Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 12:48 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 105 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
 Picie samej wody jest niezdrowe 
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Picie samej wody jest niezdrowe
Yarpen Zirgin napisał(a):
Nic nowego: Rozpuszczalność gazów spada wraz ze wzrostem temperatury, a soli wraz ze spadkiem. Tyle, że aby jakiekolwiek sole się w ten sposób wytrąciły, to ich stężenie musi być dużo większe niż to z wody mineralnej.


To nie jest takie typowe wytracanie sie soli zalezne od stezenia.
To warunki zmiany z cieczy na cialo stale i odwrotnie powoduja takie wytracanie sie niezaleznie od stezenia.
Mozna by to porownac do tego co sie dzieje podczas samych zmian temperatury, bo dane cialo-czy ciecz zmienia objetosc jak np. podczas gotowania o ktore ci pewnie chodzilo.
W przypadku wody i gazu masz 2 rozne ciala ktore roznie zmieniaja objetosc i przez to ich wypelnianie przestrzeni miedzy czasteczkami sie zmienia.
Jak pisalem wczesniej, wez dwie identyczne butelki plastikowe wody, gazowanej, czy koli, zamroz jedna i odmroz, a po odmrozeniu otworz obydwie butelki i zobaczysz jak szybko gazy sie ulotnia z tych butelek.
Z tej odmrozonej wiekszosc gazow ulotni sie juz w momencie otwarcia butelki, a reszta dosc szybko po tym, a z tej niezamrazanej bedzie sie stopniowo ulatniac i w conajmniej 2krotnie dluzszym czasie.
Przy malych ilosciach gazow, jak np. chlor ulatnia sie on niemal natychmiast po odmrozeniu wody.


Cz mar 14, 2019 10:47 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Picie samej wody jest niezdrowe
sam2 napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
Nic nowego: Rozpuszczalność gazów spada wraz ze wzrostem temperatury, a soli wraz ze spadkiem. Tyle, że aby jakiekolwiek sole się w ten sposób wytrąciły, to ich stężenie musi być dużo większe niż to z wody mineralnej.


To nie jest takie typowe wytracanie sie soli zalezne od stezenia.

Przykro mi, ale nie. To jest dokładnie takie samo wytrącanie się, bo powoduje je dokładnie ten sam mechanizm.

Cytuj:
To warunki zmiany z cieczy na cialo stale i odwrotnie powoduja takie wytracanie sie niezaleznie od stezenia.

Niestety, ale nie masz racji. Podczas zamrażania cząsteczki soli czy gazów wpasowują się w powstającą sieć krystaliczną i pozostają w miejscach, gdzie były w momencie przez zamarznięciem.

Cytuj:
Jak pisalem wczesniej, wez dwie identyczne butelki plastikowe wody, gazowanej, czy koli, zamroz jedna i odmroz, a po odmrozeniu otworz obydwie butelki i zobaczysz jak szybko gazy sie ulotnia z tych butelek.

W tej samej temperaturze cieczy i otoczenia dokładnie z tą samą prędkością, ponieważ rozpuszczalność gazów w cieczy, jak pisałem, jest zależna od temperatury, a nie tego, jaki był stan skupienia pół godziny wcześniej.


Cz mar 14, 2019 10:55 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6808
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Picie samej wody jest niezdrowe
sam2 napisał(a):
Przy malych ilosciach gazow, jak np. chlor ulatnia sie on niemal natychmiast po odmrozeniu wody.


No nie bardzo. Krzywa desorpcji względem czasu ma kształt zbliżony do exponenty, czyli w zakresie niskich stężeń dąży do zera w bardzo długim czasie. Chlor poza tym jest niezbyt dobrym przykładem, bo reaguje z wodą dając kwas solny i nadchlorowy (zdaje się - zawsze miałem problemy z kwasami nad- i pod- chlorowymi)

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Cz mar 14, 2019 11:33 am
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Picie samej wody jest niezdrowe
Peter, tu nie chodzi o typowe i utrwalone w nauce zachowania gazow i cieczy czy tez reakcji chem.
Chodzi o pojedynczy przypadek, niemalze wyjatek sytuacji gdy te ciala sa zamrozone i odmrozone.
Nie wiem dokladnie czy chodzi o stany energetyczne atomow po takim procesie czy reakcje fizyczne roznych cial wzgledem siebie, w kazdym badz razie jest to zjawisko sprawdzone i sprawdzalne domowym sposobem, tak ze nie bede sie wiecej nad tym rozwodzil.
Zreszta, odwrotna sytuacja gdy nasaczasz wode gazem, np. CO2 to nie wystarczy nabic cisnienie CO2 do zbiornika z woda.
Tu moze zachodzic odwrotnosc tego co przy nasaczaniu gazem.


Cz mar 14, 2019 12:12 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Picie samej wody jest niezdrowe
Ręce opadają... Napisz, proszę, w jaki sposób dokonałeś sprawdzenia, czy takie zjawisko, jak opisujesz, ma miejsce? Opisz dokładnie wykonywane doświadczenie.


Cz mar 14, 2019 12:16 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Picie samej wody jest niezdrowe
Yarpen Zirgin napisał(a):
Ręce opadają... Napisz, proszę, w jaki sposób dokonałeś sprawdzenia, czy takie zjawisko, jak opisujesz, ma miejsce? Opisz dokładnie wykonywane doświadczenie.


Widze ze zaczynasz trolowac, bo podalem dokladnie jak to sprawdzic.
Poza tym nie jest to forum naukowe, wiec jesli sie z czyms nie zgadzasz to mozesz swoje zdanie wyrazic, ale to nie znaczy ze ktokolwiek musi cokolwiek udowadniac by cie przekonac.
Nie przekonuje cie to, to nie mam nic wiecej do dodania, bo to czy jest to dla ciebie faktem czy fikcja mnie nie interesuje.
Wyraziles swoje zdanie i nikt ci jego nie odbiera.


Cz mar 14, 2019 12:29 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6808
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Picie samej wody jest niezdrowe
sam2 napisał(a):
Peter, tu nie chodzi o typowe i utrwalone w nauce zachowania gazow i cieczy czy tez reakcji chem.

Sam. Przemiany fazowe (ciało stałe/ciecz/gaz) zwłaszcza wody są bardzo dobrze poznane. Także i rozpuszczalność gazów i soli w wodzie, a także ich reaktywność z wodą.

Cytuj:
Nie wiem dokladnie czy chodzi o stany energetyczne atomow po takim procesie

Zawsze masz jakieś stany energetyczne :-)

1
Cytuj:
Chodzi o pojedynczy przypadek, niemalze wyjatek sytuacji gdy te ciala sa zamrozone i odmrozone.


2
Cytuj:
czy reakcje fizyczne roznych cial wzgledem siebie, w kazdym badz razie jest to zjawisko sprawdzone i sprawdzalne domowym sposobem, tak ze nie bede sie wiecej nad tym rozwodzil.


Po pierwsze to albo pojedynczy przypadek, albo coś co jest powtarzalne..
Dwa - domowym sposobem to możesz pędzić bimber, albo produkować ogórki kiszone. Przemiany fazowe nie bada się domowymi sposobami..

Cytuj:
Zreszta, odwrotna sytuacja gdy nasaczasz wode gazem, np. CO2 to nie wystarczy nabic cisnienie CO2 do zbiornika z woda.

A co jeszcze trzeba??? To co się ma rozpuścić, to się rozpuści w wodzie..

Cytuj:
Tu moze zachodzic odwrotnosc tego co przy nasaczaniu gazem.

Jaka odwrotność?

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Cz mar 14, 2019 12:32 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Picie samej wody jest niezdrowe
sam2 napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
Ręce opadają... Napisz, proszę, w jaki sposób dokonałeś sprawdzenia, czy takie zjawisko, jak opisujesz, ma miejsce? Opisz dokładnie wykonywane doświadczenie.


Widze ze zaczynasz trolowac, bo podalem dokladnie jak to sprawdzic.

Co w żaden sposób nie jest doświadczeniem pozwalającym na weryfikację Twojej hipotezy chociażby ze względu na brak powtarzalności warunków. Sądziłem, że wykonywałeś jakieś rzeczywiste doświadczenie.

Cytuj:
Poza tym nie jest to forum naukowe, wiec jesli sie z czyms nie zgadzasz to mozesz swoje zdanie wyrazic, ale to nie znaczy ze ktokolwiek musi cokolwiek udowadniac by cie przekonac.

Rozmawiamy o konkrentych zjawiskach fizykochemicznych, więc przykro mi, ale "takie mam zdanie" to za mało w świetle faktu, że prawa fizyki i chemii podają zupełnie co innego na ten temat.


Cz mar 14, 2019 12:48 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8081
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Picie samej wody jest niezdrowe
Różne wody mają różne smaki - która według Was jest najsmaczniejsza? :-D


Cz mar 14, 2019 2:46 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Picie samej wody jest niezdrowe
Brandeisbluesky napisał(a):
Różne wody mają różne smaki - która według Was jest najsmaczniejsza? :-D

Zwykle ta na ktorej dorastalismy.

To troche tak jak z trocia wedrowna, wraca z oceanu do tej wody w ktorej sie wylegla i zyla jako narybek zanim poplynela w swiat. :-)


Pt mar 15, 2019 12:55 pm
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Picie samej wody jest niezdrowe
Kiedys nie udalo mi sie znalesc otwartego sklepu czekajac na Msze Sw. bo przyjechalem pare godzin wczesniej w niedziele, a bardzo mi sie pic chcialo.
W koncu wszedlem do kosciola gdzie byl duzy zbiornik z woda swiecona i zamiast zamoczyc palce by zrobic znak krzyza, po prostu zaczerpnalem dlonia wody i sie napilem. :-)
Tak mi wtedy zaswitalo ze w Kosciele mamy wszystko co nam potrzeba.


Pt mar 15, 2019 1:04 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8081
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Picie samej wody jest niezdrowe
sam2 napisał(a):
Brandeisbluesky napisał(a):
Różne wody mają różne smaki - która według Was jest najsmaczniejsza? :-D

Zwykle ta na ktorej dorastalismy.

To troche tak jak z trocia wedrowna, wraca z oceanu do tej wody w ktorej sie wylegla i zyla jako narybek zanim poplynela w swiat. :-)


Mnie zwykle smakuje woda z bąbelkami, dlatego od paru lat mam w domu Sodastream. Z kupnych - naturalnie gazowane Nałęczowianka i Borsec.


Pt mar 15, 2019 5:34 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Śr lut 14, 2018 11:44 am
Posty: 818
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Picie samej wody jest niezdrowe
Nie znam się, ale z tą wodą strukturalną podobno jest tak, że jest to po prostu taka sama woda jaką mamy w organizmie. I dlatego jest ona najzdrowsza, bo nasz organizm nie musi już jej "przerabiać." O to ma chodzić w tym mrożeniu i piciu wody spod lodu.

To tak jak z gotowaniem. Gotowane dania są najzdrowsze, bo żołądek wykonuje wtedy o jedną pracę mniej. Gotowane i ciepłe szybciej się trafi i lepiej wchłania.


Wt kwi 02, 2019 8:45 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Picie samej wody jest niezdrowe
Dociekliwy napisał(a):
Nie znam się, ale z tą wodą strukturalną podobno jest tak, że jest to po prostu taka sama woda jaką mamy w organizmie. I dlatego jest ona najzdrowsza, bo nasz organizm nie musi już jej "przerabiać." O to ma chodzić w tym mrożeniu i piciu wody spod lodu.

Bzdury piramidalne. Nie istnieje coś takiego jak "woda strukturalna".

Cytuj:
To tak jak z gotowaniem. Gotowane dania są najzdrowsze, bo żołądek wykonuje wtedy o jedną pracę mniej. Gotowane i ciepłe szybciej się trafi i lepiej wchłania.

Gotowane są lepiej trawione, ponieważ temperatura powoduje rozpad dużych struktur na mniejsze, które są łatwiejsze do strawienia.


Wt kwi 02, 2019 9:13 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Śr lut 14, 2018 11:44 am
Posty: 818
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Picie samej wody jest niezdrowe
Woda z butelki jest tożsama z wodą w organizmie? Nic nie dzieje się z wypitą wodą zanim trafi do komórek organizmu?


Wt kwi 02, 2019 9:22 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 105 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL