Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 10:32 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
 Lęk o osobe bliska 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8094
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Lęk o osobe bliska
sachol napisał(a):
(...)
Modle się co dzień o uzdrowienie a choc o remisję choroby i przedłużenie życia i było już kilka Mszy tez w tej intencji.
Aczkolwiek jak to mawiał ks. Kaczkowski o cud można się modlić, ale nie należy go oczekiwać, aby się potem na Pana Boga potem nie obrazić.
(...)


Wydaje mi się, że to bardzo częsta postawa, a chyba trzeba jednak pracować nad wiarą taką, jaką miał setnik. Często bardzo trudno jest tak uwierzyć. Nawet nie wiem, jak można byłoby taką wiarę zdefiniować, ale wiem, że ona istnieje i wcale nie zakłada możliwości obrażenia się na Boga, gdyby uzdrowienia nie było.
http://nowagazeta.pl/2013/10/ps-11324-wiara-ktora-uzdrawia/


Pn lis 18, 2019 12:42 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2012 11:53 am
Posty: 4586
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Lęk o osobe bliska
Brandeisbluesky napisał(a):
sachol napisał(a):
(...)
Modle się co dzień o uzdrowienie a choc o remisję choroby i przedłużenie życia i było już kilka Mszy tez w tej intencji.
Aczkolwiek jak to mawiał ks. Kaczkowski o cud można się modlić, ale nie należy go oczekiwać, aby się potem na Pana Boga potem nie obrazić.
(...)


Wydaje mi się, że to bardzo częsta postawa, a chyba trzeba jednak pracować nad wiarą taką, jaką miał setnik. Często bardzo trudno jest tak uwierzyć. Nawet nie wiem, jak można byłoby taką wiarę zdefiniować, ale wiem, że ona istnieje i wcale nie zakłada możliwości obrażenia się na Boga, gdyby uzdrowienia nie było.
http://nowagazeta.pl/2013/10/ps-11324-wiara-ktora-uzdrawia/

Ks. Kaczkowski modlil.sie i.wierzył a nie został uzdrowiony. A w swej ksiazce przytaczał właśnie przykład chlopaka ktory bardzo wierzył ze Pan Bog uzdrowil jego mame a tego nie zrobił, potem krzyczał i majtal sie obrazony na Boga.
Wiekszosc ludzi poprostu nie zostaje uzdrowiona i to nie znaczy ze Bog nie ma takiej wladzy, poprostu swiat jest taki ze ludzie umieraja i jest cierpienie. W Dziejach Apostolskich tez cuda dzialy sie jako znaki aby ludzie wiedzieli i wierzyli w Chrystusa wiec to tez inny kontekst.
Ja wiem ze Bog moze dokonac uzdrowienia ale moja wiara i swietosc zycia jest zbyt mala aby to uprosic dlatefo modle sie do swietych o wstawiennictwo.
Ale przyjmuje mozliwosc ze to uzdrowienie sie nie dokona i nie obraze sie na Boga wtedy bo biore to pod uwage i wiem ze On bedzie przy mnie takze w takim trudnym doświadczeniu.


Pn lis 18, 2019 9:15 am
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Pn sie 18, 2014 7:51 pm
Posty: 655
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Lęk o osobe bliska
Ciekawe, ilu ludzi śmierć postrzega tak:

"(7) Sprawiedliwy zaś, gdyby nawet zmarł przedwcześnie, spocznie w pokoju. (8) Niedługi żywot bowiem godzien jest szacunku ani nie mierzy się go liczbą lat. (9) Więcej od siwych włosów znaczy u ludzi mądrość, a wiek starczy - to życie nieskalane. (10) Podobał się Bogu [i] był przez Niego kochany, ponieważ żył między grzesznikami, został zabrany. (11) Został wyrwany, by zło nie znieprawiło jego nastawienia, [by] fałsz nie zwiódł jego duszy. (12) Urok bowiem podłości zaciemnia piękno, a upojenie żądzą niszczy szlachetny umysł. (13) W krótkim czasie, posiadłszy doskonałość, przeżył wiele lat. (14) Ponieważ podobała się Panu jego dusza, dlatego wyrwał [ją] szybko spośród nieprawości. Ludzie wiedzieli to, ale nie rozumieli i nie wzięli sobie tego do serca, (15) że [On] łaską i litością otacza swoich wybrańców i opiekuje się wierzącymi w Niego. (16) Zmarły sprawiedliwy osądzi żyjących bezbożników, a wcześnie dojrzała młodość [osądzi] wieloletnią starość niesprawiedliwego. (17) Oni bowiem ujrzą śmierć mądrego, nie zrozumieją jednak, co postanowił o nim Pan i dlaczego otoczył go opieką. (18) Będą [na to] patrzeć pogardliwie, ale ich właśnie Pan wyśmieje." (Księga Mądrości 4:7-18)


Pn lis 18, 2019 11:47 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6813
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Lęk o osobe bliska
Z innej strony na to patrząc - płacz Chrystusa za zmarłym (a jeszcze nie wskrzeszonym) przyjacielem - Łazarzem. Cierpienia w Ogrójcu - lęk przed zbliżającą się kaźnią..

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Pn lis 18, 2019 12:00 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8094
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Lęk o osobe bliska
W jakich sytuacjach na podstawie Nowego Testamentu ludzie nie byli uzdrawiani, gdy zwracali się o to do Jezusa?


Pn lis 18, 2019 12:28 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2012 11:53 am
Posty: 4586
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Lęk o osobe bliska
Brandeisbluesky napisał(a):
W jakich sytuacjach na podstawie Nowego Testamentu ludzie nie byli uzdrawiani, gdy zwracali się o to do Jezusa?

Mowimy o obecnej sytacji. Pan Jezus czynil.znaki na ziemi i uzdrawiał aby ludzie w niego wierzyli. Aby to co mowił potwierdzic znakami nadprzyrodzonymi.
Czy teraz kazdy kto tylko sie modli jest uzdrowiony? No nie.


Pn lis 18, 2019 12:43 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2012 11:53 am
Posty: 4586
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Lęk o osobe bliska
PeterW napisał(a):
Z innej strony na to patrząc - płacz Chrystusa za zmarłym (a jeszcze nie wskrzeszonym) przyjacielem - Łazarzem. Cierpienia w Ogrójcu - lęk przed zbliżającą się kaźnią..

Pan Jezus był takze czlowiekiem. Smutek z powodu smierci i lęk jest ludzki. Tak jak jest napisene "We wszystkim był do nas podobny oprocz grzechu".


Pn lis 18, 2019 12:46 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8094
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Lęk o osobe bliska
sachol napisał(a):
Brandeisbluesky napisał(a):
W jakich sytuacjach na podstawie Nowego Testamentu ludzie nie byli uzdrawiani, gdy zwracali się o to do Jezusa?

Mowimy o obecnej sytacji. Pan Jezus czynil.znaki na ziemi i uzdrawiał aby ludzie w niego wierzyli. Aby to co mowił potwierdzic znakami nadprzyrodzonymi.
Czy teraz kazdy kto tylko sie modli jest uzdrowiony? No nie.


W nowym Testamencie wszystkich uzdrowił, którzy się do niego zwrócili. Nie uzdrawiał tam, gdzie brakowało wiary. Mógł przecież kogoś wierzącego nie uzdrowić, żeby zostawić nam przykład i byśmy mieli wytłumaczenie, że takie przypadki są możliwe.


Pn lis 18, 2019 12:53 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6813
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Lęk o osobe bliska
sachol napisał(a):
PeterW napisał(a):
Z innej strony na to patrząc - płacz Chrystusa za zmarłym (a jeszcze nie wskrzeszonym) przyjacielem - Łazarzem. Cierpienia w Ogrójcu - lęk przed zbliżającą się kaźnią..

Pan Jezus był takze czlowiekiem. Smutek z powodu smierci i lęk jest ludzki. Tak jak jest napisene "We wszystkim był do nas podobny oprocz grzechu".

Owszem.. Ja jedynie podałem argument za tym, by nie krytykować postawę smutku po kimś zmarłym, czy lęk przed spodziewanym cierpieniem i śmiercią.

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Pn lis 18, 2019 1:41 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Lęk o osobe bliska
Jesteśmy aż ludźmi, ale niekiedy tylko ludźmi. Czymś naturalnym jest, że ktoś się smuci, płacze, odczuwa żal z powodu straty bliskiej osoby lub boi się gdy ktoś bliski poważnie zachoruje... Zaufanie Bogu nie wyzbywa z człowieka ludzkich uczuć oraz odruchów...

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


Pn lis 18, 2019 2:51 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2012 11:53 am
Posty: 4586
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Lęk o osobe bliska
mniszek_pospolity napisał(a):
Jesteśmy aż ludźmi, ale niekiedy tylko ludźmi. Czymś naturalnym jest, że ktoś się smuci, płacze, odczuwa żal z powodu straty bliskiej osoby lub boi się gdy ktoś bliski poważnie zachoruje... Zaufanie Bogu nie wyzbywa z człowieka ludzkich uczuć oraz odruchów...

Może właśnie powinno tylko nasza wiara jest zbyt mała.. bo moe da sie jednocześmie ufać Bogu i lekać..


Pn lis 18, 2019 8:16 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N lis 27, 2011 9:19 pm
Posty: 1549
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Lęk o osobe bliska
sachol napisał(a):
Jak zaufać Panu bezgranicznie. Bliska mi osoba zachorowała na raka. Modlę sie ale i tak boje się ze ta osoba umrze.

Na pewno umrze. Nie wiadomo tylko kiedy. :)
Pomyśl, dlaczego chcesz, by ta osoba żyła? By żyła dla Ciebie, czy dla Pana Boga?
Bóg tak nas zaprogramował, byśmy byli śmiertelni na ciele a dusze nasze nie mają obietnicy wiecznej szczęśliwości, jeśli ich wola nie jest tożsama z bożą wolą. Gdybyś miała moc czynienia cudów, rzucałabyś nimi na lewo i prawo bez opamiętania? Stawiałabyś jakieś warunki choćby we własnym sercu ?
Czy, po uzdrowieniu, będziesz miała mu coś do zaoferowania? Będziesz biegać dla niej po bułki do sklepu, czy każesz jej zadbać o siebie? Będziesz rozpieszczać i roztkliwiać się nad nieszczęśnikiem, czy raczej karcić? Czy będziesz się spodziewała wdzięczności od tej osoby, czy niewdzięczności, sądząc po jej dotychczasowym życiu?
I gdyby Twoje odpowiedzi były zadowalające Ciebie, lub niezadowalające, to w każdym wypadku uczyniłabyś ten cud?
A gdybyś wiedziała, ile ów nieszczęśnik ma rachunków do zapłacenia a nie ma zamiaru ich oddać wierzycielom, to uczyniłabyś ten cud?
A gdybyś wiedziała ile ów nieszczęśnik ma rachunków do zapłacenia i chce gorącym sercem je zwrócić, to uczyniłabyś ten cud?
A gdybyś wiedziała, że ów nieszczęśnik jest tylko w Twoich oczach nieszczęśnikiem, bo ma czyste konto i ze śmierci przejdzie do życia, to uczyniłabyś ten cud?
A gdybyś wiedziała, że dzięki tej śmierci trafi do ciężkiego czyśćca, ale ostatecznie zbawi swą duszę, to uczyniłabyś ten cud?
A gdybyś wiedziała, że ów nieszczęśnik trafi po śmierci do piekła, to uczyniłabyś ten cud?


So lis 30, 2019 5:15 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2012 11:53 am
Posty: 4586
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Lęk o osobe bliska
jotajota napisał(a):
sachol napisał(a):
Jak zaufać Panu bezgranicznie. Bliska mi osoba zachorowała na raka. Modlę sie ale i tak boje się ze ta osoba umrze.

Na pewno umrze. Nie wiadomo tylko kiedy. :)
Pomyśl, dlaczego chcesz, by ta osoba żyła? By żyła dla Ciebie, czy dla Pana Boga?
Bóg tak nas zaprogramował, byśmy byli śmiertelni na ciele a dusze nasze nie mają obietnicy wiecznej szczęśliwości, jeśli ich wola nie jest tożsama z bożą wolą. Gdybyś miała moc czynienia cudów, rzucałabyś nimi na lewo i prawo bez opamiętania? Stawiałabyś jakieś warunki choćby we własnym sercu ?
Czy, po uzdrowieniu, będziesz miała mu coś do zaoferowania? Będziesz biegać dla niej po bułki do sklepu, czy każesz jej zadbać o siebie? Będziesz rozpieszczać i roztkliwiać się nad nieszczęśnikiem, czy raczej karcić? Czy będziesz się spodziewała wdzięczności od tej osoby, czy niewdzięczności, sądząc po jej dotychczasowym życiu?
I gdyby Twoje odpowiedzi były zadowalające Ciebie, lub niezadowalające, to w każdym wypadku uczyniłabyś ten cud?
A gdybyś wiedziała, ile ów nieszczęśnik ma rachunków do zapłacenia a nie ma zamiaru ich oddać wierzycielom, to uczyniłabyś ten cud?
A gdybyś wiedziała ile ów nieszczęśnik ma rachunków do zapłacenia i chce gorącym sercem je zwrócić, to uczyniłabyś ten cud?
A gdybyś wiedziała, że ów nieszczęśnik jest tylko w Twoich oczach nieszczęśnikiem, bo ma czyste konto i ze śmierci przejdzie do życia, to uczyniłabyś ten cud?
A gdybyś wiedziała, że dzięki tej śmierci trafi do ciężkiego czyśćca, ale ostatecznie zbawi swą duszę, to uczyniłabyś ten cud?
A gdybyś wiedziała, że ów nieszczęśnik trafi po śmierci do piekła, to uczyniłabyś ten cud?

Nie wiem czego dotyczy ten komentarz. Jak dla mnie jest niezbyt w temacie. Ale odpowiqdając na Twoje pytanie Pan Jezus nie rzucał cudami na lewo i prawo ale uzdrawiał tych którzy w niego wierzyli i prosili o to.


So lis 30, 2019 8:46 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N lis 27, 2011 9:19 pm
Posty: 1549
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Lęk o osobe bliska
sachol napisał(a):
jotajota napisał(a):
sachol napisał(a):
Jak zaufać Panu bezgranicznie. Bliska mi osoba zachorowała na raka. Modlę sie ale i tak boje się ze ta osoba umrze.

Na pewno umrze. Nie wiadomo tylko kiedy. :)
Pomyśl, dlaczego chcesz, by ta osoba żyła? By żyła dla Ciebie, czy dla Pana Boga?
Bóg tak nas zaprogramował, byśmy byli śmiertelni na ciele a dusze nasze nie mają obietnicy wiecznej szczęśliwości, jeśli ich wola nie jest tożsama z bożą wolą. Gdybyś miała moc czynienia cudów, rzucałabyś nimi na lewo i prawo bez opamiętania? Stawiałabyś jakieś warunki choćby we własnym sercu ?
Czy, po uzdrowieniu, będziesz miała mu coś do zaoferowania? Będziesz biegać dla niej po bułki do sklepu, czy każesz jej zadbać o siebie? Będziesz rozpieszczać i roztkliwiać się nad nieszczęśnikiem, czy raczej karcić? Czy będziesz się spodziewała wdzięczności od tej osoby, czy niewdzięczności, sądząc po jej dotychczasowym życiu?
I gdyby Twoje odpowiedzi były zadowalające Ciebie, lub niezadowalające, to w każdym wypadku uczyniłabyś ten cud?
A gdybyś wiedziała, ile ów nieszczęśnik ma rachunków do zapłacenia a nie ma zamiaru ich oddać wierzycielom, to uczyniłabyś ten cud?
A gdybyś wiedziała ile ów nieszczęśnik ma rachunków do zapłacenia i chce gorącym sercem je zwrócić, to uczyniłabyś ten cud?
A gdybyś wiedziała, że ów nieszczęśnik jest tylko w Twoich oczach nieszczęśnikiem, bo ma czyste konto i ze śmierci przejdzie do życia, to uczyniłabyś ten cud?
A gdybyś wiedziała, że dzięki tej śmierci trafi do ciężkiego czyśćca, ale ostatecznie zbawi swą duszę, to uczyniłabyś ten cud?
A gdybyś wiedziała, że ów nieszczęśnik trafi po śmierci do piekła, to uczyniłabyś ten cud?

Nie wiem czego dotyczy ten komentarz. Jak dla mnie jest niezbyt w temacie. Ale odpowiqdając na Twoje pytanie Pan Jezus nie rzucał cudami na lewo i prawo ale uzdrawiał tych którzy w niego wierzyli i prosili o to.

Wiem, doceniam Twoją wiedzę, "sachcimie", ale jak sam przyznajesz, nie wiesz czego tyczy się komentarz. Wróć do niego, jak osoba, której dobrze życzysz i kochasz, będzie na drodze ku śmierci. I jeśli poweźmiesz zamiar wstawiać się za tą osobą, zastanów się, czy Twoja modlitwa spodoba się Bogu. Jeśli przez Twoją myśl, przejdzie Ci, że chcesz tym aktem Bogu coś ukraść dla siebie, to pogódź się z klęską i zaniechaj modlitwy.


So lis 30, 2019 5:26 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2012 11:53 am
Posty: 4586
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Lęk o osobe bliska
Cytuj:
Wiem, doceniam Twoją wiedzę, "sachcimie", ale jak sam przyznajesz, nie wiesz czego tyczy się komentarz. Wróć do niego, jak osoba, której dobrze życzysz i kochasz, będzie na drodze ku śmierci. I jeśli poweźmiesz zamiar wstawiać się za tą osobą, zastanów się, czy Twoja modlitwa spodoba się Bogu. Jeśli przez Twoją myśl, przejdzie Ci, że chcesz tym aktem Bogu coś ukraść dla siebie, to pogódź się z klęską i zaniechaj modlitwy.
dla mnie Twoj komentarz jest wyrazaniem jakiś poglądów niezgodnych z nauczaniem Kościoła i do tego użytkownicy Ci sie chyba pomylilo
Nie ma nic złeho w modlitwie za kogos i pragnieniu aby żyła dla nas i dla siebie.
Nienwiem czemu w ogole piszesz w dziae katolickim skoro sie nie deklarujesz jako katolik.


So lis 30, 2019 6:38 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 35 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL