Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt maja 10, 2024 6:39 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 273 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 19  Następna strona
 Co pierwsze w ewolucji: DNA czy białka? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co pierwsze w ewolucji: DNA czy białka?
ŚmiałyHarpunnik napisał(a):
Wespecjan napisał(a):
Co na jakiej podstawie? Na jakiej podstawie odrzucam absurdalne hipotezy? Na podstwaie czy mają kontakt z rzeczywistością czy nie.

Masło maślane. Żeby uznać hipotezę za bzdurną należy wykazać jej sprzeczność z doświadczeniem, natomiast Ty jak do tej pory oceniasz ją tylko na chłopski rozum. Jeśli nie potrafisz wskazać sprzeczności teorii ewolucji z obserwacjami, to nie masz żadnych podstaw nazywać ją bzdurną. Potrafisz to zrobić?

Ty chyba nie przeczytałeś tego co napisałem.


So cze 01, 2019 4:53 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co pierwsze w ewolucji: DNA czy białka?
[quote="sam2"]
Nawet tu na forum wyraznie widac ze choc jest to ciagle teoria, to wielu uznaje ja za fakty ktorymi nie jest. Faktami sa jedynie wyniki konkretnych powtarzalnych badan, a teoria pozostanie teoria. Zreszta jak widac do tej pory nadal jest nazywana teoria.[/quote]

Nikt nigdy nie wykazał specjacji (powstawania nowych gatunków), czyli podstawy teorii ewolucji na sposób eksperymentalny. I nie ma wytłumaczenia że za długo by to trwało, bo na bakteriach czy innych szybko namnażających się stworzeniach liczba pokoleń jest wystarczająca by to pokazać to w czasie eksperymentalnym.


So cze 01, 2019 4:57 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co pierwsze w ewolucji: DNA czy białka?
Otoz to, ze wlasnie jest wiele mozliwych eksperymentow do sprawdzenia, ale ciagle nie sa sprawdzane tylko sztucznie utrzymuje sie ta teorie jako cos pewnego, a to juz nie jest nauka tylko teoretyzowanie naukowcow.


So cze 01, 2019 5:09 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N sty 20, 2019 1:59 pm
Posty: 1441
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co pierwsze w ewolucji: DNA czy białka?
sam2 napisał(a):
Ale to jest podstawowa robota naukowcow by pierw wykazac wszystkie mozliwe zgodnosci teorii z rzeczywistoscia a nie przecietnego Kowalskiego by wykazywal sprzecznosci.

Wymagam od Wespecjana jedynie tego, żeby uzasadnił swoją wypowiedź. Niczego więcej.
sam2 napisał(a):
Nawet tu na forum wyraznie widac ze choc jest to ciagle teoria, to wielu uznaje ja za fakty ktorymi nie jest. Faktami sa jedynie wyniki konkretnych powtarzalnych badan, a teoria pozostanie teoria. Zreszta jak widac do tej pory nadal jest nazywana teoria.

Zanim się bardziej pogrążysz, to może sprawdź co oznacza to słowo :wink:
Wespecjan napisał(a):
Ty chyba nie przeczytałeś tego co napisałem.

Nie śledzę tego tematu od początku, więc przeczytałem tylko kilka Twoich ostatnich postów. W żadnym z nich nie wyjaśniasz dlaczego spontaniczną organizację materii uważasz za nonsens, a jedynie wiele razy to powtórzyłeś.

_________________
Self care is also not arguing with people who are committed to misunderstanding you.


So cze 01, 2019 5:30 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co pierwsze w ewolucji: DNA czy białka?
ŚmiałyHarpunnik napisał(a):
Nie śledzę tego tematu od początku, więc przeczytałem tylko kilka Twoich ostatnich postów. W żadnym z nich nie wyjaśniasz dlaczego spontaniczną organizację materii uważasz za nonsens, a jedynie wiele razy to powtórzyłeś.
Ale co, TO JA mam udowadniać, że z procesów chaotycznych w kodzie DNA nie powstaje żadna funkcjonalna superstruktura (oko, gruczoł dokrewny, linia naboczna)?


So cze 01, 2019 6:22 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N sty 20, 2019 1:59 pm
Posty: 1441
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co pierwsze w ewolucji: DNA czy białka?
Wespecjan napisał(a):
Ale co, TO JA mam udowadniać, że z procesów chaotycznych w kodzie DNA nie powstaje żadna funkcjonalna superstruktura (oko, gruczoł dokrewny, linia naboczna)?

Napisałeś, że taka teza jest bzdurą i pytam tylko i wyłącznie o to na jakiej podstawie tak uważasz. Potrafisz uzasadnić swoją opinię?

_________________
Self care is also not arguing with people who are committed to misunderstanding you.


So cze 01, 2019 10:14 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co pierwsze w ewolucji: DNA czy białka?
ŚmiałyHarpunnik napisał(a):
Wespecjan napisał(a):
Ale co, TO JA mam udowadniać, że z procesów chaotycznych w kodzie DNA nie powstaje żadna funkcjonalna superstruktura (oko, gruczoł dokrewny, linia naboczna)?

Napisałeś, że taka teza jest bzdurą i pytam tylko i wyłącznie o to na jakiej podstawie tak uważasz. Potrafisz uzasadnić swoją opinię?


Widzisz, kazdy moze wysunac wlasne wnioski z efektow dotychczasowych badan i albo wierzyc w ewolucje taka jak ja opisuje nauka, albo odrzucic jako zwykle niewyjasnione wyobrazenia.
Na kazdy argument przeciw, myusial bys miec argument ze badania temu czy tamtemu sprzeciwowi zaprzeczaja.
To co wiadomo o genetyce zadnym z tych sprzeciwow nie sa w stanie zaprzeczyc, a wszelkie zaprzeczenia biora sie jedynie z wiary w prawdziwosc ewolucji, a nie badan ktore wykazuja nieprawidlowosc zaprzeczen.


So cze 01, 2019 10:34 pm
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): So sie 05, 2017 1:23 pm
Posty: 396
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co pierwsze w ewolucji: DNA czy białka?
@sam2 i@Wespacjan
Czytam was, i zastanawiam się, czy wynika to z waszej ignorancji, czy tylko kpicie sobie? Np:
Cytuj:
Ale co, TO JA mam udowadniać, że z procesów chaotycznych w kodzie DNA nie powstaje żadna funkcjonalna superstruktura (oko, gruczoł dokrewny, linia naboczna)?
Ty nie musisz nic udowadniac, jeśli nie masz merytorycznych argumentów. Stosujesz metodę na chochoła , dlatego tak trudno się z Tobą dyskutuje.
@ ŚmiałyHarpunnik - chyba warto sobie odpuścić. :) Szkoda Twojego cennego czasu.


So cze 01, 2019 10:46 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N sty 20, 2019 1:59 pm
Posty: 1441
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co pierwsze w ewolucji: DNA czy białka?
sam2

Wespecjan nie napisał, że badania go nie przekonują tylko, że dana teza jest w oczywisty sposób bzdurna. Dostrzegasz różnicę? On nie jest sceptyczny wobec ewolucji, tylko ma na jej temat bardzo stanowczą opinię, a stanowcze opinie powinny mieć pewne podstawy. Czy Wespecjan uchyli rąbka tajemnicy i wyjawi nam na jakiej to podstawie uznaje tezę o samoorganizacji materii za bzdurę?

_________________
Self care is also not arguing with people who are committed to misunderstanding you.


So cze 01, 2019 10:49 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co pierwsze w ewolucji: DNA czy białka?
ŚmiałyHarpunnik napisał(a):
sam2

Wespecjan nie napisał, że badania go nie przekonują tylko, że dana teza jest w oczywisty sposób bzdurna. Dostrzegasz różnicę? On nie jest sceptyczny wobec ewolucji, tylko ma na jej temat bardzo stanowczą opinię, a stanowcze opinie powinny mieć pewne podstawy. Czy Wespecjan uchyli rąbka tajemnicy i wyjawi nam na jakiej to podstawie uznaje tezę o samoorganizacji materii za bzdurę?

Ja tez mam na ten temat stanowcza opinie i to ze ktos bedzie uwazal ze jest to nienaukowe to mnie ani grzeje ani ziebi, bo i tak cala te teoria ewolucji to bzdury na kolkach, i to takich powichrowanych jak w rowerze po zderzeniu z ciezarowka.
Nic sie kupy nie trzyma.


So cze 01, 2019 10:53 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N sty 20, 2019 1:59 pm
Posty: 1441
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co pierwsze w ewolucji: DNA czy białka?
sam2 napisał(a):
Ja tez mam na ten temat stanowcza opinie

A czy zechciałbyś ją uzasadnić? Wiem, że pewnie długo by pisać, więc podaj tylko jeden najmocniejszy argument jaki Cię przekonuje.
sam2 napisał(a):
Nic sie kupy nie trzyma.

Co konkretnie nie trzyma się kupy? Czy znasz i rozumiesz teorię ewolucji na tyle dobrze żeby to stwierdzić? Nie twierdzę, że nie. Tylko pytam.

A tak na marginesie, czy sprawdziłeś już definicję słowa "teoria"? Jeśli tak, to mam nadzieję, że w dalszej dyskusji nie będziesz już używał go w niewłaściwy sposób.

_________________
Self care is also not arguing with people who are committed to misunderstanding you.


So cze 01, 2019 11:38 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): So sie 05, 2017 1:23 pm
Posty: 396
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co pierwsze w ewolucji: DNA czy białka?
ŚmiałyHarpunnik napisał(a):
sam2

Wespecjan nie napisał, że badania go nie przekonują tylko, że dana teza jest w oczywisty sposób bzdurna. Dostrzegasz różnicę? On nie jest sceptyczny wobec ewolucji, tylko ma na jej temat bardzo stanowczą opinię, a stanowcze opinie powinny mieć pewne podstawy. Czy Wespecjan uchyli rąbka tajemnicy i wyjawi nam na jakiej to podstawie uznaje tezę o samoorganizacji materii za bzdurę?

Masz duże oczekiwania od Wespacjana. I nie tylko. Poza ogolnikami i sofistyką raczej nic Ci nie zaoferują - tak wskazuje dotychczasowy poziom ich postów.


N cze 02, 2019 12:13 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co pierwsze w ewolucji: DNA czy białka?
ŚmiałyHarpunnik napisał(a):
Wespecjan napisał(a):
Ale co, TO JA mam udowadniać, że z procesów chaotycznych w kodzie DNA nie powstaje żadna funkcjonalna superstruktura (oko, gruczoł dokrewny, linia naboczna)?

Napisałeś, że taka teza jest bzdurą i pytam tylko i wyłącznie o to na jakiej podstawie tak uważasz. Potrafisz uzasadnić swoją opinię?

Nie rozumiem po co mnie pytasz po raz kolejny o to samo kiedy za każdym razem udzielam ci odpowiedzi.

1) Nie ma eksperymentalnych dowodów na specjację.
2) Nie ma eksperymentalnych dowodów na tworzenie nowych funkcjonalnych biologicznych struktur z przypadkowych mutacji w kodzie genetycznym.

A w nauce nie ma autorytetów, są tylko hipotezy i dowody. Pokażcie eksperymentalne dowody na specjację albo "twórczość chaotycznych mutacji", albo zamilknijcie z niewiedzy.


N cze 02, 2019 12:43 am
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): So sie 05, 2017 1:23 pm
Posty: 396
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co pierwsze w ewolucji: DNA czy białka?
Wespecjan napisał(a):


A w nauce nie ma autorytetów, są tylko hipotezy i dowody. Pokażcie eksperymentalne dowody na specjację albo "twórczość chaotycznych mutacji", albo zamilknijcie z niewiedzy.

Proszę bardzo: https://en.wikipedia.org/wiki/Experimen ... ion#Modern
https://en.wikipedia.org/wiki/E._coli_l ... experiment
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4721102/
Ewolucja to potęga. Chwała Bogu, że ją stworzył!
Badania na wyspach Galapagos potwierdzją, że w ciagu 2 pokoleń może powstań nowy gatunek! https://phys.org/news/2017-11-galapagos-species.html
:lol: :D
Kreacjoniśći - to chyba nokaut?


N cze 02, 2019 1:08 am
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co pierwsze w ewolucji: DNA czy białka?
Orfeusz napisał(a):
Wespecjan napisał(a):


A w nauce nie ma autorytetów, są tylko hipotezy i dowody. Pokażcie eksperymentalne dowody na specjację albo "twórczość chaotycznych mutacji", albo zamilknijcie z niewiedzy.

Proszę bardzo: https://en.wikipedia.org/wiki/Experimen ... ion#Modern
https://en.wikipedia.org/wiki/E._coli_l ... experiment
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4721102/
Ewolucja to potęga. Chwała Bogu, że ją stworzył!
Badania na wyspach Galapagos potwierdzją, że w ciagu 2 pokoleń może powstań nowy gatunek! https://phys.org/news/2017-11-galapagos-species.html
:lol: :D
Kreacjoniśći - to chyba nokaut?


Ale nic z tych linkow niczego nie dowodzi.
to ze organizmy sie zmieniaja pod wplywem warunkow to nic nowego i nie jest doslownie zadnym dowodem na ewolucje, chyba ze masz na mysli sama adaptacje do warunkow, ale to nie jest ani teoria ewolucji, ani dowodem na nia potwierdzenie ewolucji.
z pierwszego linku tez nie ma zadnych dowodow na ewolucje a to ze cos jest wpisane w wiki nie stanowi o dowodach tylko o tym ze takie czy inne eksperymenty sa i byly robione.
Wspominajaw tym pierwszym linku o testowaniu zwrotnym, ale nie znajac wszystkich skutkow dzialania adaptacji w odwrotna strone nie da sie ustalic procedury eksperymentu by dal rzeczywiste wyniki.
Po prostu adaptacja do teperatury roznacej nie jest i nie musi byc odwrotnoscia adaptacji do coraz nizszych temeratur, chocby przez to ze podwyzszone temperatury otoczenia wymagaja kompletnie innej adaptacji ochrony bialek przed scieciem-ugotowaniem, niz ochrona bialek przed zamarzaniem i zamarzaniem calego organizmu.
DNA jest jak wielka talia kart i kazde przetasowanie daje inna kombinacje i by zrobic to przetasowanie kart do tylu by wrocic do poprzedniego ukladu kart trzeba wiedziec jak zostaly one przetasowane do pprzodu, a eksperymenty tego nie zawieraja bo nie moga z uwagi na zbyt mala wiedze na temat dzialania DNA.
Wyobraz sobie ze masz dwie talie kart rodzicow, i zmieszasz je razem, to w wielu miejscach bedziesz mial nawet po 8 asow, czy kroli w jednym miejscu, a znajac to co wiemy na temat DNA to nawet dwa jednakowe geny nie moga byc razem, malo tego, dwa przeciwstawne tez nie moga byc razem, i tu DNA samo w sobie zawiera system usuwania i korekcji takich "bledow" a to co bylo zdublowane jest usuwane.
Gdyby bylo tak ze ciagle wychodzily by przypadkowe kombinacje jak to twierdzi teoria ewolucji to mieli bysmy w kazdym kolejnym pokoleniu taki bajzel w DNA ze czlowiek po kilku pokoleniach nie wygladal by jak czlowiek tylko jak jakies monstrum o przypadkowych nieokreslonych ksztaltach.
Juz samo to swiadczy o tym ze teoria ewolucji to science fiktion, a nie science.
Calosc wiedzy o DNA oparta jest tylko na aktywnej czesci tego DNA, ktora stanowi niewielki procent calosci, a i tak nie wiemy zbyt wiele na jej temat., a o tej pozostalej czesci wiemy tyle co nic.

A ten rewelacyjny nowy gatunek to dokladnie taki sam efekt jak skrzyzowanie murzyna z Chinczykiem. :-)
To chyba jakis totalny palant pisal tresc tego ostatniego linku.


N cze 02, 2019 8:37 am
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 273 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 19  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 30 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL