Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 3:44 pm



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 337 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 23  Następna strona
 Owoce II Soboru Watykańskiego 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16890
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Owoce II Soboru Watykańskiego
Cytuj:
Proszę zatem zdefiniować jakiej kategorii dowód przekonałby was za słusznością naszej tezy

Odsyłam do ostatniej książki ks. prof R.Skrzypczaka Ogień w Kościele. On omawia sprawę kryzysu w Kościele wieloaspektowo. Podchodzi do problemu z różnych stron. Dostrzegasz procesy historyczne a nie ideologię obliczoną na kupowanie zwolenników do swojej kapliczki.
Seminarium misyjne wybrał po studiach z zakresu psychologii klinicznej. Widzi więc człowieka także w jego kondycji psychicznej.


Pn gru 13, 2021 2:43 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): N lip 12, 2020 12:12 pm
Posty: 372
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Owoce II Soboru Watykańskiego
Yarpen Zirgin napisał(a):
Suzuja napisał(a):
Proszę zatem zdefiniować jakiej kategorii dowód przekonałby was za słusznością naszej tezy

Przedstawiłem dane. Do Lat 1965-70 liczba katolikow rosła a po tym okresie zaczęła spadać.

A może porównasz to z danymi demograficznymi z owego okresu, czyli z lat 1945-1970?


Ale rozumiesz że tego nie oblicza się w stosunku do demografii tylko oblicza się procent wiernych z danej grupy?


Pn gru 13, 2021 2:53 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Owoce II Soboru Watykańskiego
Z kolei "procent wiernych" to jest liczba ochrzczonych, która gwałtownie wzrosła po II wojnie światowej na skutego wzrostu przyrostu naturalnego.


Pn gru 13, 2021 3:00 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18250
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Owoce II Soboru Watykańskiego
Suzuja napisał(a):
Proszę zatem zdefiniować jakiej kategorii dowód przekonałby was za słusznością naszej tezy
Ty stawiasz tezę, Ty sie martw jak ją udowodnić. Nie zwalaj swojej roboty na

Cytuj:
Przedstawiłem dane. Do Lat 1965-70 liczba katolikow rosła a po tym okresie zaczęła spadać.
A w tym czasie był tylko SObór Watykański II?
Nic się na świecie nie działo?
Wymieniłem garść możliwych (i najbardziej prawdopodobnych) przyczyn.

Sobór Watykański II jest skorelowany z tymi zjawiskami DOKŁADNIE z tego samego powodu, z jakiego liczba wozów straży pożarnej jest skorelowania z pożarem w sąsiedztwie. Był próbą ZARADZENIA temu wszystkiemu, co się wówczas zaczynało dziać.
I myślę, że bez niego byłoby jeszcze znacznie gorzej.

A co do "jakości" - porownaj liczbę przyjmowanych Komunii Świętych w latach 50-tych i dziś.

Takie gadanie, jak to źle w dzisiejszych czasach a kiedyś to ho, ho! towarzyszy Kościołowi od początku. Zapraszam do przeglądu świadectw patrystycznych... https://www.youtube.com/watch?v=sNQYbpntwDc

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Pn gru 13, 2021 5:30 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Owoce II Soboru Watykańskiego
merss napisał(a):
Metody feudalne w Kościele już nie działają. Ludzie ich nie rozumieją. (...)Autorytet osobowy a nie instytucjonalny.

merss napisał(a):
. Do pewnych działań należy człowieka przymusić i jeśli idzie za tym dobro to ten przymus jest dozwolony.


Pn gru 13, 2021 5:53 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): N lip 12, 2020 12:12 pm
Posty: 372
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Owoce II Soboru Watykańskiego
Aha, czyli najpierw żądacie dowodu a zapytanie o to jaki to ma być dowód zwalacie odpowiedzialność na mnie. Gdy przedstawiam wam dowód (wy na poparcie swojej tezy nie przedstawiliście żadnego) to płaczecie że to nie dowodu. Wspaniałe. Chcecie dyskutować czy robić kogos debila? Jeżeli twierdzicie że spadek liczby wiernych nie wynika z SWII (A podałem dowód że spadek występuje od SWII) to przedstawcie argumenty za tym że mój dowód jest fałszywy. Bo solipsyzm jaki uprawiacie jest śmieszny

Barney napisał(a):
Takie gadanie, jak to źle w dzisiejszych czasach a kiedyś to ho, ho! towarzyszy Kościołowi od początku. Zapraszam do przeglądu świadectw patrystycznych


Chyba pominąłeś fragment mojej wypowiedzi w której tłumaczyłem, że problemem nie jest Msza czy postawa wiernych. Problemem jest to że Kościół instytucjonalnie utracił moc (A raczej chęć) do orzekania jak powinno być

Jak już mówiłem. Dla mnie do Kościoła może chodzić i z 5% społeczeństwa. Ważne żeby Kościół robił to co robił od zawsze. Czyli określał co jest katolickie i odrzucał błąd


Pn gru 13, 2021 5:54 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Owoce II Soboru Watykańskiego
Barney napisał(a):
Był próbą ZARADZENIA temu wszystkiemu, co się wówczas zaczynało dziać.
I myślę, że bez niego byłoby jeszcze znacznie gorzej.
Oczywiście to wszystko bzdura wygadywana przez człowieka, który uwewnętrznił propagandę, starą sztuczkę sprzedawców: "Kup towar i zażyj bo bez niego będzie gorzej niż jest". Jest to eksperyment nieweryfikowalny.

______________________
Suzuja napisał(a):
Aha, czyli najpierw żądacie dowodu a zapytanie o to jaki to ma być dowód zwalacie odpowiedzialność na mnie.
To stara sztuczka ateistów, którzy mówią "podaj dowód na Boga a ja ocenię czy to jest dowód czy nie".
Suzja, z całym szacunkiem, z tymi ludźmi nie można rozmawiać jak z piedestałem w roli petenta, bo oni nawet nie chcą przedstawić żadnych dowodów na swoje tezy a wygłaszają je jak jakieś aksjomaty.
W teorii upadku katolicyzmu nie ma żadnej oficjalnej ustalonej teorii, którą trzeba dopiero nadgryzać innymi hipotezami. Posoborowie oczywiście będzie biło się w cudze piersi i broniło "syna Soboru W II".


Ostatnio edytowano Pn gru 13, 2021 6:36 pm przez merss, łącznie edytowano 1 raz

scalono dwa posty



Pn gru 13, 2021 6:02 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16890
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Owoce II Soboru Watykańskiego
Cytuj:
Problemem jest to że Kościół instytucjonalnie utracił moc (A raczej chęć) do orzekania jak powinno być

W moim kościele jest tak jak być powinno. Nie widzę patologii. Homilie księży są rzeczowe, widzę oczytanie księży. Mam wytoczyć armaty przeciw wartościowym i oddanym Kościołowi ludziom, bo w internetach wszyscy plują na Kościół? Oni nawołują do spowiedzi i życia sakramentalnego i wskazują to jako serce Kościoła.
Nie przedstawiłeś żadnych dowodów, bo to co uznajesz za dowód jest tylko spostrzeżeniem. Właściwej analogii użył Barney pisząc o straży pożarnej.
Benedykt XVI pisał, że ludzie wierzący mają ten świat kształtować na lepszy. Nigdy jednak ich chrześcijański sposób myślenia nie może się tutaj urzeczywistnić.

Nie będzie też monolitycznego i idealnego Kościoła. To marzenia i utopia, prowadzące najpierw do frustracji, potem odejścia od Kościoła. Zwykle przerzucam pytanie; a ty co robisz dla wspólnoty? I mamy odpowiedź jak w Uwagach: pani przedszkolanka się odzywa. Chcesz zmian to zacznij od własnego wkładu w poprawę. Święci to byli ludzie od roboty a nie marudzenia o błędach innych. Tego nas uczą.
Wielkopolskie przysłowie mówi: martw się o sie i o swoje, później o mnie i o moje. Nie wiesz na czym polega wynikanie w procesach historycznych, bo nie masz w tym zakresie wiedzy. Zostaw to innym i zajmij się tym na czym się znasz. Jeśli cię to interesuje to poszukaj sobie autorytetów w dziedzinie historii Kościoła, ale nie apostatów. Zobaczysz na własne oczy błędy, swoje...znaczy, że szukasz prawdy a nie potwierdzenia swoich poglądów, przede wszystkim uprzedzeń. Studiuj otoczenie historyczne i przeszkody. Z jakiegoś powodu widzisz Kościół jako patologię i przypisujesz to określonemu wydarzeniu. Nie przyjmujesz jednak do wiadomości, że możesz się mylić.
Ciekawość to pierwszy stopień pychy, ale może też prowadzić do poznania prawdy. Poznanie zła może nie być mądrością lecz utratą rozsądku, gdy nie wiesz, że błądzisz. Będzie mądrością, gdy znasz drogi po których należy się poruszać. Znajomość metodologii w historii jest pomocna. Dostrzegasz złożoność procesów historycznych. Nie ma prostego przypisywania winy decydentom. Jan XXIII umierając widział inaczej niż w czasie, gdy zwoływał Sobór, Paweł VI umierając widział też inaczej. Dostrzegł to co my obserwujemy na codzień.


Pn gru 13, 2021 6:34 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): N lip 12, 2020 12:12 pm
Posty: 372
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Owoce II Soboru Watykańskiego
Wespecjan napisał(a):
W teorii upadku katolicyzmu nie ma żadnej oficjalnej ustalonej teorii, którą trzeba dopiero nadgryzać innymi hipotezami. Posoborowie oczywiście będzie biło się w cudze piersi i broniło "syna Soboru W II


Ale ja jestem daleki od obwiniania SWII za całe zło w Kościele, a wychwalania pod niebiosa wszystkiego co przed SWII. Uważam że na SWII były też pozytywne rzeczy jak ogłoszenie Maryi Matką Kościoła. Jeżeli by usunąć z dokumentów Soborowych "Dignitatis Humanae" i "Nostra Aetate" katolik może beż przeszkód przyjmować jego całe nauczanie. Swoją drogą, niektóre pomysły abp. Lefebreve jakie przedstawiał na Soborze były całkiem postępowe jak np. To że kapłan może chodzić poza Kościołem beż sutanny a z przywieszonym krzyżem do koszuli


Pn gru 13, 2021 7:02 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18250
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Owoce II Soboru Watykańskiego
Suzuja napisał(a):
Aha, czyli najpierw żądacie dowodu a zapytanie o to jaki to ma być dowód zwalacie odpowiedzialność na mnie.
A niby na kogo, skoro stawiasz czy wspierasz tezę?
STawiacie nieudowadnialny zarzut i macie pretensje do pytających, że nie daje się go udowodnić :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Cytuj:
Gdy przedstawiam wam dowód (wy na poparcie swojej tezy nie przedstawiliście żadnego) to płaczecie że to nie dowodu. Wspaniałe. Chcecie dyskutować czy robić kogos debila?
No cóż, nie użyłem podobnego słowa i nie przesądzam, czy ktoś, kto podaje fakty nie będące dowodami jako dowody zasługuje na to miano.
Cytuj:
Jeżeli twierdzicie że spadek liczby wiernych nie wynika z SWII (A podałem dowód że spadek występuje od SWII) to przedstawcie argumenty za tym że mój dowód jest fałszywy.
Nie. Udowadnia się twierdzenie i cieżar dowodu leży na twierdzącym.
Barney napisał(a):
Takie gadanie, jak to źle w dzisiejszych czasach a kiedyś to ho, ho! towarzyszy Kościołowi od początku. Zapraszam do przeglądu świadectw patrystycznych


Cytuj:
Chyba pominąłeś fragment mojej wypowiedzi w której tłumaczyłem, że problemem nie jest Msza czy postawa wiernych. Problemem jest to że Kościół instytucjonalnie utracił moc (A raczej chęć) do orzekania jak powinno być
Owszem, to prawda (mówiłem o tym tu https://www.youtube.com/watch?v=eupLC5eWTBE ), jednak musiałbyś udowodnić, że to skutek soboru.
Przyczyny są dużo głębsze i sięgają znacznie głębiej w historię.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Pn gru 13, 2021 8:31 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Owoce II Soboru Watykańskiego
Suzuja napisał(a):
Aha, czyli najpierw żądacie dowodu a zapytanie o to jaki to ma być dowód zwalacie odpowiedzialność na mnie.

Skoro ktoś twierdzi, że SVII odpowiada za spadek liczby wierzących, to chyba nie robi tego na podstawie widzimisię albo wiary?

Cytuj:
Gdy przedstawiam wam dowód (wy na poparcie swojej tezy nie przedstawiliście żadnego) to płaczecie że to nie dowodu.

Owszem, to nie jest dowód, wskazałaś na zjawisko, które zaczęło się nasilać w owym czasie. Mówienie, że winnym jest II Sobór Watykański, wymaga przedstawienia dowodu.


Pn gru 13, 2021 8:52 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16890
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Owoce II Soboru Watykańskiego
Suzuja
Dla przypomnienia...to co wpisuje się w przyczyny kryzysu obecnego stanu Kościoła.

https://www.dyskusje.katolik.pl/viewtop ... 6#p1180656

Plan był już realizowany, ale dostał się w ręce katolików i został zdemaskowany oraz upubliczniony przez prof. J.Cretineou - Joly, za aprobatą Piusa IX, w książce: Kościół rzymski wobec rewolucji.
Atak wymierzono w dzieci, podano sposoby docierania do nich. Kolejnym etapem było korumpowanie i uwodzenie duchowieństwa, tak by przygotować kadry aż po kardynałów. Plan ujawniono w 1859 roku, czyli był podjęty wcześniej. Chodziło w nim o zniszczenie rodziny, anomię czyli rozkład zasad moralnych ogólnie przyjętych, przefiltrowanie Kościoła i stworzenie nowej religii, która byłaby syntezą wszystkich religii.


Proszę zwrócić uwagę na datę. Wyboldowałam.


Pn gru 13, 2021 9:32 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Owoce II Soboru Watykańskiego
Yarpen Zirgin napisał(a):
Mówienie, że winnym jest II Sobór Watykański, wymaga przedstawienia dowodu.
Tak samo wymaga dowodu twierdzenie, że za dewastacją katolicyzmu stoi "technologia i zmiany społeczne" - którego nie przedstawiłeś.


Pn gru 13, 2021 9:35 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18250
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Owoce II Soboru Watykańskiego
Wespecjan napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
Mówienie, że winnym jest II Sobór Watykański, wymaga przedstawienia dowodu.
Tak samo wymaga dowodu twierdzenie, że za dewastacją katolicyzmu stoi "technologia i zmiany społeczne" - którego nie przedstawiłeś.
Nie. Yarpen - a także ja - przedstawiliśmy alternatywną możliwość (znacznie bardziej prawdopodobną od bredzeń pseudotradsów, ale co do tego się zapewne nie zgodzimy, a mi na tym nie zależy).
Ponieważ teza brzmi że za wszystko odpowiada SObór Watykański II, wy musicie udowodnić, ze to prawda. My wystarczy że pokażemy inne możliwości, wcale nie przesądzając o prymacie którejkolwiek z nich.

-------------------------
Szerzej patrząc (bo juz mam dość prostowania tych Twoich & spółki wykrętów, maskujących to, że nie potraficie udowodnić tezy wątku):

Prawdziwym problemem nie jest to, że bierzecie pod uwagę jakieś hipotetyczne niekorzystne skutki Soboru (hipoteza jak każda inna).

Problemem jest to, że ta (niezbyt wiarygodna, ale niech będzie) hipoteza zupełnie Was oślepia, uniemożliwiając dostrzeżenie różnorakich przyczyn.

Owszem, zapewne daje pewien komfort psychiczny - łatwe wytłumaczenie wszelkich problemów, świat staje się prostszy, gdy wszystkimi problemami obarczy się jedną rzecz - czy to będzie "Sobór Watykański II", czy "Żydzi", "masoni", "NOM", "Komunia Święta na rękę", "moderniści" czy światowy kapitalizm - mechanizm jest ten sam (czasami zresztą niektóre z tych rzeczy są łączone - na przykład Twój pseudotradycjonalizm i antysemityzm).

Niestety, takie podejście sprawia, ze wprawdzie świat wydaje się Wam prosty, ale odklejacie się od Rzeczywistości. Walczycie z fantomami, nie rozpoznając zagrożeń nie pasujących do tego prostego obrazu świata.

Co więcej, aby utrzymać ten prosty obraz, po prostu musicie prezentować postawę wrogości i "oblężonej twierdzy" w której tylko Wasza grupka jest do przyjęcia, inni to "moderniści" (takie wygodny epitet). Na szczęście w innej skali, choć owa wrogość działa na identycznej zasadzie jak uprzedzenia rasowe czy inne.

Co gorsze, tego rodzaju stan umysłu szybko się radykalizuje. Stąd ten festiwal warknięć, epitetów i wyrzekań, negowania i lżenia wszystkiego i wszystkich spoza własnej grupki.

Z kolei ta wrogość i to odklejenie od rzeczywistości powoduje, ze nie jesteście w stanie ani prawidłowo diagnozować zagrożeń, ani skutecznie działać - walcząc z wymyślonymi chochołami i dostrzegając realne zagrożenia tylko na ich obrzeżu. Jak Marcin Luter - dostrzegacie pewne (ale tylko niektóre) zagrożenia i dokonujecie w Kościele destrukcji, zamiast w ramach Kościoła działać w kierunku ich usunięcia.

Ciekawym fenomenem jest silna korelacja pomiędzy pseudotradycjonalizmem a np.foliarstwem antyszczepionkowym - pokazuje to, że pseudotradycjonalizm działa na podobnej zasadzie co teorie spiskowe.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Pn gru 13, 2021 10:44 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Owoce II Soboru Watykańskiego
Barney napisał(a):
Ciekawym fenomenem jest silna korelacja pomiędzy pseudotradycjonalizmem a np.foliarstwem antyszczepionkowym - pokazuje to, że pseudotradycjonalizm działa na podobnej zasadzie co teorie spiskowe.
Przestań, żesz wreszcie cholerny łgarzu łatkować nas tutaj przeciwników psychozy kowidowej "foliarzami antyszczepionkowymi". Szczepię psa, szczepiłem się na inne choroby, nie neguję szczepionek per se. Zapewne taka jest postawa 99% tutejszych, forumowych przeciwników kowidianizmu.
Odszczekaj to, albo zamilcz ze swoimi oszczerstwami. To samo się dotyczy Jokeya, drugiego bezmyślnego albo celowego oszczercy i potwarcy.
------------
Na związki kowidanizmu i posoborowia jako jednego stanu umysłu mam już w głowie gotowy temat, bardzo ciekawe zestawienie, ale nie będę tworzył nowego tylko opublikuję w istniejącym.


Pn gru 13, 2021 11:14 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 337 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 23  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL