Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 4:22 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 610 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 41  Następna strona
 Kącik samotnych serc 
Autor Wiadomość
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Cz cze 20, 2019 8:17 pm
Posty: 100
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kącik samotnych serc
sachol napisał(a):
Też mialam takie wrazenie że wierzacy mężczyzni nie istniena dopoki nie zaczelam wlasnie poznawać ludzi w necie. To bardzo też ulatwia wstepna selekcje bo widac kto co pisze i jakie ma poglady i czy jest szansa na nić porozumienia.
Nie wiem czemu niektórzy sie tak bardzo bronią przed taką formą szukania żony/męża uwazając ją jako gorszą lub wstydliwą.


To po części prawda. Kiedy nie widzimy kto jest po drugiej stronie, stajemy się bardziej wylewni i łatwiej nam powiedzieć rzeczy, o których normalnie byśmy nawet nie wpomnieli. Ma to jednak też drugą stronę medalu. W sieci łatwo jest też oszukiwać siebie nawzajem. Nie mam tutaj na myśli jakiegoś dużego oszustwa, ale raczej takie "małe kłamstewka" lub koloryzowanie. Swojego byłego poznałam w ten sposób, więc wiem co mówię. Budujesz sobie swoje wyobrażenie jakiejś osoby, które zaczyna się burzyć w miarę poznania się w realu.

mniszek_pospolity napisał(a):
Bóg Jeden raczy wiedzieć ;) Trzeba szukać, jeżeli jeszcze sie ich nie ma. Ja do dziś Panu Bogu dziękuję za takiego prawdziwego przyjaciela na dobre i złe, od serca - to mój sąsiad, ma żonę, synka w wieku przedszkolnym, rok jest młodszy ode mnie. Znamy się od ponad ćwierć wieku (poznaliśmy się jako dzieciaki) i tak to trwa. Zawsze był przy mnie w najtrudniejszych chwilach życia (szpital) i zawsze, ale to zawsze mogłem na niego liczyć. I on na mnie - nie mamy przed sobą żadnych tajemnic. Oczywiście nie zdradza mi wszystkiego co przechodzi w małżeństwie (i dobrze), nie narzeka, nie chwali się, ale szczerze rozmawia i nieraz pyta o radę (ale raczej o inne kwestie niż pożycie małżeńskie :wink: ) Mam więc to szczęście a raczej Boża Opatrzność tak mi pomogła, że mam kogoś, i to blisko, z kim zawsze mogę pogadać, kogo mogę odwiedzić, chodzimy na Mszę Świętą o tej samej godzinie - obaj pracujemy, on ma rodzinę, więc często zostają rozmowy telefoniczne i SMS-y, ale w weekend zawsze znajdziemy chwilę, żeby podzielić się tym co przeżyliśmy w minionym tygodniu.



Bardzo się cieszę, że masz takiego przyjaciela i szczerze Ci gratuluję. Ja swoich też mogę policzyć na palcach jednej ręki :)


bergamotka napisał(a):
Wszędzie, trzeba tylko się rozejrzeć. I na początek nie oczekiwać zbyt wiele. Taka przyjaźń o jakiej pisze mniszek_pospolity jest piękna, myślę jednak że jest nie do nawiązania w dorosłości przez to właśnie że rosła wraz z samymi zainteresowanymi. W dorosłym wieku nie ma czasu ani możliwości na takie "wspólne życie" intensywny kontakt jak może to nastąpić w przypadku dzieci i nastolatków - przeżyć sto tysięcy spraw i problemów, przegadać sto tysięcy godzin, zjeść razem ostatni kęs kanapki i mieć wspólną chusteczkę. Coś takiego może faktycznie związać na całe życie.


Hmm...mimo, że mam przyjaciółki na które mogę zawsze liczyć, to jednak z żadną z nich nie mogę porozmawiać o Bogu tak swobodnie jak bym chciała, bo żadna z nich nie podziela moich "zainteresowań". Dlatego, szczerze brakuje mi kogoś takiego w moim życiu. Nie tylko teraz, ale praktycznie od zawsze brakuje mi takiej osoby. Może dlatego fajnym rozwiązaniem wydaje się być forum podobne do tego, które łączy ludzi o podobnych zainteresowaniach :) Także dzięki, że jesteście :D


Pn mar 23, 2020 8:11 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kącik samotnych serc
Cytuj:
Nie wiem czemu niektórzy sie tak bardzo bronią przed taką formą szukania żony/męża uwazając ją jako gorszą lub wstydliwą.


Ja nie wiem czy się bronię... chyba po prostu nie potrafiłem się zarejestrować :-P a zresztą nie wiem jakie to strony - kiedyś dałem się "nabrać", wpisywałem coś o właśnie o takiej tematyce - kobiety, wartości katolickie, chrześcijańskie - tyle odpowiedzi na pytania, tyle tego "testu", opisów, jakie filmy, książki itd... a potem ten portal okazał się oszustwem - chciano, żeby podawać nr konta - i boty się do ciebie odzywały tym samym tekstem - np. "Witaj Michał. Przeglądam Twój profil i widzę, że wiele nas łączy. Może napiszesz o sobie coś więcej?" Ja odpisuję i...wysłać nie mogę, bo trzeba wykupić ten pakiet premium czy coś takiego - a za chwilę identyczny tekst, już nie od "Ani" a "Marty", "Witaj... ;)

Cytuj:
Bardzo się cieszę, że masz takiego przyjaciela i szczerze Ci gratuluję. Ja swoich też mogę policzyć na palcach jednej ręki


W takim razie cieszymy się oboje :wink: Również gratuluję.

Cytuj:
Może dlatego fajnym rozwiązaniem wydaje się być forum podobne do tego, które łączy ludzi o podobnych zainteresowaniach :) Także dzięki, że jesteście :D


I dzięki Tobie, że jesteś z nami i założyłaś taki bardzo trudny, aczkolwiek ciekawy i jak najbardziej potrzebny temat na forum :)

EDIT: Rozwinęłaś (bo założył kto inny ) ;d

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


Pn mar 23, 2020 8:42 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7274
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kącik samotnych serc
mniszek_pospolity napisał(a):
a potem ten portal okazał się oszustwem - chciano, żeby podawać nr konta - i boty się do ciebie odzywały tym samym tekstem - np. "Witaj Michał. Przeglądam Twój profil i widzę, że wiele nas łączy. Może napiszesz o sobie coś więcej?" Ja odpisuję i...wysłać nie mogę, bo trzeba wykupić ten pakiet premium czy coś takiego - a za chwilę identyczny tekst, już nie od "Ani" a "Marty", "Witaj... ;)

Co gorsze - premium przedłuża się automatycznie i żeby się wypisać trzeba wysłać pismo ręcznie napisane na Maderę

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


Pn mar 23, 2020 8:45 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lis 16, 2013 8:53 pm
Posty: 2540
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kącik samotnych serc
nat.ka napisał(a):
Hmm...mimo, że mam przyjaciółki na które mogę zawsze liczyć, to jednak z żadną z nich nie mogę porozmawiać o Bogu tak swobodnie jak bym chciała, bo żadna z nich nie podziela moich "zainteresowań". Dlatego, szczerze brakuje mi kogoś takiego w moim życiu. Nie tylko teraz, ale praktycznie od zawsze brakuje mi takiej osoby.

Święta Teresa od dzieciątka Jezus miała dwóch duchowych braci z którymi wymieniała listy. Może to jest też jakiś trop dla ciebie. Może warto rozejrzeć się za jakimś zakonem z bliską ci duchowością i napisać do siostry przełozonej z prośbą o to byś mogła z jakąś siostrą prowadzić korespondencję. Nie wiem czy coś takiego wypali, ale może warto spróbować. I dopomóc szczęściu szukając osoby z którą można porozmawiać o Bogu wśród osób które mu podporządkowały życie. To może być początek przyjaźni. Pisanie listów może dawać frajdę. A w ostateczności - jak pomysł nie wypali - zostanie ci ładna papeteria :P
Jako dziecko chciałam mieć korespondencyjna przyjaciółkę. W jakimś piśmie dla dzieci nawet znalazłam kandydatkę - były tam anonse dzieci szukających kogoś z kim mogłyby wymieniać listy - napisałam list, zaadresowałam kopertę. I nigdy go nie wysłałam. Ale po trzech dekadach dojrzałam w końcu do realizacji tego zamysłu i mam korespondencyjną przyjaciółkę :) W dzisiejszych czasach mogłybyśmy korzystać z komunikatorów, Skype, telefonu ale ja chciałam pisać listy. No i piszemy...


Pn mar 23, 2020 8:55 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Cz cze 20, 2019 8:17 pm
Posty: 100
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kącik samotnych serc
O, widzę, że chłopaki tutaj macie doświadczenia z tego typu portalami. :-P Dobrze wiedzieć, że przeczucie mnie nie myliło :D i tym bardziej nie mam ochoty korzystać póki co, z takich możliwości. Lepiej zaczekam na koniec epidemii i w końcu się wybiorę na jakąś samotną wycieczkę/pielgrzymkę :D

mniszek_pospolity napisał(a):
I dzięki Tobie, że jesteś z nami i założyłaś taki bardzo trudny, aczkolwiek ciekawy i jak najbardziej potrzebny temat na forum :)

EDIT: Rozwinęłaś (bo założył kto inny ) ;d


Ależ nie ma za co :D Cieszę się, że posty nie pozostają bez odpowiedzi :)


bergamotka napisał(a):
Może to jest też jakiś trop dla ciebie. Może warto rozejrzeć się za jakimś zakonem z bliską ci duchowością i napisać do siostry przełozonej z prośbą o to byś mogła z jakąś siostrą prowadzić korespondencję.


Dziękuję za pomysł. Kiedyś faktycznie miałam przyjemność pisywać przez jakiś czas z pewną siostrą, z którą rozważałyśmy moje powołanie. Co prawda przyjaciółkami nie zostałyśmy, to jednak całkiem miło to wspominam. Wydaje mi się jednak, że siostry zakonne mają natłok obowiązków i są zbyt zajęte, żeby zajmować im w ten sposób czas. Co innego, gdy z takową siostrą wpierw nawiążesz relację na żywo, która może się przeobrazić w przyjaźć i być kontynuowana przez internet, jak myślę było w przypadku św. Teresy :)


Pn mar 23, 2020 9:07 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kącik samotnych serc
Cytuj:
O, widzę, że chłopaki tutaj macie doświadczenia z tego typu portalami. :-P


No chyba niezbyt... ;) Skoro ten "portal katolicki" w ogóle takowym nie był - to jakaś jedna wielka ściema. Może sachol da adresy tych stron (ale chyba publicznie nie można, bo to reklama)

akurat teraz szanse na spotkanie jest znikome, ale przecież miłość silniejsza jest niż śmierć (czy potężniejsza?). Czasy koronawirusa i ludzie w domach siedzą - oczywiście to nie jest moja kolejna wymówka, żeby nawiązać jakieś bliższe relacje, ale co zrobić... :cfaniak:

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


Pn mar 23, 2020 9:18 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lis 16, 2013 8:53 pm
Posty: 2540
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kącik samotnych serc
nat.ka napisał(a):
Wydaje mi się jednak, że siostry zakonne mają natłok obowiązków i są zbyt zajęte, żeby zajmować im w ten sposób czas.

Tak może być, i że myślę wtedy spotkasz się po prostu z odmową. A może będzie pozytywne zaskoczenie. Może też skupić się na jakimś zakonie którego charyzmat by się w to jakoś wpisywał. Niektóre zakony z uwagi na zmieniająca się rzeczywistość zmieniają też sposoby swej obecności w świecie i posługi. To była po prostu luźna idea, jeśli nie spróbujesz na pewno nic z tego nie wyjdzie. Jeśli spróbujesz myślę że szanse zawsze są
nat.ka napisał(a):
Co innego, gdy z takową siostrą wpierw nawiążesz relację na żywo, która może się przeobrazić w przyjaźć i być kontynuowana przez internet, jak myślę było w przypadku św. Teresy

Nie, oni nawet nie wiedzieli z kim konkretnie piszą listy bo ja do tego wyznaczyła siostra przełożona. A jak osobę duchowną poznasz na żywo to niekoniecznie potem ta znajomość skupia się na rozmowach o Bogu. Bo bardzo możliwe że oni niejako szukają pewnej odskoczni wśród świeckich. Ja utrzymuję znajomość z pewnym księdzem - znaliśmy się ponad rok na żywo, spowiadałam się u niego co miesiąc, pomagał mi w sprawach duchowych, stały spowiednik i kierownik duchowy w jednym. A teraz? Jeśli się odzywa to najpewniej by się spytać jak mi leci i przesłać jakiś śmieszny filmik :P


Pn mar 23, 2020 9:22 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kącik samotnych serc
Do sióstr (tych klauzurowych ; mniszek benedyktynek, kamedułek ze Złoczewa, klarysek itd.) można "napisać" w ten sposób - na adres, skrzynka intencji, w których siostry się modlą... A o takim kontakcie korespondencyjnym to osobiście nie słyszałem. Warto spróbować, choć naprawdę ciężko szykować się na jakieś regularne listy ; co innego z siostrą odpowiedzialną za powołania :wink: wtedy można pisać, pisać i pisać (wiem coś o tym, oczywiście mowa o mnichu a nie mniszce :D

dziś nawet w zakonach na czasie bardziej jest e-mail niż tradycyjne listy, ale...trzeba szukać, ale lepiej naprawdę poznać najpierw w realu taką siostrę. Tak uważam. Tylko tak się zastanawiam czy siostra będzie "pomocna" w rozeznawaniu powołania do małżeństwa (być może i tak).

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


Pn mar 23, 2020 9:40 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2012 11:53 am
Posty: 4586
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kącik samotnych serc
mniszek_pospolity napisał(a):
Cytuj:
Nie wiem czemu niektórzy sie tak bardzo bronią przed taką formą szukania żony/męża uwazając ją jako gorszą lub wstydliwą.


Ja nie wiem czy się bronię... chyba po prostu nie potrafiłem się zarejestrować :-P a zresztą nie wiem jakie to strony - kiedyś dałem się "nabrać", wpisywałem coś o właśnie o takiej tematyce - kobiety, wartości katolickie, chrześcijańskie - tyle odpowiedzi na pytania, tyle tego "testu", opisów, jakie filmy, książki itd... a potem ten portal okazał się oszustwem - chciano, żeby podawać nr konta - i boty się do ciebie odzywały tym samym tekstem -

Nie mówie o portalach. To już nie na czasie no i trzeba płacić niekiedy. Najlepszy sposób obecnie to facebook i dołączenie do grup np. Tradi szuka żony (dla związanych z Mszą trydencką niewiast i kawalerów) czy też Panda szuka Pandy dla mnie tradycyjnych.
Nawet jesli nie żone/męża to może jakieś fajne znajomości uda śię nawiązać.


Pn mar 23, 2020 9:43 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2012 11:53 am
Posty: 4586
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kącik samotnych serc
nat.ka napisał(a):
sachol napisał(a):
Też mialam takie wrazenie że wierzacy mężczyzni nie istniena dopoki nie zaczelam wlasnie poznawać ludzi w necie. To bardzo też ulatwia wstepna selekcje bo widac kto co pisze i jakie ma poglady i czy jest szansa na nić porozumienia.
Nie wiem czemu niektórzy sie tak bardzo bronią przed taką formą szukania żony/męża uwazając ją jako gorszą lub wstydliwą.


To po części prawda. Kiedy nie widzimy kto jest po drugiej stronie, stajemy się bardziej wylewni i łatwiej nam powiedzieć rzeczy, o których normalnie byśmy nawet nie wpomnieli. Ma to jednak też drugą stronę medalu. W sieci łatwo jest też oszukiwać siebie nawzajem. Nie mam tutaj na myśli jakiegoś dużego oszustwa, ale raczej takie "małe kłamstewka" lub koloryzowanie. Swojego byłego poznałam w ten sposób, więc wiem co mówię. Budujesz sobie swoje wyobrażenie jakiejś osoby, które zaczyna się burzyć w miarę poznania

Sposób poznania czy przez internet gdzie się fajnie z kimś pisze i potem znajomość przechodzi do realu, czy poznakac kogoś w sklepie na ulich czy gdziekolwiek inndziej. Póko go nie poznasz żyjesz jakimś wyobrażeniem.
A jak ktoś naoszukuje to i tak prędzej czy poźniniej wyjdzie.
Coż wszystkie moje związki z mężczyznami zawiazywały się od poznania przez internet. Poprostu w pewnej chwili życia uznałam że trzeba zacząć działać a nie wkólko marzyc o mężczyznie czy też narzekać na samotność. Zaczełam używać internetu i przestałam być sama/zobaczyłam też ze są wierzacy mężczyzni z zasadami a nie tylko myślący po światowemu.


Pn mar 23, 2020 10:00 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kącik samotnych serc
Cytuj:
Najlepszy sposób obecnie to facebook


No to mnie zagięłaś ;) Wiem, że brzmi to nieprawdopodobnie, ale nie mam Facebooka 8) (w dzisiejszych czasach chyba tylko kameduli nie mają, nawet moja mama ma :D ).

Ja od razu myślałem właśnie o takich portalach randkowych dla ludzi wierzących, katolików (kiedyś audycja w radiu Maryja), a to już piszesz, że to nie na czasie. No cóż, mniszek nawet w sprawach "neta" jest do tyłu i nieaktualny :-P

I jak tu się dziwić, że "jestem sam" jak prowadzę pustelniczy tryb życia ;)

w takim razie chyba założę (kiedyś miałem naszą klasę, pamięta ktoś?)

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


Pn mar 23, 2020 10:36 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2012 11:53 am
Posty: 4586
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kącik samotnych serc
mniszek_pospolity napisał(a):
Cytuj:
Najlepszy sposób obecnie to facebook


No to mnie zagięłaś ;) Wiem, że brzmi to nieprawdopodobnie, ale nie mam Facebooka 8) (w dzisiejszych czasach chyba tylko kameduli nie mają, nawet moja mama ma :D ).

Ja od razu myślałem właśnie o takich portalach randkowych dla ludzi wierzących, katolików (kiedyś audycja w radiu Maryja), a to już piszesz, że to nie na czasie. No cóż, mniszek nawet w sprawach "neta" jest do tyłu i nieaktualny :-P

I jak tu się dziwić, że "jestem sam" jak prowadzę pustelniczy tryb życia ;)

w takim razie chyba założę (kiedyś miałem naszą klasę, pamięta ktoś?)

Znam osoby ktore nie maja wiec nie jest to zaskakujące. Ogólnie internet jest narzędziem, które można wykorzystywać do różnych celów i do nawiazywania znajomości również.:)
Nasza klasę pamiętam facebook ją wykosił.
Co do tych grup pojawiają się tam ogloszenia że sie kogoś szuka ale są tez ciekawe dyskusje na rożne tematy religijne:)

https://www.facebook.com/groups/547842875398639/

https://www.facebook.com/groups/381846228830507/


Pn mar 23, 2020 10:45 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Cz cze 20, 2019 8:17 pm
Posty: 100
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kącik samotnych serc
mniszek_pospolity napisał(a):
Tylko tak się zastanawiam czy siostra będzie "pomocna" w rozeznawaniu powołania do małżeństwa (być może i tak).


Też się nad tym zastanawiam, chociaż w moim przypadku, siostra zakonna odradziła mi wstąpienie do Zakonu. :D Nie wiem co zrobiłam nie tak, ale biorąc pod uwagę moje późniejsze losy, to chyba jednak miała rację. Jak widać, siostry zakonne mogą być obiektywne :)


sachol napisał(a):
Najlepszy sposób obecnie to facebook i dołączenie do grup np. Tradi szuka żony (dla związanych z Mszą trydencką niewiast i kawalerów) czy też Panda szuka Pandy dla mnie tradycyjnych.
Nawet jesli nie żone/męża to może jakieś fajne znajomości uda śię nawiązać.Najlepszy sposób obecnie to facebook i dołączenie do grup np. Tradi szuka żony (dla związanych z Mszą trydencką niewiast i kawalerów) czy też Panda szuka Pandy dla mnie tradycyjnych.
Nawet jesli nie żone/męża to może jakieś fajne znajomości uda śię nawiązać.Najlepszy sposób obecnie to facebook i dołączenie do grup np. Tradi szuka żony (dla związanych z Mszą trydencką niewiast i kawalerów) czy też Panda szuka Pandy dla mnie tradycyjnych.
Nawet jesli nie żone/męża to może jakieś fajne znajomości uda śię nawiązać.


Ja tam nie jestem za tym, żeby facebook łączyć z szukaniem żony/męża :) Nie chodzi tutaj o wstyd, ale raczej o to, że nie chciałabym dzielić jakiś intymnych przeżyć ze znajomymi na facebooku, bo nie wszyscy są mi tak bliscy, żebym miała się przed nimi, aż tak "obnażać" i obwieszczać wszystkim, że szukam męża w takiej i takiej grupie. To zwyczajnie nie jest ich sprawa. Jak będę chciała się czymś takim z kimś podzielić to tylko z najbliższymi :)

Naszą klasę oczywiście pamiętam , to były czasy :D Ja sama też długo się broniłam przed facebookiem, aż w końcu dałam się przekonać, gdy przyleciałam do Anglii :D Messenger i te sprawy- bardzo przydatny też jako zbiór różnych informacji.


Pn mar 23, 2020 11:07 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2012 11:53 am
Posty: 4586
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kącik samotnych serc
Cytuj:

Ja tam nie jestem za tym, żeby facebook łączyć z szukaniem żony/męża :) Nie chodzi tutaj o wstyd, ale raczej o to, że nie chciałabym dzielić jakiś intymnych przeżyć ze znajomymi na facebooku, bo nie wszyscy są mi tak bliscy, żebym miała się przed nimi, aż tak "obnażać" i obwieszczać wszystkim, że szukam męża w takiej i takiej grupie. To zwyczajnie nie jest ich sprawa. Jak będę chciała się czymś takim z kimś podzielić to tylko z najbliższymi :)

A kto Ci kaze dzielic? Grupy sa zmkniete to znaczy ze nikt ze znajomych nie widzi ze do nich nalezysz ani ze kogoś tam szukasz lub tam cokolwiek piszesz. Pozatym nie koniecznie trzeba pisać na grupie można tylko zagadać jak już ktoś napisze że np szuka dziewczyny skromnej/poboznej/ chidzacej na Msze teydencka itd itp. Grupa jest widoczna tylko dla osob do niej należących członków.


Wt mar 24, 2020 1:13 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Cz cze 20, 2019 8:17 pm
Posty: 100
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kącik samotnych serc
sachol napisał(a):
A kto Ci kaze dzielic? Grupy sa zmkniete to znaczy ze nikt ze znajomych nie widzi ze do nich nalezysz ani ze kogoś tam szukasz lub tam cokolwiek piszesz. Pozatym nie koniecznie trzeba pisać na grupie można tylko zagadać jak już ktoś napisze że np szuka dziewczyny skromnej/poboznej/ chidzacej na Msze teydencka itd itp. Grupa jest widoczna tylko dla osob do niej należących członków.



Jeśli faktycznie tak to wygląda no to rzeczywiście warto rozważyć taką opcję. Jednak z doświadczenia wiem, że nawet grupy zamknięte wyskakują jako proponowane i można zobaczyć bez problemu członków tychże grup, więc sprawa nie jest tak oczywista. Zależy to od administratora grupy.


Wt mar 24, 2020 8:35 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 610 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 41  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 32 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL