Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 9:33 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
 Zdrowie - geny czy zdrowy tryb życia? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 29, 2015 1:30 am
Posty: 1492
Lokalizacja: Syracuse
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zdrowie - geny czy zdrowy tryb życia?
Cytuj:
Ja tam na szczęście nie przepadam za tymi produktami za wyjątkiem kefirów i jogurtów własnej roboty.


Właśnie zakupiłem sobie taki pojemniczek do jogurtów za grosze.(robi 8 małych słoiczków) - trzyma stałą temperaturke - proste urządzonko.
Żona w ciąży i chce żeby była zdrowa (jak i maluch) a i na trawienie dobre. Truskawki mam obficie z ogródka w tym roku więc jogurt pycha - kupiłem termofile z Bułgari z olejkiem z róży (coś wspaniałego) jogurt ma 3 rodzaje termofilów konsystencja jest idealna - można zagęścić dodając troszkę mleka w proszku jak ktoś woli paste :)

Żonka chwali że z trawieniem jest lepiej - miała problem przez ostatni rok.

Tak że polecam jogurciki własnej roboty. Acha 1 słoiczek zostawiamy na nowy wychówek! I tak jest darmowy jogurt cały rok. Znika jedynie olejek różany ale termofile (bakterie) żyją w lodówce - świeźe i dobre do jedzenia przez ok tydzień. Kapitalny zakup!

_________________
Świat jest mostem. Przechodźcie przez niego, ale nie zatrzymujcie się na nim, aby zamieszkać.


Wt cze 21, 2016 7:36 pm
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): N gru 22, 2013 7:23 pm
Posty: 956
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zdrowie - geny czy zdrowy tryb życia?
merss napisał(a):
Z taką wiedzą kończyłam edukację, więc staram się to wykorzystać. Nie generalizuję. Dzięki lepszej opiece zdrowotnej żyjemy kilkadziesiąt lat dłużej niż na pół wieku temu.

Co do witamin, które przywołujesz...jedynie jako wskazanie ogólnej zasady... W sprawnym funkcjonowaniu organizmu mamy w tym zakresie zależność- to czynnik występujący w deficytowej ilości może rozpoczynać zaburzenie procesów fizjologicznych, on bowiem przerywa/opóźnie szybkość reakcji metabolicznych. Dotyczy to wszystkich organizmów żywych. Odżywianie powinno być zbilansowane.
Na zdrowie nakłada się też szereg czynników zewnętrznych, np ekspozycja na czynniki szkodliwe oraz umiejętność radzenia sobie ze stresem.


Obecnie coraz więcej mówi się o witaminach jako sposobie na zdrowie,dzięki którym można uniknąć wielu chorób czy też nawet coś wyleczyć.Tak samo jest z minerałami.
http://www.kwadryga.pl/upload/Dokumenty ... aukowy.pdf

'' Witamina
K jest następnym po witaminie D
związkiem z grupy witamin, dającym
ogromne możliwości zastosowania
w terapii i profilaktyce, zwłaszcza osteoporozy.
Dziwi więc, niechęć lekarzy do
stosowania witamin, związków o tak niskiej
toksyczności, w nietypowych dla
nich wskazaniach.''


Tak żyjemy o wiele dłużej,ale wcześniej ludzkość dziesiątkowały głód i zarazy i to się pewnie wliczało do średniej.
Poza tym chirurgia jest na bardzo wysokim poziomie.Rozmaite leki też pozwalają przedłużyć nam życie,ale bardziej coś podleczają niż leczą.

Efekt jest taki że człowiek jakoś tam funkcjonuje dzięki garści tabletek.Ale w jakiej formie?
Jak masz chorobę przewlekłą to musisz męczyć się z nią do końca życia.Nie wierzę że w krótkiej perspektywie doczekamy się skutecznych tanich leków na raka ,cukrzycę,choroby serca itp.
Nie w tym interes.
Jest wiele tanich,prostych naturalnych metod i o wiele bardziej skuteczniejszych od leków tylko kto na tym zarobi?
Jak np kogoś dopadnie silna angina ropna to faszeruje się antybiotykami,a wystarczy zastosować olej kokosowy nierafinowany.Tylko nie połykać a trzymać w ustach ok 20 min i tę czynność powtórzyć kilka razy.I problem z głowy po dwóch trzech godzinach.Miałem okazję to przetestować.

Sam byłem szczęśliwy jak po lekach miałem mniej nawrotów silnych zawrotów głowy jednak w mniejszym nasileniu miałem je stale.
Obecnie jednak funkcjonuje bez leków,ale dzięki temu że odstawiłem zupełnie chleb i inne przetwory mączne i do tego spożywam olbrzymie ilości warzyw to prawie żadnych zawrotów głowy już nie mam.
Nie jestem też zwolennikiem niestosowania się do zaleceń lekarskich i rezygnowania z leków bez nadzoru lekarza.
Tu nie można ryzykować.Wiele niekonwencjonalnych metod jest wręcz szkodliwa,ryzykowna.
A rozeznać się w tym co dobre jest bardzo trudne.Lekarze też muszą trzymać się pewnych procedur.
merss napisał(a):
Niezupełnie to ogólna zasada. Wypijając szklankę soku pomarańczowego wprowadzasz do organizmu kilka łyżeczek cukru. Nie dajesz organizmowi też cennego błonnika pokarmowego oraz witaminy P zawartej w białych osłonkach. Nie zjesz więcej niż dwóch marchwi na raz, do szklanki soku dasz pół kg...pełna słodycz. Warto robić szklankę soku owocowego? Wypijemy ich kilka, a ile zjesz pomarańczy na raz?


No nic nie pisałem o sokach owocowych.Jednak można do soków warzywnych dodać niewielką ilość owoców.
Owszem takie soki są pozbawione błonnika jednak w tej formie witaminy są dobrze przyswajalne.
Nic nie szkodzi na przeszkodzie aby poza sokami zjeść surówkę.
Błonnik uzupełnić to nie problem.
merss napisał(a):
Mamy nowe rasy zwierząt wyselekcjonowane, by produkować dużo i dobrej jakości mleko. Zbilansowane dawki pokarmowe układają im żywieniowcy. Mleko pozyskiwane jest w higienicznych halach udojowych, gdzie mleko płynie z czystych strzyków, czystymi kubkami i przewodami prosto do zbiorników. Mleko schłodzone pozbawione jest bakterii (chodzi o normy), które znajdą się, jeśli pozyskujemy mleko 'ludzkimi siłami'. Takie mleko udojone rękoma człowieka, nawet na pastwisku, nie spełniałoby norm mikrobiologicznych i mleczarnia by tego nie przyjęła. Mleko natychmiast odwożone jest z ferm do zakładów przetwórczych. Jakoś specjalnie nie mam zastrzeżeń do produktów, jeśli uczciwie przestrzega się technologii. Konkurencja jest duża.

Ja tam jakoś nie mam przekonania do tego mleka ze sklepu.wierzę że spełnia wszelkie normy mikrobiologiczne,ale mnie takie mleko od zawsze odrzucało.
Jeśli mi się trafi to piję nieprzegotowane mleko prosto od krowy.W dzieciństwie piłem go bardzo dużo i nic mi nie było.
Ciekawe dlaczego w krajach o najwyższym spożyciu mleka notuje się najwięcej przypadków osteoporozy.
Mleko sprzedawane w sklepach jest pozbawione enzymów które są niszczone w procesie pasteryzacji,a homogenizacja powoduje powstawanie wolnych rodników.
Mleko często wywołuje alergie,a w jelitach wytwarzają się toksyny.
Homogenizacja mleka powoduje rozbicie się tłuszczu na drobne cząsteczki przez co dostaje się on bezpośrednio do krwi.
Niektórzy lekarze stanowczo odradzają spożywanie nabiału i radzą stosować dietę niskobiałkową.
Tak zalecają Dr Ornish czy Esselstyn.Właśnie dzięki ich zaleceniom Bill Clinton powrócił do zdrowia.
https://www.youtube.com/watch?v=R8Z9DWW_Slw

Można mieć predyspozycje do miażdżycy jednak wiele wskazuje na to że można tego uniknąć a nawet cofnąć się złogi miażdżycowe.
Jak i też można ograniczyć czy nawet cofnąć wiele chorób przewlekłych.
Znam osobę która stosowała post Daniela Dr Dąbrowskiej i postepując się ściśle do zaleceń tej diety znacznie poprawiła stan swojego zdrowia.A wcześniej nałykała się sterydów ściśle według zaleceń swojego lekarza.
https://www.youtube.com/watch?v=VFN3dU81lGg


Śr cze 22, 2016 5:57 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): N gru 22, 2013 7:23 pm
Posty: 956
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zdrowie - geny czy zdrowy tryb życia?
Hades napisał(a):
Tak że polecam jogurciki własnej roboty. Acha 1 słoiczek zostawiamy na nowy wychówek! I tak jest darmowy jogurt cały rok. Znika jedynie olejek różany ale termofile (bakterie) żyją w lodówce - świeźe i dobre do jedzenia przez ok tydzień. Kapitalny zakup!


Mnie szczególnie smakuje kefir na bazie grzybka tybetańskiego i mało z tym roboty.


Śr cze 22, 2016 11:18 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16890
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zdrowie - geny czy zdrowy tryb życia?
Stosujesz jakąś usystemtyzowaną dietę z suplementacją? Możesz mi to przybliżyć?

Poniższe nie do Ciebie, ale z zwązku z hasłem, które się pojawiło.

Polacy nadużywają suplementów diety, zapominając że od przyjmowania witamin w pigułkach skuteczniejsze jest stosowanie zbilansowanej diety. Osoby zażywające suplementy na własną rękę mogą być bardziej narażone na zawał, udar lub nowotwory złośliwe - alarmują eksperci.
Z danych przekazanych przez Instytut Żywności i Żywienia wynika, że wśród najlepiej sprzedających się suplementów znajdują się: preparaty z magnezem, probiotyki, preparaty na wzmocnienie kości, mięśni i stawów, specyfiki wspierające odchudzanie oraz środki "na piękno i urodę".

Dyrektor Instytutu Żywności i Żywienia prof. Mirosław Jarosz przekonuje, że w związku z nadużywaniem suplementów konieczna jest powszechna edukacja żywieniowa. "Najlepiej byłoby, gdyby zaczynała się ona już w przedszkolu i szkole podstawowej" - ocenia. Jego zdaniem powinna ona uświadamiać ludziom, że dzięki prawidłowej, dobrze zbilansowanej i urozmaiconej diecie możliwe jest dostarczenie organizmowi wszystkich niezbędnych dla zachowania zdrowia składników odżywczych.

"Warto przypominać słowa wielkiego myśliciela - Francois de la Rochefoucauld, który mawiał: jedzenie jest koniecznością, ale jedzenie w sposób inteligentny jest sztuką. Dlatego powinniśmy tej sztuki uczyć wszystkich już od najmłodszych lat" - uważa Jarosz.

Alarmuje, że Polacy zażywają coraz więcej suplementów często w sposób zupełnie nieodpowiedzialny i niekontrolowany.


Cz cze 23, 2016 7:43 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): N gru 22, 2013 7:23 pm
Posty: 956
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zdrowie - geny czy zdrowy tryb życia?
Na suplementach też się robi niezły biznes, a wielu ulega reklamie.Myślę że większość tych medykamentów niewiele daje, czy też są wręcz szkodliwe.
Należy zmienić tryb życia,odżywianie a z suplementami to ostrożnie.
łatwiej jest jednak coś łykać, często bezmyślnie.
Ja stosuję tylko to czego nie jestem wstanie za bardzo uzupełnić.Suplementuję witaminę D3 i kwas L-askorbinowy jako witaminę C.
Od czasu do czasu biorę chlorellę ponieważ świetnie usuwa metale ciężkie z organizmu.
Używam dużo przypraw które mają dużo antyoksydantów.Zwłaszcza kurkumę z pieprzem,gozdziki,cynamon cejloński.Używam też regularnie ziarna kakaowe.Prawie zawsze deficytowy selen można uzupełnić spożywając dwa, trzy orzechy brazylijskie dziennie.
Magnez świetnie wchłania się przez skórę gdy zastosujemy odpowiednio CZDA chlorek magnezowy sześciowodny.
Jednak jakbym miał jakąś chorobę przewlekłą to pewnie spróbowałbym metod polegających na zastosowaniu odpowiednich dawek witamin minerałów czy aminokwasów według wskazań Andrew Saula,czy innych.
I na pewno użyłbym do tego tych naturalnych z dobrego zródła choć koszta są dużo większe.


O witaminach wypowiada się farmaceutka Beata Peszko która od dwudziestu lat cierpi na SM a dzięki takiej odpowiedniej kuracji witaminowe
całkiem niezle funkcjonuje, a wcześniejsze stantadowe leczenie mało jej pomagało.
https://www.youtube.com/watch?v=mRG-99gmt60
Wiem że kobiety w ciąży powinny rozważyć suplementację kwasu foliowego.
Jak ktoś ma wysoki poziom homocysteiny to też pewnie dobrze byłoby go zbić poprzez odpowiednią suplementację witamin z grupy B.
Najlepiej w konsultacji z lekarzem,choć to może być trudne.
Zbytnio nie wierzę w szkodliwość witamin naturalnego pochodzenia.
Zdecydowana większość badań była przeprowadzana na syntetykach.
Natomiast znam przypadki pogorszenia się stanu zdrowia poprzez sterydy(prawdopodobnie to one spowodowały cukrzycę o u pewnej znajomej mi osoby co potwierdzałoby tezę dr Dąbrowskiej),statyny, czy fatalne samopoczucie po żelazie.
Antybiotyki też mają szkodliwy wpływ a nic zupełnie się nie wspomina o potrzebie odbudowie flory bakteryjnej po tego typu kuracji.


N cze 26, 2016 1:26 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL