Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 18, 2024 10:41 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Astronomia i ciekawe wątki prowadzące donikąd. 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 29, 2015 1:30 am
Posty: 1492
Lokalizacja: Syracuse
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Astronomia i ciekawe wątki prowadzące do nikąd.
Dienicy oglądałem wczoraj 1 częśc tego filmu. Ma 3 częsci mam za sobą ten o badaniach archeologicznych na temat króla Dawida.

Muszę przyznać że spotkałem już się z tym wątkiem, ale jedno ci powiem na pewno - jeśli róznice oszacowano na 100 lat to bardzo dobry wynik. Można uznać za autentyk +-100 w skali 3000lat to bardzo dokładnie - nie wskazuje tylko na nic :)

Nie mam tu zamiaru bronic żydów ani ich atakować.Patrzę na to z boku okiem polaka który nie jest antysemitą.Skoro przypisują te zasługi królowi po nim - i twierdzą ze izrael nigdy nie był pojednany - dlaczego zatem 3 miasta mają taką samą architekture? (bramy) skoro to 2 inne kraje - po co sie upodobniały.Ten film nichego nie dowodzi ani w strone Boga ani nauki.
Jeden z drugin (archeolog) mają sprzeczne zdania. Szkoda czasu na takie pierdoły. :)

Za to ta laseczka nawet niezła - narrator. Chętnie bym z nią porozmawiał i zapytał z którego przedszkola wynosi takie tezy.

_________________
Świat jest mostem. Przechodźcie przez niego, ale nie zatrzymujcie się na nim, aby zamieszkać.


Śr sty 06, 2016 5:09 pm
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): So lut 01, 2014 11:09 pm
Posty: 291
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Astronomia i ciekawe wątki prowadzące do nikąd.
Pierwsza podróż na księżyc odbyła się w 1969r.
Od tego czasu minęło przeszło 45 lat, i technika niesamowicie się rozwinęła.
Mimo to, w kwestii podróży kosmicznych nie wiele się zmieniło.
W 1969 roku takie przedsięwzięcie było o tyle istotne, że skoro rakieta jest w stanie wynieść statek kosmiczny na księżyc, to będzie również w stanie przenieść całkiem sporych rozmiarów ładunek wybuchowy na terytorium wroga.

Obecnie nie ma to szczególnie dużego znaczenia, dlatego też nie jest zbyt opłacalne prowadzenie tego typu badań.
Myślę, że to główna przyczyna zaprzestania badań w tym kierunku.


N sty 10, 2016 6:53 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 29, 2015 1:30 am
Posty: 1492
Lokalizacja: Syracuse
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Astronomia i ciekawe wątki prowadzące do nikąd.
Zgodzę się!

Jak zwykle chodzi o kase. To kosztowne i się nie opłaca - nie przynosi żadnych zysków finansowych a na tym opiera się cały świat.
Mało tego że na księżyc nie będziemy latać to nawet brak kasiory na zbadanie tego co już mamy w rękach...

Chociaż ambitne plany na Marsa i załogowy lot są w toku realizacji.
Są chętni do lotu - tylko znów brak sponsorów :(

No cóż pozostaje nam badanie przez "lornetke". :)

_________________
Świat jest mostem. Przechodźcie przez niego, ale nie zatrzymujcie się na nim, aby zamieszkać.


N sty 10, 2016 6:58 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 29, 2015 1:30 am
Posty: 1492
Lokalizacja: Syracuse
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Astronomia i ciekawe wątki prowadzące do nikąd.
Tutaj zapraszam wszystkich z otwartą głową - filmik jest stary jak świat niestety po angielsku - otwiera pewne fajne spojrzenie na otaczającą nas rzeczywistość i nie tylko:

https://www.youtube.com/watch?v=PzFuNkbfRkU

Co o tym myślicie?

_________________
Świat jest mostem. Przechodźcie przez niego, ale nie zatrzymujcie się na nim, aby zamieszkać.


N sty 10, 2016 7:13 pm
Zobacz profil WWW
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): So lis 07, 2015 12:25 am
Posty: 87
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Astronomia i ciekawe wątki prowadzące do nikąd.
Hades napisał(a):
Zgodzę się!

Jak zwykle chodzi o kase. To kosztowne i się nie opłaca - nie przynosi żadnych zysków finansowych a na tym opiera się cały świat.
Mało tego że na księżyc nie będziemy latać to nawet brak kasiory na zbadanie tego co już mamy w rękach...

Chociaż ambitne plany na Marsa i załogowy lot są w toku realizacji.
Są chętni do lotu - tylko znów brak sponsorów :(

No cóż pozostaje nam badanie przez "lornetke". :)

W podboju kosmosu chodziło o politykę, a nie o kasę. Gdyby przeznaczono tą samą ilość pieniędzy na wynalazki pomagające w zwalczaniu głodu na Ziemi, pewnie nie byłoby już głodu :-) . Żadna prywatna firma by nigdy nie wydała żadnej kasy na badania eksploracji kosmosu - gdyby liczyła na zyski nawet w przeciągu kolejnych 1000 lat. Ale z drugiej strony dzięki badaniom nad technologiami pomocnymi z eksploracji kosmosu nie byłoby tysiąca rzeczy, które są nie potrzebne: lekkie rowery, teflonowe patelnie, czujniki dymu, bezdotykowe termometry i pewnie wiele innych, bez których moglibyśmy się obejść.
Filmiku nie obejrzałem, bo ma 1.5 godziny i jest po angielsku. Czemu Bóg musiał pomieszać te języki w kraju Szinear.


Pt sty 29, 2016 10:34 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 29, 2015 1:30 am
Posty: 1492
Lokalizacja: Syracuse
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Astronomia i ciekawe wątki prowadzące do nikąd.
To prawda . Podczas wyścigu zbrojeń w czasie "zimnej wojny" trwała konkurencja o to kto będzie miał przewagę. Kosmos był w tym głównym celem - jako że umieszczenie np satelity szpiegowskiego - lub wyrzutni nuklearnych na orbicie - dawałoby makabryczną przewagę!!!
..

Tu nie chodziło jednak o nauke lecz czysto militarne cele.
Dopiero po zakonczenu zimnej wojny NASA faktycznie prowadziła działania czysto naukowe. Jednak niestety na dosyć mizernym budżecie - nie porównywalnym nawet cieniem do tego z czasów ZW.

PS.

O co chodzi w tym wątku o płaskiej ziemi na tym forum oni tak na poważnie czy robią sobie jaja?

_________________
Świat jest mostem. Przechodźcie przez niego, ale nie zatrzymujcie się na nim, aby zamieszkać.


Pt sty 29, 2016 11:11 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Astronomia i ciekawe wątki prowadzące do nikąd.
Hades napisał(a):
O co chodzi w tym wątku o płaskiej ziemi na tym forum oni tak na poważnie czy robią sobie jaja?

Cóż, są dzisiaj ludzie, którzy wierzą w płaską Ziemię. Są też wierzący we wklęsłą, a również tacy, którzy uważają, że żyjemy we wnętrzu Ziemi.


So sty 30, 2016 10:41 am
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): So lis 07, 2015 12:25 am
Posty: 87
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Astronomia i ciekawe wątki prowadzące do nikąd.
Yarpen Zirgin napisał(a):
Hades napisał(a):
O co chodzi w tym wątku o płaskiej ziemi na tym forum oni tak na poważnie czy robią sobie jaja?

Cóż, są dzisiaj ludzie, którzy wierzą w płaską Ziemię. Są też wierzący we wklęsłą, a również tacy, którzy uważają, że żyjemy we wnętrzu Ziemi.

Sądzę, że księżyc też jest płaski. Nie bez powodu widzimy tylko jedną jego stronę. Po prostu jest płaski i obrócony do nas jedną płaszczyzną. Muszę jeszcze tylko wytłumaczyć fazy księżyca. Tu mam problem. Ale na pewno znajdę jakieś mądre wytłumaczenie.


So sty 30, 2016 10:36 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Astronomia i ciekawe wątki prowadzące do nikąd.
Ale słyszałeś o libracji Księżyca? :D


So sty 30, 2016 10:54 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn cze 13, 2011 6:22 pm
Posty: 3444
Lokalizacja: podkarpackie
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Astronomia i ciekawe wątki prowadzące do nikąd.
Yarpen Zirgin napisał(a):
Hades napisał(a):
O co chodzi w tym wątku o płaskiej ziemi na tym forum oni tak na poważnie czy robią sobie jaja?

Cóż, są dzisiaj ludzie, którzy wierzą w płaską Ziemię. Są też wierzący we wklęsłą, a również tacy, którzy uważają, że żyjemy we wnętrzu Ziemi.


Serio? Ja nie wierzę,że są tacy, którzy wierzą. Łomatko ale mundrość mi wyjszła! :lol: :lol:

_________________
Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą


So sty 30, 2016 11:01 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): So lis 07, 2015 12:25 am
Posty: 87
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Astronomia i ciekawe wątki prowadzące do nikąd.
mareta napisał(a):
Serio? Ja nie wierzę,że są tacy, którzy wierzą. Łomatko ale mundrość mi wyjszła! :lol: :lol:

Czemu? Wierzyć jest rzeczą ludzką. We wszystko można uwierzyć.
A z tą libracją, to ja nie wierzę w nic czego nie jestem w stanie doświadczyć. Księżyc jest płaski. Ziemia może także, choć ponoć są ludzie którzy ją opłynęli. Bo Ci, którzy okrążyli księżyc (niby astronauci) pewnie kłamią, bo im tak kazał rząd USA.


So sty 30, 2016 11:32 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Astronomia i ciekawe wątki prowadzące do nikąd.
Żartujesz czy nie żartujesz? Oto jest pytanie...


N sty 31, 2016 12:16 am
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): So lis 07, 2015 12:25 am
Posty: 87
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Astronomia i ciekawe wątki prowadzące do nikąd.
Yarpen Zirgin napisał(a):
Żartujesz czy nie żartujesz? Oto jest pytanie...

Żartuję :P


N sty 31, 2016 12:21 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 29, 2015 1:30 am
Posty: 1492
Lokalizacja: Syracuse
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Astronomia i ciekawe wątki prowadzące do nikąd.
Wow.
A pamiętacie teorie o planecie X?
Zawsze się śmiełem że to kolejna "poracha" z youtube a tu okazuje się że współcześni astronomowie zaczynają uważać ją za niemalże oczywistą.

http://www.sciencemag.org/news/2016/01/feature-astronomers-say-neptune-sized-planet-lurks-unseen-solar-system

http://news.nationalgeographic.com/2016/01/150119-new-ninth-planet-solar-system-space/

Matematycznie jej istnienie tłumaczy orbity niektórych objektów w pasie Kuipera. Natomiast nikt jak narazie nie zdołał jej zaobserwować.
Ciekawe - jeśli jest i orbita co jakieś 20.000 - 200.000 lat wchodzi na poziom orbity ziemskiej lub jej okolic to jej "wizyta" może mieć katastrofalne skutki dla nas.

_________________
Świat jest mostem. Przechodźcie przez niego, ale nie zatrzymujcie się na nim, aby zamieszkać.


N sty 31, 2016 11:43 pm
Zobacz profil WWW
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): So lis 07, 2015 12:25 am
Posty: 87
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Astronomia i ciekawe wątki prowadzące do nikąd.
Hades napisał(a):
Wow.
A pamiętacie teorie o planecie X?
Zawsze się śmiełem że to kolejna "poracha" z youtube a tu okazuje się że współcześni astronomowie zaczynają uważać ją za niemalże oczywistą.

http://www.sciencemag.org/news/2016/01/feature-astronomers-say-neptune-sized-planet-lurks-unseen-solar-system

http://news.nationalgeographic.com/2016/01/150119-new-ninth-planet-solar-system-space/

Matematycznie jej istnienie tłumaczy orbity niektórych objektów w pasie Kuipera. Natomiast nikt jak narazie nie zdołał jej zaobserwować.
Ciekawe - jeśli jest i orbita co jakieś 20.000 - 200.000 lat wchodzi na poziom orbity ziemskiej lub jej okolic to jej "wizyta" może mieć katastrofalne skutki dla nas.

Tak naprawdę ludzie wiedzą o możliwych katastrofalnych skutkach bliskich spotkań z ciałami niebieskimi od 1980 roku. Wtedy świat geologów przecięła (!) dość śmiała acz dobrze udokumentowana propozycja, że wielkie wymieranie w końcu kredy mogło mieć przyczynę kosmiczną. Wtedy rozpoczął się szał na tego typu książki i filmy SF. Gdyby nie paru dziwaków ze świata nauki, Bruce Willis mógłby grać w lepszych filmach :) Wracając filozoficznie na moment do pytania na początku wątku: świat zna tą teorię praktycznie od... niemal tego momentu (biorąc pod uwagę wielowiekową ciągłość nauki). Więc nie ma co się "obrażać", że nie wszystko jest znane. Inny ciekawy przykład. Do lat 60 tych (już lataliśmy w kosmos), ludzkość nie wiedziała, że bieguny magnetyczne Ziemi się odwracają co jakiś czas. Czerwona igła kompasu będzie kiedyś wskazywać północ, nie południe. A i owszem :) Taka niezwykła sprawa a wiemy o niej praktycznie od tak niedawna!
Wracajac do tamtu wymierań, niektórzy doszukują się w nich pewnej prawidłowśći, że zdarzaja się co 100 milionów lat, ale trochę to naciągane - diagram na stronie:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Masowe_wymieranie
i niektórzy próbują doszukać się siły, która co ok 100 mln lat spycha w tym czasie więcej komet do wewnątrz układu słonecznego...


Pt lut 05, 2016 1:02 am
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL