Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 11:22 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
 Pytanie o związek sakramentalny 
Autor Wiadomość
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Pn sie 24, 2020 8:19 pm
Posty: 4
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Pytanie o związek sakramentalny
Dzień dobry. Jak to jest z rodzicem samotnie wychowujacym dziecko nie będącym wcześniej w związku sakramentalnym i nie będącym z drugim rodzicem dziecka. Czy taka osoba jest "skazana" samotnosc musi to przyjąć jaki krzyż w swoim życiu albo ewentualnie jak już to związek tylko z rodzicem dziecka z którym nie jest? Czy grzechem związek inna osoba ? Pytam bo tak mi to zostało przedstawione czego nigdy wcześniej nie słyszałam. Dziękuję odpowiedzi


Ostatnio edytowano N sie 30, 2020 8:18 pm przez PeterW, łącznie edytowano 1 raz

poprawka literówki w tytule



Pt sie 28, 2020 12:09 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pytanie o związek sakramentalny
1. Popracuj nad interpunkcją, ponieważ Twój tekst bardzo źle się czyta.
2. Osoba, która nie zawarła małżeństwa w sposób sakramentalny, może w każdym momencie wziąć ślub w Kościele katolickim.


Pt sie 28, 2020 1:40 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2012 11:53 am
Posty: 4586
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pytanie o związek sakramentalny
Selena napisał(a):
Dzień dobry. Jak to jest z rodzicem samotnie wychowujacym dziecko nie będącym wcześniej w związku sakramentalnym i nie będącym z drugim rodzicem dziecka. Czy taka osoba jest "skazana" samotnosc musi to przyjąć jaki krzyż w swoim życiu albo ewentualnie jak już to związek tylko z rodzicem dziecka z którym nie jest? Czy grzechem związek inna osoba ? Pytam bo tak mi to zostało przedstawione czego nigdy wcześniej nie słyszałam. Dziękuję odpowiedzi

Kościoł nikomu nie narzuca, kto z kim ma zawierać związek małżenski. Człowiek sam wybiera. Choć działanie Boga w życiu bywa rózne. Np raper Tau po nawróceniu, ożenił się z matką swojego syna z którą się wcześniej nienawidził.


Pt sie 28, 2020 2:25 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Pn sie 24, 2020 8:19 pm
Posty: 4
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pytanie o związek sakramentalny
Serdecznie dziękuję za odpowiedzi. :) Pytałam bo powiedziano mi że samotny rodzic nie może się związać z nikim no chyba, że wrocić do ex partnera z którym ma dziecko. Zwiazek z każdą inną osobą to grzech. Chciałam się dowiedzieć gdzie leży prawda bo zgłupiałam . Jeszcze raz serdecznie dziękuję


Pt sie 28, 2020 2:51 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Cz lip 07, 2016 10:06 am
Posty: 60
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pytanie o związek sakramentalny
Jeśli nie ma żadnych przeszkód, to można. Jedynie przy spisywaniu protokołu podpisuje się odpowiednie oświadczenie.


Pt sie 28, 2020 3:50 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn cze 13, 2011 6:22 pm
Posty: 3444
Lokalizacja: podkarpackie
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pytanie o związek sakramentalny
Selena napisał(a):
Serdecznie dziękuję za odpowiedzi. :) Pytałam bo powiedziano mi że samotny rodzic nie może się związać z nikim no chyba, że wrocić do ex partnera z którym ma dziecko. Zwiazek z każdą inną osobą to grzech. Chciałam się dowiedzieć gdzie leży prawda bo zgłupiałam . Jeszcze raz serdecznie dziękuję

Ktoś wprowadził Cię w błąd.

_________________
Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą


Pt sie 28, 2020 4:18 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pytanie o związek sakramentalny
Selena napisał(a):
Serdecznie dziękuję za odpowiedzi. :) Pytałam bo powiedziano mi że samotny rodzic nie może się związać z nikim no chyba, że wrocić do ex partnera z którym ma dziecko. Zwiazek z każdą inną osobą to grzech.

Bzdury. Grzechem jest współżycie poza małżeństwem, a nie wybranie sobie na męża/żonę osoby innej niż ta, z którą ma się dziecko.


Pt sie 28, 2020 5:02 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pytanie o związek sakramentalny
Selena napisał(a):
Dzień dobry. Jak to jest z rodzicem samotnie wychowujacym dziecko nie będącym wcześniej w związku sakramentalnym i nie będącym z drugim rodzicem dziecka. Czy taka osoba jest "skazana" samotnosc musi to przyjąć jaki krzyż w swoim życiu albo ewentualnie jak już to związek tylko z rodzicem dziecka z którym nie jest? Czy grzechem związek inna osoba ? Pytam bo tak mi to zostało przedstawione czego nigdy wcześniej nie słyszałam. Dziękuję odpowiedzi

Ślub kościelny możesz zawrzeć z dowolnym facetem - nie musi to być ojciec Twojego dziecka.


Pt sie 28, 2020 5:32 pm
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Pn sie 24, 2020 8:19 pm
Posty: 4
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pytanie o związek sakramentalny
Jeszcze raz wam wszystkim serdecznie dziękuję za odpowiedzi. Dobrze że odpowiedziało więcej osób tak samo bo przynajmniej bardziej dla mnie to wiarygodna wersja.
Nie wiem skąd znajoma to wzięła. Powiedziała mi że mogę albo wrocic do ojca dziecka( jest to niemożliwe) , albo być sama, albo do zakonu. Koleżanka jest bardzo wierzaca i dość konserwatywna. Ja nie posiadam az tak dużej wiedzy i myślałam że ma rację.


Pt sie 28, 2020 6:23 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pytanie o związek sakramentalny
Najlepiej takie sprawy omawiać z księdzem w swojej parafii, a nie ze znajomymi.


Pt sie 28, 2020 7:18 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6808
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pytanie o związek sakramentalny
Dopowiem, że małżeństwo z ojcem dziecka, bo tak wypada, bo tak trzeba, pod presją - może być czynnikiem który powoduje nieważność małżeństwa..

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Pt sie 28, 2020 7:18 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Pn sie 24, 2020 8:19 pm
Posty: 4
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pytanie o związek sakramentalny
Yarpen Zirgin napisał(a):
Najlepiej takie sprawy omawiać z księdzem w swojej parafii, a nie ze znajomymi.

Mi jest łatwiej zapytać anonimowo tutaj:) . Co do znajomej ona sama mi z tym wystrzeliła nie pytałam ja o rade. Nawet by mi to do głowy nie przyszło. Nie dawało mi to jednak spokoju.
Chce już od jakiegoś czasu żyć w zgodzie z Bogiem i gdyby to okazało się prawda to bym to przyjęła. Ale na moje szczęście nie ;)
Taka wiadomość od niej dostałam
"Nowego partnera, chłopaka, męża. Gdy Chrystus przyszedł na ziemię wypełnił prawo. Dawniej pod pewnymi warunkami można było się rozwieść, mieć nowego męża. W sytuacji, gdy nawet nigdy nie miałaś męża, ale chłopaka, zaszłaś z nim w ciążę to jesteś za dziecko i jego odpowiedzialna aż do jego śmierci. Bez względu czy był ślub czy nie. Wyobraź sobie sytuację gdyby kobieta miała partnera z nim dziecko, ale związek się rozpadł...to następny i następny...itd. To cudzołóstwo. Kobieta z dzieckiem nie ma prawa szukać nowej "miłości". Zresztą Pan Bóg jej i tak rozwali każdy następny związek i przysporzy o większy krzyż, bo działa wbrew prawa. To tak w skrócie. Uwierz mi, bardzo długie lata mi zajęło studiowanie tego tematu. Co Bóg złączył, człowiek nie ma prawa rozłączać, ale jeśli już jest rodzina rozwalona, to należy zostać samemu i żyć dla Pana. To Jezus wówczas staje się miłością życia i w ten sposób doświadcza duszę, którą chce mieć tylko dla siebie."


Pt sie 28, 2020 9:02 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Cz lip 07, 2016 10:06 am
Posty: 60
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pytanie o związek sakramentalny
Selena napisał(a):
Jeszcze raz wam wszystkim serdecznie dziękuję za odpowiedzi. Dobrze że odpowiedziało więcej osób tak samo bo przynajmniej bardziej dla mnie to wiarygodna wersja.
Nie wiem skąd znajoma to wzięła. Powiedziała mi że mogę albo wrocic do ojca dziecka( jest to niemożliwe) , albo być sama, albo do zakonu. Koleżanka jest bardzo wierzaca i dość konserwatywna. Ja nie posiadam az tak dużej wiedzy i myślałam że ma rację.

W tej sytuacji do zakonu? Chyba tylko w tedy, gdy dziecko będzie już dorosłe.


Pt sie 28, 2020 9:29 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2012 11:53 am
Posty: 4586
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pytanie o związek sakramentalny
Yarpen Zirgin napisał(a):
Najlepiej takie sprawy omawiać z księdzem w swojej parafii, a nie ze znajomymi.

Na wiekszosć pytań znajdzie się odpowiedź w internecie czy nawet w Katechizmie, warto przeczytać bo przecież jest dostępny onlinne. Nie trzeba z każdą pierdoła lecieć do księdza i pytać. Dostęp do wiedzy w dobie internetu jest szeroki. A każdy katolik jest wszak powołany do pogłebiania wiedzy religijnej.


So sie 29, 2020 7:17 am
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pytanie o związek sakramentalny
Selena napisał(a):
Mi jest łatwiej zapytać anonimowo tutaj:) . Co do znajomej ona sama mi z tym wystrzeliła nie pytałam ja o rade. Nawet by mi to do głowy nie przyszło. Nie dawało mi to jednak spokoju.
Chce już od jakiegoś czasu żyć w zgodzie z Bogiem i gdyby to okazało się prawda to bym to przyjęła. Ale na moje szczęście nie ;)
Taka wiadomość od niej dostałam
"Nowego partnera, chłopaka, męża. Gdy Chrystus przyszedł na ziemię wypełnił prawo. Dawniej pod pewnymi warunkami można było się rozwieść, mieć nowego męża (...)

No i widzisz? To nie ważne, że ta Twoja znajoma jest religijna - nawet takie osoby potrafią głosić straszne głupoty. Dobrze, że zweryfikowałaś tą informację bo dałabyś się zwieść jak mała dziewczynka.


PS: Pokaż te odpowiedzi Twojej znajomej i wyprowadź ją z błędu.


So sie 29, 2020 1:40 pm
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL