Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 9:33 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 166 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona
 Znalezienie dobrej żony przez portal randkowy 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2012 11:53 am
Posty: 4586
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Znalezienie dobrej żony przez portal randkowy
nat.ka napisał(a):
sachol napisał(a):
Ale relatywizm został potempiony przez Kościół.
Od postawy serca biorą sie własnie grzechy w czynach takze. Dlateo sie trzeba bardzo pilnować już w myślach

https://youtu.be/xEs6jGiFqac


Ja tylko napisałam jak ja to rozumiem i jak można zauważyć moje rozumowanie nie jest sprzeczne z nauczaniem Kościoła.

Jeśli chodzi o gradację grzechów – to dzielą się one na powszednie i ciężkie. Nie znalazłam nigdzie dokładnej klasyfikacji samych grzechów seksualnych. Wszędzie jest tylko napisane o tym, że grzech należy rozpatrywać pod wieloma czynnikami, tak aby ocena jego ciężkości była sprawiedliwa.

Jeśli zaś chodzi o mnie samą, to grzech seksu przedmałżeńskiego na pewno miał na mnie i na moją duchowość wpływ i tak jak już Wespacjan napisał w pewien sposób jestem już wybrakowana. Ale kto powiedział, że jest mi przeznaczone być w ogóle z kimś? Może Bóg mnie poprowadzi jeszcze inną drogą, skoro tak wiele już jest zamkniętych. Jest tyle możliwości, że nie muszę spędzać reszty życia z mężczyzną i nawet tego nie potrzebuję jeśli w sercu mam Boga. Już raz sama postanowiłam o moim życiu i popełniłam błąd, więc teraz je oddaję Bogu.

A co do gradacji grzechów seksualnych – to poproszę źródło

1.Grzechy dziela sie na takie ktore dotyczą cieżkiej materi ze wzgledu na sam charakter ale sam poszeczególny cieżar winy moze byc rozny w zaleznosci od swiadomosci osoby. Przy czym zgodnie z KK ignoracja moze ten cie,ar winy zwiekszac. I tak np same czyny homoseksualne sa grzechem wolajacym o pomste do nieba zatem materia jest ciezsza anizeli innych grzechow seksualnych.
1858
Materię ciężką uściśla dziesięć przykazań zgodnie z odpowiedzią, jakiej Jezus udzielił bogatemu młodzieńcowi: "Nie zabijaj, nie cudzołóż, nie kradnij, nie zeznawaj fałszywie, nie oszukuj, czcij swego ojca i matkę" (Mk 10, 19). Ciężar grzechów jest większy lub mniejszy: zabójstwo jest czymś poważniejszym niż kradzież. Należy uwzględnić także pozycję osób poszkodowanych: czymś poważniejszym jest przemoc wobec rodziców aniżeli wobec kogoś obcego.
2. W Katolicyzmie nie istnieje cos takiego jak "przeznaczenie" byc moze Bog powolal Cie do malzenstwa a moze do czegos.innego ale masz wybor mozesz za tym isc lub nie isc.
3. Koscioł nie podaje listy grzechow z podzilem na jej wage. Na logike mozna odroznic ze jedne stanowia gorsze zlo inne mniejsze aczkolwiek wina poszczegolnej osoby moze byc rozna bo zalezy od postawy serca.
Na logike gradacja wyglada tak jak napisal Wespecjan
Mozesz tego nie czuc i sie podswiadomie bronic ze to ze sie przespalas z chlopakiem to nic takiego strasznego bo go kochalas-pewnie zakochanie uczucia zmniejszaja ciezar Twoja wine ale nie zmieniaja samego charakteru czynu, ktory jest jednak "lepszy" niz wtedy gdybys przespala sie z "kobieta" i bylby to lesbijski seks.


Cz lip 11, 2019 12:01 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8094
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Znalezienie dobrej żony przez portal randkowy
nat.ka napisał(a):
Według wielu księży grzech masturbacji jest nawet gorszy od seksu przedmałżeńskiego, ponieważ jest jeszcze bardziej egoistyczny.


Którzy księża tak mówią? To jest gdzieś w necie, takie poglądy? W seksie przedmałżeńskim pewnie też można być bardzo egoistycznym, no i przy masturbacji grzeszy jedna osoba, a drugiej sytuacji dwie.

Wespacjan napisał(a):
Bóg dał doznania seksualne z intencją wzajemności, jako zadatek za trud ponoszony przy wychowywaniu dzieci.


Czytałam, że "sprawy miłości i małżeństwa, spełniane po Bożemu, dają człowiekowi dużo radości i czystej rozkoszy jakby w nagrodę za trochę czuwania, panowania nad sobą, ofiary i wyrzeczenia się, których z woli Bożej wymagają."

Ja co prawda bym napisała, ze "mogą dawać człowiekowi," bo jednak trochę osób pisze na forum, że mąż/żona migają się od tych spraw, więc to nigdy nie jest na pewno, że te jakby nagrody będą. A Ty skąd masz, że to zadatek za trud przy wychowaniu dzieci? Nie wszystkim dzieci się rodzą.


Cz lip 11, 2019 12:09 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2012 11:53 am
Posty: 4586
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Znalezienie dobrej żony przez portal randkowy
Brandeisbluesky napisał(a):

Ja co prawda bym napisała, ze "mogą dawać człowiekowi," bo jednak trochę osób pisze na forum, że mąż/żona migają się od tych spraw, więc to nigdy nie jest na pewno, że te jakby nagrody będą. A Ty skąd masz, że to zadatek za trud przy wychowaniu dzieci? Nie wszystkim dzieci się rodzą.

Sw.Tomasz z Akwinu pisał ze przyjemnośc seksuakna przed grzrchem pierworodnym byla wieksza anizeli teraz.

A o zadatku za trudn wychowania ja czytalam u FultonaSheena w ksiazce "Troje do pary'
A dzieci sie nie zawsze rodza bi albo sami ludzir nie chca ich poczac albo nie ma mozliwosci biologicznych a brak tych mizliwosci to skutek grzechu pierworodnego zatem nie byl to zamysl Boga od poczatku


Cz lip 11, 2019 12:20 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8094
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Znalezienie dobrej żony przez portal randkowy
Życie świadczy o tym, że bywa, iż jest to pogląd życzeniowy.


Cz lip 11, 2019 12:23 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2012 11:53 am
Posty: 4586
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Znalezienie dobrej żony przez portal randkowy
Brandeisbluesky napisał(a):
Życie świadczy o tym, że bywa, iż jest to pogląd życzeniowy.

Nie jest z winy czlowieka nie Boga. Wszystko po grzechu pierworodnym jest wywrócone do góry nogami.
Jak sie ludzie w małzenstwie kieruja "miłościa" i zyja wg przykazań to dotepuja swego rodzaju "nieba" na ziemi bo dąża coraz bardziej do Komunii osob do jakiej sa powolanie gszie wkrada sie grzech tam to wszystko nie wyglada jak w zamysle Boga ma wygladać to i nagrod nie ma a jest frustracja i poczucie bezsensu.


Cz lip 11, 2019 12:28 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Znalezienie dobrej żony przez portal randkowy
Brandeisbluesky napisał(a):
A Ty skąd masz, że to zadatek za trud przy wychowaniu dzieci? Nie wszystkim dzieci się rodzą.

Dlatego napisałem "zadatek": człowiek strzela - Pan Bóg kule nosi.


Cz lip 11, 2019 1:18 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn cze 13, 2011 6:22 pm
Posty: 3444
Lokalizacja: podkarpackie
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Znalezienie dobrej żony przez portal randkowy
sachol napisał(a):
Sw.Tomasz z Akwinu pisał ze przyjemnośc seksuakna przed grzrchem pierworodnym byla wieksza anizeli teraz.

Skąd niby św Tomasz miał to wiedzieć?

_________________
Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą


Cz lip 11, 2019 1:59 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2012 11:53 am
Posty: 4586
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Znalezienie dobrej żony przez portal randkowy
mareta napisał(a):
sachol napisał(a):
Sw.Tomasz z Akwinu pisał ze przyjemnośc seksuakna przed grzrchem pierworodnym byla wieksza anizeli teraz.

Skąd niby św Tomasz miał to wiedzieć?

Jak jesteś ciekawa to zajrzyj do.Sumy Teologicznej i zbadaj jego.wywod na ten temat.


Cz lip 11, 2019 2:23 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Cz maja 09, 2013 3:01 pm
Posty: 20
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Znalezienie dobrej żony przez portal randkowy
merss napisał(a):
Mój brat znalazl dziewczynę na takim portalu. Doprowadziła go do nawrócenia, bo deklarowała się jako głęboko wierząca. Związek się rozpadł, ale jako bonus pozostało poznanie i przyjaźń z ojcem zakonnym. Teraz ma przewodnika duchowego a kolejną kobietę poznał również na portalu randkowym.

Życie pisane jest wg indywidualnego scenariusza. Czasem zaskakuje.


Mógłbym trochę opowiedzieć, jak mogą wyglądać poszukiwania żony/ partnerki, za pośrednictwem portali randkowych, ale wszystkie posty, są tu dość leciwe, jakby temat umarł śmiercią naturalną. Pozdrawiam Merss która urzekła mnie swoimi przemyśleniami, już dawno temu :)


Wt cze 23, 2020 8:03 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2012 11:53 am
Posty: 4586
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Znalezienie dobrej żony przez portal randkowy
Rupert napisał(a):
merss napisał(a):
Mój brat znalazl dziewczynę na takim portalu. Doprowadziła go do nawrócenia, bo deklarowała się jako głęboko wierząca. Związek się rozpadł, ale jako bonus pozostało poznanie i przyjaźń z ojcem zakonnym. Teraz ma przewodnika duchowego a kolejną kobietę poznał również na portalu randkowym.

Życie pisane jest wg indywidualnego scenariusza. Czasem zaskakuje.


Mógłbym trochę opowiedzieć, jak mogą wyglądać poszukiwania żony/ partnerki, za pośrednictwem portali randkowych, ale wszystkie posty, są tu dość leciwe, jakby temat umarł śmiercią naturalną. Pozdrawiam Merss która urzekła mnie swoimi przemyśleniami, już dawno temu :)

Na forum sa poszukujacy. Jesli znalazles kogoś waryosciowrgo to odpowiedz. Chociaż zdecydowanie portale zostaly wyparte przez facebook


Wt cze 23, 2020 8:24 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16890
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Znalezienie dobrej żony przez portal randkowy
Ja napisałam po prostu niespotykaną informację o portalach randkowych. Ta, dzięki której się nawrócił to szybko zrozumiał, że coś nie gra. Był daleko od Kościoła, więc nie rozumiał tego co mu próbowała wcisnąć. Skurczybyk siedział mi na telefonie i ciągnął za język. Zerwał z tą świątobliwą, bo mu wyłuskałam, że to tylko gra na religii, czyli instrumentalne jej traktowanie. Jak mu namalowałam tło to on zmienił okulary i zaczał widzieć to czego wcześniej nie dostrzegał. Ta trzecia z portalu to była rzeczywiście wartościowa osoba i do tego miała dobroć w twarzy, była bardzo życzliwa w stosunku do ludzi. Nie chwaliła się jednak, wychodziło w różnych sytuacjach życiowych. Tuż przed ślubem brat nagle zmarł.
Nie skupiłam się na tych wszystkich innych kobietach z portalu; szukały raczej sponsora lub towarzystwa, by zabić nudę życiową.


Wt cze 23, 2020 8:39 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): N cze 14, 2020 3:39 pm
Posty: 6
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Znalezienie dobrej żony przez portal randkowy
Każde miejsce może być dobre :)
Z tego co wiem na przykład na eDarling można filtrować propozycje wybierając tylko osoby tego samego wyznania.


Śr cze 24, 2020 2:51 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2012 11:53 am
Posty: 4586
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Znalezienie dobrej żony przez portal randkowy
enkidu napisał(a):
Każde miejsce może być dobre :)
Z tego co wiem na przykład na eDarling można filtrować propozycje wybierając tylko osoby tego samego wyznania.

Zaznaczenie wyznania w internecie nic noe znaczy we współczesnym świecie.


Śr cze 24, 2020 10:17 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Znalezienie dobrej żony przez portal randkowy
Ja mam złe wspomnienia z takich portali randkowych.

Nie miałem ciekawego profilu. Ja byłem z tych mniej ciekawych osób na takich portalach czy nudnych, chociaż miałem zainteresowania.

Ogólnie da się znaleźć żone, ale musisz zrezygnować z ideału szczególnie jesli szukasz przez internet.


So lip 04, 2020 2:16 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18251
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Znalezienie dobrej żony przez portal randkowy
Mój szwagier znalazł żonę właśnie przez portal - no, może bardziej matrymonialny niż randkowy - ale jednak. Z tym że nie było łatwo - to była jego bodajże 10 randka zapoznawcza i postanowił, że jak nie wyjdzie, to rezygnuje. Są od ok.10 lat bardzo dobrym małżeństwem.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


So lip 04, 2020 2:49 pm
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 166 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 32 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL