Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 10:35 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 11-letni syn 
Autor Wiadomość
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 22, 2014 11:43 am
Posty: 341
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post 11-letni syn
Nie mogę sobie poradzić z myślami, nawet jak się komuś zwierzyłem, dlatego postanowiłem to z siebie też tutaj "wylać", może ktoś był w podobnej sytuacji i może mi coś doradzić, albo przynajmniej poklepać...
Od 7 lat pracuję w tygodniu daleko poza domem. Jestem tylko na weekendy, święta itp.
Nie musiałem w ten sposób pracować, ale to już inna historia.
Na 99% z końcem października kończę z tą pracą i mam zamiar wrócić na stałe do domu i szukać pracy w nowym miejscu.
Niestety przez te lata oddaliłem się trochę od rodziny a szczególnie to widać w relacji z 11-letnim synem. Kiedyś jak miał jeszcze 6,7 lat gdy wyjeżdżałem do pracy, płakał strasznie i jak sobie to teraz przypominam, wyć :beksa: mi się chce. Mogę mieć tylko do siebie pretensje, że już wtedy nie zrezygnowałem z pracy daleko od domu. Ale czasu nie cofnę.
Teraz dla niego liczy się komórka, trochę koledzy... Jak przyjeżdżam na weekend to jesteśmy dla siebie jak obcy. Czasami przyjdzie usiąść na kolana ale to nie jest już to samo jak był dzieckiem. Mamy jeszcze 8 letniego syna, który jest zupełnie inny i widzę jakąś szansę na zbudowanie z nim relacji.
Natomiast zupełnie nie wiem czy w ogóle ze starszym "polubimy" się i czy jestem w stanie jeszcze coś dla niego znaczyć, coś zrobić, zbudować...
Jestem w kompletnej rozsypce... :-(

_________________
Jednak nie z tego się cieszcie, że duchy się wam poddają, lecz cieszcie się, że wasze imiona zapisane są w niebie


Cz paź 06, 2022 11:52 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: 11-letni syn
Musiał poradzić sobie ze stratą ojca, tak jak potrafi tak sobie dziecko radzi. Nie wiesz jak sobie dał radę z nieobecnością ojca, bo sposobów jest wiele. Kiedy wrócisz na stałe do domu, być może wszystko ułoży się. Dziecko może jednak sprawdzać, czy ty rzeczywiście go kochasz: może być krnąbrne (a zbliża się ów wiek budowania swej tożsamości). Czasem człowiek nie chce zbliżać się do kogoś, bo obawia się, że znów utraci kochaną osobę. Woli nawet okazywać wrogość. To może trwać.
Kiedy wrócisz bardzo musisz uważać na dwie sprawy: pilnować siebie, by nie wyróżniać tego bezproblemowego syna i poświęcić synom swój czas. Nie oderwiesz go jednak od komórki, bo to inne pokolenie. Nie szuka wiedzy u starszego pokolenia, ale w internecie. To też okazja, by zacząć rozmowę. Wchodzi się tam, w to miejsce, gdzie jest dziecko.
Na czas, gdy chłopakowi potrzebny jest ojciec już będziesz w pobliżu. Potrzebujecie czasu.


Pt paź 07, 2022 11:49 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8081
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: 11-letni syn
Spróbuj regularnie robić coś z nim na wolnym powietrzu, lub uprawiać sport z nim (rower, wycieczki, koszykówka, łowienie ryb). Takie zajęcia nie pozwolą na używanie technologii, a dadzą szansę, by czegoś od siebie nawzajem się dowiedzieć, zbudować więź. Nie ma to, jak czynne robienie czegoś razem, i robienie tego z pomysłem.


Pt paź 07, 2022 12:28 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL