Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 7:18 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Chrześcijaństwo w ujęciu matematycznym 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt mar 26, 2004 5:06 pm
Posty: 4686
Lokalizacja: Poznań
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Chrześcijaństwo w ujęciu matematycznym
Wojciech4 napisał

Cytuj:
przepych - nędza
obżarstwo - głód
rozpusta - brutalna śmierć

Uważasz, że takie skrajności są potrzebne światu?


Kłopot w tym, że świat nie jest zero-jedynkowy. Między jednym, a drugim mamy spore spektrum. Obawiam się, że gdyby nie były potrzebne, to by nie istniały. Nie ma radości bez smutku, przyjemności bez bólu. Są na świecie enklawy przyjemnego istnienia. Np Hongkong, bez przestępst, przemocy, absolutni spokojne i dostatnie życie. Minus - brak rozmnażania się, dobrobyt powoduje życie dla swojej przyjemności. Można nie dawać obywatelstwa singapurskiego, liczyć na napływowych pracowników, lecz z czasem efekt końcowy jest do przewidzenia.
Podobnie w Skandynawii. Tu jednak na siłę wręcz przyjmuje sie imigrantów dla "odświeżenia krwi".

Brak wojen? Wszyscy tego słusznie pragną. Wzrost poziomu medycyny, dobre warunki życia - zwiększa sie długość życia. Jednocześnie wzrasta aborcja, a co dalej nieuniknione eutanazja staruszków. Wszyscy wiedzą, że odwrócona piramida wiekowa prowadzi do katastrofy. Stąd też absorpcja imigrancka jurnych mieszkańców trzeciego świata i hołubienie ich. Nieszczęścia z czasem i tak przyjdą, bo tu na tym łez padole nie da sie inaczej.

Cytuj:
A Chrześcijaństwo jest religią czystej miłości, dążącą to wyeliminowania skrajności, wszyscy powinni to zrozumieć i przybrać taką filozofię życia, bez tego nieszczęścia będą zawsze nękać ludzkość.


Owszem, chrześcijaństwo robi co może, tonując pewne emocje, lecz z ziemi nieba nie zrobi. Mamy tylko dążenie do doskonałości i dobre tego efekty tu i teraz.


Pn gru 12, 2016 10:32 am
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): N gru 04, 2016 7:10 am
Posty: 10
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Chrześcijaństwo w ujęciu matematycznym
Robur napisał(a):
Wojciech4 napisał

Cytuj:
przepych - nędza
obżarstwo - głód
rozpusta - brutalna śmierć

Uważasz, że takie skrajności są potrzebne światu?


Kłopot w tym, że świat nie jest zero-jedynkowy. Między jednym, a drugim mamy spore spektrum. Obawiam się, że gdyby nie były potrzebne, to by nie istniały. Nie ma radości bez smutku, przyjemności bez bólu.

Zacząłeś od zaprzeczenia, a następnie szybko przeszedłeś do potwierdzenia moich słów :)
Ale nawet nie potrzeba matematycznej analizy świata, żeby do tego dojść, bo gdyby nie istniało pojęcie zła to nie istniałoby również pojęcie dobra.


Robur napisał(a):
Brak wojen? Wszyscy tego słusznie pragną. Wzrost poziomu medycyny ...

Poruszyłeś ciekawą kwestię.
To kolejny przykład kiedy zło zostało zrównoważone dobrem.
Nie pomyślałem wcześniej o tym :)
Wojna była impulsem do błyskawicznego rozwoju medycyny.
Nawet stabilizowanie złamań gipsem i bandażem to wynalazek wymyślony na szybko w warunkach polowych podczas wojny.
Ten kompozyt okazał się tak dobrym rozwiązaniem, że jest powszechnie stosowany do dzisiaj.


Śr gru 14, 2016 3:22 am
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): N gru 04, 2016 7:10 am
Posty: 10
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Chrześcijaństwo w ujęciu matematycznym
Boro, nie mam jeszcze możliwości pisania PW.
Ale dążę do tego :)

Robur napisał(a):
Opcja pw pojawi się automatycznie po dziesiątym poście.


Śr gru 14, 2016 3:35 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 12, 2010 2:56 pm
Posty: 3821
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Chrześcijaństwo w ujęciu matematycznym
Wojciech4 napisał(a):
Boro, nie mam jeszcze możliwości pisania PW.
Ale dążę do tego :)

Robur napisał(a):
Opcja pw pojawi się automatycznie po dziesiątym poście.

Naskrob coś na szybko w hyde parku ;)

_________________
"Biada ludziom religijnym, którzy nie znają innego świata niż ten, w którym żyją..."


Śr gru 14, 2016 11:46 am
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 16, 2013 11:45 pm
Posty: 825
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Chrześcijaństwo w ujęciu matematycznym
@Wojciech4
To może przeprowadźmy taki wspólny eksperyment.
Kiedy zauważysz, że w Twoim badaniu coś tam zaburza się w rachunku prawdopodobieństwa, to napisz o tym natychmiast na forum.

My będziemy śledzić, czy coś przełomowego faktycznie się wydarzyło - pomożemy wiec w interpretacji (może okazać się, że owa "przełomowość wydarzenia" jest dyskusyjna).
Co Ty na to?


Cz gru 15, 2016 11:07 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt mar 26, 2004 5:06 pm
Posty: 4686
Lokalizacja: Poznań
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Chrześcijaństwo w ujęciu matematycznym
ad Wojciech4

Podałeś powody swojej wstrzemięźliwości w podawaniu szczegółów i są one zrozumiałe. Niemniej jak sam zapewne dostrzegasz rozmawiamy o kocie w worku. Trudno w tej sytuacja odnieść się, cokolwiek dodać.


Pt gru 16, 2016 10:33 am
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): N gru 04, 2016 7:10 am
Posty: 10
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Chrześcijaństwo w ujęciu matematycznym
Chyba jednak nie będę nikomu zdradzał w tajemnicy swoich obserwacji, nawet znanym autorytetom.
Nienawidzę cwaniactwa, a może ktoś chciałby wybić się na moim pomyśle.

Prosiliście o więcej przypadków zaobserwowanych przez naukowców odchyłek od prawdopodobieństwa.
Oto one:
http://noosphere.princeton.edu/results.html#alldata

Pewnie niewiele osób zainteresują liczby w powyższym linku dlatego na wstępie zwróćcie uwagę, że szansa otrzymania takich rezultatów wynosi jeden do miliarda.

Trochę po polsku:
http://www.computerworld.pl/news/75503/ ... owych.html
http://infra.org.pl/nauka/czowiek/274-p ... -w-przyszo

A mój sposób obserwacji zaburzeń prawdopodobieństwa umożliwiający wyciągnięcie wniosków co do natury tego zjawiska zamieszczę w filmie na youtube.


Wt gru 20, 2016 1:13 am
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Chrześcijaństwo w ujęciu matematycznym
Wojciech4
Nie zgadzam się z twoją oceną, co do cwaniactwa wielu ludzi.
Owszem jest też i tak.

Tylko jeśli masz cenną perłę w postaci twoich przemyśleń, to co za różnica kto ją wypromuje?
Chciałbyś całą chwałę zachować dla siebie?
To ludzkie lecz nie najlepsze z możliwych dążeń.

Twój temat wymaga szerokiej konfrontacji, by były wiarygodne wyniki.
Samodzielnie będzie zawierał błędne wnioski.
Wiesz że w ilości ludzi złączonych w danym dziele, jest siła tego dzieła i siła tych którzy w nim uczestniczą.

Czasy samotnych władców jak i samotnych odkrywców już dawno minęły.
Owszem jesteś promotorem swego pomysłu i tego nikt nie powinien przejmować od ciebie, bo po prostu nie będzie tego czuł i nic dobrego z tym nie uczyni.
No ale rzeczywiście głupców nie brak na tym świecie, którzy kradną pomysły i je marnują, albo przerabiają je na coś mniej użytecznego.

Jednak warto mierzyć siły na zamiary, skorzystać z pomocy innych, dla dobra tego pomysłu.
Bo zmarnować można nawet najcenniejsze pomysły.


Wt gru 20, 2016 10:18 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 12, 2010 2:56 pm
Posty: 3821
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Chrześcijaństwo w ujęciu matematycznym
Cytuj:
Chyba jednak nie będę nikomu zdradzał w tajemnicy swoich obserwacji, nawet znanym autorytetom.
Nienawidzę cwaniactwa, a może ktoś chciałby wybić się na moim pomyśle.

Jeśli opisałeś to zjawisko w spójny matematyczny sposób, to wyślij artykuł do dowolnego recenzowanego czasopisma. Będziesz miał pewność, że nikt nie ukradnie Ci pomysłu a my dowiemy się w końcu cóż to za fenomen się za tym kryje :wink:

Wojciech4 napisał(a):
Prosiliście o więcej przypadków zaobserwowanych przez naukowców odchyłek od prawdopodobieństwa.

Chciałbym zobaczyć jakiś naukowy artykuł na ten temat. Rzetelność informacji na tego typu stronach jest zerowa.

Wojciech4 napisał(a):
Pewnie niewiele osób zainteresują liczby w powyższym linku dlatego na wstępie zwróćcie uwagę, że szansa otrzymania takich rezultatów wynosi jeden do miliarda.

W jaki sposób generowane są owe liczby? Losowo czy pseudolosowo? Przy pomocy jakiego algorytmu lub urządzenia? To istotne a nigdzie nie zostało wyjaśnione.

Cytuj:
A mój sposób obserwacji zaburzeń prawdopodobieństwa umożliwiający wyciągnięcie wniosków co do natury tego zjawiska zamieszczę w filmie na youtube.

Zamieszczenie filmiku na YT nie jest jednoznaczne z publikacją, więc jeśli boisz się plagiatu to lepiej wcześniej wyślij artykuł.

_________________
"Biada ludziom religijnym, którzy nie znają innego świata niż ten, w którym żyją..."


Wt gru 20, 2016 5:17 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): N gru 04, 2016 7:10 am
Posty: 10
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Chrześcijaństwo w ujęciu matematycznym
Nie wiem jak dzisiaj ogół naukowców odnosi się do "Projektu Globalnej Świadomości".
Moje obserwacje opierają się na odkryciu dr R. Nelsona (lecz idą krok dalej), więc jeśli ono jest nieakceptowane przez świat naukowy to nie ma nawet mowy o jakimkolwiek moim artykule.

Wielu uczestników tego wątku interesuje się badaniami dr R. Nelsona, a czy szukał ktoś rzetelnych, potwierdzonych informacji na ten temat?


Cz gru 22, 2016 11:03 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 16, 2013 11:45 pm
Posty: 825
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Chrześcijaństwo w ujęciu matematycznym
Nadal jednak nie rozumiem, co zaobserwowane zjawisko ma do sensu wiary w nauki Jezusa Chrystusa, czy Kościoła?


Cz gru 29, 2016 11:38 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 03, 2011 5:20 am
Posty: 1909
Lokalizacja: EU
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Chrześcijaństwo w ujęciu matematycznym
Ten watek sie rozwija jak brazyliska telenowela, chcialbym troche popchnac (przede wszystkim do przodu). Na poczatek chcialem zwrocic wasza uwage na druga strone medalu. Druga strone medalu - matematyke w ujeciu chrzescijanskim najlepiej, zdaje sie, reprezentuje pan Israel Wayne. Israel Wayne slynie (przynajmniej w mych kregach) z wiary w to, ze Biblia mowi prawde, gdyz jest w niej napisane, ze mowi prawde. Sadze, ze reszty CV przedstawiac nie ma potrzeby.
wink link
Mianowicie, 2 + 4 = 6 bo Jezus. Wzor na pole kola 2πr^2 bo Jezus ze swym umyslem porzadku i dokladnosci...
Nie jestem pewien co Jezus mial tu na mysli. Wedlug mnie: 'chrzescijanie to lubieja zarazem zjesc ciastko i miec ciastko', ale lokalni interpreterzy z polaczeniem napewno sa w stanie cos wiecej z tego wycisnac. Mnie zgubilo to, ze to nie jest nawet biblijnie blednie poprawne.
Przy okazji: Tych rozeznanych w odpowiednim prawie chcialbym zapytac. Pan Wayne napisal, ze nauczycielka nie moze odpowiedziec szczerze na pytanie ze wzgledu na ograniczenia prawne. W tej sytuacji pozostaje pytanie: jakie to prawo nie pozwala nauczycielce powiedziec szczerze '2 + 4 = 6 jest uniwersalna prawda. Nie ma tu miejsca na debate. Jesli tylko dojdziemy do zgody co do znaczenia cyfr i symboli zawsze spotkamy sie z tym samym wynikiem.'?
To w skrocie wszystko w drugiej stronie medalu. Wrocmy do pierwszej strony medalu. Tu nie brakuje niejasnosci jednakze, chyba tylko autor watku jest w stanie je komentowac.
Nie rozumiem czemu Wojciech4 usiluje 'wskrzesic' GCP.
Nie rozumiem czemu Edwin mogl a Wojciech4 nie moze.

Boro napisał(a):
Dopóki nie zobaczę na ten temat publikacji w porządnym czasopiśmie, mam obawy czy w tym przypadku nie jest podobnie.
Boro, ja bym sie nie spodziewal publikacji w porzadnym na ten temat chociazby z tego wzgledu, ze porzadne czasopisma najczesciej chca takimi pozostac. Nikt nie ma ochoty na to by by jego marke szlag trafil na wzor SPLC (Southern Poverty Law Center). Jest biala ksiega i sadze, ze nie powinna odbiegac od standardu jakiego wymagasz. Zycze czytania ze zrozumieniem.

_________________
The illiterate of the 21c. will not be those who cant read and write, but those who cant learn, unlearn, and relearn


So gru 31, 2016 12:02 pm
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6811
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Chrześcijaństwo w ujęciu matematycznym
dienicy napisał(a):
Mianowicie, 2 + 4 = 6 bo Jezus. Wzor na pole kola 2πr^2 bo Jezus ze swym umyslem porzadku i dokladnosci...


Hm.. Znaczy się, uważasz że matematyka jest wymyślona przez ludzi? Gdyby nie ludzie to nie byłoby matematyki? Odważna teza.. Nie powiem.. Pominąwszy ten "drobiazg" czy Świat jest stworzony, czy sobie sam powstał, matematyka na pewno nie jest wymysłem choćby najbardziej światłych ludzi.. Ona po prostu jest niezależnie od Twojego widzimisia..

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


So gru 31, 2016 12:31 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 03, 2011 5:20 am
Posty: 1909
Lokalizacja: EU
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Chrześcijaństwo w ujęciu matematycznym
PeterW
Nie mniej odwazna niz teza przeciwna. (anty)realisci spor prowadza i jakos nie zanosi sie na rychle zakonczenie w te czy tamta strone. Sadze, ze ktokolwiek sprawe rozwiaze zostanie laureatem nagrody Nobla. Ja bym raczej powiedzial, ze matematyka zostala wymyslona przez ludzi tak samo jak Ameryka, ale mi Nobel nie grozi.
Mi tu raczej chodzi o to, ze to (oprocz tego, ze jest nowa ewolucja argumentu 'skad ateisci maja moralnosc?') jedzie jak Kalām à la W. L. Craig - wszechswiat mogl miec przyczyne, wiec... Jezus Chrystus umarl za nasze grechy na krzyzu - bez wiary nie da rady tego przeskoczyc. Poza tym jak juz wczesniej napisalem:
dienicy napisał(a):
Mnie zgubilo to, ze to nie jest nawet biblijnie blednie poprawne.
A ty uwazasz, ze matematyka nie jest religijnie neutralna?

_________________
The illiterate of the 21c. will not be those who cant read and write, but those who cant learn, unlearn, and relearn


So gru 31, 2016 1:23 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7274
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Chrześcijaństwo w ujęciu matematycznym
Ani matematyki, ani Ameryki ludzie nie stworzyli, a jedynie odkrywają.

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


So gru 31, 2016 1:29 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL