Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 7:06 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 91 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona
 Brak wiary na spotkanie dobrego mężczyzny. 
Autor Wiadomość
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Wt sie 07, 2018 12:42 pm
Posty: 1
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Brak wiary na spotkanie dobrego mężczyzny.
Witam, wszystkich.. Jestem młoda kobietą, mam 25 lat i mam na imię Marika.. Patrząc na dzisiejszych facetów straciłam już wiarę w to że poznam kogoś z dobrym sercem i kogoś kto będzie chciał założyć szczęśliwa rodzinę.. Nie wiem już gdzie mam szukać pomocy.. Jak sobie z tym radzicie?


Wt sie 07, 2018 12:48 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8094
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Brak wiary na spotkanie dobrego mężczyzny.
Chyba mało kto myśli o sobie, że nie ma dobrego serca, i mało kto nie chce szczęścia w życiu, aczkolwiek obserwuję, że coraz więcej osób młodych osób obawia się, że małżeństwo to ścieżka problemów, na którą boją się wkroczyć. Niektórzy młodzi ludzie z góry zakładają, że się nie pobiorą, bo po co im to. :|
Jestem mężatką i w mojej rodzinie do tej pory wszystkie kobiety wychodziły za mąż, więc trudno jest mi Ci pomóc, ale radziłabym, żeby nie tracić wiary, modlić się o męża i szukać go i nie nastawić się, że będzie pięknie i ładnie, ale ufać, że Bóg Cię poprowadzi.


Śr sie 08, 2018 2:52 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Wt mar 13, 2018 8:36 pm
Posty: 7
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Brak wiary na spotkanie dobrego mężczyzny.
Ja mam 21 lat i też się obawiam małżeństwa tzn. tego czy nie odjdzie do rozwodu, bo bardzo chce żyć zgodnie z przykazaniami tak jak teraz. Znaleźć porządnego mężczyznę jest trudniej niż znależć porządną kobietę. Po prostu nie możesz lekceważyć "zwykłych" mężczyzn


Śr sie 08, 2018 3:27 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Brak wiary na spotkanie dobrego mężczyzny.
manaimiemarika napisał(a):
Witam, wszystkich.. Jestem młoda kobietą, mam 25 lat i mam na imię Marika.. Patrząc na dzisiejszych facetów straciłam już wiarę w to że poznam kogoś z dobrym sercem i kogoś kto będzie chciał założyć szczęśliwa rodzinę.. Nie wiem już gdzie mam szukać pomocy.. Jak sobie z tym radzicie?

Może wydaje ci się że szukasz z dobrym sercem a tak naprawdę patrzysz na co inne.


So sie 11, 2018 6:11 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2012 11:53 am
Posty: 4586
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Brak wiary na spotkanie dobrego mężczyzny.
Szukaj i módl sie wierząc w Opatrzność


Śr gru 12, 2018 1:30 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Brak wiary na spotkanie dobrego mężczyzny.
Kamil231 napisał(a):
Ja mam 21 lat i też się obawiam małżeństwa tzn. tego czy nie odjdzie do rozwodu, bo bardzo chce żyć zgodnie z przykazaniami tak jak teraz. Znaleźć porządnego mężczyznę jest trudniej niż znależć porządną kobietę. Po prostu nie możesz lekceważyć "zwykłych" mężczyzn

To brzmi jak propozycja do autorki tematu. :)
Niemniej to swiadczy o tym ze jest wielu facetow myslacych takich jak autorka tematu szuka.
Nie ma nic za darmo i zawsze trzeba wlozyc w to co sie chce osiagnac troche wysilku.
"Szukajcie a znajdziecie"


Śr gru 12, 2018 2:25 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Cz lis 22, 2018 6:41 pm
Posty: 149
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Brak wiary na spotkanie dobrego mężczyzny.
Autorka tematu założyła jeden temat i więcej nic nie napisała, prawdopodobnie tu już nie zajrzy. Ja mam ten sam problem, ale w drugą stronę. A podobno mężczyźni mają łatwiej bo w kobietach większy wybór. Mam wrażenie, że większość młodych ludzi w wieku 25 - 30 lat i to z tych rozsądnych, wiedzących że czyny mają konsekwencje, myślących o przyszłości świadomie nie chce Boga w sercu, nie piszę o ślepym bezwarunkowym posłuszeństwie do jakiejś konkretnej doktryny, ale samą niechęć do kwestii wiary, religijności, modlitwy, dylematów.

Nie chcę uogólniać, to moje subiektywne odczucia. Tam gdzie teoretycznie jest szansa na znalezienie kogoś o bliskich mi poglądach, w różnych duszpasterstwach, grupach przykościelnych często są panny albo o powierzchowności rozegzaltowanej nastolatki albo flegmatyczne, nietemperamentne, melancholijne i panuje sekciarska mentalność "my vs świat poza grupą".

A może ktoś spadnie zaraz obok...szukajcie a znajdziecie...


So gru 22, 2018 1:13 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt lip 18, 2017 5:09 pm
Posty: 1683
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Brak wiary na spotkanie dobrego mężczyzny.
Wespecjan napisał(a):
Może wydaje ci się że szukasz z dobrym sercem a tak naprawdę patrzysz na co inne.


Ale to oczywiste że szukając człowieka z którym ktoś ma spędzić życie i dzielić wszystko, życie i łoże, szuka się kogoś spełniającego pewne kryteria również pod różnymi względami. Myślę że oboje powinni się sobie podobać w pewien sposób, wydawać się dla siebie fascynujący, powinni dobrze czuć się ze sobą, aby przetrwać z kimś życie, to niebagatelna sprawa. Musi być coś więcej aby w razie trudności walczyć o tę osobę, walczyć o związek. Jak nic nie czujesz to i nie masz motywacji. Poza tym, kobieta zazwyczaj oczekuje od mężczyzny pewnego stopnia zaradności życiowej.


N gru 23, 2018 12:50 am
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 14, 2018 8:41 pm
Posty: 787
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Brak wiary na spotkanie dobrego mężczyzny.
Ja tam czasem odnoszę wrażenie, że mam takie wymagania, że nie wiem, czy znajdę dobrego mężczyznę. :-D Cóż zrobić.


N gru 23, 2018 1:06 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Cz lis 22, 2018 6:41 pm
Posty: 149
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Brak wiary na spotkanie dobrego mężczyzny.
Jakie? Dyrektor działu IT, 195 cm, prawiczek, praktykujący katolik, posiadacz pary rasowych psów i broda prosto od barbera? :)


Pn gru 24, 2018 1:24 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8094
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Brak wiary na spotkanie dobrego mężczyzny.
Viridiana napisał(a):
Ja tam czasem odnoszę wrażenie, że mam takie wymagania, że nie wiem, czy znajdę dobrego mężczyznę. :-D Cóż zrobić.

Super, ze wiesz jakie masz wymagania. Ludzie dostaja czasami dokladnie to, czego chca.


Pn gru 24, 2018 1:43 am
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Brak wiary na spotkanie dobrego mężczyzny.
Viridiana napisał(a):
Ja tam czasem odnoszę wrażenie, że mam takie wymagania, że nie wiem, czy znajdę dobrego mężczyznę. :-D Cóż zrobić.


Cóż to za wymagania? :D


Pn gru 24, 2018 1:47 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt lip 18, 2017 5:09 pm
Posty: 1683
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Brak wiary na spotkanie dobrego mężczyzny.
Beobachter napisał(a):
Jakie? Dyrektor działu IT, 195 cm, prawiczek, praktykujący katolik, posiadacz pary rasowych psów i broda prosto od barbera? :)


Brakuje jeszcze kaloryfera i Lexusa. :) To chyba dobrze że dziewczyna ma pewne wymagania, a nie że byleby tylko jakieś portki w domu były i jest git.


Pn gru 24, 2018 1:54 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8094
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Brak wiary na spotkanie dobrego mężczyzny.
Mysle, ze jak sie od kogos czegos wymaga, to od siebie tez 8)


Pn gru 24, 2018 2:22 am
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 14, 2018 8:41 pm
Posty: 787
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Brak wiary na spotkanie dobrego mężczyzny.
Wymagam od mężczyzny, aby był człowiekiem wartościowym. Miał zasady, którymi się w życiu kieruje. Dojrzały, umie też poważnie porozmawiać, dyskutować. Czuły. Wyrozumiały. Wrażliwy, ale niekoniecznie od razu nadwrażliwy. :) Nie ma zbyt niskiej ani zbyt wysokiej samooceny. Umie doceniać życie. Kulturalny, traktuje kobiety z szacunkiem, szarmancki. Na pewno nie przeklina co drugie słowo. Orientuje się trochę w kulturze, sztuce, raczej oczytany. Szanuje wartości katolickie, umie zaakceptować to, że będą się one przewijać w naszym życiu i że w nich chciałabym wychować dzieci. Chyba tyle (?).
Oczywiście zdaję sobie sprawę, że każdy mężczyzna popełnia błędy i nie zawsze jest idealny, ale chodzi o ogół.

Brandeisbluesky napisał(a):
Mysle, ze jak sie od kogos czegos wymaga, to od siebie tez 8)

Staram się. ;)


Cz gru 27, 2018 8:15 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 91 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL