 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16890
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak robi się z ludzi idiotów? Krytyka socjaldemokracji.
Barbarus napisał(a):
Wy też tu sobie Bogiem gębę wycieracie, tylko po "bożemu".

A doprecyzujesz co to oznacza?

@pies
Proszę zerknąć do regulaminu, zatrzymując się i starannie analizując punkt II/7.1.


Pt wrz 26, 2014 2:17 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt paź 11, 2011 10:27 am
Posty: 1429
Płeć: mężczyzna
wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak robi się z ludzi idiotów? Krytyka socjaldemokracji.
Ano, Biblia jako słowo Boże. Koran też. Potem sobie takie cytujecie kawałki a wszystko to przerecenzowane i przegadane i podane jako kawałek papieru do czytania albo cytat w Kościele. Smarowanie gęby Bogiem w każdej religii, co druga to Bóg "prawdziwszy". :-P

Każda książka ma recenzenta, każde słowo ma. Nie sposób sobie nie wycierać gęby słowem.

_________________
the cake is a lie :czarodziej:


Pt wrz 26, 2014 2:22 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6813
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak robi się z ludzi idiotów? Krytyka socjaldemokracji.
pies napisał(a):
PeterW napisał(a):
Bardzo spłycona interpretacja. Dziecięca wręcz..


Dokładnie taka jest Biblia -- dziecinna.


Ja chyba nudny jestem, ale tym razem Ciebie spytam.. Po co tu przyszedłeś? Bo jak dla Ciebie Biblia jest dziecinna, to po jaką cholerę tu zaglądasz? Nie masz ciekawszych zajęć? Zakładam, że rozmawiam z osobą dorosłą..

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Pt wrz 26, 2014 2:35 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): So sie 23, 2014 10:28 pm
Posty: 834
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak robi się z ludzi idiotów? Krytyka socjaldemokracji.
Recenzuje wszystko, bo dzięki temu wyciagam wnioski, by na ich podstawie podejmować decyzje, czyli aby moc korzystać z wolnej woli, którą dał mi Bóg. Coś jest w tym postępowaniu niezrozumiałe?

Biblii nie wolno interpretować dosłownie, ale 10 przykazań w niej zawartych nie wolno interpretować dowolnie, tylko trzeba wypełniać je co do joty. Ale to oczywiście ja mam problem z logicznym myśleniem.


Pt wrz 26, 2014 2:50 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 31, 2014 8:34 pm
Posty: 1671
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak robi się z ludzi idiotów? Krytyka socjaldemokracji.
PeterW napisał(a):
pies napisał(a):
PeterW napisał(a):
Bardzo spłycona interpretacja. Dziecięca wręcz..


Dokładnie taka jest Biblia -- dziecinna.


Ja chyba nudny jestem, ale tym razem Ciebie spytam.. Po co tu przyszedłeś? Bo jak dla Ciebie Biblia jest dziecinna, to po jaką cholerę tu zaglądasz? Nie masz ciekawszych zajęć? Zakładam, że rozmawiam z osobą dorosłą..


To był tylko cytat z Einsteina. Chciałem tylko wskazać, że zarzucanie przez Ciebie komuś "dziecinnego" interpretowania Biblii jest trochę niewłaściwe. Każda inna interpretacja byłaby niewłaściwa.

merss -- mam nadzieję, ze wybaczysz mi udzielenie odpowiedzi na pytanie PeteraW. Niegrzecznie byłoby nieodpowiadać.

_________________
"To forum dla myślących, nie niepełnosprawnych umysłowo." - [Z myśli chrześcijańskich moderatorki merss]


Pt wrz 26, 2014 3:01 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6813
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak robi się z ludzi idiotów? Krytyka socjaldemokracji.
Pit CK napisał(a):
Recenzuje wszystko, bo dzięki temu wyciagam wnioski, by na ich podstawie podejmować decyzje, czyli aby moc korzystać z wolnej woli, którą dał mi Bóg. Coś jest w tym postępowaniu niezrozumiałe?


No bo oceniasz jakby nie było Stwórcę, który miał i ma taki pomysł na Wszechświat i ludzi, a nie inny.. Nie masz ku temu hm.. "kwalifikacji" (nie jesteś Stwórcą)

Cytuj:
Biblii nie wolno interpretować dosłownie, ale 10 przykazań w niej zawartych nie wolno interpretować dowolnie, tylko trzeba wypełniać je co do joty. Ale to oczywiście ja mam problem z logicznym myśleniem.


Pewnie masz ;-)

No ale chyba rozróżniasz opowieść z fabułą, od wypowiedzianych wprost, bez ogródek, nakazów? Poza tym jest coś, czego akurat Protestanci nie chcą brać pod uwagę, ale Tradycja Kościoła - która zawiera w sobie pewne prawdy niezapisane w Biblii i zawiera w sobie także pewne interpretacje. Po prostu i Biblia i Tradycja razem dają pełne Objawienie.

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Pt wrz 26, 2014 3:19 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6813
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak robi się z ludzi idiotów? Krytyka socjaldemokracji.
pies napisał(a):
PeterW napisał(a):
Bardzo spłycona interpretacja. Dziecięca wręcz..


Dokładnie taka jest Biblia -- dziecinna.
Cytuj:
Ja chyba nudny jestem, ale tym razem Ciebie spytam.. Po co tu przyszedłeś? Bo jak dla Ciebie Biblia jest dziecinna, to po jaką cholerę tu zaglądasz? Nie masz ciekawszych zajęć? Zakładam, że rozmawiam z osobą dorosłą..


To był tylko cytat z Einsteina. Chciałem tylko wskazać, że zarzucanie przez Ciebie komuś "dziecinnego" interpretowania Biblii jest trochę niewłaściwe. Każda inna interpretacja byłaby niewłaściwa.


Dosłowna interpretacja Biblii (tzn. dosłowne jej czytanie) jest dziecinna.. No dobra - niedojrzała. Resztę dopowiedziałem wyżej, ale nie raczyłeś tego wziąć pod uwagę.

Podpieranie się Einsteinem ma sens tylko tam gdzie dyskusja dotyczy fizyki, natomiast jego poglądy na tematy wiary już niekoniecznie.
Pamiętam jeden wykład na temat etyki naukowej. Otóż wykładowca wyraził pogląd że owszem, człowiek nauki ma prawo badać wszystko, ale (autorytatywnie) powinien się wypowiadać jedynie tam gdzie jest ekspertem. To oczywiście była aluzja nie do Einsteina, ale raczej do różnych "autorytetów" wypowiadających się na różne publiczne tematy..

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Pt wrz 26, 2014 3:45 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 10, 2008 7:25 pm
Posty: 4337
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak robi się z ludzi idiotów? Krytyka socjaldemokracji.
Pit CK

Ale to oczywiście ja mam problem z logicznym myśleniem.

Zawsze to pierwszy krok w dobrym kierunku, bo od dobrej diagnozy zależy skuteczność leczenia.
Zważ jednak, byś kolejne kroki robił w dobrym towarzystwie, bo wiele głupawki pojawiło się na świecie, a i wilków co nie miara.
Powodzenia!

_________________
Czemu wymieniasz moje przykazania
i na ustach masz moje przymierze
Ty co nienawidzisz karności
a słowa moje odrzuciłeś


Pt wrz 26, 2014 3:53 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 31, 2014 8:34 pm
Posty: 1671
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak robi się z ludzi idiotów? Krytyka socjaldemokracji.
PeterW -- to była jego prywatna opinia, ale akurat według mnie trafna.

Ewa Agnieszka -- lekarzu ulecz się sam!

_________________
"To forum dla myślących, nie niepełnosprawnych umysłowo." - [Z myśli chrześcijańskich moderatorki merss]


Pt wrz 26, 2014 3:59 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): So sie 23, 2014 10:28 pm
Posty: 834
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak robi się z ludzi idiotów? Krytyka socjaldemokracji.
PeterW, nie jestem muzykiem, nie jestem reżyserem, szefem kuchni, konstruktorem czegokolwiek i nie mam żadnego wpływu na powstawanie tych dzieł, ale je mogę oceniać. A nie mam kwalifikacji, żeby oceniać świat w którym na co dzień żyję i z którym jestem w ciągłej interakcji?


PeterW, nie jestem protestantem, ale chyba mają trochę racji. Tradycja kościoła to również wyprawy krzyżowe, palenie na stosach, "co łaska, ale nie mniej niż 500 zł", inkwizycja, ostatnio dołączyła pedofilia... Lepiej zostańmy przy Słowie Bożym. Zatem, oczywiście, że odróżniam fabułę, od nakazów. Wnioski też wysnuwać umiem. I nawet jeśli jakiś wydaje mi się oczywisty, a Tobie nie, to nic złego. Ale nie sugeruj wtedy od razu, że to ja mam problem, bo równie dobrze może on leżeć po Twojej stronie. Mamy możliwość rozmowy i używamy argumentów, każdy na poparcie swoich wniosków, a lepiej rozmawia się w przyjaznej atmosferze, prawda ;)


Pt wrz 26, 2014 7:39 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7274
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak robi się z ludzi idiotów? Krytyka socjaldemokracji.
MJ napisał(a):
W dowolnej dziedzinie ludzkiej aktywnosci JEST tak, a inaczej NIE JEST, ze to, co najlepsze i najdoskonalsze jest Z ZASADY w mniejszosci.


Tak Pan Bog zechcial obdarzyc ludzi talentami, ze to nie wiekszosc, ale MNIEJSZOSC jest najlepsza w DOWOLNEJ DZIEDZINIE ludzkiej aktywnosci.

To mniejszosc (nieliczni) napisze najpiekniejsze wiersze.
To mniejszosc (nieliczni) najlepiej skomponuje muzyke.
To mniejszosc (nieliczni) najlepiej rozwiaze trudne zadanie matematyczne.
To mniejszosc (nieliczni) zaprojektuje najpiekniejsze domy.
To mniejszosc (nieliczni) bedzie najlepiej zarzadzac przedsiebiorstwem.
To nieliczni potrafia leczyc ludzi, nie wiekszosc.
To nieliczni, wcale nie wiekszosc potrafia najlepiej naprawiac samochody.
....
I t d, i t p.


Ale należy pamiętać, że także zboczeńców jest mniejszość, idiotów jest mniejszość, psychopatów jest mniejszość, przestępców jest mniejszość,

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


Pt wrz 26, 2014 8:47 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 150 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 38 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL