Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 7:13 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 75 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Biorezonans 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Biorezonans
biznesinfo napisał(a):
Dla mnie osobiście, w tej dyskusji, jak i w podobnych, uderza brak tolerancji i akceptacji dla odmiennego zdania.
Sorry. ale jak ktos zaprzecza że 2+2=5 (albo zaprzecza istnieniu "eteru") to nie jest brak tolerancji. Nie na tym polega "tolerancja" żeby nie prostować głupstw.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Cz paź 10, 2019 11:29 am
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Śr sie 20, 2014 9:45 am
Posty: 246
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Biorezonans
A słyszałeś o dodawaniu modulo? Tak, wiem, matematyka wyższa. https://matematyka.pl/viewtopic.php?t=10010

Ja studiowałem matematykę. I zaręczam Ci, że to nie jest kwestia głupoty, tylko definicji. No bo jeżeli faktycznie, umawiamy się, że pewne podstawy (definicje) mamy takie same, jak np uznajemy, że dodawanie jest działaniem matematycznym tylko i wyłącznie takim o jakim uczyliśmy się w podstawówce, czy szkole średniej, to faktycznie jak napiszę 2+2=3 to zrobię głupotę. Ale jeżeli weźmiemy pod uwagę, że mamy do czynienia z matematykiem po studiach wyższych, to już ocena poprawności takiego działania nie jest taka oczywista. Tak samo z geometrią: prosta jest prostą jaką sobie wyobrażamy tylko w szczególnej sytuacji, gdy mamy do czynienia z geometrią euklidesową - bo o takiej uczą w szkołach.

Być może ja też rozmawiam z Wami - wykształconymi fizykami, którzy np o eterze wiedzą prawie wszystko i słusznie odrzucają go jako przesąd czy głupotę. Po roku zajmowaniem się biorezonansem wiem, że dochodzi się do pewnego etapu, w którym widzi się jego działanie jakby wbrew prawom fizyki. Wymianę poglądów uniemożliwia nam też dysonans poznawczy, gdyż w żadnym wypadku nie jestem tutaj autorytetem.

Ten wątek jest czymś na kształt eksperymentu społecznego o płaskiej Ziemi. Z tego co wiem robili go fachowcy, ale nie od astronomii tylko od inżynierii społecznej. Tak gdzieś czytałem i też przyjąłem na wiarę że to prawda.

_________________
Zawiłe problemy wymagają gruntownego omówienia, a zasoby mam ograniczone. Polecam moje dzieło: https://melancholia.xyz


Cz paź 10, 2019 1:03 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Biorezonans
Sorry, ale nie ma nic wspólnego pomiędzy dodawaniem modulo a flogistonem czy eterem. Za to te dwa ostatnie mają wiele wspólnego z płaską Ziemią.
Dysonans poznawczy owszem, istnieje. Ale leży w innym miejscu niż uwazasz.
Cytuj:
Po roku zajmowaniem się biorezonansem wiem, że dochodzi się do pewnego etapu, w którym widzi się jego działanie jakby wbrew prawom fizyki.
Jakie działanie masz na mysli?

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Cz paź 10, 2019 1:11 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N sty 20, 2019 1:59 pm
Posty: 1441
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Biorezonans
biznesinfo napisał(a):
to nie jest kwestia głupoty, tylko definicji

Skoro używasz powszechnie przyjętych w fizyce słów, ale pod zupełnie innym znaczenie, to dlaczego na samym początku ich nie zdefiniujesz? Jaki ma sens mówienie czegokolwiek, jeśli używa się innego języka niż reszta? :roll:

_________________
Self care is also not arguing with people who are committed to misunderstanding you.


Cz paź 10, 2019 7:06 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Śr sie 20, 2014 9:45 am
Posty: 246
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Biorezonans
Tak samo jak dodawanie modulo, pokazuję szersze podejście do dodawania, tak samo, przez analogię, przyjęcie różnych hipotez w fizyce może poszerzyć spojrzenie na dany temat. Nawet oficjalna nauka składa się w dużej części z mniej lub bardziej prawdopodobnych hipotez. :evil:

A potraficie sobie wyobrazić podobne podejście do swojego, jakbym to ja zaserwował Wam? Do czego by to miało doprowadzać jak nie do kłótni? :no:

Człowiek jest powołany do poznawania prawdy. On nie ma takiego rozeznania ze swej natury. Niebezpiecznie jest przyjąć, że już zna się całą prawdę, nawet w jakimś wąskim zakresie. :-|

_________________
Zawiłe problemy wymagają gruntownego omówienia, a zasoby mam ograniczone. Polecam moje dzieło: https://melancholia.xyz


Pt paź 11, 2019 7:28 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Biorezonans
biznesinfo napisał(a):
Tak samo jak dodawanie modulo, pokazuję szersze podejście do dodawania, tak samo, przez analogię, przyjęcie różnych hipotez w fizyce może poszerzyć spojrzenie na dany temat. Nawet oficjalna nauka składa się w dużej części z mniej lub bardziej prawdopodobnych hipotez. :evil:

W fizyce i ogólnie w nauce, zanim hipoteza zostanie przyjęta jako obowiązująca teoria na dany temat lub prawo, jest wielokrotnie weryfikowalna za pomocą doświadczeń. Z kolei gdyby to, co opisujesz, było prawdziwe, to z urządzeń do bioreznonansu korzystałby każdy szpital i polecali je wszyscy lekarze, bo im zależy na tym, aby pacjenta wyleczyć i wypuścić zdrowego do domu.


Pt paź 11, 2019 8:49 am
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Śr sie 20, 2014 9:45 am
Posty: 246
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Biorezonans
Np badanie i leczenie metodą Volla jest oficjalnie uznawane w wielu krajach (np Niemcy). Ich maszynkę też posiadam (wraz z wykupionym wsparciem lekarzy) i mogę opchnąć komuś po okazyjnej cenie. Uważam że w skuteczności i jakości nie umywa się do spookiego.

_________________
Zawiłe problemy wymagają gruntownego omówienia, a zasoby mam ograniczone. Polecam moje dzieło: https://melancholia.xyz


Pt paź 11, 2019 9:29 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lip 09, 2014 11:23 am
Posty: 1528
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Biorezonans
biznesinfo napisał(a):
Np badanie i leczenie metodą Volla jest oficjalnie uznawane w wielu krajach (np Niemcy)..



Nie jest. Wszędzie na świecie metoda Volla jest uważana za nieprzydatną do niczego.


Pt paź 11, 2019 1:17 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N sty 20, 2019 1:59 pm
Posty: 1441
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Biorezonans
Biznesinfo napisał(a):
Tak samo jak dodawanie modulo, pokazuję szersze podejście do dodawania, tak samo, przez analogię, przyjęcie różnych hipotez w fizyce może poszerzyć spojrzenie na dany temat. Nawet oficjalna nauka składa się w dużej części z mniej lub bardziej prawdopodobnych hipotez.

Czy odpowiesz na moje pytanie? Skoro posługiwałeś się pewnymi definicjami inaczej niż jest to powszechnie przyjęte, to dlaczego ich wcześniej nie wyjaśniłeś?

Wybacz dosadną analogię, ale postępujesz mniej więcej w taki sposób:
Biznesinfo: -Ty ch**u!
X: -Jak śmiesz tak mnie nazywać?! Spotkamy się w sądzie.
Sędzia: -Czy to prawda, że nazwałeś tego pana ch**em?
Biznesinfo: -Oczywiście, ale nie miałem na myśli tej samej definicji co wysoki sąd.
Sędzia: Ach, to całkowicie pana uniewinnia, w końcu nawet oficjalna nauka posługuje się jedynie umownymi definicjami.
X: ;(

A tak na marginesie skoro piszesz o oficjalnej nauce, to znaczy, że istnieje jeszcze jakaś nieoficjalna? :-D

_________________
Self care is also not arguing with people who are committed to misunderstanding you.


Pt paź 11, 2019 7:07 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Śr sie 20, 2014 9:45 am
Posty: 246
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Biorezonans
:idea:

_________________
Zawiłe problemy wymagają gruntownego omówienia, a zasoby mam ograniczone. Polecam moje dzieło: https://melancholia.xyz


Pn paź 14, 2019 11:30 am
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Śr sie 20, 2014 9:45 am
Posty: 246
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Biorezonans
Wolę być jednak nienaukowo zdrowy, niż naukowo pogrążony w przewlekłych chorobach. To twierdzenie bardzo mi się spodobało :D i wyczytałem go tu: https://ksiegarnia.pwn.pl/Biorezonans-i ... 758,p.html

Taka mi przyszła refleksja w obliczu szalejących gryp i innych patogenów.

_________________
Zawiłe problemy wymagają gruntownego omówienia, a zasoby mam ograniczone. Polecam moje dzieło: https://melancholia.xyz


Pn sty 20, 2020 2:31 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N sty 20, 2019 1:59 pm
Posty: 1441
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Biorezonans
biznesinfo napisał(a):
Wolę być jednak nienaukowo zdrowy, niż naukowo pogrążony w przewlekłych chorobach.

I to jest szczera i autentyczna postawa, ale dlaczego nie napisałeś na samym początku, że biorezonans nie ma nic wspólnego z nauką? Mielibyśmy kawę na ławę i zaoszczędziłoby to dużo czasu poświęconego na niepotrzebną dyskusję.

_________________
Self care is also not arguing with people who are committed to misunderstanding you.


Pn sty 20, 2020 2:38 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Śr sie 20, 2014 9:45 am
Posty: 246
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Biorezonans
Bo wierzyłem wtedy jeszcze, że nauka opiera się na prawdzie, a nie przekłada czyjś biznes czy inne przesłanki ponad nią.

_________________
Zawiłe problemy wymagają gruntownego omówienia, a zasoby mam ograniczone. Polecam moje dzieło: https://melancholia.xyz


Pn sty 20, 2020 3:49 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N sty 20, 2019 1:59 pm
Posty: 1441
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Biorezonans
biznesinfo napisał(a):
Bo wierzyłem wtedy jeszcze, że nauka opiera się na prawdzie, a nie przekłada czyjś biznes czy inne przesłanki ponad nią.

Co dokładnie masz na myśli? Uważasz, że naukowcy w jakiś sposób przeinaczają lub zatajają fakty na temat biorezonansu?

_________________
Self care is also not arguing with people who are committed to misunderstanding you.


Pn sty 20, 2020 4:18 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Śr sie 20, 2014 9:45 am
Posty: 246
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Biorezonans
Uważam, że biorezonans działa, bo sprawdziłem to na sobie. Jeżeli tak się dzieje, pomimo tego co głosi nauka (medycyna, fizyka) tzn, że taka nauka jest na chwilę obecną błędna.

I nie interesują mnie emocjonalne rozważania o uznawaniu/bronieniu czyjegoś autorytetu. Lubię rozważania stricte racjonalne, ale z uwzględnieniem błędów poznawczych charakterystycznych dla umysłu ludzkiego. Czyli taka wymiana poglądów powinna się opierać przede wszystkim na uznaniu ograniczoności rozeznań racjonalnych i wpływu emocji na te rozważania. Wiem że o to trudno, ale warto celować wysoko. Może uda się, dzięki temu, zaliczyć kilka trochę niższych celów 8)

_________________
Zawiłe problemy wymagają gruntownego omówienia, a zasoby mam ograniczone. Polecam moje dzieło: https://melancholia.xyz


Wt sty 21, 2020 9:34 am
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 75 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL