Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn maja 13, 2024 2:51 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 72 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Transseksualizm 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8095
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Transseksualizm
Jak to jest, że jest taki artykuł z 1977 r. przdstawiający studium przypadku transseksualisty, który przestał nim być po przejściu egzorcyzmu?

Archives of Sexual Behavior, VoL 6, No. 5, 1977
Gender Identity Change in a Transsexual: An Exorcism
David H. Barlow, Ph.D., Gene G. Abel, M.D., and Edward B. Blanchard
Tekst:
http://ai.eecs.umich.edu/people/conway/TS/Rogue%20Theories/Exorcism/Exorcism%20of%20Transsexualism.html

Myślałam, że to według obecnej wiedzy sprawa wyłącznie medyczna a nie duchowa.


N gru 17, 2017 5:06 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt lip 18, 2017 5:09 pm
Posty: 1683
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Transseksualizm
Brandeisbluesky napisał(a):
Jak to jest, że jest taki artykuł z 1977 r. przdstawiający studium przypadku transseksualisty, który przestał nim być po przejściu egzorcyzmu?


Brandeisbluesky, a czy zauważyłaś pewien szczegół w tym artykule? Lekarz go egzorcyzmował? I to są te protestanckie rewelacje. W kościołach protestanckich nie ma czegoś takiego jak egzorcyzm, tam nie ma rytu egzorcyzmu prawdziwego, jest tylko modlitwa o uwolnienie.

A z modlitwą o uwolnienie trzeba ostrożnie, każda ochrzczona osoba może taką modlitwę przeprowadzić, ale nie jest to zalecane, bowiem bez odpowiedniego przygotowania i zabezpieczenia może się to skończyć w taki sposób, że osoba która modli się o uwolnienie zniewolonego lub opętanego sama będzie potrzebowała egzorcyzmów.

W takim razie mam udać się do egzorcysty aby uwolnił mnie od ducha transseksualizu / homoseksualizmu i ducha mężczyzny we mnie czy tam czego jeszcze? Przecież egzorcysta wyśle mnie z miejsca po skuteczniejsze psychotropy.

Poza tym, egzorcyści przestrzegają aby nie pozwalać nikomu kłaść rąk na głowę i nie pozwalać modlić się nad sobą żadnej innej osobie która nie jest księdzem, najlepiej egzorcystą. A tutaj jest scenka gdzie jakiś lekarz odprawia ''egzorcyzmy'' nad tym Johnem nakładając na niego ręce.


N gru 17, 2017 2:19 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8095
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Transseksualizm
Dla mnie to i tak rewelacja, że po modlitwie w tym człowieku nastąpiła tak drastyczna zmiana. Ciebie to nie zastanawia? On poszedł tam, gdzie było to dla niego najbardziej naturalne; pewnie nikt go nie skierował do katolickiego egzorcysty. Papież Franciszek zaleca, by takie przypadki tożsamości płciowej rozpatrywać indywidualnie, by ludziom towarzyszyć, prowadzić do Boga. On sam tak robił i pewnie dalej robi. Może to jest i rozwiązanie, by duchowni też byli włączeni w rozwiązywanie konfliktu tożsamości, ale może też i wspólnota życzliwych wiernych wokół takich osób też ma swoje istotne zadanie.

ang. https://www.ncronline.org/news/vatican/francis-sexual-morality-determined-case-case-even-transgender

pl. http://www.rp.pl/Papiez-Franciszek/161009889-Papiez-Franciszek-o-homoseksualistach.html

W odniesieniu do tej kobiety, o której wcześniej pisałam w innym wątku i która jest już dzieciata, to ja nie wiem, jak z nią było, t.j. co powodowało u niej skłonność do innych kobiet. Rozmawiałam z jej rodziną i wspominałam o łaskach wypływających z Nowenny Pompejańskiej, ale w innym kontekście, tj. nie jej tożsamości. Oni mi wtedy powiedzieli, że już wiedzą za kogo będą się modlić. Mogło to być za tę kobietę, ale niekoniecznie. Potem po paru latach dowiedziałam się, że została matką.


N gru 17, 2017 3:00 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt lip 18, 2017 5:09 pm
Posty: 1683
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Transseksualizm
Brandeisbluesky napisał(a):
Dla mnie to i tak rewelacja, że po modlitwie w tym człowieku nastąpiła tak drastyczna zmiana. Ciebie to nie zastanawia?


Ale jaka to była modlitwa? A czy nie zastanawia Ciebie że tak łatwo poszło, podczas kiedy egzorcysta ten prawdziwy nie raz musi walczyć z demonem co najmniej kilka godzin a czasem kilka tygodni, miesięcy czy nawet lat? Czasem taki egzorcysta jest cały spocony, umęczony, bo to jest trudna walka.

W takim razie można by udać się do pierwszej lepszej osoby, a weź nałóż na mnie ręce i pomódl się nade mną to wszystko przejdzie. Przecież to nieco absurdalne i tego KK nie zaleca, a wręcz przestrzega przed czymś takim.

Poza tym, takie konwulsje, coś to dziwnie pachnie, że pod rękami zwykłego lekarza takie rzeczy się dzieją. Nie dziwi Cię to i nie zastanawia? A może to nie był physician tylko jakiś psychic?

Świeccy egzorcyści także obwieszają się świętymi obrazkami i różańcami a działają mocą demoniczną, jako medium. Kiedyś były już egzorcysta Glas powiedział że Szatan może dać chorobę / dolegliwość i potem ''uzdrowić'' z niej, tak się dzieje zazwyczaj przy seansach bioenergoterapeutów.

Egzorcysta nie zabiera się z miejsca za egzorcyzmy, napierw musi być spowiedź, msza o uwolnienie i uzdrowienie, modlitwa, pomoc psychologiczna, wewnątrzna przemiana współpracująca z łaską, egzorcyzm to nie magia. I nie działa magicznie w natychmiastowy sposób. Owszem, zależy też w jakim przypadku, ale egzorcysta rozpatruje przypadek także w sensie psychologicznym. Egzorcysta przeprowadza modlitwę nad osobą podejrzewaną o zniewolenie, egzorcysta nie wie na początku czy dana osoba jest zniewolona lub opętana, nie posiada takiej nadprzyrodzonej wiedzy, egzorcyści mają swoje sposoby na ujawnienie tego, musi nastapić manifestacja złego ducha, wtedy egzorcysta już wie.

A tutaj w tej historii z artykułu, ni z gruchy i z pietruchy zwykły lekarz ocenia i osądza że przypadek Johna to złe duchy. I on wie. A skąd ma taką wiedzę? Nie zastanawia Cię to?

Cytuj:
Może to jest i rozwiązanie, by duchowni też byli włączeni w rozwiązywanie konfliktu tożsamości, ale może też i wspólnota życzliwych wiernych wokół takich osób też ma swoje istotne zadanie.


Ale to nie jest takie proste do rozwiązania. Jeśli to jest rzecz wdrukowana w sieć neuronów to przestawienie tego wymaga potężnej pracy i niemal cudu.

Cytuj:
W odniesieniu do tej kobiety, o której wcześniej pisałam w innym wątku i która jest już dzieciata, to ja nie wiem, jak z nią było, t.j. co powodowało u niej skłonność do innych kobiet.


Pisałaś że ta skłonność pojawiła się na skutek niepowodzeń w relacjach z mężczyznami, to wskazuje na to że ta kobieta była heteroseksualna, ale na skutek porażek w związkach z mężczyznami być może uznała że z kobietą będzie łatwiej i lepiej. Nic bardziej mylnego... jest nawet trudniej. Bowiem kobiety są bardziej skomplikowane, neurotyczne, zaburzone, i nie wiedzą czego chcą. A dodatkowo trzeba wykąpać się w morzu emocjonalności i zostać wyplutym. Sorry, to taka dywagacja. Nie obrażając żadnej kobiety.

Tak więc ta kobieta była hetero i po pewnym czasie, spotykjąc bardziej właściwego mężczyznę powróciła do swojej naturalnej orientacji. Poza tym, nie wiadomo jak wyglądały jej relacje z kobietami, czy to były tylko czyste przyjaźnie, spotkania na kawie, spacery, czy też pełne zaangażowanie, seks.

Cytuj:
Rozmawiałam z jej rodziną i wspominałam o łaskach wypływających z Nowenny Pompejańskiej, ale w innym kontekście, tj. nie jej tożsamości. Oni mi wtedy powiedzieli, że już wiedzą za kogo będą się modlić. Mogło to być za tę kobietę, ale niekoniecznie. Potem po paru latach dowiedziałam się, że została matką.


Modlitwa mogła wpłynąć także i na tę sferę jej życia, przywracając porządek rzeczy. Przecież kobieta nie jest stworzona dla kobiety, ale dla relacji z mężczyzną. Tak więc dziewczyna wypełniła swoje powołanie, małżeństwo.


N gru 17, 2017 3:37 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8095
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Transseksualizm
Gwoli ścisłości nie napisałam "skłonność pojawiła się na skutek niepowodzeń w relacjach z mężczyznami". Napisałam:
Cytuj:
Znajoma miała jakieś relacje z kobietami (nie wychodziło jej z facetami)
Tyle można było zaobserwować z zewnątrz tj. tyle, że relacje z mężczyznami nie przerodziły się w narzeczeństwo i ślub. Jaka była tego przyczyna? - nie wiem. Opisałam to tak, że "nie wychodziło". Czy to doprowadziło do relacji z kobietami? - też nie wiem.

Nie będę oceniać tego, czy opisany egzorcyzm był prawdziwy i efekt jego długotrwały. Mój proboszcz, który posługuje przy egzorcyzmach, mówił nam, ze Duch Święty działa tam, gdzie chce, że nie ogranicza się tylko do Kościoła Katolickiego i jego wiernych. Chyba aby dowiedzieć się, czy człowiek opisany w artykule faktycznie czuje się teraz mężczyzną, trzeba byłoby go odnaleźć i z nim porozmawiać.


N gru 17, 2017 7:00 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt lip 18, 2017 5:09 pm
Posty: 1683
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Transseksualizm
Brandeisbluesky napisał(a):
Gwoli ścisłości nie napisałam "skłonność pojawiła się na skutek niepowodzeń w relacjach z mężczyznami". Napisałam:
Cytuj:
Znajoma miała jakieś relacje z kobietami (nie wychodziło jej z facetami)
Tyle można było zaobserwować z zewnątrz tj. tyle, że relacje z mężczyznami nie przerodziły się w narzeczeństwo i ślub. Jaka była tego przyczyna? - nie wiem. Opisałam to tak, że "nie wychodziło". Czy to doprowadziło do relacji z kobietami? - też nie wiem.


Tak czy tak, dobrze że dziewczyna wyszła z tego.

Cytuj:
Nie będę oceniać tego, czy opisany egzorcyzm był prawdziwy i efekt jego długotrwały.


Ale to nie był egzorcyzm. Kościoły protestanckie nie posługują mocą prawdziwego egzorcyzmu, a ten lekarz był osobą świecką, nie był żadnym egzorcystą a nawet nie był osobą duchowną. Egzorcysta to kapłan odpowiednio do tej posługi wystosowany przez biskupa i z odpowienim przygotowaniem. Egzorcyzm jest w formie rytu. W kościołach protestanckich posługuje się modlitwą o uwolnienie, a to nie jest równoznaczne z egzorcyzmem. KK nie uznaje posługi świeckich egzorcystów, postrzega się to jako coś co jest zagrożeniem duchowym.

To tak jakbym udała się do Ciebie abyś przeprowadziła egzorcyzm nade mną, podejmujesz się tego? Skąd możesz wiedzieć ze akurat dana osoba ma w sobie złe duchy i jakiego rodzaju, i dlaczego zły duch miałby uciekać i wyjść na skutek modlitwy świeckiej osoby. To w takim razie każdy mógłby być egzorcystą. To nie jest zgodne z KK.

Cytuj:
Mój proboszcz, który posługuje przy egzorcyzmach, mówił nam, ze Duch Święty działa tam, gdzie chce, że nie ogranicza się tylko do Kościoła Katolickiego i jego wiernych.


Tak, ale egzorcyzm to jednak coś innego niż słowa wypowiadane pod natchnieniem Ducha Świętego. KK nie uznaje posługi świeckich egzorcystów, ale przestrzega przez tym.

Na Youtube możesz sobie zobaczyć filmiki z amerykańskich kościołów protestanckich gdzie pastor jakby dmucha na innych, wyciagając ręce, krzycząc, a ludzie przewracają się i kładą na ziemię. To jest działanie Ducha Świętego? Raczej jakaś zbiorowa hipnoza... Ostrożnie z pewnymi rzeczami...


N gru 17, 2017 7:30 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8095
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Transseksualizm
Lekturę na temat egozrcyzmów w Kościele mam zaliczoną. Wymiar praktyczny jest w gestii Kościoła. Nie mnie oceniać, czy opisany człowiek faktycznie zaczął utożsamiać się ze swoją płcią biologiczną, i czy modlitwa nad nim odbyta była prawdziwa i skuteczna. Faktem jest, że w tytule zostało "użyte" słowo egzorcyzm, nawet jeśli w rozumieniu katolickim to nie był egzorcyzm. Mam do Ciebie pytanie? Czy katoliccy duchowni, w tym egzorcyści, dopuszczają możliwość, że rozwiązanie problemu transeksualizmu może być umieszczone również w sferze duchowej człowieka?

Cytuj:
To tak jakbym udała się do Ciebie abyś przeprowadziła egzorcyzm nade mną, podejmujesz się tego?


Do mnie? Przecież wiesz, jak należy postępować. Procedury w Kościele Katolickim są znane i trzeba się do nich stosować.


N gru 17, 2017 8:00 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt lip 18, 2017 5:09 pm
Posty: 1683
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Transseksualizm
Brandeisbluesky napisał(a):
Mam do Ciebie pytanie? Czy katoliccy duchowni, w tym egzorcyści, dopuszczają możliwość, że rozwiązanie problemu transeksualizmu może być umieszczone również w sferze duchowej człowieka?


KK nie ma ostatecznego zdania na temat transseksualizmu. Faktem jest że zły duch potrafi wykorzystać zaburzenia istniejące w człowieku i kusić do rzeczy które w efekcie przyniosą zło, szkodę. Zły duch działa mocno w obrębie psychiki / umysłu.

Ale trzeba by wziąć pod uwagę że pewne cechy mogą być cechami wrodzonymi, także wrodzonymi cechami mózgu, wrodzonymi cechami psychicznymi. A nawet wrodzonymi cechami wyglądu, sposobu zachowania.

Mnie geny dały wzrost faceta i wygląd faceta. Nie zmienię tego, a nie mam 200.000 PLN aby upodobnić się do Megan Fox czy innej sexy gwiazdki. Poza tym, mając taką sumę spożytkowałabym to na ważniejsze cele niż próżność lub chęć posiadania ładnego wyglądu przyciagającego uwagę mężczyzn.

Jestem wzrokowcem. Zdecydowanie, obrazy działają na mnie, to co piękne i pociągające wizualnie. Obrazy działają na moje zmysły, na psyche.

Tutaj nawet nie chodzi o przyjmowanie męskiej tożsamości ale o wrażenie i poczucie tego że jakby gdzieś tam w środku siedzi facet, bardziej niż kobieta, facet w genetycznym ciele kobiety. Podoba mi sie to co męskie, nie lubię damskich ubrań. No i co z tym zrobić? Mam udać się z tym problemem do egzorcysty? A egzorcysta przeprowadzi ergzorcyzm, tymczasem ja następnego dnia pojawię się w seksownej kiecce, w pełnym makijażu, poruszając się jak dama w różowych kozaczkach i mówiąc - mysiu pysiu?

To w takim razie wolę być sobą.

Przede wszystkim, transseksualizm musiałby być formą zniewolenia duchowego, dopiero wtedy byłoby uzasadnienie do przeprowadzenia egzorcyzmu. Osobiście postrzegam transseksualizm i homoseksualizm jako formy zaburzeń o podłożu psychologiczno - duchowym, ale nawet ks Oko wypowiadał się że istnieją przypadki homoseksualizmu o podłożu duchowym, a także istnieją hipotezy na biologiczne warunki które sprzyjają temu zjawisku i wymieniał je.

Jednym z nich byłaby właśnie nieprawidłowa gospodarka hormonalna w łonie matki.

Cytuj:
Do mnie? Przecież wiesz, jak należy postępować. Procedury w Kościele Katolickim są znane i trzeba się do nich stosować.


I jak widzisz zwykły lekarz nie może i nie powinien przeprowadzać egzorcyzmu. Poza tym, to nie był egzorcyzm w pełnym tego słowa znaczeniu, ale modlitwa o uwolnienie. Nie polecam stosowania takiej modlitwy nad osobą zniewoloną i opętaną bez wcześniejszego przygotowania i zabezpieczenia.


N gru 17, 2017 8:36 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8095
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Transseksualizm
Cytuj:
A egzorcysta przeprowadzi ergzorcyzm, tymczasem ja następnego dnia pojawię się w seksownej kiecce, w pełnym makijażu, poruszając się jak dama w różowych kozaczkach i mówiąc - mysiu pysiu?

To w takim razie wolę być sobą.


Na jakiej podstawie uważasz, że egzorcyzm prowadziłby do czegoś takiego? Mnie wydawałoby się, że powinien prowadzić raczej do integracji płci biologicznej i psychicznej, ogólnie do wyzwolenia duchowego i pogłębienia życia duchowego.


N gru 17, 2017 10:26 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8095
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Transseksualizm
Egzorcyzmy oczywiście są w gestii zatwierdzonych egzorcystów katolickich, jednak wierni nie są pozostawieni bez niczego. Za zgodą Kościoła, w pozycji "Egzorcyzmy i inne modlitwy błagalne - rytuał - obrzędy", wierni mają do dyspozycji rozdział dodatkowy zawierający "m.in. modlitwy, jakie wierni prywatnie mogą zanosić w zmaganiu się z mocami ciemności" (klik). W USA ten dodatkowy rozdział jest rozprowadzany przez Konferencję Episkopatu USA jako oddzielana książeczka - broszura (klik), ale też jest dostępny tutaj klik od str. 51 tekstu.


N gru 17, 2017 11:01 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt lip 18, 2017 5:09 pm
Posty: 1683
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Transseksualizm
Brandeisbluesky napisał(a):

Na jakiej podstawie uważasz, że egzorcyzm prowadziłby do czegoś takiego? Mnie wydawałoby się, że powinien prowadzić raczej do integracji płci biologicznej i psychicznej, ogólnie do wyzwolenia duchowego i pogłębienia życia duchowego.


Toteż ta integracja została przedstawiona w taki przejaskrawiony i humorystyczny sposób. Na czym miałaby polegać ta integracja w moim przypadku? Przecież ja wiem że biologicznie i genetycznie mężczyzną nie jestem, czy zatem trzeba przemeblować mój mózg? Zmienić mi osobowość? Bowiem do tego to by się sprowadzało.
Zmiana cech psychicznych i osobowości. Ale to już dotyka spraw medycyny i psychologii, a nie wiem czy nawet taka ingerencja w osobowość człowieka byłaby postrzegana jako etyczna.

Pisałaś w innym wątku ze nie czujesz instynktu macierzyńskiego i nie czujesz potrzeby posiadania dziecka, ja także tego nie czuję, a co więcej, nie powinnam nawet mieć dzieci. Czy to także trzeba leczyć i naprawiać?

Ja nie dąże do zmiany płci, po prostu nie czuję się kobieco i nie jestem kobieca, czuję się jak facet, poprzez mój wygląd i cechy psychiczne, osobowości, ale to raczej geny.

Tak jak moja osobowość i cechy psychiczne, w tym także to że jestem wzrokowcem, skłania mnie bardziej do postrzegania piękna w kobietach, do szukania w nich tego co jakby jest uzupełnieniem mojej psyche i dopełnieniem mojej osobowości. Dopełniam się z kobietą a nie z mężczyzną, z mężczyzną zgrzyta bo jakoś jedzie na podobnych torach.

Cytuj:
Za zgodą Kościoła, w pozycji "Egzorcyzmy i inne modlitwy błagalne - rytuał - obrzędy", wierni mają do dyspozycji rozdział dodatkowy zawierający "m.in. modlitwy, jakie wierni prywatnie mogą zanosić w zmaganiu się z mocami ciemności"


Tak, oczywiście że mamy różnego rodzaju modlitwy z prośbą o uwolnienie od działania złych duchów do prywatnego odmawiania, ale to inna rzecz niż nakładanie rąk na drugiego człowieka i wypędzanie z niego duchów jako świecka osoba. KK tego ani nie popiera ani nie zaleca. To jest nawet niebezpieczna rzecz.


Pn gru 18, 2017 12:06 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8095
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Transseksualizm
Cytuj:
Pisałaś w innym wątku ze nie czujesz instynktu macierzyńskiego i nie czujesz potrzeby posiadania dziecka, ja także tego nie czuję, a co więcej, nie powinnam nawet mieć dzieci. Czy to także trzeba leczyć i naprawiać?


Jestem mężatką i mamy z mężem dzieci. Gdzie pisałam, że nie czuję instynktu macierzyńskiego?

Jeśli jesteś zadowolona ze stanu w jakim jesteś, to chyba koniec dyskusji (?)


Pn gru 18, 2017 12:20 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt lip 18, 2017 5:09 pm
Posty: 1683
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Transseksualizm
Brandeisbluesky napisał(a):
Jestem mężatką i mamy z mężem dzieci. Gdzie pisałam, że nie czuję instynktu macierzyńskiego?


Rzeczywiście to nie Ty, to raczej bergamotka. Sorry za pomyłkę, ale to na ''b'' i to na ''b'', zadziałało na zasadzie skojarzenia i poplątało się. :)

Cytuj:
Jeśli jesteś zadowolona ze stanu w jakim jesteś, to chyba koniec dyskusji (?)


A powinnam to zmienić aby wpasować się w schemat kobiecości? Pewnych rzeczy nie sposób zmienić bowiem ich przyczyna ma podłoże genetyczne. A nie wszystko da się zamazać make-up'em.


Pn gru 18, 2017 1:13 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Transseksualizm
Parę dni temu wsiadłem do windy a na nastepnym pietrze wsiadły 2 kobiety, koleżanki najwyraźniej. Jedna niska i grubiutka a druga wysoka, wąskie biodra z podłużną twarzą. Żadną z nich nie nazwał bym "typową kobietą" i przy odpowiedniej charakteryzacji każdą można zrobić wyglądem mężczyznę.

Kto ustala, która kropka już jest cechą transeksualną płci a która jest ostatnią, która się mieści w męskości i kobiecości? Osoba zainteresowana?

Obrazek

Belka pozioma na obrazku to mediana. Kto ustala mediany? Seriale, domy mody, powodzenie, dzietność?


Pn gru 18, 2017 2:51 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8095
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Transseksualizm
Otóż to! Jak się ustali szablon na to, jaka ma być kobieta, i jaki mężczyzna, wygeneruje się sporą ilość stanów pośrednich, sklasyfikuje je jako jednostki chorobowe, lub zaburzenia, przekona ludzi, że można etycznie wejść w biologię człowieka i nią manipulować, bo to pozwoli ludziom się "prawdziwie" zrealizować i w końcu poczuć samym sobą, prawdziwie kochać, na podstwie etyki podważy możliwosć pracy nad psychiką, wypracuje zatwierdzone "metody" pomocy, zakaże się ludziom zastanawiać, czy to ma w ogóle sens, powie się ludziom, że nie należy z takim problemami przychodzić do Boga (jeśli coś jest oficjalnie zatwierdzone jako zaburzenie, to jak można byłoby uzasadnić, że z zaburzeniem medycznym /psychicznym /psychiatrycznym można udać do egzorcysty — czyli wpędza się ludzi w tzw. "Paragraf 22"/"catch 22"*/sytuację bez wyjścia) , i przy tym ośmieszy się duchowe metody pomocy, to przez to wszystko rozkręca się ogromne przedsiębiorstwo robienia pieniędzy. Na tym wszystkim po prostu świetnie się zarabia. Dlaczego chcieć czegoś więcej?! To ostanie pytanie to ironia, oczywiście.
---------------------------------------------------------
*Paragraf 22


Pn gru 18, 2017 3:51 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 72 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 35 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL