Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 9:32 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
 Czy jestescie mobilni ? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 11, 2007 11:20 pm
Posty: 2880
Lokalizacja:
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy jestescie mobilni ?
Jaśminowa napisał(a):
Znacie sposób aby nie jeść lub ograniczyć słodycze, pozwalacie sobie na jakieś przekąski?


Ja znam jeden, świetny. Nie kupować :) Nie ma w domu, to potem trudniej podżerać. Kupić za to przekąski zdrowe.
Od cukru najlepiej odzwyczajać się stopniowo, od soli również. Ja miałam to szczęście, że w domu rodzinnym stosowano bardzo mało soli, cukru, tłuszczów. Było łatwiej. Ale znam osoby, które zeszły z 4 łyżeczek cukru do 0.

Poczytaj sobie fora dietetyczne, jest tam mnóstwo prostych i niedrogich sposobów na zastąpienie niezdrowych potraw / przekąsek smakującymi podobnie, a zdrowszymi.

Cytuj:
Teraz 8 godzin w miare siedzacej pracy jeszcze ci nie dolega, w stawach nie piszczy, zadnych boli, po prostu wiosenny szczypiorek :).
Poza tym mieszkasz w duzym polskim miescie z normalna miejska komunikacja i tak jak ja w dawnych czasach w Wwie caly czas jestes zmuszona do chodzenia.


Owszem. Przy tym, jest to mój świadomy wybór, żeby nie mieć samochodu i mieszkać/pracować w takim miejscu, a nie w innym. W życiu nie wyniosłabym się na wieś, gdzie wszędzie trzeba jeździć autem. A i kiedy masz przytargać do domu osobiście te kilogramy zakupów (kiedyś zważyłam jedne zakupy na ryneczku - 12 kg), to błyskawicznie weryfikuje się kwestia kupienia tylko tego, co najważniejsze i w takich ilościach, w jakich się to zje.
Tak sobie w życiu wymyśliłam, jest mi z tym dobrze i nie narzekam :)

_________________
Tak, to znowu ja. Wiem, że nie tęskniliście.


Wt lip 26, 2016 3:55 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 29, 2012 1:03 pm
Posty: 871
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy jestescie mobilni ?
Ważne jeszcze, że w czym się nosi te zakupy. Torba w ręce bardzo źle działa na kręgosłup po wielu latach (a czasem i po niewielu). Znacznie lepiej mieć plecak i w nim nosić.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Wt lip 26, 2016 4:55 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8094
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy jestescie mobilni ?
Adam M. napisał(a):
Brandeisbluesky, w twojej broszurce nie ma jednego cwiczenia ktore zastepuje wiekszosc pokazanych.(...)


Jeśli masz na myśli ćwiczenie "cat-camel", to myślę, że można je wykonywać, zanim nastąpi zesztywnienie pleców. Jeśli jest "już po zawodach", trzeba doprowadzić się do stanu używalności i odblokować zciśnięte nerwy. Zwyle zaczynam od naciągnięcia się na framudze drzwiowej (ręce oparte o górę framugi i odchodzimy stopami do tyłu, aby osiągnąć maxymalne wyciągniecię pleców/kręgosłupa). Potem idę na matę i 'stukam' moje ćwiczonka.

Nie wyobrażam sobie przefalowania kręgosłupa kręg-po-kręgu. 8O :-D Raczej coś takiego:klik :cfaniak:


Śr lip 27, 2016 12:32 am
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL