Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 8:14 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Wspólnoty - grupy dla małżeństw, prośba o radę 
Autor Wiadomość
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Cz lip 02, 2020 5:10 pm
Posty: 2
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Wspólnoty - grupy dla małżeństw, prośba o radę
Hej!

Jestem rok po ślubie. Razem z żoną nie angażowaliśmy się dotąd specjalnie w życie religijne i społeczny, a chcielibyśmy to zmienić. Nie ukrywam, że poza naukami przedmałżeńskimi nie mamy żadnych doświadczeń w tym zakresie. W związku z tym chciałbym poprosić o radę doświadczonych katolików.

Czy moglibyście podpowiedzieć, jakie są wspólnoty czy organizacje przeznaczone dla młodych małżeństw (i małżeństw w ogóle)? Mieszkamy w Warszawie, teoretycznie powinno być ich dużo, ale np. pytaliśmy w naszej parafii oraz w sąsiedniej i takich "rodzinnych" grup nie ma. (Są, ale o zupełnie innym charakterze).

Naszym głównym celem jest nawiązanie kontaktu z innymi młodymi rodzinami, poznanie ciekawych ludzi o podobnym systemie wartości oraz naturalnie rozwój duchowy.

Pozdrawiam serdecznie.


Cz lip 02, 2020 8:18 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wspólnoty - grupy dla małżeństw, prośba o radę
kamonp napisał(a):
Hej!

Jestem rok po ślubie. Razem z żoną nie angażowaliśmy się dotąd specjalnie w życie religijne i społeczny, a chcielibyśmy to zmienić. Nie ukrywam, że poza naukami przedmałżeńskimi nie mamy żadnych doświadczeń w tym zakresie. W związku z tym chciałbym poprosić o radę doświadczonych katolików.

Czy moglibyście podpowiedzieć, jakie są wspólnoty czy organizacje przeznaczone dla młodych małżeństw (i małżeństw w ogóle)? Mieszkamy w Warszawie, teoretycznie powinno być ich dużo, ale np. pytaliśmy w naszej parafii oraz w sąsiedniej i takich "rodzinnych" grup nie ma. (Są, ale o zupełnie innym charakterze).

Naszym głównym celem jest nawiązanie kontaktu z innymi młodymi rodzinami, poznanie ciekawych ludzi o podobnym systemie wartości oraz naturalnie rozwój duchowy.

Pozdrawiam serdecznie.
Polecam https://spotkaniamalzenskie.pl/ a także
http://www.dk.oaza.pl/

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Cz lip 02, 2020 11:12 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Cz lip 02, 2020 5:10 pm
Posty: 2
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wspólnoty - grupy dla małżeństw, prośba o radę
Dziękuję bardzo. Wygląda ciekawie i zachęcająco. Jak rozumiem w tym roku ze względu na sytuację większość rekolekcji czy w ogóle spotkań jest odwołana.


Pt lip 03, 2020 11:52 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2012 11:53 am
Posty: 4586
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wspólnoty - grupy dla małżeństw, prośba o radę
To chyba domowy koscioł


Pt lip 03, 2020 7:16 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So wrz 17, 2016 2:23 pm
Posty: 1284
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wspólnoty - grupy dla małżeństw, prośba o radę
kamonp napisał(a):
Dziękuję bardzo. Wygląda ciekawie i zachęcająco. Jak rozumiem w tym roku ze względu na sytuację większość rekolekcji czy w ogóle spotkań jest odwołana.


Danych statystycznych nie znam. Ale w mojej parafii Domowy Kościół zaczął się spotykać (szczegółów nie znam) już w momencie, gdy zdjęto limit do 5 osób w kościele. Słyszałam ogłoszenia, trafiłam przypadkiem na czas ich adoracji itp. Poszukajcie starannie.

Część domów rekolekcyjnych już ruszyła, część właśnie rusza. W pewnym reżimie sanitarnym, np. w nieco mniejszych grupach, ale różne rekolekcje są już organizowane. Niektóre serie już się odbyły w czerwcu.


Pt lip 03, 2020 7:25 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 49 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL