Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 7:13 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Chorągiewki i cięcie cesarskie 
Autor Wiadomość
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Pt paź 12, 2012 11:52 am
Posty: 680
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Chorągiewki i cięcie cesarskie
:wink: witam Derayes kolegę po fachu :wink: miło mi.
Czyli sam zobacz, Andy, nawet na takim forum spotykasz już conajmniej dwoje lekarzy wierzących, praktykujacych i tego sie trzymających w życiu.
I mówiących o tym otwarcie.
Większość moich koleżanek lekarek jest wierząca :wink:

_________________
Ania


So lut 01, 2014 12:09 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 30, 2010 10:26 am
Posty: 2778
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Chorągiewki i cięcie cesarskie
Tak na marginesie ostatnio zdarzyło sie kilka przypadków głupich i niepotrzebnych śmierci przy porodzie. Sprawa bardzo przykra, chciałem tylko zauważyć że oprócz konkretnych błędów konkretnych osób ma w tym swój udział także napór NFZu na ograniczenie liczby cięć do minimum z przyczyn finansowych. To się musiało tak skończyć... Teraz pewnie z odbicia będzie się ciąć wszystko jak leci, na wszelki wypadek. Taka niestety jest zwykła polska praktyka, albo w tą albo we wtą, a środkiem nie da rady :-x


So lut 01, 2014 7:46 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Pt paź 12, 2012 11:52 am
Posty: 680
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Chorągiewki i cięcie cesarskie
wiesz to jest temat rzeka, limity i wogóle system finansowania przez NFZ może nas tu szybko doprowadzić do skoku ciśnienia :evil:
Przekroczysz kontrakt- źle, robisz długi, nie zapłacą, idziesz na dywanik,
Nie wyrobisz kontraktu- też źle, nie dadzą ci na przyszły rok albo jeszcze zmniejszą :|
Dla mnie to jest wszystko chore, nie wchodząc już tutaj w politykę ale temat NFZ jest jednym z największych absurdów polskiej gospodarki i chyba ewenementem w Europie?

_________________
Ania


N lut 02, 2014 10:01 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 30, 2010 10:26 am
Posty: 2778
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Chorągiewki i cięcie cesarskie
Oj tak...
Znam z autopsji taki przypadek: ambitny ordynator postanowił otworzyć pracownie wszczepiania rozruszników serca. Zgodnie z wymaganiami NFZ władował pieniądze w sprzęt i urządzenie specjalnej pracowni. Wtedy NFZ zmienił warunki i zaradzał dodatkowo kardiologa na stałe dyżury. No to załatwiono kardiologa a wtedy okazało się że ma byc dwóch... W efekcie sprzęt i pracownia stoją juz trzeci rok bez pożytku a kontraktu dalej nie ma i pewnie nie będzie bo warunki sa co chwile zmieniane. I gdzie tu sens i logika?


N lut 02, 2014 11:06 am
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Pt paź 12, 2012 11:52 am
Posty: 680
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Chorągiewki i cięcie cesarskie
Eryk pracuję w dużej przychodni, jednej z największych w mieście. wcześniej 10 lat w szpitalu więc znam oba systemy. Od czasu prywatyzacji (hehehe przypadkiem) moja przychodnia jest cała wyremontowana, ma nowy sprzęt, wygląda calkowicie inaczej niż paskudny budynek znany z czasów komuny. Każdy metr powierzchni ma pracować, z niepotrzebnych jakichś kanciapek zrobiono nowe gabinety które zarabiają, widzę sama że zarządzanie jest sensowne i że prezesowi bardzo zależy na firmie. No i ta przychodnia (nie tylko nasza, inne tez) długo przygotowywały się do kontraktowania, zawierano nowe umowy, przygotowywano sprzęt... i co ? i d...a. W listopadzie jak grom z jasnego nieba- żadnych nowych kontraktów, możecie sobie wsadzić to że jesteście gotowi na przyjęcie nowych pacjentów, że pacjenci czekają miesiącami...., :| Jednocześnie współpracujemy z prywatną ubezpieczalnią i widzę jak to hula. Masz w ofercie takie czy inne badanie czy usługę- sama ubezpieczalnia zabiega stale o miejsca gdzie dałoby się je wykonać. Żadnych odgórnych idiotycznych planowań i limitów, tylko podpisane umowy na zasadzie jak przyjdzie pacjent to ci zapłacimy za badanie. Masz je w swojej polisie- ubezpieczalnia bez gadania zapłaci. Składka oczywiście jest znacznie niższa niż obowiązkowa zdrowotna w Polsce.

_________________
Ania


Wt lut 04, 2014 9:39 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt lip 26, 2013 4:24 pm
Posty: 4214
Lokalizacja: Szwecja
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Chorągiewki i cięcie cesarskie
kropeczka_ns napisał(a):
Eryk pracuję w dużej przychodni, jednej z największych w mieście. wcześniej 10 lat w szpitalu więc znam oba systemy. Od czasu prywatyzacji (hehehe przypadkiem) moja przychodnia jest cała wyremontowana, ma nowy sprzęt, wygląda calkowicie inaczej niż paskudny budynek znany z czasów komuny. Każdy metr powierzchni ma pracować, z niepotrzebnych jakichś kanciapek zrobiono nowe gabinety które zarabiają, widzę sama że zarządzanie jest sensowne i że prezesowi bardzo zależy na firmie. No i ta przychodnia (nie tylko nasza, inne tez) długo przygotowywały się do kontraktowania, zawierano nowe umowy, przygotowywano sprzęt... i co ? i d...a. W listopadzie jak grom z jasnego nieba- żadnych nowych kontraktów, możecie sobie wsadzić to że jesteście gotowi na przyjęcie nowych pacjentów, że pacjenci czekają miesiącami...., :| Jednocześnie współpracujemy z prywatną ubezpieczalnią i widzę jak to hula. Masz w ofercie takie czy inne badanie czy usługę- sama ubezpieczalnia zabiega stale o miejsca gdzie dałoby się je wykonać. Żadnych odgórnych idiotycznych planowań i limitów, tylko podpisane umowy na zasadzie jak przyjdzie pacjent to ci zapłacimy za badanie. Masz je w swojej polisie- ubezpieczalnia bez gadania zapłaci. Składka oczywiście jest znacznie niższa niż obowiązkowa zdrowotna w Polsce.


Ja z Polski wyjechalem ponad 10 lat temu bo mialem tego...... (tu nie wstawie slowa ktore mam na mysli) dosyc i nie zaluje. Zaluje ze jak widze nadal w Polsce jest jak bylo- te limity, hece z receptami itp.... no ale jak rzadzi postkomuna to jak ma byc?....

_________________
'Bo góry mogą ustąpić i pagórki się zachwiać
Ale miłość moja nigdy nie odstąpi od Ciebie
Mówi Pan'


Wt lut 04, 2014 1:17 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 30, 2010 10:26 am
Posty: 2778
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Chorągiewki i cięcie cesarskie
Postkomuna czy postsolidara jedno badziewie...
Jedyny sensowny pomysł jaki pamiętam miał Buzek z kasami chorych na wzór niemiecki ale raz że zostało to spartolone dwa że sam AWS zatrzymał reformę w połowie. Początkowo istniały kasy wojewódzkie i jako alternatywa kasa "mundurowa" która mogła przyjmować także cywili. Był to krok w kierunku złamania monopolu. Następnym krokiem miała byc możliwość tworzenia wielu prywatnych kas chorych które by między sobą konkurowały dokładnie tak jak w Niemczech. Ale najpierw AWS zatrzymał ten proces a potem przyszedł Miller i przywrócił monopol w postaci NFZu. I ten monopolista trwa do dziś i może robić co mu się żywnie podoba bo nie ma żadnej konkurencji która by wymuszała na nim poprawę jakości.
To sytuacja jak z telekomunikacją za komuny kiedy na telefon trzeba było czekać latami. A potem pojawiły sie konkurencyjne sieci komórkowe i nagle się okazało że telefon można mieć od ręki. Czyli powodem nie były obiektywne trudności tylko nieudolność i lenistwo monopolisty.
Z NFZetem jest dokładnie to samo. Gdyby pojawiła się realna konkurencie zaraz by się sytuacja zmieniła i to bez dopływu ekstra kasy. Niestety wszystkie polskie partie a PIS to juz szczególnie chcą utrzymania tego monopolu więc obecna bryndza pewnie jeszcze potrwa długie lata. Bodaj tylko Korwin jest przeciw...


Pt lut 07, 2014 6:49 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn cze 13, 2011 6:22 pm
Posty: 3444
Lokalizacja: podkarpackie
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Chorągiewki i cięcie cesarskie
Andy72 napisał(a):
Nawet do przesady, bo gdy chodzi o porody, to zapewne bazując na słowach Biblii „w bólach rodzić będziesz”, stają się przeciwnikami cięcia cesarskiego i znieczulenia do porodu.
.

Na okoliczność cc, jak wiadomo nie boli sam poród, ale "po" boli równo. Jak po każdej dużej operacji brzucha. Z tą różnicą, że masz kłopoty z nabrzmiałymi piersiami i głodne dziecko. Nie bardzo też można brać leki p/ bólowe, bo przenikną przecież do pokarmu. Czasami po cc w ogóle pokarm nie przychodzi. W dodatku jest się wypisywanym ze szpitala w 3- 4 dobie. Czemu tak wcześnie? można się tylko domyślać. Jak nie masz nikogo do pomocy ( mąż nie zawsze ma praktykę i potrafi) nic- tylko usiąść i płakać.

_________________
Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą


Cz lut 05, 2015 4:43 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): N paź 26, 2014 6:37 pm
Posty: 679
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Chorągiewki i cięcie cesarskie
(ciach offtop -J)

_________________
- Ale za to przepiliśmy dziesiątaka. Choć za Karła, za brodatego, ale piliśmy.


So lut 07, 2015 7:12 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Chorągiewki i cięcie cesarskie
Cytuj:
W dodatku jest się wypisywanym ze szpitala w 3- 4 dobie. Czemu tak wcześnie? można się tylko domyślać. Jak nie masz nikogo do pomocy ( mąż nie zawsze ma praktykę i potrafi) nic- tylko usiąść i płakać.
A słyszałaś kiedyś o bakteriach szpitalnych? Pacjenta wypisuje się ze szpitala najszybciej jak to możliwe dla jego dobra, żeby go nie narażać na zakażenie.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


N lut 08, 2015 10:14 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lip 09, 2014 11:23 am
Posty: 1528
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Chorągiewki i cięcie cesarskie
Andy72 napisał(a):
Słyszałem z wiarygodnego źródła, że za komuny wielu lekarzy było partyjniakami, nawet dawali wykłady na temat „Nie ma Boga”. .



W dekadzie Bieruta wydarzyło się kilka obrzydliwych historii - choćby słynna sprawa pewnej pani profesor dermatologii.
Ze swoimi studiami załapałem się na schyłek komuny - jakoś przez 6 lat nie słyszałem żadnej agitacji.NZS-owi na mojej uczelni też nikt specjalnie nie przeszkadzał.

Eryk Bloodeaxe napisał(a):
Postkomuna czy postsolidara jedno badziewie...
Jedyny sensowny pomysł .


Na szczęście jest sektor prywatny.Od 6 lat nie mam w ogóle do czynienia z NFZ.


Pn lut 09, 2015 2:31 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Chorągiewki i cięcie cesarskie
Verbal napisał(a):
Na szczęście jest sektor prywatny.Od 6 lat nie mam w ogóle do czynienia z NFZ.
Na szczęście ale do pierwszej poważnej sprawy (której ci oczywiście nie życzę) ale niestety sektor prywatny nie zajmuje się wszystkimi a jedynie najbardziej dochodowymi

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Pn lut 09, 2015 6:36 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lip 09, 2014 11:23 am
Posty: 1528
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Chorągiewki i cięcie cesarskie
Jockey napisał(a):
Verbal napisał(a):
Na szczęście jest sektor prywatny.Od 6 lat nie mam w ogóle do czynienia z NFZ.
Na szczęście ale do pierwszej poważnej sprawy (której ci oczywiście nie życzę) ale niestety sektor prywatny nie zajmuje się wszystkimi a jedynie najbardziej dochodowymi



Sektor prywatny jest dla lekarza z całą pewnością znośną alternatywą wobec emigracji.Jeśli masz na myśli perspektywę sprawy sądowej to wyjaśniam : w sektorze prywatnym zagrożenia zawodowe są z całą pewnością mniejsze - z uwagi przede wszystkim na warunki pracy.
Oczywiście ,że ten sektor nie zajmuje się wszystkim - trudno żeby pakował się w beznadziejny z wejścia interes.


Wt lut 10, 2015 10:55 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lip 09, 2014 11:23 am
Posty: 1528
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Chorągiewki i cięcie cesarskie
Andy72 napisał(a):
Słyszałem z wiarygodnego źródła, że za komuny wielu lekarzy było partyjniakami,

Nawet do przesady, bo gdy chodzi o porody, to zapewne bazując na słowach Biblii „



Jeszcze dwie refleksje :

1."słyszałem z wiarygodnego żródła , że wielu ......" - to jest takie zdanie ,z którym nie sposób racjonalnie dyskutować."Słyszałem z wiarygodnego źródła ,że wielu flecistów to homoseksualiści"

2.Co do Biblii i porodów - klauzulę sumienia podpisał ślad środowiska lekarskiego


Wt lut 10, 2015 11:04 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lip 09, 2014 11:23 am
Posty: 1528
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Chorągiewki i cięcie cesarskie
Verbal napisał(a):
[- klauzulę sumienia podpisał ślad środowiska lekarskiego


Poprawka - deklarację wiary oczywiście a nie klauzulę sumienia.


Wt lut 10, 2015 12:09 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 31 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL