Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 3:02 pm



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 106 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
 Świadectwo czystości? 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6811
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Świadectwo czystości?
Brandeisbluesky napisał(a):
Zupełnie Ciebie nie rozumiem. Poddaję się w tej rozmowie z Tobą.

Po prostu Kami ma swoją już ustaloną tezę i przyszła tutaj ją potwierdzić. Będzie tak długo drążyć, aż znajdzie się ktoś, który tej tezie przyklaśnie..

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


So paź 08, 2016 1:26 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): So paź 01, 2016 8:47 am
Posty: 37
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Świadectwo czystości?
Byłoby przyjemnie, ale nie do końca o to mi chodzi. Pytanie podstawowe brzmi, czy rodzenie to misja kobiety, przywilej, czy obowiązek? bo jeżeli misja, to możemy z niej również rezygnować, jeżeli zaś obowiązek - to jakim prawem - bo natura tak zadecydowała? Zakładamy więc, że to misja dobrowolna, przywilej ze wspaniałości którego możemy zrezygnować. To czy pozbycie się narządów, których nie mamy zamiaru wykorzystywać będzie okaleczeniem?


So paź 08, 2016 2:46 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn cze 13, 2011 6:22 pm
Posty: 3444
Lokalizacja: podkarpackie
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Świadectwo czystości?
Kami napisał(a):
Byłoby przyjemnie, ale nie do końca o to mi chodzi. Pytanie podstawowe brzmi, czy rodzenie to misja kobiety, przywilej, czy obowiązek? bo jeżeli misja, to możemy z niej również rezygnować, jeżeli zaś obowiązek - to jakim prawem - bo natura tak zadecydowała? Zakładamy więc, że to misja dobrowolna, przywilej ze wspaniałości którego możemy zrezygnować.


Tak, rodzenie dzieci to misja, przywilej i obowiązek kobiety. Do tego celu zostałyśmy stworzone.
Kami napisał(a):
To czy pozbycie się narządów, których nie mamy zamiaru wykorzystywać będzie okaleczeniem?

Tak będzie okaleczeniem siebie.

_________________
Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą


So paź 08, 2016 6:36 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): So paź 01, 2016 8:47 am
Posty: 37
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Świadectwo czystości?
Z całym szacunkiem Mareta, albo misja - albo obowiązek.Tak to możemy się licytować w nieskończoność, a to jest poważna sprawa. Chciała bym też wiedzieć, jeżeli to jest grzech to jaki? leki, czy ciężki? Bo nie można straszyć człowieka i wywoływać dodatkowy stres jeżeli i tak ma problem. Nie może to być takie jednoznaczne, bo i Kościół w swojej historii popełniał "błędy"- nie chcę tego bardziej dosadnie nazywać. Jest instytucją ludzką, tworzoną przez ludzi i błądzić jest rzeczą ludzką. Powinniśmy rozmawiać o tym co jest, anie co powinno być. Więc wracając do początków dyskusji, może zasadne by było powołać "ruch czystości cielesnej", bo to ciało jest przyczyną i skutkiem, to w nim się wszystko zaczyna, to w nim mieszkają "demony" i jeżeli sobie z nimi nie można inaczej poradzić- posłuchajmy rady św, Mateusza.


N paź 09, 2016 10:39 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So wrz 17, 2016 2:23 pm
Posty: 1284
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Świadectwo czystości?
...też uważam, że przyszłaś, Kami, z tezą i oczekiwaniem, że Ci przyklaśniemy. No więc kończę tu, w tym wątku, moją działalność, pisząc: głupota - zawiniona - osób okaleczających się jest grzechem. Okaleczanie się - usuwanie narządów rozrodczych bez jednoznacznych wskazań medycznych, np. dla ratowania życia - jeśli wiemy, że to wbrew Bożemu planowi - jest grzechem. Jeśli znasz Boży plan i dla sprzecznej z Bożym porządkiem idei usuwasz płodność przez sterylizację - grzeszysz, i to moim zdaniem ciężko. Bo świadomie, dobrowolnie, w rzeczy ważnej.
Nie przyszłaś się raczej dowiedzieć. Przyszłaś przewalczyć swoje zdanie, prawda?
Informacje od kilku osób otrzymałaś. Satysfakcji polemicznej i ze skupiania na sobie uwagi - Ci więcej tu nie dam.
Nauczanie Kościoła w danej chwili jest jednoznaczne. Obwiązuje mnie to, czego Kościół naucza obecnie, gdy ja żyję. Tak, rozmawiamy o tym, co jest, tak jak piszesz. Jakie jest nauczanie Kościoła, a nie jakie powinno być zgodnie z wolą "twórców trendów" i niektórych dyskutantów. Jeśli przyszłaś relatywizować nauczanie Kościoła, rozmyślać, co powie za sto lat - też nie widzę sensu rozmowy, nie będę trwonić na to życia.
A co do św. Mateusza - Biblia nie jest do indywidualnych interpretacji. Albo słuchasz Kościoła, albo nie. Dla mnie kropka.
A z demonami można sobie radzić mądrzej niż przy użyciu skalpela.
Bywaj!
PS Niczego sobie nie wywalczyłam i nie zasłużyłam na raj, zbędna ironia.


N paź 09, 2016 11:01 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn cze 13, 2011 6:22 pm
Posty: 3444
Lokalizacja: podkarpackie
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Świadectwo czystości?
Kami napisał(a):
Z całym szacunkiem Mareta, albo misja - albo obowiązek.Tak to możemy się licytować w nieskończoność, a to jest poważna sprawa. Chciała bym też wiedzieć, jeżeli to jest grzech to jaki? leki, czy ciężki? .


To oczywiste. Myślę jednak,że sama wiesz, skoro tak bardzo szukasz usprawiedliwienia.

_________________
Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą


N paź 09, 2016 5:01 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): So paź 01, 2016 8:47 am
Posty: 37
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Świadectwo czystości?
No dobrze, gdy już teraz wiem, że jak się wyczyszczę, to zgrzeszę, ale jak to się będzie miało na tle innych ludzkich grzechów. Ja nie mogę sobie poradzić z moimi babskimi "sprawami" Bóle, skurcze, bardzo obfite i nieregularne miesiączki. Myślałam, może naiwnie, że sama natura wyznaczyła mnie na "męczennice" i że to co mam zamiar zrobić to będzie takim pozytywnym poświęceniem. Tym bardziej, że dziewczęta po wyczyszczeniu czują się o wiele lepiej, są szczęśliwsze. http://wds.home.pl/rodzina/index.php/ci ... erylizacji aha- u specjalisty byłam i to nie u jednego, więc na takie rady nie liczę.


Pn paź 10, 2016 1:14 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Śr maja 04, 2011 8:49 pm
Posty: 823
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Świadectwo czystości?
Kami napisał(a):
Tak, wszystko to prawda, zaintrygowało mnie poświęcenie w imię religijnych motywacji, i mnie by było łatwiej ale jeżeli św, Mateusz się tak strasznie myli. to nie powinien być świętym. Z tym przeludnieniem, może przesadziłam ale problem jest, nie czepiajmy się szczegółów. Nikogo też nie chcę urazić , a szczególnie kobiet które chcą, anie mogą rodzić. Podkreślam-chcą! Nie otrzymałam odpowiedzi- histerektomia "zapobiegawcza" to wielki grzech?


Poddanie zbiegowi zmienia jedną istotną rzecz, stanie się bezpłodnym. Nadal popędy zostają, możliwości życia w nieczystości też. Zamyka się poniekąd ścieżkę małżeńską, gdyż takie małżeństwo nie jest zdolne do przyjęcia dzieci jakim obdarzy ich Bóg, jedyna droga to adopcja.
Co ma być tym argumentem religijnym za.

Kwestia odludniania i przeludniania dotyczy przede wszystkim stylu życia współczesnych ludzi.


Pn paź 10, 2016 3:04 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn cze 13, 2011 6:22 pm
Posty: 3444
Lokalizacja: podkarpackie
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Świadectwo czystości?
Kami napisał(a):
No dobrze, gdy już teraz wiem, że jak się wyczyszczę, to zgrzeszę, ale...... aha- u specjalisty byłam i to nie u jednego, więc na takie rady nie liczę.


Kami napisał(a):
Ja nie mogę sobie poradzić z moimi babskimi "sprawami" Bóle, skurcze, bardzo obfite i nieregularne miesiączki


Leczeniem nie jest amputacja macicy, lecz zupełnie coś innego

Owi specjaliści,mam nadzieję, nie doradzali Ci amputacji. Być może mówili o abrazji,(nazywanej nieładnie czyszczeniem), plus leczenie hormonalne. Mylę się? Może mówimy o rzeczach zupełnie różnych.

_________________
Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą


Pn paź 10, 2016 3:44 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): So paź 01, 2016 8:47 am
Posty: 37
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Świadectwo czystości?
Do Castoriana- witaj, i naturalnie że masz rację, sama bezpłodność sprawy nie załatwia, ale pod pojęciem "wyczyszczenie" kryje się cały kompleks zabiegów, łącznie z usunięciem pochwy i infibulacja. Chodzi żeby zniknął również popęd, napięcie seksualne, żeby można było normalnie żyć i mieć to wszystko z głowy. To jest też odpowiedź dla "Marety"która korzystając z mojego linka umieszcza na obcych blogach jakieś niesympatyczne uwagi. Nieładnie-to też jest świadectwo(nie wiem tylko czego?)


Śr paź 12, 2016 12:03 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt lip 26, 2013 4:24 pm
Posty: 4214
Lokalizacja: Szwecja
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Świadectwo czystości?
Kami napisał(a):
Do Castoriana- witaj, i naturalnie że masz rację, sama bezpłodność sprawy nie załatwia, ale pod pojęciem "wyczyszczenie" kryje się cały kompleks zabiegów, łącznie z usunięciem pochwy i infibulacja. Chodzi żeby zniknął również popęd, napięcie seksualne, żeby można było normalnie żyć i mieć to wszystko z głowy. To jest też odpowiedź dla "Marety"która korzystając z mojego linka umieszcza na obcych blogach jakieś niesympatyczne uwagi. Nieładnie-to też jest świadectwo(nie wiem tylko czego?)


Najlepiej sie jeszcze z mózgu wyczyścic, znikną wszlkie problemy :no: :dokitu: :roll: :no:

_________________
'Bo góry mogą ustąpić i pagórki się zachwiać
Ale miłość moja nigdy nie odstąpi od Ciebie
Mówi Pan'


Śr paź 12, 2016 12:34 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6811
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Świadectwo czystości?
Kami napisał(a):
Do Castoriana- witaj, i naturalnie że masz rację, sama bezpłodność sprawy nie załatwia, ale pod pojęciem "wyczyszczenie" kryje się cały kompleks zabiegów, łącznie z usunięciem pochwy i infibulacja. Chodzi żeby zniknął również popęd, napięcie seksualne, żeby można było normalnie żyć i mieć to wszystko z głowy.


Normalnie żyć powiadasz?? Jeśli masz takie myśli, to radzę kurację psychologiczną. Nie żartuję i nie kpię, mówię poważnie. Nikt NORMALNY nie myśli o samookaleczaniu się.

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Śr paź 12, 2016 12:37 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): So paź 01, 2016 8:47 am
Posty: 37
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Świadectwo czystości?
O czym Wy mówicie, po pierwsze nie samookaleczenie, to robi specjalista, po drugie zbiegi tego typu są w innych krajach dosyć powszechne, a rolę psychologa często się przecenia. Dyskusja na ten temat toczy się na wielu blogach i forach, oto następny link.- http://www.zdradzeni.info/forum/viewthr ... pid=#post_ :


Śr paź 12, 2016 12:59 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6811
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Świadectwo czystości?
Kami napisał(a):
O czym Wy mówicie, po pierwsze nie samookaleczenie, to robi specjalista, po drugie zbiegi tego typu są w innych krajach dosyć powszechne, a rolę psychologa często się przecenia. Dyskusja na ten temat toczy się na wielu blogach i forach, oto następny link.- http://www.zdradzeni.info/forum/viewthr ... pid=#post_ :

Ty w ogóle czytasz co podlinkowujesz?? Kobieta (niezrównoważona psychicznie) na złość mężowi postanowiła się wypatroszyć i jest z tego dumna. A komentarze no cóż - wcale nie takie spolegliwe jak to sobie wymyśliłaś.
Wypatroszenie się JEST SAMOOKALECZENIEM się, jest ZROBIENIEM SOBIE KRZYWDY (to co że przy pomocy rzeźnika zwanego lekarzem, to szczegół). To że jest wiele idiotek które tak sobie robią? Na cóż. "Miliony much nie mogą się mylić, jedzmy g..o!"

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Śr paź 12, 2016 2:23 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt lip 26, 2013 4:24 pm
Posty: 4214
Lokalizacja: Szwecja
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Świadectwo czystości?
PeterW napisał(a):

Ty w ogóle czytasz co podlinkowujesz?? Kobieta (niezrównoważona psychicznie) na złość mężowi postanowiła się wypatroszyć i jest z tego dumna. A komentarze no cóż - wcale nie takie spolegliwe jak to sobie wymyśliłaś.
Wypatroszenie się JEST SAMOOKALECZENIEM się, jest ZROBIENIEM SOBIE KRZYWDY (to co że przy pomocy rzeźnika zwanego lekarzem, to szczegół). To że jest wiele idiotek które tak sobie robią? Na cóż. "Miliony much nie mogą się mylić, jedzmy g..o!"


Dokładnie!

Oraz ci lekarze chetnie wezmą kasę bo skoro klient płaci to nasz pan....

_________________
'Bo góry mogą ustąpić i pagórki się zachwiać
Ale miłość moja nigdy nie odstąpi od Ciebie
Mówi Pan'


Śr paź 12, 2016 3:22 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 106 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL