Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt maja 07, 2024 11:11 pm



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 106 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona
 Świadectwo czystości? 
Autor Wiadomość
Milczek
Milczek

Dołączył(a): So paź 01, 2016 8:47 am
Posty: 37
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Świadectwo czystości?
Przepraszam, wpis o który się 'awanturowałam' już się pokazał- jeszcze raz przepraszam i dziękuję. Z księdzem Dariuszem Piórkowskim można się jedynie zgodzić, nie sposób dyskutować, ale w codziennym życiu sprawy nie wyglądają tak prosto i jednoznacznie.


Pn paź 03, 2016 9:55 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8094
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Świadectwo czystości?
Cytuj:
Trafiłam na innym katolickim blogu ciekawy wątek; - http://wds.home.pl/rodzina/index.php/ci ... erylizacji - ciekawe, czy to co tam się dzieje jest obiektywnie złe, dobre, czy do dyskusji?


Jaka jest Twoja opinia w tym temacie i dlaczego?


Pn paź 03, 2016 11:55 am
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Śr kwi 11, 2012 1:40 pm
Posty: 64
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Świadectwo czystości?
Cytuj:
Ja też chcę być czysta, ale nie wiem czy zdobyła bym się na coś takiego. Jestem pod wielkim wrażeniem.
Wycinanie jajników, piersi, okaleczanie się celem pokuty i zadośćuczynienia nie jest czymś normalnym i to nie wypływa z nauki Ewangelii. To nie jest Wola Boża, dlatego nie musisz być pod wrażeniem. Jest ponadto napisane: Przecież nigdy nikt nie odnosił się z nienawiścią do własnego ciała, lecz [każdy] je żywi i pielęgnuje, jak i Chrystus - Kościół Ef 5,29


Pn paź 03, 2016 1:52 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): So paź 01, 2016 8:47 am
Posty: 37
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Świadectwo czystości?
Dla mnie, młodej dziewczyny, która się zmaga między innymi z kobiecą fizjologią - jest to czyn heroiczny, niezależnie od motywów. Ale tam nic nie ma o wycinaniu jajników.


Pn paź 03, 2016 6:15 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): So paź 01, 2016 8:47 am
Posty: 37
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Świadectwo czystości?
Strasznie mozolna jest ta dyskusja, całe wieki czeka się na umieszczenie wpisu.


Wt paź 04, 2016 12:08 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8094
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Świadectwo czystości?
Kami napisał(a):
Strasznie mozolna jest ta dyskusja, całe wieki czeka się na umieszczenie wpisu.


http://dyskusje.katolik.pl/viewtopic.php?p=940791#p940791
Cytuj:
(...) akceptowanych jest tylko pierwszych 10 postów, aby nie można było robić nalotów na forum, co się zdarzało.


Cytuj:
Dla mnie, młodej dziewczyny, która się zmaga między innymi z kobiecą fizjologią - jest to czyn heroiczny, niezależnie od motywów. Ale tam nic nie ma o wycinaniu jajników.


Takie jest życie, że każdy się z czymś zmaga. Jeśli nie ma przesłanek medycznych do wycięcia jajników (w celu ochrony zdrowia czy nawet życia), jak dla mnie to nie jest czyn heroiczny, tylko fanaberia. Dlaczego w ogóle poddajesz pod rozwagę takie pomysły? Napisałaś, że masz obsesję na punkcie czystości. Chyba najszybciej można zgrzeszyć przeciw czystości przez grzeszne myślenie, a chyba byś nie uważała za heroiczne wycięcie sobie mózgu?


Śr paź 05, 2016 3:19 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): So paź 01, 2016 8:47 am
Posty: 37
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Świadectwo czystości?
Witaj Brandeisbluesky, "wycinanie mózgu" to poniżej Twojego poziomu. Pojawia się problem, a raczej "trend" i trzeba o tym rozmawiać, nie wolno ignorować trudnych tematów. Sterylizacja jest coraz powszechniejsza, to zły uczynek? A przecież znane są motywy takich decyzji, na pewno nie zdrowotne. A jeżeli dziewczyna decyduje się na radykalną formę sterylizację, przy okazji pozbywając się miesiączki , a przede wszystkim obawy przed rakiem, to jeszcze gorzej?To jest życie i o tym należy mówić, mądrze odradzać, lub nie, ale nie uwagami w stylu "wyciąć mózg" A motywy religijne, byś może błędnie rozumiana Ewangelia Sw. Mateusza - to nie temat do dyskusji?"Ciało to nasz dom - tam są przyczyny i skutki"


Cz paź 06, 2016 8:36 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8094
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Świadectwo czystości?
Nie widzę związku pomiędzy usunięciem jajników a zachowaniem czystości. Nie widzę, też uzasadnienia dla czegoś takiego, widzę natomiast związek między usunięciem jajników i niemożnością poczęcia dziecka. Ty jesteś zainteresowana czystością, zatem możesz próbować wyjaśnić jak przez wycięcie jajników, osiąga się zachowanie czystości.
Spotkałam się z propozycjami sterylizacji ze strony służb medycznych w USA wobec kobiet, które urodziły trzecie dziecko.


Cz paź 06, 2016 12:41 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): So paź 01, 2016 8:47 am
Posty: 37
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Świadectwo czystości?
Co się tak uparłeś(łaś) na te jajniki. Nigdzie nie ma o ich usuwaniu - przeciwnie, jajniki powinno się zostawiać, by nie zachwiać równowagi hormonalnej. A skutkiem sterylizacji jest właśnie niemożność poczęcia, to żadne odkrycie. Histerektomia natomiast, jest tylko radykalniejszą formą sterylizacji. Decydują się na nią sportsmenki, ostatnio czytałam że dziewczyny pragnące robić karierę w wojsku, w lotnictwie - robią to aktorki i nie ważne motywacje, być może religijne też. Pojawił się taki trend, bo medycyna to już umożliwia i pytanie zasadnicze brzmi- czy lepiej się "wyczyścić", czy w przyszłości popełnić ewidentny grzech-aborcję?


Cz paź 06, 2016 1:38 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So wrz 17, 2016 2:23 pm
Posty: 1284
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Świadectwo czystości?
Pytanie jest ewidentnie źle postawione. Fałszywa alternatywa. Równie (bez) sensowne jest pytanie, czy lepiej się zastrzelić, czy skoczyć w przepaść 80-metrową. Etyka katolicka anie dopuszcza ani jednego, ani drugiego, tzn. grzechem jest aborcja, bezdyskusyjnie, i grzechem jest dobrowolne poddanie się sterylizacji ze względu na fałszywie rozumianą czystość, też bezdyskusjnie (tzn. dyskusje na dowolnych forach elektronicznych tego nie zmienią) . Okaleczanie siebie nie jest forma uzyskiwania czystości. Na pewno. Jest niszczeniem ciała podarowanego przez Boga, czyli niszczeniem Bożego daru, Bożego zamysłu płodności. I nie prowadzi do świętości.
Zresztą, były w historii Kościoła dyskusje o tym, czy można wynieść na ołtarze mężczyznę, który w ramach niemądrego dążenia do czystości pozbawił się męskości... odpowiedź: Nie można.
Sposobem na uniknięcie aborcji jest rozsadek przy podejmowaniu współżycia, a nie okaleczanie siebie. Myśleć, to nie niszczy; nie ciąć, nie podwiązywać nieodwołalnie, co niszczy...
Nie czyńmy z grzechu przeciwko 5 przykazaniu (niszczenie ciała) zasługi dla zachowania czystości. Nonsens.


Cz paź 06, 2016 2:26 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): So paź 01, 2016 8:47 am
Posty: 37
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Świadectwo czystości?
Nie sposób się z Tobą nie zgodzić, że to jest fałszywa alternatywa, ale celowo przejaskrawiłam zagadnienie by uprościć tok rozumowania. A jest on taki; po pierwsze wszystko o czym wspomniałam już się dzieje, można więc przyjąć że to jest jakiś trend. Po drugie; Niektóre kobiety poddają się temu bezkrytycznie inne jednak mają masę wątpliwości i pytań, być może pojawią się one na tym forum. Po trzecie; - nie wszystkie mogą i chcą być świętymi, a wiemy że zbawienia nie osiąga się przez uczynki, tylko przez łaskę Stwórcy. Więc jak wyjść i przekonać całą rzeszę kobiet, że sposób, dzięki któremu osiągają czystość swego ciała jest grzeszny. I nie mam na myśli tej moralnej czystości , tylko tę zwykłą, fizjologiczną. Ja sama mam pokusę by z moimi problemami zrobić raz "porządek" i teraz trochę żałuję że podjęłam ten temat, bo już wiem że to jest sposób grzeszny, pytanie tylko na ile. Jak więc w stosunku do przykazania 5 mają się wszelkie zabiegi upiększające, operacje plastyczne, powiększanie i pomniejszanie piersi, wreszcie histerektomia i mastektomia profilaktyczna?


Cz paź 06, 2016 8:21 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So wrz 17, 2016 2:23 pm
Posty: 1284
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Świadectwo czystości?
Moim zdaniem część operacji plastycznych jest kaprysem, wynikiem mody, zbędną i ryzykowna niekiedy ingerencja w ciało. Np. Osoba o murzyńskich rysach (pal licho poprawność polityczną) usuwa ej, bo chce się upodobnić do rasy białej, bo tak jej się podoba. Dla mnie fanaberia, zbędne ingerencje i zbędne koszta. Podobnie z modą na... prześwit między udami.

Ale część operacji plastycznych to przywrócenie typowych rysów, estetycznych (np. po zniekształceniach wskutek wypadku itp.) - i to ma dla mnie sens, i ejs OK, i potrzebne.

Podobnie pomniejszanie piersi dla kaprysu - nie widzę sensu. Ale ze względu na ratowanie bardzo przeciążonego kręgosłupa - ok.
To przykłady mojego toku myślenia, i o ile wiem - nie tylko mojego. Jest fundowany na przykazaniach, staram się :)

A co do świętości osiąganej przez łaskę - noooo, to nie znaczy, bynajmniej, że można czynić każde głupstwo, i ze jest to obojętne moralnie, i że się nie liczy w perspektywie zbawienia.


Cz paź 06, 2016 9:32 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8094
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Świadectwo czystości?
Cytuj:
uparłeś(łaś)


Jestem kobietą.

Cytuj:
mam pokusę by z moimi problemami zrobić raz "porządek"


Proszę Cię, nie staraj się rozwiązać problemu przez okaleczanie swojego ciała. To nie jest żadne rozwiązanie, a jedynie słuchanie podszeptów złego ducha. Po prostu podejmij normalną walkę o czystość. Taka walka często faktycznie może być heroiczna złaszcza, jeśli ponosi się porażki. Jednak trzeba się podnosić i walczyć dalej, bo bez ćwiczeń na manewrach, jakże nabierzesz hartu ducha do prawdziwych bitew czy wojen?


Cz paź 06, 2016 11:11 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): So paź 01, 2016 8:47 am
Posty: 37
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Świadectwo czystości?
Gdyby to tylko dotyczyło mnie, ale mam sporo koleżanek, które mają podobne dylematy. Gdyby w Polsce takie zabiegi były legalne i dostępne, byłoby spore zainteresowanie, a i tak jest wiele dziewczyn które wyjeżdżają w tym celu na Słowację, czy na Litwę.Tym bardziej,że histerektomia w młodym wieku jest ponoć korzystna na cerę, na kondycję fizyczną, no i spokój z miesiączką. Wiem też że gdzieś na śląsku robi takie zabiegi ukraiński ginekolog. Na wielu forach trwa rozmowa na temat histerektomii, czy sterylizacji, a przecież świat idzie w tym kierunku, wobec groźby przeludnienia, a w niektórych państwach sterylizacja była przymusowa. W wielu zaś jest refundowana. A ponieważ jest to jakieś poświęcenie wymagające odwagi, wiele kobiet uważa, że to jest zasługa w oczach kościoła. Ja też tak myślałam i trochę nadal myślę.


Pt paź 07, 2016 8:30 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6814
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Świadectwo czystości?
Kami napisał(a):
Gdyby to tylko dotyczyło mnie, ale mam sporo koleżanek, które mają podobne dylematy. Gdyby w Polsce takie zabiegi były legalne i dostępne, byłoby spore zainteresowanie, a i tak jest wiele dziewczyn które wyjeżdżają w tym celu na Słowację, czy na Litwę.Tym bardziej,że histerektomia w młodym wieku jest ponoć korzystna na cerę, na kondycję fizyczną, no i spokój z miesiączką. Wiem też że gdzieś na śląsku robi takie zabiegi ukraiński ginekolog.


Ja mam jedyne określenie na te dziewczyny. Sorry, ale to idiotki. Jak już dorosną, będą się zastanawiały jak by tu urodzić dziecko - i to będzie wielka tragedia.

Cytuj:
Na wielu forach trwa rozmowa na temat histerektomii, czy sterylizacji, a przecież świat idzie w tym kierunku, wobec groźby przeludnienia, a w niektórych państwach sterylizacja była przymusowa. W wielu zaś jest refundowana. A ponieważ jest to jakieś poświęcenie wymagające odwagi, wiele kobiet uważa, że to jest zasługa w oczach kościoła. Ja też tak myślałam i trochę nadal myślę.


Żadna zasługa, tylko głupota. Potem takie idiotki pójdą w marszu żądających invitro za darmo i ogólnie dostępne, wyzywając przeciwników od ciemnogrodzian. Nie widzisz tego?
Przeludnienie? No tak - w efekcie niech zaczną przymierzać hadżiby, może nawet będzie im do twarzy..

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Pt paź 07, 2016 8:57 am
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 106 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 40 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL