Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 7:29 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 273 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 19  Następna strona
 Co pierwsze w ewolucji: DNA czy białka? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7274
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co pierwsze w ewolucji: DNA czy białka?
Czyli mógł zaingerować i wysłać Jezusa a nie mógł stworzyć głupiej bakterii?

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


So sty 07, 2017 12:49 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 04, 2011 4:00 pm
Posty: 3335
Lokalizacja: USA
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co pierwsze w ewolucji: DNA czy białka?
Andy72 napisał(a):
Czyli mógł zaingerować i wysłać Jezusa a nie mógł stworzyć głupiej bakterii?


A czy Bog mogl stworzyc Swiat WCZORAJ?

_________________
Dr mgr inż. Leszcz - to tak dla jasności.


So sty 07, 2017 12:57 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7274
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co pierwsze w ewolucji: DNA czy białka?
To jest problem filozoficzny na który nie ma dowodów: czy świat powstał dziś rano albo przed pięcioma minutami wraz z naszą pamięcią?

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


So sty 07, 2017 1:00 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 04, 2011 4:00 pm
Posty: 3335
Lokalizacja: USA
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co pierwsze w ewolucji: DNA czy białka?
Andy72 napisał(a):
To jest problem filozoficzny na który nie ma dowodów: czy świat powstał dziś rano albo przed pięcioma minutami wraz z naszą pamięcią?


Dlaczego nie? Bog perzciez "moglby" tak zrobic... Twoje pytanie o "czy Bog moglby stworzyc bakterie" jest tej samej natury.

_________________
Dr mgr inż. Leszcz - to tak dla jasności.


So sty 07, 2017 1:01 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7274
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co pierwsze w ewolucji: DNA czy białka?
To zupełnie co innego. Bakteria się rozmnaża a aminokwas nie. Zauważam u Ciebie jakieś dwójmyślenie? Z jednej strony religijnej: mógł wytworzyć DNA Jezusa i Jezus mógł zmartwychwstać i wstąpić do Nieba, a z drugiej strony naukowej bakteria nie mogła być stworzona tylko musiała powstać w wyniku naturalnych procesów i przypadku ;-)

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


So sty 07, 2017 1:05 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 04, 2011 4:00 pm
Posty: 3335
Lokalizacja: USA
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co pierwsze w ewolucji: DNA czy białka?
Andy72 napisał(a):
To zupełnie co innego. Bakteria się rozmnaża a aminokwas nie.


Ale dlaczego miałbym oczekiwać od aminokwasu rozmnażania się tak jak bakteria? Przecież to jest aminokwas a nie bakteria.

Cytuj:
Zauważam u Ciebie jakieś dwójmyślenie? Z jednej strony religijnej: mógł wytworzyć DNA Jezusa i Jezus mógł zmartwychwstać i wstąpić do Nieba, a z drugiej strony naukowej bakteria nie mogła być stworzona tylko musiała powstać w wyniku naturalnych procesów i przypadku ;-)


Biorąc pod uwagę, że Bóg stworzył WSZECHŚWIAT, to także stworzył... bakterię. Nie mam pojęcia dlaczego istnieje jakiś wymóg stworzenia bakterii "z niczego"? Co to ma udowodnić? Czy ma to dodać Bogu jego boskości? Dlaczego stworzenie WSZECHŚWIATA "z niczego" nie jest wystarczające?

Dlaczego Jezus narodził się z łona kobiety a nie "z niczego"? Dlaczego Bóg posłużył się naturalnym procesem ciąży i porodu, karmienia piersią i wielu lat rozwoju... a po 30 latach Jezus jest nawet ochrzczony... Po co? Czy Bóg nie mógł Jezusa po prostu stworzyć "z niczego", bez udziału osób trzecich, obrzędów i środowiska które go potem zabiło?

_________________
Dr mgr inż. Leszcz - to tak dla jasności.


Pn sty 09, 2017 5:29 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 16, 2013 11:45 pm
Posty: 825
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co pierwsze w ewolucji: DNA czy białka?
Leszcz napisał(a):
Dlaczego Jezus narodził się z łona kobiety a nie "z niczego"? Dlaczego Bóg posłużył się naturalnym procesem ciąży i porodu, karmienia piersią i wielu lat rozwoju... a po 30 latach Jezus jest nawet ochrzczony... Po co?

Bo chciał przeżyć wszystko to, co przeżywa człowiek w swoim życiu (oprócz grzechu). Żebyś później nie powiedział: "Sądzisz mnie Boże, ale co Ty możesz wiedzieć o życiu człowieka..." :)

A swoją drogą ciekawe jak ewolucjoniści wyobrażają sobie zmartwychwstanie ciał.
Zapewne tak, że najpierw zmartwychwstanie jedna zbawiona komórka, która następnie w procesie ewolucji przekształci się (po milionach lat) w pierwszy zbawiony organizm wielokomórkowy itd itd.

A może jednak Bóg wskrzesi nas tak po prostu z prochu ziemi, używając swej boskiej drukarki 3D?


Pn sty 09, 2017 10:59 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 04, 2011 4:00 pm
Posty: 3335
Lokalizacja: USA
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co pierwsze w ewolucji: DNA czy białka?
Qwerty napisał(a):
Bo chciał przeżyć wszystko to, co przeżywa człowiek w swoim życiu (oprócz grzechu). Żebyś później nie powiedział: "Sądzisz mnie Boże, ale co Ty możesz wiedzieć o życiu człowieka..." :)


Ale przecież i bez tego Bóg WSZYSTKO wie o życiu człowieka... zna nawet moja przyszłość :roll: .

Cytuj:
A swoją drogą ciekawe jak ewolucjoniści wyobrażają sobie zmartwychwstanie ciał.


Nie mam pojęcia, gdyż takiego procesu nie zaobserwowałem.

Cytuj:
Zapewne tak, że najpierw zmartwychwstanie jedna zbawiona komórka, która następnie w procesie ewolucji przekształci się (po milionach lat) w pierwszy zbawiony organizm wielokomórkowy itd itd.


Zadziwia mnie to bajko-pisarstwo...

Cytuj:
A może jednak Bóg wskrzesi nas tak po prostu z prochu ziemi, używając swej boskiej drukarki 3D?

Dlaczego drukarki 3D?

_________________
Dr mgr inż. Leszcz - to tak dla jasności.


Pn sty 09, 2017 11:46 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 16, 2013 11:45 pm
Posty: 825
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co pierwsze w ewolucji: DNA czy białka?
Leszcz napisał(a):
Ale przecież i bez tego Bóg WSZYSTKO wie o życiu człowieka... zna nawet moja przyszłość .

Znać a przeżyć - to jednak nie to samo. "Bóg z nami" we wszystkim oprócz grzechu: i w cierpieniu i w śmierci i w najgorszych nawet doświadczeniach - osobiście. Mnie to porusza.
Leszcz napisał(a):
Zadziwia mnie to bajko-pisarstwo...

No właśnie: ewolucja i bajkopisarstwo to dobre skojarzenie

Leszcz napisał(a):
Dlaczego drukarki 3D?

Najbardziej naturalne skojarzenie. Oto pierwiastki chemiczne z Ziemi łączą się w związki i nadrukowują się w trójwymiarze, począwszy od kodu DNA, poprzez wszystkie białka, komórki, tworząc ciała.
Pierwsze ciała w czasie stwarzania i ostateczne ciała w czasie zmartwychwstania.

Cytuj:
Ez 37 I prorokowałem, jak mi było polecone, a gdym prorokował, oto powstał szum i trzask, i kości jedna po drugiej zbliżały się do siebie. 8 I patrzyłem, a oto powróciły ścięgna i wyrosło ciało, a skóra pokryła je z wierzchu, ale jeszcze nie było w nich ducha. 9 I powiedział On do mnie: "Prorokuj do ducha, prorokuj, o synu człowieczy, i mów do ducha: Tak powiada Pan Bóg: Z czterech wiatrów przybądź, duchu, i powiej po tych pobitych, aby ożyli".

Jak odrodzi się Izrael tak i ciało człowieka.


Wt sty 10, 2017 11:09 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 04, 2011 4:00 pm
Posty: 3335
Lokalizacja: USA
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co pierwsze w ewolucji: DNA czy białka?
Qwerty napisał(a):
No właśnie: ewolucja i bajkopisarstwo to dobre skojarzenie


Tylko, ze to ja od przeciwników TE ZAWSZE słyszę: to MUSI tak a tak być itd. tak a tak nie może być, to nie możliwe, nie prawdopodobne itd. Pytam: Dlaczego? Gdyż aminokwas nie rozmnaża się jak bakteria. 8O I juś sobie popisaliśmy.

Jakbyś miał jakiś rodzaj "wyroczni" jak to wszystko "ma być". Aminokwas się nie rozmnaża jak bakteria... itd. Co to ma być? O czym tu dyskutować z przeciwnikami TE jak wy już wiecie jak życie powstało, tak jakbyście Boga z piętę złapali i razem z nim lepili Adama.

Ja opieram się na badaniach, a Ty? Na wpisywaniu swoich przekonań w rzeczywistość i tak JA to widzę.

PS. Już pominę to, że RNA to nie aminokwas...

https://pl.wikipedia.org/wiki/Aminokwasy
vs.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Rybonukleotydy

_________________
Dr mgr inż. Leszcz - to tak dla jasności.


Śr sty 11, 2017 12:39 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 12, 2010 2:56 pm
Posty: 3821
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co pierwsze w ewolucji: DNA czy białka?
Wiele argumentów przemawiających za TE jest dość złożonych, więc jej przeciwnicy nie potrafią ich zrozumieć. Ciekawe i zarazem dziwne jest to, że zamiast uznać, że nie wiedzą wszystkiego i zaufać specjalistom, po prostu ignorują ich istnienie. Nie rozumiem argumentu = nie ma go.

To trochę tak jakby jakieś twierdzenie matematyczne nie zgadzało się z moim światopoglądem a jego dowód wymagał znajomości wyższej matematyki, więc stwierdziłbym, że to jakiś bełkot i pewnie bzdura.

_________________
"Biada ludziom religijnym, którzy nie znają innego świata niż ten, w którym żyją..."


Śr sty 11, 2017 9:54 am
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 16, 2013 11:45 pm
Posty: 825
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co pierwsze w ewolucji: DNA czy białka?
Leszcz napisał(a):
Jakbyś miał jakiś rodzaj "wyroczni" jak to wszystko "ma być"

Nigdzie tak nie pisałem.
Ja mam podobne skojarzenie z ewolucjonistami. Tylko ich wersja wydarzeń może być prawdziwa - jakiś rodzaj wyroczni :-D

Leszcz napisał(a):
Ja opieram się na badaniach, a Ty? Na wpisywaniu swoich przekonań w rzeczywistość i tak JA to widzę.


Opieram się na tych samych badaniach, co ty. Po prostu inaczej je interpretuję.

Boro napisał(a):
Wiele argumentów przemawiających za TE jest dość złożonych, więc jej przeciwnicy nie potrafią ich zrozumieć.


Oj cóż za uszczypliwość. Ci biedni kreacjoniści, tacy ograniczeni umysłowo... Nie to, co my ewolucjoniści. :wink:


Śr sty 11, 2017 11:24 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 04, 2011 4:00 pm
Posty: 3335
Lokalizacja: USA
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co pierwsze w ewolucji: DNA czy białka?
Qwerty napisał(a):
Nigdzie tak nie pisałem.
Ja mam podobne skojarzenie z ewolucjonistami. Tylko ich wersja wydarzeń może być prawdziwa - jakiś rodzaj wyroczni :-D


Tyle tylko, ze Teorie Naukowe to buduje się na podstawie... BADAŃ.

Jasne, mogą istnieć różne interpretacje pewnych doświadczeń i ich wyników, ale jak już wyjdzie się poza obszar hipotez i dojdzie do Teorii Naukowej to tam już miejsca na "może tak było" nie ma.

Cytuj:
Opieram się na tych samych badaniach, co ty. Po prostu inaczej je interpretuję.


Możesz podać przykład? Jak obszar TE interpretujesz inaczej?

Cytuj:
Oj cóż za uszczypliwość. Ci biedni kreacjoniści, tacy ograniczeni umysłowo... Nie to, co my ewolucjoniści. :wink:


To nie jest uszczypliwość. Przeciwnikom TE wydaje się, że jak zobaczą parę psów (jamnika a dobermanem) robiących małe to od razu rozumieją na czym polega micro-ewolucja.

Tak nawiasem, ja przecież wierzę w to że Bóg stworzył Wszechświat i wszystko co się w nim znajduje. Osobiście nie rozumiem tego przerażenia i strachu przez TE. Tak jakby ktoś powiedział przeciwnikom TE, że TE odbiera boskość Bogu... jakiś mały i słaby ten Twój Bóg jeśli Teoria Naukowa mu umniejsza.

Bóg w którego ja wierzę jest TWÓRCA wszystkich znanych i nieznanych praw... my jak ludzie je jedynie definiujemy :).

_________________
Dr mgr inż. Leszcz - to tak dla jasności.


Cz sty 12, 2017 1:21 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 12, 2010 2:56 pm
Posty: 3821
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co pierwsze w ewolucji: DNA czy białka?
Qwerty napisał(a):
Oj cóż za uszczypliwość. Ci biedni kreacjoniści, tacy ograniczeni umysłowo... Nie to, co my ewolucjoniści.

Twoje słowa można sparafrazować następująco: "Ci biedni zabobonni i niedouczeni ludzie, tacy ograniczeni umysłowo... Nie to, co my naukowcy."
Jeśli to miał być sarkazm to raczej się nie udał :wink:

_________________
"Biada ludziom religijnym, którzy nie znają innego świata niż ten, w którym żyją..."


Cz sty 12, 2017 1:45 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 16, 2013 11:45 pm
Posty: 825
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co pierwsze w ewolucji: DNA czy białka?
Leszcz napisał(a):
Jasne, mogą istnieć różne interpretacje pewnych doświadczeń i ich wyników, ale jak już wyjdzie się poza obszar hipotez i dojdzie do Teorii Naukowej to tam już miejsca na "może tak było" nie ma.

Teoria może być poprawnie skonstruowana naukowo, metodologicznie, ale to nie przesądza o jej prawdziwości.

Leszcz napisał(a):
Możesz podać przykład? Jak obszar TE interpretujesz inaczej?


Podaj przykład, ja spróbuję go zinterpretować kreacjonistycznie.

Leszcz napisał(a):
Przeciwnikom TE wydaje się, że jak zobaczą parę psów (jamnika a dobermanem) robiących małe to od razu rozumieją na czym polega micro-ewolucja.


Przeciwnicy TE reprezentują różny poziom wiedzy (tak jak i zwolennicy). Takie uogólnienia nie mają sensu.

Leszcz napisał(a):
Tak nawiasem, ja przecież wierzę w to że Bóg stworzył Wszechświat i wszystko co się w nim znajduje. Osobiście nie rozumiem tego przerażenia i strachu przez TE. Tak jakby ktoś powiedział przeciwnikom TE, że TE odbiera boskość Bogu... jakiś mały i słaby ten Twój Bóg jeśli Teoria Naukowa mu umniejsza.

Jak dla mnie - Bóg może stwarzać świat jak chce, także ewolucyjnie.

Tak tego jednak nie objawił. Wg mnie TE nijak nie klei się do Biblii. Mam w tej materii pewne zastrzeżenia teologiczne.
Co prawda można zgodnie z nauką Kościoła pogodzić objawienie z TE (zgadzam się z tym), niemniej jednak trzeba brać poważnie pod uwagę możliwość taką, że Bóg stworzył świat bez ewolucji (w znaczeniu TE).


Cz sty 12, 2017 3:17 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 273 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 19  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 40 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL