Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn maja 13, 2024 11:00 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Śmierć babci - kilka ważnych pytań 
Autor Wiadomość
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 02, 2015 7:51 pm
Posty: 600
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Śmierć babci - kilka ważnych pytań
Szczęść Boże.

Kilka dni temu straciłam babcie, ostatnio bardzo chorowała, każdy miał jednak nadzieję że wyzdrowieje i będzie jeszcze z nami długie lata.. Miała 70 lat, wczoraj był pogrzeb.. Mam przeplakane oczy i nie czuje się najlepiej . dopiero gdy straciłam babcie zdałam sobie sprawę jak wiele dla.mnie znaczyła..

Mam do was kilka pytań.. Czy mogłabym w jakiś sposób porozmawiać z babcią, czy ona mnie słyszy nie tyle co ona ale jej duch?

Czy babcia ma świadomość teraz już po śmierć naszej sytuacji rodzinej czy widzi to co się dzieje?to dla mnie ważne ponieważ to była matka mojego Ojca..

Czy po śmierć dusza człowieka staje się bytem doskonałym? Dzień po śmierć babci, przyszła do mnie w nocy gdy byłam w ogromnym stresie , jednak tylko się mi przygląda nic nie mówiła... Czy babcia ma możliwość wydania z siebie jakiekolwiek głosu?


So lut 17, 2018 10:45 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 16, 2015 4:02 pm
Posty: 2655
Lokalizacja: Północ
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Śmierć babci - kilka ważnych pytań
Była u Ciebie? Ciałem duchem? Jak to wyglądało?


So lut 17, 2018 10:50 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 02, 2015 7:51 pm
Posty: 600
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Śmierć babci - kilka ważnych pytań
Jaśminowa napisał(a):
Była u Ciebie? Ciałem duchem? Jak to wyglądało?


Była ciałem.. To po prostu było we śnie. .. Siedzę przed jej żdjeciem i jej się przyglądam..

Tak mi żal że za mało czasu jej poświęcilam, za mało do niej jeździłam.. Ale człowiek ma pracę, obowiązki i myśli naiwnie że ma czas dla bliskich a gdy odchodza serce nam pęka po ich stracie. nie podejrzewałam siebie ze tak będę przeżywać jej odejście..

Byłam na jej pożegnaniu w prosektorium, poniewaz babcia została potem spalona i jej prochy spoczywają w urnie (takie było jej życzenie) wytulilam ja, wycalowalam, wyglaskalam, trzymalam za rękę.. Nigdy nie byłam wylewana uczuciowo ale w tamtym momencie poczułam jak bardzo ją kochałam..


So lut 17, 2018 11:07 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 16, 2015 4:02 pm
Posty: 2655
Lokalizacja: Północ
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Śmierć babci - kilka ważnych pytań
Natalia22 napisał(a):
Jaśminowa napisał(a):
Była u Ciebie? Ciałem duchem? Jak to wyglądało?


Była ciałem.. To po prostu było we śnie. .. Siedzę przed jej żdjeciem i jej się przyglądam..

Tak mi żal że za mało czasu jej poświęcilam, za mało do niej jeździłam.. Ale człowiek ma pracę, obowiązki i myśli naiwnie że ma czas dla bliskich a gdy odchodza serce nam pęka po ich stracie. nie podejrzewałam siebie ze tak będę przeżywać jej odejście..

Byłam na jej pożegnaniu w prosektorium, poniewaz babcia została potem spalona i jej prochy spoczywają w urnie (takie było jej życzenie) wytulilam ja, wycalowalam, wyglaskalam, trzymalam za rękę.. Nigdy nie byłam wylewana uczuciowo ale w tamtym momencie poczułam jak bardzo ją kochałam..

Czyli śniła Ci się po prostu. Musiała być bardzo dobrą kobietą, czego nie można powiedzieć o Jej synu Twoim tacie.
Ja przyjęłam śmierć babci bardzo obojętnie. Była stara i schorowana to umarła, proste. Siostra przekazała mi tę wiadomość. Na pogrzebie też nie płakałam.
Dało mi to jednak do zrozumienia, że jeżeli doczekam się wnuków, to pragnę być dobrą babcią i teściową :)


N lut 18, 2018 8:09 am
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 02, 2015 7:51 pm
Posty: 600
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Śmierć babci - kilka ważnych pytań
Jaśminowa napisał(a):
Natalia22 napisał(a):
Jaśminowa napisał(a):
Była u Ciebie? Ciałem duchem? Jak to wyglądało?[/quoteodejście..

Byłam na jej pożegnaniu w prosektorium, poniewaz babcia została potem spalona i jej prochy spoczywają w urnie (takie było jej życzenie) wytulilam ja, wycalowalam, wyglaskalam, trzymalam za rękę.. Nigdy nie byłam wylewana uczuciowo ale w tamtym momencie poczułam jak bardzo ją kochałam..

Czyli śniła Ci się po prostu. Musiała być bardzo dobrą kobietą, czego nie można powiedzieć o Jej synu Twoim tacie.
Ja przyjęłam śmierć babci bardzo obojętnie. Była stara i schorowana to umarła, proste. Siostra przekazała mi tę wiadomość. Na pogrzebie też nie płakałam.
Dało mi to jednak do zrozumienia, że jeżeli doczekam się wnuków, to pragnę być dobrą babcią i teściową :)


Hmm dobra kobieta .. Ona też miała swoje za uszami i na pewno święta nie była, .. ale wiele też dobrego zrobiła dla mnie i mojego brata. Zawsze uważałam że nie jestem z nią jakoś bardzo zżyta ale jak odeszła to było mi bardzo ciężko.. Oplakiwalam ja chyba najbardziej z naszej rodziny. I mimo że zdaje sobie sprawę z jej grzechów to modlilam się koronką o miłosierdzie dla niej aby została dopuszczona do zbawienia przez Pana Boga.


N lut 18, 2018 11:17 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6818
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Śmierć babci - kilka ważnych pytań
Natalia22 napisał(a):

Hmm dobra kobieta .. Ona też miała swoje za uszami i na pewno święta nie była, .. ale wiele też dobrego zrobiła dla mnie i mojego brata. Zawsze uważałam że nie jestem z nią jakoś bardzo zżyta ale jak odeszła to było mi bardzo ciężko.. Oplakiwalam ja chyba najbardziej z naszej rodziny. I mimo że zdaje sobie sprawę z jej grzechów to modlilam się koronką o miłosierdzie dla niej aby została dopuszczona do zbawienia przez Pana Boga.


Nie ma ludzi idealnych, bez czegoś za uszami. Dobrze jest natomiast pamiętać to w czym byli dobrzy.

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


N lut 18, 2018 12:25 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18256
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Śmierć babci - kilka ważnych pytań
Natalia22 napisał(a):
Szczęść Boże.

Kilka dni temu straciłam babcie, ostatnio bardzo chorowała, każdy miał jednak nadzieję że wyzdrowieje i będzie jeszcze z nami długie lata.. Miała 70 lat, wczoraj był pogrzeb.. Mam przeplakane oczy i nie czuje się najlepiej . dopiero gdy straciłam babcie zdałam sobie sprawę jak wiele dla.mnie znaczyła..
Wyrazy współczucia, Natalio.

Cytuj:
Mam do was kilka pytań.. Czy mogłabym w jakiś sposób porozmawiać z babcią, czy ona mnie słyszy nie tyle co ona ale jej duch?
Lepiej nie.

Cytuj:
Czy babcia ma świadomość teraz już po śmierć naszej sytuacji rodzinej czy widzi to co się dzieje?to dla mnie ważne ponieważ to była matka mojego Ojca..
Tak. I prawdopodobnie modli się za Was.

Cytuj:
Czy po śmierć dusza człowieka staje się bytem doskonałym? Dzień po śmierć babci, przyszła do mnie w nocy gdy byłam w ogromnym stresie , jednak tylko się mi przygląda nic nie mówiła... Czy babcia ma możliwość wydania z siebie jakiekolwiek głosu?
To raczej sen, nie przywiązuj się do tego. Raczej do myśli, że jest w lepszym świecie.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


N lut 18, 2018 12:38 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N lut 06, 2005 11:34 pm
Posty: 2308
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Śmierć babci - kilka ważnych pytań
Natalia22 napisał(a):
Czy babcia ma świadomość teraz już po śmierć naszej sytuacji rodzinej czy widzi to co się dzieje?
Nie wiemy tego, przebywanie z Jezusem czyni nas szczęśliwym. Ważne jest, abyś miała świadomość, że Jezus wie, co się dzieje w twoim życiu - i to wystarczy.

_________________
1 Kor. 8:1 " Wiedza pychą nadyma ... "


N lut 18, 2018 4:34 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 02, 2015 7:51 pm
Posty: 600
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Śmierć babci - kilka ważnych pytań
Barney napisał(a):
Natalia22 napisał(a):
Szczęść Boże.

Kilka dni temu straciłam babcie, ostatnio bardzo chorowała, każdy miał jednak nadzieję że wyzdrowieje i będzie jeszcze z nami długie lata.. Miała 70 lat, wczoraj był pogrzeb.. Mam przeplakane oczy i nie czuje się najlepiej . dopiero gdy straciłam babcie zdałam sobie sprawę jak wiele dla.mnie znaczyła..
Wyrazy współczucia, Natalio.

Cytuj:
Mam do was kilka pytań.. Czy mogłabym w jakiś sposób porozmawiać z babcią, czy ona mnie słyszy nie tyle co ona ale jej duch?
Lepiej nie.

Cytuj:
Czy babcia ma świadomość teraz już po śmierć naszej sytuacji rodzinej czy widzi to co się dzieje?to dla mnie ważne ponieważ to była matka mojego Ojca..
Tak. I prawdopodobnie modli się za Was.

Cytuj:
Czy po śmierć dusza człowieka staje się bytem doskonałym? Dzień po śmierć babci, przyszła do mnie w nocy gdy byłam w ogromnym stresie , jednak tylko się mi przygląda nic nie mówiła... Czy babcia ma możliwość wydania z siebie jakiekolwiek głosu?
To raczej sen, nie przywiązuj się do tego. Raczej do myśli, że jest w lepszym świecie.


Dlaczego lepiej żeby mnie nie słyszała? Na pozeganiu gdy staliśmy przy jej ciele razem z mama i ciocia i się zegnalismy poszła jej łezka z prawego oka może coś.jeszcze czuła...


Wt lut 20, 2018 12:05 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18256
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Śmierć babci - kilka ważnych pytań
Moje "nie" odnosiło się raczej do tego, że lepiej, byś nie starała się nawiązać kontaktu, "porozmawiać". Jeśli jest z Bogiem (a wierzymy że jest) to modli się za Ciebie i zna Twoje potrzeby.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Wt lut 20, 2018 12:58 pm
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 29, 2012 1:03 pm
Posty: 871
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Śmierć babci - kilka ważnych pytań
Ale w kwestii pytania "czy słyszy" to raczej nie ma przeszkód, by słyszała.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Wt lut 20, 2018 5:35 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So wrz 17, 2016 2:23 pm
Posty: 1284
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Śmierć babci - kilka ważnych pytań
Nie wiemy raczej, w co z rzeczywistości doczesnej mają wgląd dusze osób zmarłych. Nie we wszystko. Nie są Bogiem.


Wt lut 20, 2018 5:40 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 02, 2015 7:51 pm
Posty: 600
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Śmierć babci - kilka ważnych pytań
Dziękuje za wszystkie komentarze.


Minęło kilka tygodni od odejścia babci a mi nadal jest ciężko .Zdarza mi się uronić łzę w środku nocy ,mam nadzieje jedynie że czas uleczy mój smutek i żal.


Cz mar 08, 2018 7:59 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 16, 2015 4:02 pm
Posty: 2655
Lokalizacja: Północ
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Śmierć babci - kilka ważnych pytań
Natalio a co zawdzięczasz swojej babci?


Pt mar 09, 2018 8:57 am
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 02, 2015 7:51 pm
Posty: 600
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Śmierć babci - kilka ważnych pytań
Jaśminowa napisał(a):
Natalio a co zawdzięczasz swojej babci?



Nie rozumiem trochę Twojego pytania ,niczego jej nie zawdzięczam miłość jest przecież bezwarunkowa ,niezalenie od tego jaki jest człowiek którego kochamy .Przez te kilka tygodni przeleciało mi całe moje życie przed oczami ,chwilę które z nią spędzałam .Jeździłam do niej od maleńkość ,spalałam z nią w jednym łóżku ,pomieszkiwałam u niej miesiącami ,ona mnie opierała ,karmiła , ubierała plotła we włosach warkoczę ,czesała kucyki.Klękałyśmy razem na kolana ,mówiłyśmy pacierze. Gdy mieszkając u niej chorowałam głaskała mnie tak długo po brzuchu aż przestało bolec.. a teraz już ją straciłam i nie będę miała możliwość by jej powiedzieć jak ją kochałam ...

A dodatkowo do tego doszła dość nieprzyjemna sytuacja kilka dni temu ,wszystkie rzeczy i biżuteria po mojej babci dziadek oddał mojej ciotce. Ja zaś nie otrzymałam niczego ...Mój ojciec był jedynakiem ,babcia nie miała żadnych córek ani innych wnuczek ,w dodatku za życia wiele razy mówiła że jej rzeczy zwłaszcza biżuteria zostawi dla mnie i to będzie moje .A niestety wyszło tak że nie zostało mi po niej zupełnie nic ,nie miała również testamentu ...rozmawiałam o tym dziadkiem i dowiedziałam się że mi nic się nie należy i nic nie dostanę bo jestem bezrozumna i nieodpowiedzialna ,matka zrobi mi pragnie mózgu i sprzedam jej biżuterię do lombardu mogłam się tego spodziewać przecież to ojciec mojego taty ,dodatkowo babcia mi nigdy nic nie obiecała i nic nie mówiła że mi to zostawi po sobie.. tak mi powiedział,teraz nosi to ciotka ,nawet pierścionek po jej mamie.. a mojej prababci.

Ja wiem że ktoś może pomyśleć że jestem materialistką ,staram się jedynie pocieszyć tym ze Panem Bogiem jestem zupełnie naga i On zna moje serce i wszystkie mojej rany . Ale jej rzeczy były częścią jej osoby i moja dla mnie olbrzymią wartość ,jest to dla mnie niewyobrażalne że ktoś to teraz nosi ,nie odpowiada mi to strasznie .Zresztą nie jestem kimś kto nie potrafi się dzielić ale nie rozumiem dlaczego ona ma wszystko a ja nie mam nic ..Ten miesiąc był dla mnie szczególnie trudny ,przepłakałam to że nie mam po niej żadnej pamiątki ,czuje się jakby ktoś mi coś zabrał ..


Pt mar 09, 2018 11:32 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL