Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 5:31 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
 Co zrobić, jak się zachować? Rozwód 
Autor Wiadomość
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Śr lip 18, 2018 8:43 am
Posty: 2
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Co zrobić, jak się zachować? Rozwód
Witam kilka Dni temu zadzwoniła do mnie pewna kobieta ktora powedziala ze najprawdopodobniej moja zona mnie zdradza z jej meżem. Z poczatku w to nie wierzyłem kazałem żonie się przyznac na to ona ze mnie nie zdradza.Kazałem jej pokazać telefon czy z kimś pisze ale żona nie chciala bo powedziała ze jej nie ufam, wtedy powedziałem zeby przysiegła na krzyz ze mnie nie zdradza ona to zrobiła . Na drugi dzień Kobieta znowu zadzwoniła ze jest pewna i niestety stało się przyznali się oby dwoje ze trwa to juz od pół roku ze razem ze sobą sypiają. Dodam ze zona ma 27 lat jej kochanek 40 my nie mamy dzieci jesteśmy od koncówki sierpnia mazenstwem , jak juz wspomniałem trwa to poł roku czyli w małżenstwie była mi wierna 4 miesiace od stycznia współzyje z kochankiem za moimi plecami byliśmy razem przed slubem 7 lat niczego nie zauwazyłem jedynie od 2 miesiecy zaczeło się psuc zona unikał zbliżeń myslałem ze to przejsciowe ale przed 3 tyg powedziała ze mnie nie kocha dodam ze ja byłem i nadal jestem jej wierny. Żona zaządała rozwodu i tu pytanie czy jezeli ja nie jestem winny i byla mi wierna tylko 4 miesiace. Mam na to swiadka zone tego faceta z którym mnie zdradziła i rozmowy od tej kobiety czy jest mozliwosc ze dostanę rozwod koscielny poniewaz bardzo mi na tym zalezy zawsze zyłem blisko kosciola ale chcialbym kiedyś w przyszlosci jezeli znajdzie sie kobieta ktora mnie pokocha zalozyc rodzinę proszę o konkretne odpowedzi


Ostatnio edytowano Cz lip 19, 2018 7:29 am przez PeterW, łącznie edytowano 1 raz

edycja tytułu



Cz lip 19, 2018 12:44 am
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Pn lis 24, 2014 4:34 pm
Posty: 421
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co zrobić, jak się zachować? Rozwód
Nie ma "rozwodów kościelnych". Jest tylko stwierdzenie nieważności małżeństwa. Muszą być jakieś przesłanki do tego. Zdrada małżonka taką przesłanką nie jest. Co najwyżej niedojrzałość, ale to musi orzec sąd biskupi.


Cz lip 19, 2018 8:00 am
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 08, 2014 3:30 pm
Posty: 444
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co zrobić, jak się zachować? Rozwód
Z tego co piszesz to może i są mocne powody by złożyć skargę powodową i uzyskać w procesie stwierdzenie nieważności.
Najlepiej to porozmawiać z osobą/prawnikiem od prawa kanonicznego która zawodowo się zajmuje tymi sprawami w diecezji w której brałeś ślub.
PS
W której diecezji brałeś ślub?

_________________
Gdybym mówił językami ludzi i aniołów, a miłości bym nie miał, stałbym się jak miedź brzęcząca albo cymbał brzmiący.


Cz lip 19, 2018 2:50 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Śr lip 18, 2018 8:43 am
Posty: 2
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co zrobić, jak się zachować? Rozwód
W Katowickiej


So lip 21, 2018 1:16 am
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 6:44 pm
Posty: 78
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co zrobić, jak się zachować? Rozwód
Tak, jak już powiedzieli Przedmówcy: sprawę warto rozpatrzyć pod kątem wszystkich przyczyn prawnych, innymi słowy, jedna kwestia może być rozpatrywana w świetle różnych tytułów, czyli przyczyn, na podstawie których może przebiegać proces. Ta sama zatem kwestia będzie niezasadna z jednego z tytułów, ale już sprawa będzie wyglądała zupełnie inaczej przy innej przyczynie.
Pozdrawiam!


So lip 21, 2018 7:37 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt lip 18, 2017 5:09 pm
Posty: 1683
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co zrobić, jak się zachować? Rozwód
Seikoholik napisał(a):
Z tego co piszesz to może i są mocne powody by złożyć skargę powodową i uzyskać w procesie stwierdzenie nieważności.


Jakie mocne powody? Jak już ANDPOL wcześniej napisał, zdrada takim powodem do uzyskania stwierdzenia nieważności małżeństwa nie jest.


N lip 22, 2018 6:38 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6811
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co zrobić, jak się zachować? Rozwód
Ta zdrada może być efektem niedojrzałości, albo że w chwili zawierania ślubu żona kłamała o miłości i wierności.. Autor opisuje sytuacje która się zadziałała parę miesięcy po ślubie - nie parą lat po, ale parę miesięcy właśnie. Często młodzi małżonkowie się cieszą ze swojego ledwo co zmienionego statusu nadużywając wręcz "moja żono", "mój mężu" - po prostu bawiąc się tym, a nie szukają okazji jakby tu zdradzić drugiego..

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


N lip 22, 2018 7:01 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt lip 18, 2017 5:09 pm
Posty: 1683
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co zrobić, jak się zachować? Rozwód
PeterW napisał(a):
Ta zdrada może być efektem niedojrzałości, albo że w chwili zawierania ślubu żona kłamała o miłości i wierności.. Autor opisuje sytuacje która się zadziałała parę miesięcy po ślubie - nie parą lat po, ale parę miesięcy właśnie.


Ale to za mało aby uzyskać stwierdzenie nieważności małżenstwa. I szukać na siłę dowodów. Jeśli tak się sprawy mają, to rzeczywiście to wszystko zamieni się w status rozwodów kościelnych, wystarczy ''udowodnić" stronie niedojrzałość, a bo to, a tamto. Zdradziłeś/aś - niedojrzały/a jesteś, zupa za słona - niedojrzałość.

A Chrystus mówi - weź swój krzyż i idz za mną. Ale my jakoś szukamy sposobności aby te krzyże zrzucać, bo przecież chcemy być szczęśliwi na tej ziemi.


N lip 22, 2018 7:26 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 08, 2014 3:30 pm
Posty: 444
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co zrobić, jak się zachować? Rozwód
lukaszsuponik@vp.pl napisał(a):
W Katowickiej

Nie jest źle, próbuj.

_________________
Gdybym mówił językami ludzi i aniołów, a miłości bym nie miał, stałbym się jak miedź brzęcząca albo cymbał brzmiący.


N lip 22, 2018 9:48 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 6:44 pm
Posty: 78
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co zrobić, jak się zachować? Rozwód
Nie sposób nie zgodzić się z Przedmówcami, ale właśnie w procesie każda z Osób ukazuje swój punkt widzenia: adwokat w kontekście nieważności małżeństwa, Obrońca węzła w świetle ważności. Naturalnie w obu przypadkach należy zachować tzw. zdrowy rozsądek, i to, co Prawodawca wymaga od Obrońcy węzła - przedstawienie racjonalnych argumentów contra nieważności, odnosi się również do adwokata kościelnego - przedstawienie racjonalnych argumentów pro nieważności.

Kłaniam się!


Pn lip 23, 2018 8:31 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 24, 2011 6:48 pm
Posty: 5372
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co zrobić, jak się zachować? Rozwód
equuleuss napisał(a):

A Chrystus mówi - weź swój krzyż i idz za mną. Ale my jakoś szukamy sposobności aby te krzyże zrzucać, bo przecież chcemy być szczęśliwi na tej ziemi.

Czyli, rozumiem, że jedno ze współmałżonków musi pogodzić się z istnieniem tego trzeciego i zaciskając zęby brnąć w takim chorym związku przez całe życie?


Pt lip 27, 2018 10:00 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co zrobić, jak się zachować? Rozwód
Przypomnij sobie treść przysięgi małżeńskiej. I dla jasności: Jeżeli nie ma innego wyjścia, to Kościół dopuszcza separację.


Pt lip 27, 2018 10:03 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 24, 2011 6:48 pm
Posty: 5372
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co zrobić, jak się zachować? Rozwód
A co jeśli jedno z małżonków łamie tą przysięgę. Czym jest nierząd, o którym wspominał Jezus, w rozmowie o liście rozwodowym?


Pt lip 27, 2018 10:06 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co zrobić, jak się zachować? Rozwód
joannabw napisał(a):
A co jeśli jedno z małżonków łamie tą przysięgę.

Masz gdzieś tam zastrzeżenie, że "i cię nie opuszczę dopóki któreś z nas nie złamie przysięgi"? nie. Tam jest "aż do śmierci".

Cytuj:
Czym jest nierząd, o którym wspominał Jezus, w rozmowie o liście rozwodowym?

Współżyciem przez dwie osoby, które nie są związane żadnym małżeństwem.


Pt lip 27, 2018 10:11 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 24, 2011 6:48 pm
Posty: 5372
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co zrobić, jak się zachować? Rozwód
Wyjaśnij mi więc to, bo nie rozumiem:
Mt 5,32:A ja wam powiadam: Każdy, kto oddala swoją żonę - poza wypadkiem nierządu - naraża ją na cudzołóstwo; a kto by oddaloną wziął za żonę, dopuszcza się cudzołóstwa.
Bynajmniej nie odbieraj mnie źle, nie jestem zwolenniczką rozwodów.


Pt lip 27, 2018 10:31 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL