Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 5:16 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Potrzebna inspiracja w sprawie frustracji 
Autor Wiadomość
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Pn lis 24, 2014 4:34 pm
Posty: 421
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Potrzebna inspiracja w sprawie frustracji
Chętnie bym kupił seksmisyjną pigułkę, gdyby taka istniała :D . Latem to strach z domu wychodzić, jak wszystkie panie porozbierane. Telewizora też lepiej nie włączać...


Śr lip 20, 2022 7:17 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Potrzebna inspiracja w sprawie frustracji
ANDPOL napisał(a):
Tak wiem, że moje małżeństwo jest w głębokim kryzysie od wielu lat. Problem jest tego typu, że druga strona nie widzi (albo udaje, że nie widzi) żadnego problemu.

Źle zadekretowałeś problem. To problemy komunikacyjne. Druga strona nie chce o tym rozmawiać, stawia opór. Natura ludzka nie odrzuca tego co sprawia jej przyjemność. Tak jak napisałam wcześniej: nie należy problemu szukać u drugiej strony. Jeśli teraz podajesz źle zadekretowany problem to wcześniej też rozwiązywałeś nie to co powinieneś. Standardowe myślenie mężczyzny to: co mam zrobić, by żona mi nie odmawiała. Kiedy zaczynasz o możliwych innych przyczynach to usłyszysz: ale ja nie chcę rozmawiać o problemach małżeńskich, ale tym jak mam nakłonić żonę do współżycia. Dlatego podaje się receptę: potrzebujecie pomocy osoby trzeciej, bo sami nie potraficie dotrzeć do źródła oporu. Nie musi pomóc, bo nie ma eliksiru na pokonanie tego oporu. Dlatego też mamy tak niską skuteczność terapii.


Śr lip 20, 2022 9:12 am
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Pn lis 24, 2014 4:34 pm
Posty: 421
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Potrzebna inspiracja w sprawie frustracji
tak, tak... Chodziłem do psychologa/księdza i proponował co?... separację. Żona nigdzie nie pójdzie, ona nie potrzebuje, wie lepiej itd, itp. Seks to tylko jeden z wielu problemów, ale to nie mój temat tylko @lekarstwo. Ja mogę Mu tylko napisać, że rozumiem, ale nie mam lekarstwa dla @lekarstwa. Jest takie powiedzenie, że jak ktoś nie chce to gorzej niż by nie mógł.


Śr lip 20, 2022 9:27 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Potrzebna inspiracja w sprawie frustracji
Cygan zawinił, kowala powiesili. :)


Śr lip 20, 2022 2:42 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2012 11:53 am
Posty: 4586
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Potrzebna inspiracja w sprawie frustracji
Musisz mieć jednak jakieś korzyści z tego małżeństwa że na tą sepracje się nie zdecydowałeś.

Niezłe jaja by się też okazały gdyby żona miała kogoś na boku a z mężem nie chciała.


Wt lip 26, 2022 9:17 am
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Pn lis 24, 2014 4:34 pm
Posty: 421
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Potrzebna inspiracja w sprawie frustracji
Psycholog też tak przypuszczał. Ja chcę wierzyć, że są inne powody...


Wt lip 26, 2022 12:50 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2012 11:53 am
Posty: 4586
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Potrzebna inspiracja w sprawie frustracji
ANDPOL napisał(a):
Psycholog też tak przypuszczał. Ja chcę wierzyć, że są inne powody...

Wolisz żyć w iluzji czy dowiedzieć się prawdy?


Wt lip 26, 2022 6:37 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Pn lis 24, 2014 4:34 pm
Posty: 421
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Potrzebna inspiracja w sprawie frustracji
Mam wynająć detektywa :?: Czemu wszyscy od razu zakładają najgorsze?


Cz lip 28, 2022 7:28 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Potrzebna inspiracja w sprawie frustracji
Znów pudło. Ja zakładam, że objaw musi mieć przyczynę. Ta przyczyna jest jednak ukryta i leży nie tam, gdzie najprościej szukać. Psycholodzy tu odpadają, bo nie wypisują skutecznych tabletek. Jeśli psycholog podejrzewa, że doszło do zdrady żony to musiał znać fakty podane przez męża i wówczas on tylko wyartykułował to co mąż myślał. Słabe fakty psycholog powinien zignorować i uspokoić męża. Kiedy jednocześnie mąż zaprzecza tym samym faktom w innej sytuacji to mamy do czynienia z brakiem wiarygodności męża lub psychologa nie interesowały fakty, bo poruszał się w świecie mitów. Udzielanie porad małżeńskich w przypadku, gdy mamy zwierzenia tylko jednej strony są obarczone błędem.


Cz lip 28, 2022 11:26 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Pn lis 24, 2014 4:34 pm
Posty: 421
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Potrzebna inspiracja w sprawie frustracji
Jakby to powiedzieć? Są niepokojące poszlaki, twardych dowodów brak. Psycholog szybko wydał wyrok i to mi się nie podoba. Tym bardziej, że jest księdzem :? i poznał "zeznania" tylko jednej strony, pewnie mocno stronniczej. O innych możliwych przyczynach nawet nie pomyślał. To ja tu staję w roli adwokata.


Pt lip 29, 2022 6:52 am
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Pn lis 24, 2014 4:34 pm
Posty: 421
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Potrzebna inspiracja w sprawie frustracji
No, ale nie o tym temat i nie mój.


Pt lip 29, 2022 7:00 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2012 11:53 am
Posty: 4586
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Potrzebna inspiracja w sprawie frustracji
Są teorię że kobiety nie chcą faceta który jest "pierdoła". Jak kobieta przewodzi w związku to wtedy się sypie.


Pt lip 29, 2022 2:11 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Potrzebna inspiracja w sprawie frustracji
Ksiądz będący psychologiem lepiej odczytuje człowieka, ale niekoniecznie potrafi mu pomóc, bo to inny rodzaj wiedzy - terapeutyczna. Wymaga innego przygotowania zawodowego i specjalistycznych kursów, certyfikatu. Na to powinna się nałożyć przydatność do zawodu, to pewne cechy osobowościowe. Na te cechy osobowościowe ma wpływ stan zdrowia psychicznego księdza/psychologa. Jeśli ma problemy ze sobą to czyta drugiego człowieka przez pryzmat krzywych luster. Nikomu nie pomoże. Nie potrafiąc pomóc sobie będzie się realizował żyjąc cudzym życiem. Łatwo podaje rady a nie widzi oporu pacjenta.
Rodząc się mamy przed sobą wybór drzwi, które należy otworzyć i iść drogą, którą otwierają. Jest zaplanowana dla naszych genetycznych uwarunkowań. Środowisko powinno to wypełnić w całość kompatybilną. Rodzina ma czasem inny pomysł na życie dziecka i nakazuje mu przejść przez inne drzwi. Będzie żyło nie swoim życiem. Będzie pomagał tak jak jego zaprogramowano: to jest właściwa droga. Zupełnie będzie pogubiony więc w czytaniu drogi innego człowieka, bo nie wie jak to jest być w zgodzie sam ze sobą. Nie podprowadzi innego człowieka do jego drzwi. Wiedza psychologiczna więc to za mało.
Żadna terapia nie pomoże w przypadku, gdy nie mamy zaufania do terapeuty; wiemy, że zna się na rzeczy i pomaga ludziom odnaleźć ich samych a następnie nauczyć zgody na to. Nie odczytałam tego zaufania, odczytałam wykaz dyplomów. To tylko wiedza, a nie umiejętności.


Pt lip 29, 2022 5:35 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Pn lis 24, 2014 4:34 pm
Posty: 421
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Potrzebna inspiracja w sprawie frustracji
Ksiądz, doktor psychologii, DDA. :( Nie za bardzo pomógł...


Pt lip 29, 2022 8:14 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2012 11:53 am
Posty: 4586
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Potrzebna inspiracja w sprawie frustracji
ANDPOL napisał(a):
Ksiądz, doktor psychologii, DDA. :( Nie za bardzo pomógł...

A jak miał pomóc?


Wt sie 02, 2022 12:49 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL