Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 4:20 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Intymność związku 
Autor Wiadomość
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 02, 2015 7:51 pm
Posty: 600
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Intymność związku
castorian napisał(a):
Natalia22 napisał(a):
Gorzej jak stracił coś co było zarezerwowane dla mnie jako małżonki wtedy wolałabym żeby zdawał sobie sprawę z tego ile cierpienia mi przysporzył swoimi decyzjami w życiu a nie bagatelizował wszystko . Dla kogoś kto wychodzi z założenia że problemu nie ma ,lepiej jest poszukać sobie kogoś kto również był aktywny seksualnie z różnymi miłościami przed ślubem .


Takie casusy można sobie można tworzyć w nieskończoność. Niestety przekorne życie stawia nas w takich sytuacjach, że logika tego, co ktoś kiedyś zrobił nie ma się ni jak do tego kim aktualnie jest.
Wartość posiadanego skarbu, jest dopiero namacalna w momencie jego wyceny.
Dojrzewanie do miłości to proces. Z pewności przebiega on mniej dramatycznie na zasadzie powielania zdrowych standardów pokoleniowych, często jednak mechanizm nauki opiera się na weryfikacji czegoś odmiennego niż tradycja, jak jeszcze pójdzie cale pokłosie trendów i zaściankowości mamy to co mamy.

Daleki byłbym od próby dawania recept ot tak ad hoc i wpisywania tego jako niemal pewnika wynikającego z nauczania Kościoła.

Bóg wybrany swój naród nazywa małżonką, która była wręcz nierządnicą.
Sam akt pierwszego stosunku nabiera miary mistyki jeśli założy się, że Każdemu przymierzu towarzyszy ofiara, przynajmniej krwi. co super wpisuje się przymierze małżeństwa, gdy małżonka jest dziewicą.
Bez aktu przelania krwi przez Jezusa Chrystusa ma to to nawet dość logiczny sens.
Współcześnie jednak ma wymiar dalszego rzędu.Gdyż akt odkupienia i zmartwychwstania stanowi punkt odniesienia naszej wiary.
Zatem główny akcent, siła sakramentu ma zupełnie inną rangę niż za czasów starotestamentowych.
Zatem chyba, gdzie indziej należy poszukiwać tego pewnika przy podejmowaniu decyzji wyboru kandydata na małżonka niż tylko jego czystość przedmałżeńska. Człowiek dojrzewający do świętości jest zbyt mało doskonały aby to było wystarczające.



W czym widzisz problem ? fakt że czystość przedmałżeńska jest dla mnie jednym z czynników który biorę pod uwagę przy wyborze męża dla Siebie jest dla Ciebie czymś nieodpowiednim ? nie napisałam przecież że jest jedynym i najważniejszym kryterium ale jednak ważnym .

Nie napisałam też że utrata czystość w jakikolwiek sposób przekreśla człowieka -bo to zależy od jego postawy .Czy zdaje sobie sprawę że swoich błędów i faktu że jego decyzje wpłyną również na mnie i moje uczucia ,czy w ogóle jest świadomy iż nie wzruszę ramionami na wieść że już jakieś tam kobiety były w jego życiu ..


Śr sie 16, 2017 2:53 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Śr lip 19, 2017 2:22 pm
Posty: 357
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Intymność związku
Natalia22 napisał(a):
W czym widzisz problem ? fakt że czystość przedmałżeńska jest dla mnie jednym z czynników który biorę pod uwagę przy wyborze męża dla Siebie jest dla Ciebie czymś nieodpowiednim ? nie napisałam przecież że jest jedynym i najważniejszym kryterium ale jednak ważnym .

Nie napisałam też że utrata czystość w jakikolwiek sposób przekreśla człowieka -bo to zależy od jego postawy .Czy zdaje sobie sprawę że swoich błędów i faktu że jego decyzje wpłyną również na mnie i moje uczucia ,czy w ogóle jest świadomy iż nie wzruszę ramionami na wieść że już jakieś tam kobiety były w jego życiu ..


100% Prady. Nie pisałaś. Czuję, że @Castorian wrzucił tu trochę własnej osoby i historii własnego życia i się otworzył. Nie zmienia to faktu, że też ma rację. Ty Natalia za to dosyć trzeźwo myślisz. Ja swoją żonę poznałem i podrywałem bo była ładna. Nie mniej jako kandydatkę na żonę zacząłem rozpatrywać ją jak się dowiedziałem że byłą dziewicą. Sam fakt, że jeszcze są takie kobiety mocno zwiększył jej wartość w moich oczach.

Ty Natalia jesteś fajna dziewczyna. Szkoda, że tak jak piszesz w innych wątkach, sama często w to wątpisz i masz trwałe ślady własnej niskiej samooceny. Staraj się dziewczyno bywać w środowiskach które myślą tak jak ja! Niech Oni Ci tą samoocenę podniosą, bo jesteś wartościową młodą dziewczyną, która ma szanse na kupę lat szczęśliwego życia.


Pt sie 18, 2017 9:37 am
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Śr maja 04, 2011 8:49 pm
Posty: 823
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Intymność związku
Natalia22 napisał(a):

W czym widzisz problem ? fakt że czystość przedmałżeńska jest dla mnie jednym z czynników który biorę pod uwagę przy wyborze męża dla Siebie jest dla Ciebie czymś nieodpowiednim ? nie napisałam przecież że jest jedynym i najważniejszym kryterium ale jednak ważnym .



Problem w casuistyce elkezjalnej. Liczy się cały człowiek jaki jest dziś mimo jakiejś przeszlości, którą albo ci ja przedstawi, albo podkoloryzuje nigdy nie będzie 100% pewności. Patrzenie na dziś jak się zachowuje w stosunku do znajomych, innych kobiet, a jakie ma marzenia światopogląd. Ile nim determinacji, jak jest naturalność a jak gra? - to ma prawdziwe znacznie.
A w kolejnym wątku brniemy w jakiś zaułek życia, jak najbardziej ważny, ale bez konkretnej osoby zupełnie teoretyczny.
w najbliższym kręgu sypią się właśnie związki osób wszem i wobec deklarujących przed ślubem swoją głęboką religijność, epatujące jak wazna dla nich czystość, od 2 lat to historia i życie w nowych związkach nie mających nic wspólnego z nauką kościoła,
Są tez znajomymi o bardzo czarnej historii przedmałżeńskiej i małżeńskiej, który właśnie zbliżają się do 40 rocznicy ślubu i deklarują że są szczęśliwi.
Ci drudzy stąpają po ziemi.


Pt wrz 01, 2017 3:54 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Pn gru 22, 2014 11:04 pm
Posty: 515
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Intymność związku
ZYL napisał(a):
100% Prady.

100% Louis Vuitton :P


Pt wrz 01, 2017 6:50 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 02, 2015 7:51 pm
Posty: 600
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Intymność związku
castorian napisał(a):
Natalia22 napisał(a):

W czym widzisz problem ? fakt że czystość przedmałżeńska jest dla mnie jednym z czynników który biorę pod uwagę przy wyborze męża dla Siebie jest dla Ciebie czymś nieodpowiednim ? nie napisałam przecież że jest jedynym i najważniejszym kryterium ale jednak ważnym .



Problem w casuistyce elkezjalnej. Liczy się cały człowiek jaki jest dziś mimo jakiejś przeszlości, którą albo ci ja przedstawi, albo podkoloryzuje nigdy nie będzie 100% pewności. Patrzenie na dziś jak się zachowuje w stosunku do znajomych, innych kobiet, a jakie ma marzenia światopogląd. Ile nim determinacji, jak jest naturalność a jak gra? - to ma prawdziwe znacznie.
A w kolejnym wątku brniemy w jakiś zaułek życia, jak najbardziej ważny, ale bez konkretnej osoby zupełnie teoretyczny.
w najbliższym kręgu sypią się właśnie związki osób wszem i wobec deklarujących przed ślubem swoją głęboką religijność, epatujące jak wazna dla nich czystość, od 2 lat to historia i życie w nowych związkach nie mających nic wspólnego z nauką kościoła,
Są tez znajomymi o bardzo czarnej historii przedmałżeńskiej i małżeńskiej, który właśnie zbliżają się do 40 rocznicy ślubu i deklarują że są szczęśliwi.
Ci drudzy stąpają po ziemi
.


Prawdziwe znaczenie ma zarówno cały człowiek jak i jego przeszłość ( np. seksualna ) -jego decyzje ,motywy działania ,historia życia -nasza przeszłość nas kształtuje, nic nie pozostaje bez żadnego wpływu na to kim będziemy kiedyś . Mężczyzna może żałować własnych błędów ,zmienić myślenie czy postrzegać pewne sprawy inaczej ale konsekwencje grzechów które popełnił zostaną w nim mimo spowiedzi i szczerego żalu . Przeszłość seksualna to wielki balast dla przyszłego małżeństwa niepotrzebne doświadczenie ,porównanie ,wyuczone reakcje, no i brak pewność co do wierność w takiej relacji .
I nie twierdzę że nie ma udanych małżeństw które nie dochowały tej czystość ,bo wiem że są takie tylko co z tego? ja jestem po tej drugiej stronie udało mi się jej dochować wiec wolałabym aby mężczyzna miał podobnie -dla mnie to naturalne , a argumenty że przecież są małżeństwa które również są szczęśliwe mimo bujnej przeszłość nie sprawi że będę chciała sobie brać kolejne problemy czy trudność na swoje barki.


Ostatnio edytowano Pt wrz 01, 2017 11:12 pm przez PeterW, łącznie edytowano 1 raz

proszę koloru niebieskiego używać do cytowania Biblii



Pt wrz 01, 2017 8:12 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Pn gru 22, 2014 11:04 pm
Posty: 515
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Intymność związku
Natalia22 napisał(a):
Przeszłość seksualna to wielki balast dla przyszłego małżeństwa niepotrzebne doświadczenie, porównanie, wyuczone reakcje, no i brak pewność co do wierność w takiej relacji.

Przeszłość seksualna to wielki balast dla niektórych małżeństw, zaś dla niektórych - żaden. Podjęłaś decyzję o zachowaniu czystości do ew. ślubu - i bardzo dobrze, szanuję to, mam jednak wrażenie że nie jesteś tego do końca pewna i ze wszystkich sił starasz się to uzasadniać, arbitralnie twierdząc m.in. że inni będą niewierni lub będą porównywać małżonka z byłymi partnerami... podczas gdy nie masz na ten temat solidnych danych.


Pt wrz 01, 2017 10:25 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 02, 2015 7:51 pm
Posty: 600
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Intymność związku
pachura napisał(a):
Natalia22 napisał(a):
Przeszłość seksualna to wielki balast dla przyszłego małżeństwa niepotrzebne doświadczenie, porównanie, wyuczone reakcje, no i brak pewność co do wierność w takiej relacji.

Przeszłość seksualna to wielki balast dla niektórych małżeństw, zaś dla niektórych - żaden. Podjęłaś decyzję o zachowaniu czystości do ew. ślubu - i bardzo dobrze, szanuję to, mam jednak wrażenie że nie jesteś tego do końca pewna i ze wszystkich sił starasz się to uzasadniać, arbitralnie twierdząc m.in. że inni będą niewierni lub będą porównywać małżonka z byłymi partnerami... podczas gdy nie masz na ten temat solidnych danych.


Mężczyzna który doświadczał się seksualnie z innymi kobietami przed ślubem porównywał by mnie z nimi nawet podświadomie ,pamięci nie da się zresetować czy usunąć jak Ty mi tutaj sugerujesz. Porównywałby moje ciało, reakcje ,umiejętność . A podczas intymnych zbliżeń miałabym świadomość że to co dzisiaj tworzymy razem on nauczył się już wcześniej z innymi kobietami. Dla mnie osobiście byłby to duży problem .
Z wiernością jest tak samo ,łatwiej byłby mi zaufać mężczyźnie który żył wstrzemięźliwie i potrafił się kontrolować niż takiemu który hulał wiele lat i robił to co podpowiadało mu ciało ,bo od kiedy mężczyznom wygodne życie nie odpowiada ? skoro zmieniał partnerki wcześniej to dlaczego miałoby go nagle olśnić i miałby być wiernej tylko jednej?

Solidnych danych na temat współżycia nie mam ale byłam z mężczyznami i większość z nich była doświadczena i niestety te problemy o których wspominałam wychodziły nawet w trakcie spraw codziennych .Bardziej powierzchownie do sprawy może podchodzą osoby które też miały jakiś partnerów oprócz męża/żona ale osobiście nie wierzę że osoba która żyła do 30 roku życia w czystość machnęłaby na to ręką.


So wrz 02, 2017 7:41 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2012 11:53 am
Posty: 4586
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Intymność związku
Natalia22 napisał(a):
pachura napisał(a):
Natalia22 napisał(a):
Przeszłość seksualna to wielki balast dla przyszłego małżeństwa niepotrzebne doświadczenie, porównanie, wyuczone reakcje, no i brak pewność co do wierność w takiej relacji.

Przeszłość seksualna to wielki balast dla niektórych małżeństw, zaś dla niektórych - żaden. Podjęłaś decyzję o zachowaniu czystości do ew. ślubu - i bardzo dobrze, szanuję to, mam jednak wrażenie że nie jesteś tego do końca pewna i ze wszystkich sił starasz się to uzasadniać, arbitralnie twierdząc m.in. że inni będą niewierni lub będą porównywać małżonka z byłymi partnerami... podczas gdy nie masz na ten temat solidnych danych.


Mężczyzna który doświadczał się seksualnie z innymi kobietami przed ślubem porównywał by mnie z nimi nawet podświadomie ,pamięci nie da się zresetować czy usunąć jak Ty mi tutaj sugerujesz. Porównywałby moje ciało, reakcje ,umiejętność . A podczas intymnych zbliżeń miałabym świadomość że to co dzisiaj tworzymy razem on nauczył się już wcześniej z innymi kobietami. Dla mnie osobiście byłby to duży problem .
Z wiernością jest tak samo ,łatwiej byłby mi zaufać mężczyźnie który żył wstrzemięźliwie i potrafił się kontrolować niż takiemu który hulał wiele lat i robił to co podpowiadało mu ciało ,bo od kiedy mężczyznom wygodne życie nie odpowiada ? skoro zmieniał partnerki wcześniej to dlaczego miałoby go nagle olśnić i miałby być wiernej tylko jednej?

Solidnych danych na temat współżycia nie mam ale byłam z mężczyznami i większość z nich była doświadczena i niestety te problemy o których wspominałam wychodziły nawet w trakcie spraw codziennych .Bardziej powierzchownie do sprawy może podchodzą osoby które też miały jakiś partnerów oprócz męża/żona ale osobiście nie wierzę że osoba która żyła do 30 roku życia w czystość machnęłaby na to ręką.

Co może ich powstrzymać i sklonic do czystosci? Wiara w Jezusa ktorej np wcześniej nie mieli? A po poznaniu Boga odmienili swoje zycie?
Warto poprosti nie wchodzić w zwiazki z ludzmi niewierzacymi i letnio podchodzacymi do wiary dla ktorych wspolzycie przedslubne to zaden grzech a i antykoncepcja jest ok.


So wrz 02, 2017 9:25 am
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 02, 2015 7:51 pm
Posty: 600
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Intymność związku
Cytuj:
Co może ich powstrzymać i sklonic do czystosci? Wiara w Jezusa ktorej np wcześniej nie mieli? A po poznaniu Boga odmienili swoje zycie?
Warto poprosti nie wchodzić w zwiazki z ludzmi niewierzacymi i letnio podchodzacymi do wiary dla ktorych wspolzycie przedslubne to zaden grzech a i antykoncepcja jest ok.



Nie wiem ,możliwe ale osobiście nie poznałam takiego mężczyzny .Za to przyszło mi spotkać mężczyzn którzy deklarowali się jako katolicy często angażujący się w życie kościoła a wychodzili z założenia że czystość dotyczy tylko kobiety bo facet to przecież doświadczony powinien być . :mrgreen:


Ostatnio edytowano So wrz 02, 2017 9:18 pm przez PeterW, łącznie edytowano 1 raz

poprawiono cytowanie



So wrz 02, 2017 8:59 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Pn gru 22, 2014 11:04 pm
Posty: 515
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Intymność związku
Natalia22 napisał(a):
skoro zmieniał partnerki wcześniej to dlaczego miałoby go nagle olśnić i miałby być wiernej tylko jednej?

Jest spora różnica między zdradzaniem kogoś a byciem z różnymi osobami w różnych momentach życia.


N wrz 03, 2017 8:00 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 02, 2015 7:51 pm
Posty: 600
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Intymność związku
pachura napisał(a):
Natalia22 napisał(a):
skoro zmieniał partnerki wcześniej to dlaczego miałoby go nagle olśnić i miałby być wiernej tylko jednej?

Jest spora różnica między zdradzaniem kogoś a byciem z różnymi osobami w różnych momentach życia.


Wybacz ale nie rozumiem,intymne pożycie jest zarezerwowane tylko dla małżonków którzy są w związku sakramentalnym ,a miłość małżeńska domaga się wyłączność i integralność .O jakiej wierność można mówić sypiając z różnymi osobami i każdej co rusz coś obiecać ?


N wrz 03, 2017 8:38 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Śr lip 19, 2017 2:22 pm
Posty: 357
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Intymność związku
Natalia22 napisał(a):
Nie wiem ,możliwe ale osobiście nie poznałam takiego mężczyzny .Za to przyszło mi spotkać mężczyzn którzy deklarowali się jako katolicy często angażujący się w życie kościoła a wychodzili z założenia że czystość dotyczy tylko kobiety bo facet to przecież doświadczony powinien być .


Ciekawe z kim nabywali doświadczenia skoro kobiety miały żyć w czystości? Czyżby namawiali do grzechu? Oj to kamień młyński lepiej byłoby se przywiesić. Skąd Ty bierzesz tych znajomych :-)


Pn wrz 04, 2017 2:09 am
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 02, 2015 7:51 pm
Posty: 600
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Intymność związku
ZYL napisał(a):
Natalia22 napisał(a):
Nie wiem ,możliwe ale osobiście nie poznałam takiego mężczyzny .Za to przyszło mi spotkać mężczyzn którzy deklarowali się jako katolicy często angażujący się w życie kościoła a wychodzili z założenia że czystość dotyczy tylko kobiety bo facet to przecież doświadczony powinien być .


Ciekawe z kim nabywali doświadczenia skoro kobiety miały żyć w czystości? Czyżby namawiali do grzechu? Oj to kamień młyński lepiej byłoby se przywiesić. Skąd Ty bierzesz tych znajomych :-)



Ale mnie nie interesowałby kobiety z którymi mój potencjalny mąż wcześniej miał jakieś kontakty intymne ale jedynie on sam i motywy jego działania i decyzji -to jest ważne a nie jakaś tam Kasia czy Basia .

To że jakieś tam Panie wyrażały chęć do tego to nie znaczy że on powinien się na to zgadzać prawda? Każdy ma swój własny rozum i odpowiada jedynie za Siebie .


A co do znajomych -masa ludzi regularnie chodzi do kościoła i jeździ na pielgrzymki a nie widzą nic złego we współżyciu przedślubnym ,nawet kilka takich osób na Światowych Dniach Młodzieży poznałam . :)


Pn wrz 04, 2017 6:13 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 04, 2008 1:11 am
Posty: 1747
Lokalizacja: Warszawa, Przyjaciele Oblubieńca
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Intymność związku
Seksualizacja społeczeństwa jest OGROMNA! i m.in. stąd dla wielu seks jest ważniejszy niż moralność itd. Ludziom się wydaje że 'przecież my nikomu nie robimy krzywdy, tylko dajemy sobie na wzajem przyjemność'... i stąd takie właśnie zachowania, że nie uznają współżycia przedmałżeńskiego za grzech.

_________________
Nie sprzedawaj duszy diabłu, Bóg da Ci za nią więcej!


Pn wrz 04, 2017 6:48 pm
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 02, 2015 7:51 pm
Posty: 600
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Intymność związku
Tek de Cart napisał(a):
Seksualizacja społeczeństwa jest OGROMNA! i m.in. stąd dla wielu seks jest ważniejszy niż moralność itd. Ludziom się wydaje że 'przecież my nikomu nie robimy krzywdy, tylko dajemy sobie na wzajem przyjemność'... i stąd takie właśnie zachowania, że nie uznają współżycia przedmałżeńskiego za grzech.



Fakt ,to racja . Dlatego nawet w środowiskach katolickich to jest spotykane , widywałam się z facetem który był ucieszony że żyje w czystość więc ja wyszłam z założenia że on również to praktykuje-ale powiedział że tak nie jest ,bo lepiej jak mężczyzna jest doświadczony w tej materii ,poza tym skąd on mógł wiedzieć że pozna taką dziewczynę jak ja i że na własne ryzyko decyduje się na wstrzemięźliwość w tej materii będąc z nim w związku bo jak mi się z nim w łóżku nie będzie podobało,to reklamacji nie będzie :-D Poznaliśmy się na SDM.


Pn wrz 04, 2017 7:28 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 31 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL