Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 1:52 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 80 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6
 Małżeństwo 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lis 16, 2013 8:53 pm
Posty: 2540
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Małżeństwo
merss napisał(a):
Jeśli między małżonkami mamy do czynienia z pogłębioną komunikacją, dogadają się.

Pogłębiona komunikacja - to dobre określenie. Bo biorąc pod uwagę nawet tylko ten wątek widać wyraźnie że dla mężczyzn pewne zachowania są czysto faktyczne, w sensie że nie kryje się za nimi jakaś większa filozofia - wypowiedź Petera że mężczyźni noszą coś bo im jest wygodnie i tyle - gdy tymczasem kobiety są często skłonne doszukiwać się drugiego dna -wypowiedź sachol że brak rezygnacji z noszenia czegoś, tu kapci, jest oznaką braku miłości wobec żony. No i niby tak, tyle że który mąż usłyszy wprost że jeśli nie przestanie nosić jakiegoś elementu garderoby żona uzna że jej nie kocha? Która żona postawi sprawę jasno - jeśli mnie kochasz przestań to nosić? Wybieraj - Kapcie, albo ja - luz Brandeisbluesky, kapcie w tej dyskusji robią za symbol :). Infantylne to strasznie i głupio tak powiedzieć, ale myśleć już można swobodnie. Zwłaszcza gdy się powiedziało że nie lubimy czegoś albo wręcz że chcielibyśmy by mąż zaniechał przywdziewania tego, no bo powinien się domyśleć że w istocie ma to wyrzuci i kropka.


Śr lut 20, 2019 8:09 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8094
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Małżeństwo
Oby takich kapci zgrzytu malzenskiego nie bylo zbyt wiele w jakimkolwiek malzenstwie - bo lepiej by bylo duzo czegos, co sie razem lubi, niz czegos, co jedno lubi, a drugie nie znosi. Rzeczy typu kapcie to szczegoly jak ziarnka piasku, wiec sie nie zwraca uwagi na nie przed slubem, ale trzeba pamietac, ze jednak to ziarnka piasku tworza wydmy.


Śr lut 20, 2019 8:24 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Pn kwi 24, 2017 8:21 am
Posty: 172
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Małżeństwo
sachol napisał(a):
Natomiast milosc rodzi wzajemnosc jesli te przykladowe kapcie sa dla meza wazniensze niz Twoj spokoj mozna tu zobaczyc egoizm a nie milosc z jego strony

Czasem poprzez takie kapcie, czy inne wydawałoby się tylko uciążliwe drobiazgi manifestuje się męska niezależność, coby nie powiedzieć dobitniej - panowanie: nikt mi tu nie będzie mówić jakie kapcie mam nosić, te mi pasują i tak ma być. Oczywiście to tylko myśli użytkownika kapci i nie musi zdradzać się z nimi, jeśli zależy mu na spokoju w domu :) Jasne, taka postawa i kobietom i nie jest obca.
No chyba że już obydwoje święci? A wtedy to wiadomo, ani takich, ani podobnych myśli nie mają.


Pt lut 22, 2019 1:24 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8094
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Małżeństwo
pogoda napisał(a):
sachol napisał(a):
Natomiast milosc rodzi wzajemnosc jesli te przykladowe kapcie sa dla meza wazniensze niz Twoj spokoj mozna tu zobaczyc egoizm a nie milosc z jego strony

Czasem poprzez takie kapcie, czy inne wydawałoby się tylko uciążliwe drobiazgi manifestuje się męska niezależność, coby nie powiedzieć dobitniej - panowanie: nikt mi tu nie będzie mówić jakie kapcie mam nosić, te mi pasują i tak ma być. Oczywiście to tylko myśli użytkownika kapci i nie musi zdradzać się z nimi, jeśli zależy mu na spokoju w domu :) Jasne, taka postawa i kobietom i nie jest obca.
No chyba że już obydwoje święci? A wtedy to wiadomo, ani takich, ani podobnych myśli nie mają.


Może czasami ludzie tak i mają, że coś manifestują przez obstawanie przy czymś, ale nie należy czegoś takiego się dopatrywać w każdym przypadku. U nas się po prostu mówi, co kto chce i dlaczego, i jest rozmowa na ten temat. Może nawet czasami zbyt dużo tych dyskusji (?!) Wygoda obuwia przyczynia się znacząco do dobrego samopoczucia chyba każdego człowieka, więc wydaje mi się, że trudno komuś coś narzucać, czy robić podchody, by ktoś się butów pozbył. Szewca mamy dobrego i regularnie naprawiamy podeszwy, bo ma to sens — o dobrze dopasowane, skórzane buty należy dbać. W przypadku kapci nie pomyślałam o tym. Pomysł Barney'a jest wart rozważenia i chyba poddam go pod domową dyskusję. ;)


Pt lut 22, 2019 3:51 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8094
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Małżeństwo
Adam M. napisał(a):
Przezuc na meza mycie kafelkowych podlug, ja np robie to mopem microfiber, natychmiast zmieni zdanie na temat kapci:).

Ale mąż może mi zaproponować, abym ja przejęła jego obowiązki np. ze sprawdzaniem ciśnienia w kołach samochodu i z dopompowywaniem powietrza do nich. Nie to, że nie byłabym w stanie tego zrobić, ale jednak wolę czyścić podłogę mopem (dobre są takie z wiaderkiem w zestawie, które ma wirnik do odciągania wody z mopa i napędzany nożnym pedałem).
sam2 napisał(a):
merss napisał(a):
A to czasem nie jest wadliwa partia i źle wyprawiona skóra?


to chyba problem ze zle lub nie garbowana skora za mlodu. :-)

No raczej, nie przypominam sobie, by ktoś mi garbował skórę, a mąż też nic takiego nie wspomina. Szewc, o którym wspomniałam, zaproponował mi zrobienie solidnego paska do dżinsów (polecam wszystkim takie rozwiązanie, bo pasek od szewca jest mocniejszy o parę nieb, niż paski ze sklepu i mam obietnicę, że wytrzyma 20 lat), ale nie zalecał go łojenia skóry męża w żadnym przypadku. Odgaduję, że niektórzy z nas mają ochotę podręczyć współmałżonka, jednak pamiętajmy, że mamy kochać bliźniego swego, jak siebie samego, więc jeśli sami czegoś sobie nie życzymy, to i nie stosujemy tego na innych.


So lut 23, 2019 12:08 am
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 80 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL